Депозити
⚡️*Альфа-Банк Україна пропонує депозит «Розумний» терміном на 3 місяці зі зростаючою ставкою до 21% річних.
Депозит є одним з найбільш затребуваних банківських продуктів. Вклади в банку – це інструмент збереження та накопичення грошових коштів. Крім того, практично всі банки пропонують можливість відкрити депозит в іноземній валюті, що дозволить більш ефективно захистити заощадження від інфляції. Щоб зберегти гроші і накопичити певну суму, необхідно ретельно вибирати банк, керуючись не тільки високою ставкою депозиту, але і репутацією на фінансовому ринку.
Як і де оформити депозит?
При відкритті будь-якого вкладу, в першу чергу, слід визначитися з видом депозиту і банком для вкладення. Наступний етап – оформити заявку на депозит онлайн, після схвалення якої звернутися у відділення обраного банку з повним пакетом необхідних документів.
❗️Перш, ніж відкривати депозит, слід переглянути офіційний сайт банку для уточнення інформації по пакету документів.
Ставки по депозитах
Відсоткова ставка депозитів в гривнях істотно вище ставки валютних депозитів. Це пояснюється тим, що долар і євро є набагато більш стабільними світовими валютами і не так схильні до інфляції, як українська гривня.
При виборі депозиту потрібно звертати увагу на:
- мінімальну суму вкладу;
- можливість поповнення (мінімальна сума поповнення);
- опцію пролонгації (кількість пролонгацій);
- наявність бонусів до відсоткової ставки (наприклад, бонус пенсіонерам або бонус при пролонгації);
- можливість часткового зняття;
- можливість дострокового розірвання та штрафні санкції при цьому;
- виплата відсотків в кінці терміну вкладу або капіталізація.
Види депозитів
У банках України існують кілька видів стандартних депозитів, які мають свої особливості. Депозити поділяються за термінами і за програмними цілями.
Депозити за строками
- Строкові депозити – поділяються на короткострокові (до 12 місяців) і довгострокові вклади. Як правило, процентна ставка вище у депозитних програм з більш довгим терміном. Особливістю є те, що власник не має права до закінчення договору знімати гроші з рахунку;
- Депозит «до запитання» – в такому внеску процентна ставка нижче в порівнянні з терміновим депозитом, бо власник може в будь-який момент зняти з рахунку свої гроші.
Депозити за програмними цілями
- Накопичувальний вклад – клієнт має можливість збільшувати суму депозиту на тих же умовах в будь-який час;
- Ощадний депозит – клієнт кладе в банк особисті кошти з метою збереження;
- Цільовий вклад – найчастіше таким видом депозиту користуються батьки з метою накопичити грошей на навчання своїх дітей в університеті.
Переваги відкриття депозитів
Серед основних переваг відкриття банківських депозитів можна виділити:
- Збереження і накопичення Ваших грошей. Такий спосіб підійде для досягнення певних цілей: накопичити на авто, весілля, навчання дитини, ремонт або інші особисті потреби.
- Безпечне зберігання заощаджень. Цей варіант актуальний для людей, які хочуть убезпечити свої фінанси і бути впевненими в їх надійному збереженні.
- Планування сімейного бюджету. Даний спосіб підходить для накопичення власних коштів з метою зняття тільки в разі непередбачених витрат.
- Додатковий дохід. Ви будете отримувати регулярні нарахування у вигляді відсотків від суми депозиту. Це досить зручний варіант для того, щоб зберегти і примножити особисті заощадження.