Рейтинг страхових компаній України
Регулярно оновлюваний рейтинг надійності страхових компаній України, підготовлений журналом Insurance Top і Форіншурер, на фінансовому порталі maanimo.com.
У таблиці представлений квартальний рейтинг провідних СК за активами. Завдяки рейтингу, можливо простежити динаміку даного показника в порівнянні з попереднім звітним періодом, а також бачити зміни позицій самих страхових компаній. Зростання або падіння показано як в абсолютному значенні, так і в процентному вираженні. Всі стовпчики в таблиці можна сортувати за зростанням / спаданням.
Вибір страховика – це відповідальний і досить складний процес, враховуючи насиченість ринку фінансовими організаціями, що надають страхові послуги. Щоб зробити правильний вибір варто орієнтуватися на рейтинг надійності страхових компаній України.
© Дані підготовлені на основі офіційної статистики страховиків в рамках проекту журналу Insurance Top і Форіншурер. Повне або часткове використання рейтингів заборонено. База даних рейтингів є інтелектуальною власністю УНДІ «Права і економічних досліджень».
Як складається рейтинг страхових компаній?
Складання рейтингу – складний процес, в оцінці діяльності кожної фірми враховується безліч чинників. Виділимо основні зовнішні критерії, які брали до уваги експерти при складанні рейтингу страхових компаній України 2024:
- Розміри і динаміка активів, величина статутного капіталу компанії, який розраховується за фінансової звітності.
- Фінансове становище. При складанні рейтингу враховується ліквідність і платоспроможність компанії, її прибуток і збитки за останній рік, а також інвестиційна політика.
- Репутація бренду. Цей критерій враховує відносини з органами нагляду, а також участь компанії в різних страхових асоціаціях.
- Надійність. Тут оцінюється рівень потенційного ризику роботи компанії, динаміка її розвитку і якість управління. Можливі ризики для клієнтів оцінюються за допомогою аналізу питомої ваги відмов у виплатах.
Крім того, рейтинг надійності страхових компаній України складається з урахуванням внутрішніх чинників, до яких відносяться:
- Якість пакету страхових послуг. Тут враховуються розцінки і пропоновані послуги, а також всілякі бонуси, знижки та інші програми лояльності. Низькі розцінки не завжди позитивно позначаються на рейтингу, в перспективі заниження вартості страхових послуг загрожує фірмі банкрутством.
- Клієнтська база. Наявність постійних клієнтів, які звертаються за додатковими послугами – це безсумнівний плюс. Негативно впливає на оцінку велику кількість розірваних угод. Но при цьому кількість укладених договорів позитивно позначається на рейтингу, за умови, що не скорочується питома частина виплат по ним.
- Наявність перестраховиків. Серйозні страхові фірми передають від 5 до 50% своїх ризиків західним компаніям. Це гарантія того, що страхові зобов’язання будуть виконані в будь-якій ситуації.
- До факторів, що впливає на місце в рейтингу, відносяться і історії великих виплат, якщо такі за оцінюваний період були. Це можуть бути виплати великих сум корпоративним клієнтам та ін.
На що звертати увагу при виборі страховика?
Крім рейтингу страхових компаній України, важливо орієнтуватися на профіль страховика. Так, наприклад, деякі компанії спеціалізуються на роботі з юридичними особами та в цьому сегменті надають якісні послуги. При цьому приватні особи можуть негативно відгукуватися про співпрацю з такою фірмою. Тому перш ніж підписати договір, дізнайтеся про спеціалізацію даного страховика.
Географія присутності – важливий фактор вибору. Наявність офісів в різних регіонах говорить не тільки про надійність компанії, але і робить співпрацю з нею більш зручною.
Народні рейтинги і відгуки клієнтів – останнє, на що варто покладатися, роблячи вибір. Негативний досвід часто пов’язаний з незнанням клієнтами основних принципів страхування. У той же час хвалебні відгуки часто є прихованою рекламою, і покладатися на них не можна.
Тому варто звертати увагу тільки на експертні незалежні оцінки, які отримують страхові компанії України. Рейтинг надійності страхових компаній – один з найбільш репрезентативних і об’єктивних, і його можна сміливо використовувати як орієнтир при виборі страхової фірми.