Страховка КАСКО: визначення, вартість, особливості розрахунку

«Комплексне автомобільне страхування, крім відповідальності», так розшифровується абревіатура, яку взяли в ужиток страхові агенти. Насправді, це поняття всього лише непереведеного з іспанської мови слова “casco”, яке означає «шолом». Тобто страхування КАСКО – це компенсація пошкоджень конкретно транспортного засобу, що не включає перевезення пасажирів і вантажів.

Натисніть на кнопку для відправки заявки на послугу КАСКО і Ви отримаєте пропозиції від різних страхових компаній України. Таким чином, у Вас буде можливість вибрати найбільш оптимальний і прийнятний варіант.

  1. Від чого захищає страховка КАСКО?
  2. Ціна КАСКО при страхуванні авто
  3. Міні-КАСКО – суть і переваги
  4. Франшиза в страхуванні КАСКО
  5. Укладення договору про страхування КАСКО
  6. Як заощадити на КАСКО в Києві і Україні?

Від чого захищає страховка КАСКО?

КАСКО не є обов’язковим страхуванням авто в Україні, але ця програма здатна значно полегшити життя автомобілісту при виникненні проблем з його транспортним засобом. У страховий поліс КАСКО входять випадки:

  • незаконне заволодіння ТЗ шляхом крадіжки, грабежу або розбою;
  • пошкодження в результаті природних катаклізмів, впливу високих температур, відкритого вогню;
  • пожежа або вибух;
  • нанесення шкоди транспорту третіми особами, в тому числі в ході ДТП.

Ціна КАСКО при страхуванні авто

Перш ніж купити страховий поліс КАСКО для автомобіля, необхідно прорахувати його орієнтовну вартість. Для розрахунку повної вартості КАСКО в Україні використовують такі показники:

  • марка авто, модель і вартість;
  • ступінь зносу автомобіля;
  • комплектація;
  • різновиди пристроїв проти викрадення, які застосовуються;
  • умови і місце постійного зберігання автомобіля;
  • стаж і вік водіїв, які мають право на керування транспортним засобом;
  • територія, на якій експлуатується автомобіль.

Для більшої зручності при розрахунку, можливо скористатися калькулятором вартості КАСКО і визначити приблизну суму, в яку обійдеться страхування транспортного засобу в 2019 році. Багато калькуляторів КАСКО враховують окремим пунктом ризик незаконного заволодіння зі ставкою франшизи 5%. На сайтах великих страхових компаній в Україні можна розрахувати і купити КАСКО онлайн, ввівши дані про автомобіль і відомості про його власника.

Міні-КАСКО – суть і переваги

З метою економії коштів і для захисту свого автомобіля від найбільш вірогідних ризиків власники транспортних засобів часто оформляють так зване вибіркове, або міні-КАСКО. Оскільки ціна на страховку КАСКО в Україні зростає відразу слідом за зростанням курсів валют, варіант неповного страхування авто привертає все більше власників автотранспорту.

Варіанти міні-страхування можуть відрізнятися в залежності від страхової компанії. Серед популярних пропозицій можна виділити такі:

  • страховка з покриттям тільки одного ризику – наприклад, пошкодження авто через їзду по неякісному дорожньому покриттю;
  • програми страхування з 50% оплатою – клієнт сплачує половину вартості при вартості полісу, інші 50% виплачує компанія при настанні страхового випадку;
  • страховка, що розроблена для водіїв з великим стажем. Відсутність деяких пунктів в договорі здешевлює поліс.

Позитивна сторона міні-КАСКО – захист від найбільш частих ризиків за зменшеною ціною. Мінусом для клієнта в цьому варіанті страхування стане більша кількість обмежень при використанні транспортного засобу.

Франшиза в страхуванні КАСКО

Франшиза в автострахуванні – важливий параметр, що визначає величину збитку, нанесеного транспортному засобу, який клієнт страхової компанії компенсує самостійно (у відсотках по відношенню до вартості застрахованого транспортного засобу). Тобто клієнт бере на себе зобов’язання самостійно компенсувати збиток в межах певної суми, прив’язаної до вартості його авто.

Розрізняють 2 види франшизи:

  1. умовна;
  2. безумовна.

Безумовна франшиза означає, що при настанні страхового випадку клієнт має право на компенсацію збитку в сумі, яка становить різницю між сумою фактично завданих збитків та величиною франшизи. Наприклад, при вартості автомобіля 120 000 грн і безумовній франшизі 2% розмір франшизи складе:

120000 х 2% = 2400 грн.

Якщо розмір нанесеного збитку складе 4000 грн, то страхова компанія компенсує:

4000 – 2400 = 1600 грн.

Умовна франшиза відрізняється від безумовної тим, що при настанні страхового випадку, коли розмір збитку буде вищим від розміру франшизи – страхова компанія погашає його в повному обсязі. Якщо сума збитку менше встановленої в договорі, клієнт, як і у випадку з безумовною франшизою, вирішує це питання своїми силами. Між франшизою і вартістю страховки існує залежність – чим вище франшиза, тим дешевше обходиться клієнтові страховка.

Як вибрати розмір франшизи? Чим вище відсоток, тим більшу суму доведеться заплатити за ремонт автомобіля його власнику при виявленні пошкоджень. Страхові компанії рекомендують вибирати франшизу 0% для водіїв початківців, а для більш досвідчених – на рівні 1%. Остаточне рішення щодо вибору умов страхування і розміру платежів залишається за власником транспортного засобу.

Укладення договору про страхування КАСКО

Договір страхування може укладати власник авто або особа, яка користується транспортом за дорученням. Страховий поліс можливо оформити до взяття машини на облік в МРЕВ. Для оформлення договору необхідно надати такі документи:

  1. техпаспорт на транспортний засіб, що страхується;
  2. паспорт страхувальника;
  3. ІПН страхувальника;
  4. водійські посвідчення всіх допущених до керування автомобілем осіб.

При підписанні договору важливо коректно визначити вартість транспортного засобу. Якщо страховка оформляється на нове авто, то сумою вартості буде вважатися договір купівлі-продажу. При оформленні страховки на старий автомобіль страхувальник визначає його вартість самостійно або за допомогою страхового агента. До підписання договору можна скористатися калькулятором КАСКО онлайн, щоб знати приблизну вартість страховки.

Звернувшись в страхову компанію, бажано переглянути зразок договору, в якому будуть вказані ризики і нюанси виплати при настанні страхового випадку. Різні компанії можуть варіювати умови страхування КАСКО, а також встановлювати власні процентні ставки, які будуть впливати на розмір компенсаційних виплат.

Як заощадити на КАСКО в Києві і Україні?

Незважаючи на досить високу вартість Автокаско (3 – 8% від вартості транспортного засобу), страхові компанії надають безліч опцій для того, щоб зробити поліс більш доступним.

Існують різні варіанти економії на такому виді страхування:

  1. Розподіл платежу.
  2. 50 процентна економія.
  3. Відмова від певних опцій.
  4. Контроль розміру франшизи.
  5. Шукати акційні пропозиції.