Зелена карта на автомобіль: вартість і особливості оформлення

«Зелена карта» – це обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності для власників автомобілів, актуальне на території держав-учасників однойменної системи «Зелена карта» (англ. Green Card). Всього в це об’єднання входить 46 країн, включаючи Україну, Росію, країни Європи та деякі держави Азії і Африки. Без даного поліса у власника транспортного засобу немає права перетинати кордони зарубіжних країн і вільно переміщатися по їх територіям.

«Зелена карта» нагадує за своєю функцією вітчизняний поліс ОСАЦВ, але її дія поширюється на територію зарубіжних країн. У цій статті розглянемо особливості оформлення, тарифи, правила і вимоги для Green Card. Також, заповнивши просту форму, ви зможете отримати пропозиції з оформлення «Зеленої карти» від провідних страхових компаній України.

 1. Для чого потрібна «Зелена карта»?
 2. До яких країн можна їхати з «зеленою картою»?
 3. Правила оформлення поліса
 4. Вартість «Зеленої карти» при поїздці в Європу на 2024 рік
 5. Де купити «Зелену карту»?
 6. Як виглядає «Зелена карта» для авто? Фото зразка
 7. Як уникнути підробок?

Для чого потрібна «Зелена карта»?

За даним полісом відшкодовуються збитки, завдані за межами України. Страховий випадок може настати внаслідок несправності автомобіля, нанесення шкоди життю або здоров’ю осіб, які постраждали в ДТП. Особливості даної страховки:

 • при її оформленні страхується не автомобіль, а відповідальність водія.
 • компенсація виплачується, якщо ДТП сталося з вини власника транспортного засобу; страхова сума при укладанні договору не обмовляється. Розмір виплати визначається законами тієї країни, на території якої настав страховий випадок;
 • франшиза при цьому виді поліса відсутня;
 • в Україні «Зелена карта» оформляється без обмежень по стажу і віку водія.

До яких країн можна їхати з «зеленою картою»?

Повний варіант «Зеленої карти» дозволяє відвідувати територію всього Європейського союзу, включаючи Великобританію, з азіатських країн – Іран і Туреччину, деякі арабські країни Африки – Марокко і Туніс. У список країн «Зеленої карти» входить також Ізраїль.

Правила оформлення поліса

Оформити даний вид страховки має право:

фізична особа, яка є власником авто;
юридична особа, у власності якого знаходиться транспортний засіб.
Дія страховки поширюється на будь-яку людину, яка буде знаходитися за кермом транспортного засобу. За законом можна вписувати в якості водія як одну людини, так і декількох – на можливість отримати виплату при настанні страхового випадку це не вплине.

Приступаючи до оформлення поліса, необхідно врахувати вимоги до засобу пересування при виїзді за межі держави:

 • автомобіль повинен відповідати техпаспорту;
 • технічний стан транспорту і його зовнішній вигляд повинні відповідати вимогам – не позначені в документах тюнінг, тонування скла, потужні ксенонові фари можуть стати причиною для відмови в перетині кордону;
 • номер автомобіля повинен бути в стандартному буквено-цифровому вигляді. Машини з іменними номерами не допускаються до виїзду;
 • на авто має бути присутня наклейка «UA»;
 • аптечка на борту повинна відповідати євростандартам;
 • в машині повинен бути вогнегасник.

Вартість «Зеленої карти» на автомобіль буде прямо залежати від того, на який час видається поліс. Оформляти його можна на термін від 15 днів до 1 року. Крім тривалості дії, на ціну «Зеленої карти» в Україні впливають:

 • тип транспортного засобу (легкове або вантажне авто, пасажирський транспорт, мотоцикл, причіп);
 • країна, на територію якої планується в’їжджати;
 • термін дії поліса;
 • курс національної валюти.

Тобто вартість «Зеленої карти» в Польщу, в Молдову або для поїздки в Європу буде відрізнятися. Крім цих факторів, кінцева вартість залежить від поточних курсів валют і може виростати в гривневому еквіваленті за їх коливаннях.

На ціну і можливість оформити поліс не впливає місто реєстрації авто. «Зелена карта» в Одесі, в Харкові або в Запоріжжі обійдеться власнику транспортного засобу в однакову суму. Пільги та виключення з правил при оформленні поліса відсутні.

Щоб оформити «зелену карту», страхувальнику необхідно надати:

 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • код ЄДРПОУ (при оформленні на юридичну особу);
 • копія техпаспорта на авто або інший страхуються транспорт;
 • водійські права.

Вартість «Зеленої карти» при поїздці в Європу на 2024 рік

Також з 15 лютого 2019 року було змінено ціни на «Зелену карту» для країн Європи на 2019 рік.

Де купити «Зелену карту»?

Придбати цей поліс можна в будь-якому місті України через страхові компанії, які є членами МТСБУ. При укладанні договору про автострахування місто реєстрації не має значення – можна купити «Зелену карту» в Києві, якщо автомобіль зареєстрований в Харкові, Одесі, Запоріжжі або будь-якому іншому населеному пункті країни.

Можна скористатися оформленням «Зеленої карти» онлайн, в тому числі і на цій сторінці.

Як виглядає «Зелена карта» для авто? Фото зразка

Зовнішній вигляд сертифіката може відрізнятися в залежності від країні

Важливо! В Україні 2014 року діють нові бланки полісів «Зелена карта». На відміну від бланків старого зразка, що складалися з 4-х сторінок, новий поліс – це один аркуш формату А4 з відривною нижньою частиною (залишається у страховика).

Як уникнути підробок?

Для того щоб бути впевненим у безпеці оформлення поліса, необхідно дотримуватися ряду умов:

 1. Купуйте поліс тільки в офіційних офісах з продажу.
 2. Отримуйте «Зелену карту» заздалегідь, щоб за час, що залишився перевірити її.
 3. При покупці на кордоні, необхідно звертати увагу, що продаж здійснюється в спеціально відведених місцях, а не в стихійних умовах.
 4. Поліс не передбачає ніяких знижок, акцій або, навпаки, коефіцієнтів, які підвищують вартість. Якщо такі «додаткові» послуги пропонують, це може говорити про підробку.

 «Зелена карта» – необхідний поліс для в’їзду в ту чи іншу країну автомобіля. Отримати її не складає особливо великих труднощів, але необхідно бути впевненими в його дійсності. Ми розповіли про всі сторони цього процесу, але якщо у вас виникли певні питання – задавайте їх у коментарях, ми постараємося на них відповісти.