Туристична страховка: як купити поліс онлайн?

Туристична страховка – це страхування ризиків, пов’язаних з необхідною медичною допомогою та екстреними транспортними витратами в подорожі. Відшкодування шкоди відбувається, якщо страховий випадок настав за кордоном на території країни, зазначеної в договорі. При оформленні віз та інших документів для виїзду за кордон поліс медичного страхування стає життєво важливим і необхідним.

У цій статті Ви дізнаєтеся все особливості по даному виду страхування, в тому числі які саме ризики покриває страховка, яка потрібна мінімальна сума для поліса туристичного страхування при виїзді в різні країни світу, від чого залежить вартість та іншу корисну інформацію. Крім того, заповнивши просту форму, Ви отримаєте пропозицію з оформлення туристичного поліса від кращих страхових компаній України і зможете вибрати оптимальну для себе програму.

 1. Що включає в себе страхування туристів?
 2. Які ризики і завдання шкоди здоров’ю не покриваються туристичною страховкою?
 3. Ціна туристичної страховки в Києві і Україні
 4. Яка туристична страховка краще?
 5. Оформлення туристичної страховки
 6. Відгуки про туристичний поліс

Що включає в себе страхування туристів?

Програми туристичного страхування можуть відрізнятися в залежності від компанії, з якою укладається договір, потреб і можливостей застрахованого. В обов’язковому порядку при виїзді за кордон страхуються:

 1. Випадки раптового настання захворювань – різке погіршення самопочуття, яке потребує невідкладної медичної допомоги.
 2. Нещасні випадки і травми.
 3. Ліки, які лікар виписує.
 4. Лікування в стаціонарі.
 5. Медична евакуація і транспортування до лікувального закладу або місця проживання.

❗️ Важливо. Страховим випадком не рахується раптове захворювання, яке має хронічний характер, і відоме до отримання страхового поліса.

Крім медичних ризиків, в страхування туристів, що виїжджають за кордон, можуть входити:

 • надання термінової стоматологічної допомоги;
 • вартість екстрених хірургічних операцій;
 • витрати на транспортування застрахованого в країну його постійного проживання у разі серйозних травм;
 • вартість квитків для одного з родичів, які прибули для догляду за потерпілим;
 • вартість транспортних витрат і супроводу на батьківщину дітей застрахованої особи, які залишились без догляду;
 • репатріація (повернення на батьківщину тіла у разі смерті);
 • громадянська відповідальність застрахованого – на випадок нанесення їм шкоди третім особам в ході перебування за кордоном;
 • невиїзд у разі дострокового переривання путівки або її скасування не з вини страхувальника;
 • страхування багажу;
 • послуги юриста;
 • відправка термінових повідомлень і здійснення телефонних дзвінків, пов’язаних з настанням страхового випадку.

Перед тим як купити туристичну страховку, особа, яка страхується, має можливість вибрати для себе оптимальну програму і ризики, які вона буде покривати. Наприклад, при організації поїздок на гірськолижні курорти включити в договір страхування від травм і нещасних випадків, в тому числі потенційне лікування в стаціонарі і проведення операцій – цілком виправдане рішення.

Які ризики і завдання шкоди здоров’ю не покриваються туристичною страховкою?

Не всі витрати, пов’язані зі здоров’ям застрахованого, що виникли під час його перебування за кордоном, будуть компенсовані страховою компанією. У перелік випадків, які потребують медичної допомоги, але не будуть покриті туристичної страховкою, входять:

 • надання допомоги при загостренні хронічного захворювання або захворювання, що почалося до моменту виїзду за кордон;
 • надання допомоги у разі алкогольного або наркотичного сп’яніння;
 • шкода здоров’ю, завдана через спроби суїциду;
 • витрати в зв’язку з вагітністю, абортами і родами. Виняток становлять вимушені переривання вагітності через нещасні випадки;
 • захворювання внаслідок впливу радіації.

Не входять до переліку ризиків, що покриваються, також травми в результаті вчинення застрахованою особою протиправних дій.

Ціна туристичної страховки в Києві і Україні

Вартість страховки туриста залежить від ймовірності настання випадку і можливих ризиків (чим вони вищі, тим ціна більше). Точна сума буде залежати від декількох факторів:

 • ціни за послуги конкретної страхової компанії;
 • віку одержувача;
 • тривалості поїздки;
 • мети подорожі;
 • країни призначення;
 • суми покриття витрат.

Завдяки зазначеним чинникам можливо оцінити ризики і ймовірність настання страхового випадку. Наприклад, якщо клієнт ніколи не катався на лижах і вирішив відправитися кататися в Альпи в самий розпал сезону, при цьому йому 60 років, імовірність того, що з ним може щось трапитися набагато вище, ніж у клієнта 25-ти років, який їде в автобусний тур до сусідньої Польщі. Вартість в першому випадку буде дорожче, ніж у другому, хоч і не суттєво.

У ціні страховки може бути відображена франшиза – сума витрат, які турист буде покривати самостійно при настанні страхового випадку. Вона може бути фіксованою, наприклад, 50€ – або виражатися у відсотках від суми виплат. Розмір франшизи залежить від умов договору компанії.

Чим більша кількість ризиків була зазначена в договорі, тим вище буде вартість страховки. Важливим моментом у визначенні вартості туристичної страховки стає величина страхової суми. Вона визначається в залежності від держави, на території якої планується відпочинок.

Порівняємо середню вартість при подорожі по всьому світу для туриста c покриттям витрат 30 000 євро в пакеті «Стандарт».

Страхова компанія Вартість, грн за 60 днів (від і до) за 90 днів (від і до) за 180 днів (від і до)
PZU 2282,00 3403,00 5288,00
АСКА 1209,63 1804,53 3589,23
ЄТС 1784,60 2676,89 5353,76
ІНГО Україна 2820,00 4230,00 8460,00
Альфа Страхування 1371,32 2056,98 3142,37

Мінімальна страхова сума для популярних туристичних країн – Єгипту, Таїланду, Туреччини та Тунісу – становитиме 20000 $. Для країн Європи сума покриття ризиків становить 30000 €.

Також слід розуміти, що кожна страхова вносить свої пункти страхування в туристичний поліс, і виплачує окремі суми, які позначені в договорі. Наприклад, при покупці страховки вартістю 1400 грн, страховик зобов’язується виплатити:

 • нещасний випадок – до 1000 €;
 • на лікування – до 30 000 €;
 • при втраті багажу – до 200 €;
 • у разі затримки або скасування рейсу – до 100 €;
 • у разі втрати документів – до 100 €;
 • на юридичну допомогу – до 500 €.

Яка туристична страховка краще?

В процесі вибору туристичної страховки потрібно орієнтуватися на надійність компанії і уточнювати її партнерів в країні передбачуваної поїздки. При настанні екстреної ситуації турист повинен бути впевнений, що йому нададуть необхідну допомогу в найкоротші терміни.

Залежно від типу туристичної страховки, відшкодування шкоди буває 2-х видів:

 • компенсаційне – всі непередбачені витрати турист оплачує самостійно, а після повернення на батьківщину надає страховій компанії підтверджуючі документи, на підставі яких проводиться відшкодування витрат;
 • сервісне – страхова компанія укладає угоди з закордонними фірмами, які спеціалізуються на підтримці туристів. При виникненні страхового випадку компанія-страховик відшкодовує витрати на вирішення проблеми безпосередньо фірмі-асистансу.

При настанні страхового випадку туристу необхідно звертатися в сервісну компанію (асистанс), з якою укладено договір українською компанією. Телефони для зв’язку необхідно мати при собі, як і поліс страхування.

☝️ При виборі страхового полісу слід враховувати всі особливості подорожі (клімат, регіон і тд).

Також необхідно ретельно вивчити різні пакети страхування, ціна на них залежить від переліку послуг які входять в нього. Суть досить проста – чим більше страховик покриває непередбачених випадків – тим більше вартість страховки.

Договір страхування визначає, на території яких країн буде діяти страховка. У більшості випадків дія полісу поширюється тільки на ту країну або країни, які вказані в договорі.

Існує кілька програм страховки, які розраховані на відшкодування певних випадків:

 1. Програма А (невідкладна медична допомога). За цією програмою відшкодовується вартість невідкладної медичної допомоги, наданої застрахованій особі внаслідок гострого погіршення стану її здоров’я, причиною якого стала раптова хвороба або нещасний випадок, що загрожує життю і здоров’ю.
 2. Програма B (медико-адміністративні послуги). За цією програмою додатково до медичних витрат, перерахованих в Програмі А, відшкодовуються витрати, які нерозривно пов’язані із страховим випадком з питання перебування в стаціонарах, оплаті ліків або прийомів в лікарнях.
 3. Програма С (медико-адміністративні та юридичні послуги). За цією програмою додатково до медико-адміністративних витрат, перерахованих в Програмі В, також відшкодовуються витрати, нерозривно пов’язані з настанням страхового випадку з юридичної частини (депортація, надання послуг адвоката і тд).
 4. Програма D (медико-адміністративні, юридичні та транспортні послуги). За цією програмою додатково до медико-адміністративних і юридичних витрат, перерахованих в Програмі С відшкодовуються витрати застрахованої особи, що подорожує на власному автомобілі, які пов’язані з пошкодженням цього транспортного засобу в результаті ДТП.

Оформлення туристичної страховки

Отримати поліс можливо в офісі страхової компанії або оформити туристичну страховку онлайн. На даній сторінці можна подати заявку на страховку і замовити прорахунок ціни поліса, щоб дізнатися його приблизну вартість.

Поліси, придбані за допомогою туристичного онлайн-страхування, приймаються в посольствах і консульствах нарівні зі стандартними. Отриманий електронний бланк необхідно роздрукувати і поставити свій підпис.

Відгуки про туристичний поліс

Сфера туристичного страхування досить важлива і викликає масу питань у людей, які хочуть оформити поліс при виїзді за кордон. Залишити відгук про користування таким видом послуги Ви можете на нашому сайті в коментарях нижче.