Повернення ж/д квитків в Україні: як повернути квиток, куплений онлайн або оффлайн?
Подорож – захід часто непередбачуваний, і необхідність здати ж/д квиток може виникнути в будь-який момент. При цьому втрачається деяка частина коштів, витрачених на покупку квитків.
Повернення ж/д квитків в Україні здійснюється на підставі «Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України», згідно з якими працює Українська залізниця.
Як здати ж/д квиток в Україні?
Здати за непотрібністю залізничний квиток, придбаний в касі вокзалу, можна за місцем його придбання, звернувшись в касу повернення. Для оформлення повернення коштів потрібно пред’явити сам квиток і посвідчення особи. При цьому особи пасажира і особи, яка звернулася за поверненням, можуть не збігатися. Якщо повернення квитка оформляється вже після відправлення поїзда з початкової станції, то звертатися в касу повинен той чоловік, на кого оформлений проїзний документ.
У касі необхідно заповнити акт повернення і отримати кошти за квиток, з суми яких буде утримана комісія. Її величина залежить від умов, в яких здається документ.
Літо – пора відпусток. А хто не хоче добре відновитися від важкої роботи і повсякденних буднів? Де найкраще відпочити в Україні за доступними цінами? У це складно повірити, але і не виїжджаючи за кордон можна чудово провести час. Більш детально з цією темою ви можете ознайомитися тут.
Як повернути ж/д квиток, куплений через інтернет?
Оформлення квитків онлайн є на офіційному сайті Української залізниці booking.uz.gov.ua, а також на різних туристичних інтернет-сервісах. Повернення ж/д квитків, куплених через інтернет, можна зробити в особистому кабінеті на сайті Української залізниці, в якому оформлялося замовлення. Порядок повернення електронного документа через інтернет буде таким:
- увійти в кабінет і натиснути вкладку «Актуальні квитки»;
- вибрати замовлення, які потрібно скасувати;
- натиснути кнопку «Повернути»;
- підтвердити свій вибір.
За допомогою цієї функції можна повернути електронні квитки деяких з числа пасажирів, для яких оформлялося замовлення. При розрахунку суми до повернення враховуються штрафні санкції згідно з Правилами повернення Української залізниці.
Повернути таким способом бланк замовлення можна тільки в разі, якщо він ще не був роздрукований в касі вокзалу. За правилами повернення бланка замовлення повертаються всі документи, які були по ньому оформлені (в одному інтернет-замовленні може міститися до 4-х квитків). Уже роздрукований бланк замовлення можна повернути, тільки звернувшись в касу вокзалу. У цьому випадку також доведеться сплатити штраф на користь залізниці.
Щоб здати квиток на поїзд онлайн, оформлений через будь-яку іншу систему замовлення, потрібно зайти в особистий кабінет, вибрати функцію повернення і ввести:
- UID – ідентифікатор замовлення, що складається з 20 цифр, який знаходиться в верхньому рядку проїзного документа;
- фіскальний номер документа (скорочено – ФК, знаходиться у верхньому правому кутку);
- прізвище та ім’я пасажира, зазначені в проїзному документі.
Потім необхідно скористатися опцією «Повернути» і підтвердити свій вибір.
Кошти, витрачені на покупку електронних квитків, повертаються тими ж платіжними системами (банківська карта або гаманець електронних грошей), через які здійснювалась оплата. Терміни відшкодування коштів – від 5 до 30 банківських днів при поверненні квитків онлайн, або від 10 до 15 банківських днів при поверненні через залізничну касу.
Відеоінструкція:
Умови повернення залізничних квитків
При здачі проїзних документів деяка частина коштів завжди утримується з пасажира в якості штрафних санкцій залізниці. Як здати квиток на поїзд, куплений через інтернет, з мінімальними втратами? Залежно від терміну обігу за поверненням сума, що підлягає компенсації, може змінюватися. При поверненні квитків, куплених через інтернет, необхідно знати, що їх кінцева ціна складається з:
- вартості проїзду;
- ціни плацкарти (резервування місця в вагоні за певним пасажиром);
- страхового збору;
- комісійного збору;
- ПДВ.
В ціну можуть включатися сервісні послуги – до них відноситься оплата постільної білизни.
Порядок повернення коштів за квиток в залежності від часу здачі виглядає так:
- Cдав квиток в касі або онлайн за добу і більше до відправлення поїзда, пасажир має право на відшкодування 100% вартості проїзду і плацкарти.
- Cдавая документ менш ніж за добу, але більш ніж за 9 годин до відправлення складу, можна повернути собі повну вартість проїзду та 50% ціни місця в вагоні;
- При поверненні менш ніж за 9 годин до відправлення і протягом години після відходу складу зі станції відшкодовується тільки вартість проїзду.
- Можливість здати електронний квиток або бланк замовлення онлайн зникає за 1 годину до відправлення.
Пасажиру також компенсуються страховий збір і повна вартість сервісних послуг. Чи не повертаються комісійні збори Української залізниці та ціна послуг онлайн-систем замовлення.
Послуга Приватбанку “Гарантоване повернення”
В кінці лютого 2018 року Приватбанк запустив унікальну послугу на ринку України – «Гарантоване повернення». Вона актуальна тільки для діючих клієнтів банку і дозволяє виробляти 100% повернення коштів за жд квитки. Для того щоб скористатися цим сервісом м необхідно придбати квитки через “Приват24” і вказати послугу повернення:
Послуга гарантованого повернення від Приватбанку є необов’язковою і активується тільки за бажанням клієнта. Її вартість дорівнює 11% від ціни квитка і входить в загальну суму для оплати. Наприклад, якщо вартість квитка поїзда Інтерсіті «Київ-Костянтинівка» першого класу буде коштувати 550 грн, то послуга повернення Вам обійдеться всього лише 55 гривень. Оплатити потрібно 605 гривень. У перспективі Приватбанк планує запустити аналогічну послугу і для авіасполучення.
При здачі квитка за допомогою послуги Приватбанку “Гарантоване повернення” клієнт отримує повне повернення коштів на свою карту протягом трьох днів. Головне – встигнути зробити повернення не пізніше, ніж за одну годину з моменту відправлення поїзда.
Тому, якщо Ви спізнилися до відправлення, то це не проблема, на відміну від аналогічної послуги від «Укрзалізниці», де працює прогресивна система повернення, при якій чим раніше здається квиток, тим більше пасажир отримує повернення. Якщо більш детально, то за добу до відправлення – 100% повернення коштів; більше 9 годин, але менше 24 – 50%; за годину – 10%. За часом повернення залізничних квитків може затягнутися на цілих 10 робочих днів, що може доставити певні незручності.
Користуючись послугою повернення залізничних квитків від Приватбанку, Ви отримуєте наступні переваги:
- не потрібно надавати будь-яких заяв та документів, співробітники банку зроблять все самостійно;
- повернення повної вартості проїзду незалежно від штрафів “Укрзалізниці”;
- можливість зробити повернення квитка декількома способами: зателефонувавши в банк, відвідавши відділення, в терміналі самообслуговування або в Приват24;
- швидке повернення Ваших грошей – не більше трьох робочих днів!
Винятки з правил повернення ж/д квитків
Існує кілька нюансів в правилах здачі квитків, які регламентують повернення в форс-мажорних ситуаціях. До них відносяться:
- якщо поїзд не вийшов з початкової станції в належний час або був скасований і пасажир змушений здати квиток, компенсується повна вартість проїзду і плацкарти;
- якщо повернення оформляється через годину і більше після відходу складу зі станції через раптово наступила хвороби, нещасного випадку або інших обставин непереборної сили, пасажир отримує вартість проїзду без урахування плацкарти. В цьому випадку необхідно пред’явити документальне підтвердження раптової хвороби або події;
- при зміні маршруту поїзда після покупки квитка таким чином, що поїзд не йде через потрібну пасажиру станцію, він має право здати квиток з повною компенсацією проїзду і плацкарти;
- в разі прибуття складу в пункт пересадки після відправлення поїзда, на який пасажир планував зробити пересадку, він може здати квиток з повним відшкодуванням вартості проїзду і плацкарти.
Як поміняти ж/д квиток?
Якщо при оформленні замовлення в написанні імені або прізвища пасажира допущені орфографічні помилки, то міняти квиток немає необхідності, якщо помилок міститься не більше 3-х і вони не впливають на звучання імені та прізвища.
При необхідності поміняти документи на іншу дату або вибрати інші місця обмін квитків на сайті “Української залізниці” в режимі онлайн не проводиться. Необхідно спочатку повернути електронні квитки онлайн і потім оформити нове замовлення через сайт.
Коментарі
Добрый день. Подскажите пожалуйста, если билеты куплены в кассе по карте,и при возврате нет карты с собой, я могу получить возврат денег за билет наличными?
Мне уже как полтора года 3000 не вернули..
Можно ли за несколько часов до отправления поезда поменять билет на другой вагон и место в плацкарте?
Возможен ли возврат денег(онлайн), при сдаче билетов, на другую карту ( если карта заблокирована)?
Не повернули кошти за ж/д квитки придбані ч/з Приват24,пройшов місяць від дати повернення. написала звернення на всі квитки. чекаю.
Как получить деньги за неиспользованный билет во время карантина
акт составлен
Не могу оформить возврат билетов, купленных через интернет. Потому, что в бланке билета uid код не двадцатизначный??? Почему?
Нужно ли менять распечатаный электронный билет на обычный?
Нет, в этом нет необходимости. Достаточно просто распечатать билет самостоятельно или в кассе вокзала.
Здравствуйте, куда обращаться и в каком порядке, если при возврате билетов через интернет, в течении установленных 30-ти дней возврат денег на карту не осуществлен? В нормативных документах УЗ, в информационных статьях, на сайте УЗ ответа на заданый мною вопрос нет.
Можно направить запрос, перейдя по ссылке www.uz.gov.ua/contacts_feedback/ask_a_question/
Здравствуйте, а куда обратиться, если возврат денег не осуществили в течении 30 дней? На сайте УЗ информации никакой не нашла(
Добрый день! Напишите свой вопрос здесь www.uz.gov.ua/contacts_feedback/ask_a_question/ Должны предоставить консультацию по индивидуальному запросу.
Здравствуйте,купила билет на поезд через “Укрзалізницю” онлайн,ошиблась датой,сделала возврат билета через личный кабинет.Я правильно поняла,деньги вернутся на карту сами от 5 до 30 банковских дней?или нужно обязательно обращаться в кассу?
Да, Оксана, все верно. Перевозчик в 30-дневный срок должен рассмотреть заявление и перечислить заявителю средства за проездные документы, оформленные в безналичном порядке на счет юридического лица или карточный счет физического лица.
Спасибо за информацию!
Нужно переоформить уже купленный билет на другое имя. Как я понимаю, для этого нужно сдать существующий билет через форму возврата, а затем приобрести новый билет на это же место, на другое имя.
Как быстро билет после возврата через онлайн снова станет доступен для покупки?
Павел, да, сначала нужно сдать старый билет, потом бронировать новый. К сожалению, возможности скорректировать данные нет. Насколько быстро билет снова появится в доступе зависит от алгоритмов сайта “Укрзалізниці”, попробуйте обновить страницу через 10-15 минут.
Как сдать билет купленный онлайн
мы обновили/дополнили статью, теперь есть ответы на все вопросы
Как переоформить полный билет на льготный. Пассажир тот же.
Как возвратить онлайн билет без личного кабинета