Ексклюзив

KYC та AML: як WhiteBIT захищає криптовалюту своїх трейдерів

14 Січня 2022
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Торгівля криптовалютою стає популярнішою. Якщо подивитися статистику CoinMarketCap, можна побачити космічні суми торгів на біржах. Наприклад, добовий оберт BTC на WhiteBIT становить 20,650 одиниць активу, що еквівалентно $1,371,124,9.

Заходячи в криптосферу, щоб купити біткоін, новачки стикаються з поняттями KYC та AML. Коли справа доходить до відправки фото паспорту та підтвердження прописки, деяким це здається сумнівною вимогою чи пропозицією, через що реєстрація може відкладатися у довгу скриньку.

Насправді ці процедури необхідні в криптовсесвіті так само, як і у фінансовій сфері загалом. Бо що вони є одним з гарантів безпечного використання біржі.

KYC та AML: що це та для чого потрібне

Обидві системи націлені на безпечний для обох сторін трейдинг. Але їх головні цілі та процес використання відрізняються.

KYC (Know Your Customer) – процедура верифікації особистості.

Для проходження верифікації біржа просить надати:

  • персональну інформацію;
  • фото паспорту, водійських прав або національне посвідчення особи;
  • селфі з документом та білим листом, на якому від руки буде написана сьогоднішня дата, підпис та напис з назвою проєкту.

Надання цієї інформації робить ситуацію виграшною для обох сторін: користувач отримує захищений профіль та ще більше можливостей на майданчику, а WhiteBIT краще дізнається свого клієнта.

На WhiteBIT проходження KYC не є обов’язковим (таким чином, можна без верифікації виводити до 2 BTC на день), але й у випадку проходження не є складною та займає не більше 24 годин.

AML (Anti-Money Laundering) – система протидії відмиванню коштів. Це комплекс мір, направлений на перевірку особистості та адреси користувача. Фактично KYC є частиною AML.

Система AML перевіряє особистість користувача та його адресу для того, щоб дізнатися, чи не замішані його кошти у будь-яких шахрайських схемах і чи не є вони небезпечними для інших користувачів. Як вони можуть бути небезпечними?

Уявімо, що Гнат вирішив купити біткоін у Даркнет. Блокчейн влаштований так, що інформація про будь-яку операцію записується, її не можна видалити або змінити. Відстежити послідовність та суму переказів може кожен, завдяки адресі. Якщо Гнат зареєструється на біржі без KYC і перепродасть куплений “в чорну” актив, через кілька транзакцій його походження з’ясується. Тоді правоохоронні органи ставлять питання не лише біржі, а й тому, хто продав і купив таку монету.

Тому перед купівлею активів слід перевіряти їх походження. WhiteBIT-біржа надає AML-алгоритм, який допомагає виявити, чи пов’язана адреса із:

  • даркнет-сервісами;
  • азартними іграми;
  • шкідливими ПЗ;
  • обмінниками без KYC і т. д.

Якщо ви почитаєте WhiteBIT відгуки, то приємно здивуєтеся – всі у більшій мірі позитивні. Біржа криптовалюти прозора: можна купити біткоін та не турбуватися про захист своїх коштів. Платформа є одним зі знаних та захищених гравців світового ринку. На даний момент компанія активно розвивається у юрисдикціях пострадянського простору. Про старт співпраці з біржею заявив один з найбільших в Україні мобільних операторів lifecell. У рамках партнерства компанії мають намір зробити криптовалюти більш зрозумілим та доступним інструментом інвестування.

Резюме: AML та KYC – тандем, який створений для боротьби із фінансуванням тероризму та здійсненням протизаконних операцій з коштами. Ці функції полегшують життя як біржі, зберігаючи репутацію, так і її користувачам, надійно захищаючи кошти від відмивання.

Залишіть коментар

Коментарі