Ексклюзив

Бізнес майбутнього: Топ-5 тенденцій 2021 року

5 Січня 2021
admin Читать на русском
  1. Віддалена робота
  2. Розвиток електронної комерції
  3. Безготівковий розрахунок
  4. AR-технології і відеоконсультації
  5. Екологічність бізнесу

2020 рік приніс масу не найприємніших сюрпризів для світової економіки – малий і середній бізнес активно закривається, люди втрачають роботу, купівельна спроможність падає, ну а бізнес-гіганти продовжують нарощувати прибуток. У чому ж секрет? У розумінні основних бізнес-трендів, які будуть актуальні в 2021 році, а також діють уже зараз. Maanimo розбирався, які тенденції очікують підприємців у наступному році.

Незважаючи на розпал пандемії і кризу світової економіки, великі компанії не просто зберегли прибуток, а й в рази примножили його. Наприклад, Джеф Безос та Ілон Маск стали ще багатшими і увійшли до першої трійки лідерів за підрахунками Forbes. Чому ж одні компанії зазнають краху в той час, як інші нарощують оберти? Вся справа в розумінні бізнес-тенденцій і того, якими будуть бажання і вимоги споживачів. Які бізнес-тренди будуть правити в 2021 році?

Віддалена робота

Якщо в 2019 році робота з дому залишалася ще чимось дивовижним і малопродуктивним, то 2020-й показав усім нам, що працювати віддалено можна повноцінно і результативно. Тенденція така, що багато великих компаній, наприклад, Google навіть не планують повертати своїх співробітників в офіси після закінчення пандемії. Уже в червні 2020 року майже 42% американців повноцінно перейшли на віддаленку.

У цьому є відразу кілька позитивних сторін для бізнесу – можна не платити нечувані суми за оренду офісів і їх утримання, і не піддавати співробітників небезпеці заразитися вірусом. Що ж стосується продуктивності роботи на дому, то всі сумніви підприємців розвіює дослідження Стенфордського університету, яке доводить, що в більшості випадків співробітники, що працюють з дому, набагато продуктивніші, ніж їхні колеги, які відвідують офіс.

Удаленная работа

Розвиток електронної комерції

Продаж товарів і послуг онлайн – це можливість зберегти і навіть примножити бізнес під час пандемії. Не дарма ми дуже часто чуємо фразу: «Якщо бізнесу немає в інтернеті, значить, його просто не існує». І це абсолютна правда, досить подивитися, наскільки зросли доходи великих інтернет-магазинів, наприклад, Amazon. І навіть невеликі кафе/ресторани/піцерії знайшли обхідні шляхи – доставку їжі, щоб не загубитися серед більших конкурентів.

Пандемія змусила навіть невеликий бізнес заглибитися в Діджитал, створити додатки для оформлення замовлень і збільшити витрати на рекламу своїх продуктів. За підрахунками аналітиків, в наступні 5 років 74% брендів з’являться на всіляких маркет-Плейс. Тому ще один тренд недалекого майбутнього – інвестування в e-commerce і розвиток маркетингу, який буде передбачати поведінку клієнтів.

Безготівковий розрахунок

Безконтактна оплата і повсюдна діджиталізація – тренд, навіяний світовою пандемією. Аналітики стверджують, що вже в найближчому майбутньому економіка стане безготівковою. Дослідження показали, що тільки 4 з 10 мілленіалів мають в гаманці готівку. Хоча поки що важко уявити, що українці повністю зможуть відмовитися від кеша, але розвиток ринку цифрових платежів показує зворотне – банки вже фіксують збільшення кількості безготівкових операцій, оскільки це швидше і безпечніше для здоров’я.

Безналичный расчет

AR-технології і відеоконсультації

Якщо покупець не йде до нас, то ми йдемо до покупця! Цим принципом керуються великі компанії. Вірус посадив покупців по домівках, але потреба в покупках нікуди не поділася. Якщо з доставкою продуктів харчування і гігієни все цілком ясно, то як бути з покупкою техніки, одягу або бронюванням готелів? Сидячи вдома, їх не можна помацати або протестувати. Головний страх споживачів, які не наважуються на онлайн-покупку – прогадати з кольором, розміром, формою товару або не дочекатися вчасно доставку. Вирішити частину проблем допомагає технологія доповненої реальності, коли клієнт може побачити, як товар буде виглядати в реальності, а не на фото.

І це стосується не тільки покупки техніки, а й одягу. Наприклад, магазин Lamoda впровадив спеціальний сервіс примірки спортивного взуття, що збільшило конверсію на 9%, а рішення про покупку клієнти приймають на 15% швидше. І навіть любителі косметики теж можуть приміряти на себе новий образ, наприклад, інтернет-магазин Sephora дозволяє побачити, як буде виглядати на покупцеві вибраний відтінок помади або рум’ян.

Впровадження AR-технології коштує недешево, звичайно ж, далеко не всі бізнеси можуть собі це дозволити. Тому існує більш бюджетна альтернатива – онлайн-відеоконсультацій з офлайн точок продажів. Подібним рішенням вже користуються магазини «М.Відео», Karcher і Regenbogen. Якщо клієнт, вивчаючи товар на сайті, розуміє, що йому недостатньо цього опису, він може зв’язатися з консультантом магазину по відеозв’язку, просто натиснувши на кнопку, яка розміщена на сайті. Під час стріму консультант проводить клієнту невелику екскурсію по залу і показує потрібний товар. В результаті клієнт приймає рішення про покупку набагато швидше.

AR-технологии и видеоконсультации

Екологічність бізнесу

Пандемія сильно вплинула на пріоритети і настрої споживачів, тепер вони все більше замислюються над тим, якими товарами користуються, і як це споживання позначається на довкіллі. Тому все більше клієнтів вважають за краще замовляти товари, які доброзичливі по відношенню до нашої планети. Споживачі все частіше замислюються про екологічність бізнесу, і які наслідки він несе для природи. Тому важливо вже зараз показувати, що ви прагнете до використання екологічних продуктів.

Поки ми перебуваємо в розпалі пандемії, а це означає, що до звичного укладу життя повернемося нескоро. Тому бізнесу потрібно уважно відстежувати тренди і настрої споживачів, щоб залишитися у виграші.

Залишіть коментар

Коментарі