Ексклюзив

Депозитний рахунок в дорогоцінних металах – чи варто відкривати? (опитування банків)

27 Листопада 2020
admin Читать на русском
  1. Семен Бабаєв, заступник Голови Правління, начальник головного управління роздрібного бізнесу ПРАВЕКС БАНКу
  2. Анна Турська, начальник відділу розвитку бізнесу банківських металів АТ «АБ «РАДАБАНК»
  3. Андрій Приходько, начальник відділу по роботі з інвесторами Банку Кредит Дніпро

Банківські метали – один із способів довгострокового інвестування, який поки не користується особливою популярністю серед українських вкладників, хоча і є більш стабільним інструментом вкладення і збереження коштів. Maanimo запитав у банкірів, наскільки вигідно інвестування в дорогоцінні метали, чи можна на цьому заробити, і які ризики існують для вкладників.

Семен Бабаєв

Семен Бабаєв, заступник Голови Правління, начальник головного управління роздрібного бізнесу ПРАВЕКС БАНКу:

Українцям доступні такі форми інвестування в дорогоцінні метали як купівля або продаж банківських злитків золота і срібла (рідше платина і паладій) у відділеннях банку. ПРАВЕКС БАНК

може здійснювати купівлю золота і срібла (деякі банки купують платину і паладій) на поточні рахунки клієнтів. За аналогією з доларом і євро, тільки це будуть золоті і срібні рахунки. Клієнти можуть продавати з цих рахунків золото або срібло і отримувати гривню.

Наскільки вигідні інвестиції в дорогоцінні метали, якщо порівнювати з депозитними вкладами в гривні і валюті – це більш спекулятивне питання зростання або падіння світової ціни на дорогоцінні метали. Золото зростає зазвичай, коли в світі відбуваються якісь турбулентності на ринках, тому зараз золото почало дорожчати. При цьому золото має і тенденцію падіння. Наприклад, після 2008 року дорогоцінні метали впали в ціні. Банки не нараховують на золоті і срібні рахунки відсотки, так як не використовують цей ресурс.

Інвестувати в золото вигідно, коли клієнти купують злитки від 100 грам і вище. Так як маржа між купівлею і продажем з’їдає потенційний прибуток. Якщо клієнт купує злитки меншого номіналу, то втрачає не тільки на маржі, а й на вартості злитків. Чим більше маса злитка, тим менше витрат на його виробництво і дешевше його собівартість.

Я б не рекомендував купувати золото для короткострокових цілей інвестування. Даний вид інвестицій можна робити не з метою збільшення своїх заробітків, а з метою заощаджень. Це інший вид валюти, який менш залежний від світових тенденцій розвитку. Важливо відзначити, що ціна на дорогоцінний банківський метал складається зі світової ціни і курсу гривні до долара в Україні. Тому, якщо гривня буде девальвувати, то ціна на золото теж буде зростати.

Металеві рахунки в банку – це такі ж поточні рахунки без можливості дострокового розірвання. В Україні мало банків, які апелюють даним видом продуктів і пропонують його клієнтам. На це потрібно звертати увагу, оскільки, оформивши депозитний або поточний рахунок в банку, не так легко відправити даний вид валюти (дорогоцінний метал) зі свого рахунку на інший рахунок в іншому банку, оскільки банк може просто не мати таких рахунків в наявності. Переведення в готівку злитків зі свого рахунку може привести до додаткових витрат – виробництво злитків, доставка і комісія банку.

Анна Турська

Анна Турська, начальник відділу розвитку бізнесу банківських металів АТ «АБ «РАДАБАНК»:

На сьогоднішній день українцям доступні такі форми інвестування в дорогоцінні метали:

– купівля зливків з дорогоцінних металів

– придбання монет з дорогоцінних металів

– відкриття поточного рахунку в дорогоцінних металах

– відкриття депозитного рахунку в дорогоцінних металах

Інвестиції в дорогоцінні метали – одна з найнадійніших форм заощаджень, але варто пам’ятати, що це і чи не найголовніша довгострокова інвестиція – миттєвих і високих відсоткових доходів за депозитними вкладами в дорогоцінні метали ви навряд чи зможете отримати, так як по прибутковості ці вклади поступаються як гривневим, так і валютним депозитам, але надійність і стабільність даного інструменту інвестиції знаходиться на найвищому рівні.

Відкриваючи депозит у дорогоцінних металах, варто враховувати, що на депозити в банківських металах не поширюються гарантії Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Є два види депозитів в дорогоцінних металах – з фізичною поставкою металу і без неї. Клієнт сам може вибирати, який варіант йому найбільш прийнятний.

Андрій Приходько

Андрій Приходько, начальник відділу по роботі з інвесторами Банку Кредит Дніпро:

В Україні рядовим інвесторам доступна купівля золотих злитків для розміщення на депозит, а також оформлення «золотих депозитів» з прив’язкою до вартості дорогоцінного металу без фізичного придбання злитків. Обидва інструменти не вигідні в порівнянні з класичними депозитами в зв’язку з тим, що за транзакціями з золотом існує великий спред між ціною купівлі та ціною продажу, який може досягати 20% і більше від ціни, що повністю нівелює всі переваги інвестиції в золото як на прибутковий актив.

Найкращий варіант для інвестицій в золото –

купівля безпоставкових ф’ючерсів на міжнародних біржах. Для таких інвестицій необхідно оформити е-ліміт – електронний ліміт операцій клієнта; в його рамках Національний банк дозволяє відправляти перекази для інвестицій за кордон, що дозволяє інвестувати щорічно до 100000 євро (або еквівалент в іншій валюті).

Згідно зі світовою практикою, вкладення в дорогоцінні метали – це інструмент довгострокового інвестування, так звана «тиха гавань», якій інвестори віддають перевагу для диверсифікації портфеля і переживання кризових періодів підвищеної турбулентності з найменшими втратами. В Україні понад 40% портфеля коштів фізичних осіб – кошти до запитання, ще 40% розміщені на терміни до року, отже, про масове довгострокове фінансове планування мова не йде.

Залишіть коментар

Коментарі