Ексклюзив

Про-рух: аналіз ситуації на ринку палива 20 – 27 листопада

29 Грудня 2020
Tatiana Garkusha Читать на русском

Минулий тиждень для ринку палива ознаменувався невеликим подорожчанням практично за всіма видами нафтопродуктів, виняток склав лише зріджений нафтовий газ. Надалі ситуація на ринку палива буде досить однозначною і передбачуваною, адже фактори ризику цін на паливо стабільні. Maanimo проаналізував ситуацію на українському ринку палива за минулий тиждень, а також дізнався, що про це думають експерти.

Бензин

Роздрібні ціни на бензин минулого тижня показали плавне стабільне підвищення вартості з мінімальним осіданням 27 числа.

За період з 20 по 27 листопада середня ціна бензину А-95 зросла на 5 копійок (+ 0,21%) з 24,41 грн/літр до 24,46 грн/літр. Таким чином, ціна на бензин А-95 показує тенденцію на подальше підвищення вартості, можливо в сторону більшого зниження.

92-й бензин став винятком і за ціною також почав набирав обертів, щоправда менше, ніж 95-й бензин. На сьогоднішній день за один літр просять 23,20 грн/літр, за тиждень ціна зросла на 3 копійки (+ 0,13%).

Дизель

Дизельне паливо також весь минулий тиждень показувало цінові коригування з тенденцією підвищення. Середня ціна за тиждень виросла на 4 копійки (+0,17%) з 23,26 грн/літр до 23,30 грн/літр.

Газ

Автогаз не змінив вже давно визначений курс на плавне стабільне падіння. Зараз ціна за літр газу становить 12,73 грн, хоча ще минулої п’ятниці за літр просили 12,76 грн. Таким чином, за тиждень цей вид палива впав у ціні на 3 копійки (-0,24%).

Леонід Косянчук, Президент Асоціації «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України» 2010 – 2017 р.р.:

За минулий тиждень зовнішній ринок трохи пожвавився, можливо, на тлі повідомлень про заключні стадії випробувань анти-коронавірусної вакцини. Спотові ціни на А-95 продемонстрували зростання +35 $/тн, а по ДП на +17 $/тн.

В Україні ж поки що на це відреагував лише великооптовий сегмент: бензини подорожчали у середньому на 460 грн/тн, а ДП на 970 грн/тн. Роздріб поки ніяк на це не реагує, через достатній запас н/продуктів в торговельній мережі.

Робити якісь висновки чи прогнози навіть на найближчу перспективу, з моєї точки зору, ще рано. Якась цінова «турбулентність» на ринку присутня вже не перший місяць. Разом з тим, якийсь більш-менш стабільний тренд не проглядається.

⛽️ Потрібно розуміти також, що ми поступово входимо в так званий «мертвий сезон» споживання, і будь-які «маніпуляції» з цінами на АЗС можуть серйозно зменшити обсяги продажу.

Тож правильніше за все українцям готуватися зустрічати Новий рік і сподіватися на поліпшення ситуації в економіці та охороні здоров’я. На даний момент ніяких передумов для цінових стрибків в роздробі я особисто поки що не спостерігаю.

Геннадий Рябцев

Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»:

За останні 7 днів спостерігалося невелике подорожчання практично за всіма видами нафтопродуктів, виняток склав лише зріджений нафтовий газ. Однак це подорожчання не охоплювало всю територію України і відбувалося лише в окремих регіонах у міру витіснення старих запасів новими партіями нафтопродуктів, закуплених за вищими цінами.

Також це стосується і дизельного палива, оскільки зараз відбувається витіснення літнього дизпалива його зимовими марками.

💰 Найближчим часом, якщо не зміняться тенденції на зовнішніх ринках, зокрема, якщо не зміниться тренд нафтових котирувань, слід очікувати зростання вартості палива на кордоні, а потім і підвищення цін в роздробі.

Однак це станеться тільки в тому випадку, якщо висхідний тренд на світовому ринку збережеться протягом найближчих півтора-двох тижнів.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

За минулий тиждень ціни на паливо не змінилися. 95 бензин утримує рівень в 24.20 грн, дизель – 23.50 грн, автогаз – 12.70 гривень за літр.

📅 Стабілізація на валютному і сировинному ринках дозволили цінам на паливо утримувати поточні позначки. У парі з цим ведення карантину вихідного дня знижує кількість поїздок, що змушує АЗС тримати ціни на поточних рівнях.

Найближчим тижнем ціни на паливо збережуть свою динаміку. Дестабілізуючих факторів для зростання немає – курс стабільний, ціни на імпорт теж. При цьому, зростання числа інфікованих знижує активність автомобілістів, а в поточних умовах очікувати істотного зростання цін на паливо не варто.

Залишіть коментар

Коментарі