Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 9 – 23 листопада

28 Грудня 2020
1
admin Читать на русском
 1. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
 2. Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі
 3. Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital

Курс долара як і раніше переживає плавне зниження по відношенню до гривні. Причиною тому послужило різке зростання кількості хворих коронавірусом і подальша невизначеність перед обличчям пандемії, яка може вилитися в жорсткий карантин. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Курс долара в Україні, як і в усьому світі, найближчим часом буде залежати від ситуації з пандемією. Число виявлених випадків зараження впевнено зростає, інвестори бояться втратити гроші. Що стосується України, що країна може в будь-який момент піти на жорсткий карантин, і зараз все залежить від політичної волі і протистояння бізнесу.

По суті, валютний ринок намагається визначити, як адаптивний карантин і карантин вихідного дня вплинуть на споживчий ринок і попит на імпорт. Оскільки на вихідні дні припадає понад 50% виручки непродуктових рітейлерів і сектора роздрібних послуг, очевидно, що попит впаде. А значить – відвалиться частина імпортерів, що може знизити тиск на курс.

На сьогодні ж Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 28,11 гривень за долар. Що на 8 копійок нижче в порівнянні з попереднім банківським днем. У найближчі сім днів готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,2 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,1-28,3 грн.

Вадим Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився різноспрямовано, і при цьому дуже незначно.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 28,14 до 28,12 грн (-0,1%). Курс попиту/пропозиції долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час зросли з 28,10/28,12 грн до 28,12/28,14 грн (+ 0,1%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень змінилися з 28,09/28,34 грн до 28,10/28,33 грн (+0,02% / – 0,02%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою скоротився з 0,9% до 0,8% за рахунок зростання курсу покупки з одночасним зниженням курсу продажу.

Настільки незначні і при цьому різноспрямовані коливання курсу долара за тиждень свідчать про те, що на нинішніх рівнях він намацав свою тимчасову рівновагу і ще деякий час залишиться поблизу поточних значень.

Цього тижня ми очікуємо, що курс долара до гривні сильно не зміниться. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,2 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,1/28,3 грн.

Евгения Ахтырко

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

Останнім часом ми спостерігаємо зміцнення курсу гривні до долара США. Перевага на міжбанку змістилася в бік покупців, курс повернувся на рівень двомісячної давності. Така поведінка курсу вказує на те, що ослаблення гривні у вересні-жовтні було в значній мірі викликано негативним новинним фоном. Проте, ми не очікуємо, що зміцнення гривні може бути стійким і тривалим. Ринок як і раніше чутливий до новинного фону, і перевага може швидко качнутися в іншу сторону.

Різка девальвація гривні у вересні-жовтні була викликана переважно психологічними факторами в результаті негативного новинного фону. За відсутності негативного новинного фону коливання курсу валют під дією зміни попиту і пропозиції відбувалися, проте були б не такими сильними.

Новини про можливий карантин можуть вплинути на імпортерів споживчих товарів. Вони чекатимуть, що знизиться споживча активність, і це може відбитися на їх планах.

Очікування курсу на кінець листопада – 28,4 грн/дол. США.

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Йохансон Ногебатор
  16.11.2020

  Для полноты картины не хватает только мнения “главного” “эксперта” Александра Охрименко, который зимой 2013го года заваливал все финансовые ресурсы своими утверждениями “гривна стабильна как никогда, самые выгодные депозиты в гривне, все кто держит сбережения в валюте глупцы.”
  А потом ррраз и гривна с 8 стала 16, а через год 24 :-\.

  Почему-то ни один “эксперт” выше не написал, что сейчас заканчивается период уплаты квартального налога (19го ноября), и что каждый раз в такие моменты это оказывает поддержку гривне, но сразу после 19го каждого третьего месяца курс стабильно разворачивается и идет в гору, так как на ближайшие 3 месяца экспортерам не будет нужды продавать валюту, чтобы заплатить налоги в гривне.

  Никто так же не упомянул о том, что в пятницу 13.11.2020 НБУ выдал 5летнего рефинансирования на 16млрд грн банкам, которые в ближайшее время окажутся на валютном рынке и что за последний год денежная база выросла на сумму, на которую она выросла за предыдущие 5 лет.

  Что у нас значительно недобирается бюджет, что имеет рекордное за последние годы падение промышленности, что кредита от МВФ ждать не стоит, так как это населению можно втирать, что все у нас хорошо, а банкиры такого уровня считать умеют…

  Много о чем умолчали эксперты…
  Я же готовлюсь к тому, что уже в достаточно скорой перспективе мы в очередной раз получим скачкообразное падение курса гривны на десятки процентов и это будет даже без начала мирового финансового кризиса (который в этот раз задержался, раньше они регулярно раз в ~10 лет происходили). Очень уж большие специалисты последние полтора года разваливают нам экономику :(.