Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 26 жовтня – 9 листопада

29 Грудня 2020
Tatiana Garkusha Читать на русском

Долар знову почав плавне подорожчання на тлі світової пандемії, очікування президентських виборів в США і прийняття антикорупційної реформи українською владою. Крім того, девальвація гривні пов’язана з активізацією попиту на валюту з боку населення і пожвавленням ділового сезону. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

В Україні на тлі жорсткості карантину і зростання числа виявлених випадків зараження коронавірусом (як і у всій Європі) американська валюта може збільшитися в ціні. Також волатильність на фондових майданчиках зростає напередодні виборів в США, які повинні відбутися вже 3 листопада. Учасники ринку нервують через можливі проблем з визнанням підсумкових результатів голосування.

Не варто забувати, що після останніх рішень Конституційного суду, які зупинили антикорупційну реформу, інвестори також з побоюванням дивляться в бік України. Все це призвело до того, що сьогодні, 2 листопада, Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 28,45 гривень за долар. Що на 2 копійки вище в порівнянні з попереднім банківським днем. І вище курс долара був тільки у вересні 2018 року.

В силу всього вищесказаного можна припустити, що найближчим 7 днів буде помірне зростання курсу долара до гривні. Американська валюта на міжбанку може торгуватися близько 28,6 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 28,5-28,7 грн.

Вадим Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик «Альпарі»:

У жовтні гривня знизилася до долара і до євро приблизно на однакову величину. Офіційний курс долара, встановлений НБУ, зріс за місяць з 28,2989 грн до 28,4383 грн (+ 0,49%). Офіційний курс європейської валюти зріс за цей час з 33,1309 грн до 33,2984 грн (+ 0,51%). Приблизно таку ж динаміку показали за місяць курси готівкового ринку. Практично однакове зростання долара і євро пов’язано з тим, що валютна пара EUR / USD на світовому ринку за підсумками місяця практично не змінилася, і залишилася поблизу 1,1710.

Зниження гривні пов’язане в першу чергу зі збільшенням попиту на валюту у зв’язку з поступовим відновленням ділової активності та зростанням попиту з боку імпортерів. Можна звернути увагу, що в порівнянні з вереснем зниження гривні сповільнилося. Тоді долар подорожчав на 3,0%, а євро – на 1,2%.

Серед валют колишнього СРСР гривня показала в жовтні не найслабший результат по відношенню до долара. Слабкіше гривні виявився киргизький сом (-2,7% за місяць), вірменський драм (-1,1%) і казахський тенге (-0,7%). Якщо говорити про динаміку з початку року, гривня знизилася до «американця» на 16,7%. За цим показником її «випереджають» російський рубль (-22,0%) і білоруський рубль (-20,2%).

Нове керівництво НБУ, незважаючи на скандали в правлінні регулятора, продовжує наголошувати спадкоємність своєї політики на валютному ринку. Йдеться про збереження режиму таргетування інфляції, при якому стабільність цін важливіше коливань номінальних обмінних курсів, і про обмежений втручання на валютний ринок. Мета виходу регулятора на валютний ринок – згладжування сильних коливань, а не боротьба з ринковою тенденцією або прагнення встановити якийсь бажаний курс. НБУ не втомлюється нагадувати, що не таргетує курс, тобто не ставить за мету досягнення якогось його значення і не «захищає» певні рівні курсу.

При збереженні політики невтручання регулятора нинішній тренд на зниження гривні в жовтні вже сповільнився в порівнянні з вереснем, може скоро остаточно видихнутися в міру активізації експорту аграрної продукції і збільшення валютної виручки аграріїв. На користь гривні може піти і зниження цін на нафту, якщо воно буде продовжено. Це призведе до здешевлення імпортованих енергоносіїв. На початку листопада нафта вже знизилася до рівнів кінця травня. Долар протягом місяця буде торгуватися в діапазоні 27,9-29,0 грн, євро – в діапазоні 32,6-34,0 грн. Втім, курс євро трохи менш передбачуваний, і може вийти за зазначені рамки в разі сильних коливань валютної пари EUR / USD на світовому ринку.

Залишіть коментар

Коментарі