Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 15 – 29 березня

17 Травня 2021
Aleksej Karyi Читать на русском

Долар почав поступово вирівнювати курс після недавніх стрибків на валютному ринку. Причиною його ослаблення все так же є глухий кут в переговорах з МВФ, збільшення державного боргу України і ймовірність нового локдауна. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Чепижко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Найближчі сім днів не принесуть якихось несподіваних стрибків курсу. Як і минулого тижня, на курс впливатимуть: криза в переговорах з МВФ, покупка іноземцями ОВДП, посилення карантинних обмежень у світі і в Україні зокрема, збільшення держборгу і ін. В умовах локдауна вирішальну роль в регулюванні курсу буде грати НБУ, також на ринок впливатимуть великі покупці або продавці валюти. Зокрема, ринок очікує оплату податків НАК «Нафтогаз» і продаж валюти під неї, що, до речі, може сильно підтримати гривню.

На сьогодні ж Національний банк України встановив офіційний курс гривні по відношенню до долара в розмірі 27,71 грн, що на 3 копійки більше, ніж в попередній банківський день. Відштовхуючись від того, що за минулий тиждень курс долара до гривні помірно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,6-0,8%, можна очікувати, що американська валюта на міжбанку в найближчі сім днів буде торгуватися близько 27,6 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися в розрізі 27,5-27,7 грн.

Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК»:

І знову на минулому тижні причиною падіння курсу долара на міжбанківському ринку стали продаж валюти нерезидентами і покупка ними гривневих паперів на 2,3 млрд грн. Готівковий ринок копіює поведінку міжбанку і теж знижується до 27,67 / 27,72.

Прогноз на цей тиждень 27,65 / 27,85.

Наталя Шишацька, начальник управління казначейства Forward Bank:

Торги на МВРУ в понеділок відкрилися перевищенням пропозиції іноземної валюти з боку нерезидентів для участі в майбутньому аукціоні ОВДП Мінфіну, що спричинило істотне зміцнення курсу гривні і змусило НБУ вийти з інтервенцією по купівлі валюти для згладжування різких коливань курсу. У вівторок відбулася корекція, в тому числі і завдяки тому, що частина учасників ринку, які ставили на більш сильне зміцнення гривні, вирішили відкупити продану в понеділок валютну позицію. А попит на іноземну валюту з боку нерезидентів, що з’явився з середи, в очікуванні погашення ОВДП на наступному тижні (24-25 березня), посилив тренд зміцнення долара проти гривні, хоч і незначно.

Швидше за все тиск майбутнього погашення ОВДП, що перебувають в портфелі нерезидентів, зробить свій вплив на курс і на наступному тижні, проте його може згладити вдале розміщення ОВДП на аукціоні Мінфіну 23-го березня. З огляду на стабільний (на протяг місяця) щотижневий приріст портфеля ОВДП нерезидентів в межах 2-2,4 млрд грн, швидше за все покупка нерезидентами нових випусків ОВДП на аукціоні надасть підтримку курсу гривні.

Майбутній локдаун в межах м. Києва навряд чи зробить істотний вплив на курс національної валюти.

Иосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні на різних сегментах валютного ринку змінився по-різному. Офіційний курс ледве помітно знизився, на інших же сегментах ринку долар незначно виріс на 0,1-0,3%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 27,73 до 27,72 грн (-0,04%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДілінг», за цей же час зросли з 27,61/27,63 до 27,70/27,72 (+ 0,3%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень виросли з 27,59/27,77 до 27,61/27,79 (+ 0,1%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 0,7%.

Агентство S & P Global Ratings прогнозує курс долара 29,5 грн на кінець 2021 року. При цьому в агентстві відзначають, що курс долара на кінець 2022 року становитиме 30 грн, на кінець 2023 – 30,5 грн, на кінець 2024 – 31 грн. При цьому інфляція в поточному році прогнозується на рівні 7,7%, у 2022 – 5,5% і в 2023 і 2024 – по 5%. Зростання ВВП в цьому році прогнозується на рівні 4%, в наступному році – 3,5%, в 2023 і 2024 по 3%. Номінальний ВВП за роками відповідно прогнозується на рівні $156 млрд, $165 млрд, $176 млрд і $187 млрд.

Цього тижня ми не очікуємо помітної зміни курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 27,7 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися поблизу 27,6/27,8 грн.

Євгенія Ахтирко, аналітик Concorde Capital:

Минулого понеділка курс гривні до долара на міжбанку стрімко знижувався і зупинився на позначці 27,64 грн/дол. США. Щоб уповільнити зниження курсу, на міжбанк з купівлею валюти вийшов НБУ. Однак в наступні дні зниження курсу призупинилося, а до кінця тижня він поповз вгору. У п’ятницю на міжбанку курс перевищив позначку 27,0 грн/дол. США.

В цілому можна сказати, що ревальваційний тиск на ринку зберігається, але він недостатньо сильний для того, щоб зниження курсу стало стійким.

Залишіть коментар

Коментарі