Ексклюзив

Огляд доларових депозитів: березень 2021

17 Травня 2021
Aleksej Karyi Читать на русском

Весняне потепління принесло українським вкладникам подальше зниження річних ставок за валютними вкладами. Тане також і розмір бонусів, які пропонують банки за відкриття ощадного рахунку онлайн. Поки про високі доходи українцям можна тільки мріяти. Maanimo проаналізував динаміку відсоткових ставок за валютними депозитами строком на 12 місяців, а також умови депозитних програм в банках України.

Динаміка відсоткових ставок

Середня сума, яку українці найчастіше кладуть на ощадний рахунок, становить 10 тисяч доларів. У цьому випадку середня ставка за депозитом у березні становить 0,87% річних замість 1,06%, які можна було спостерігати в лютому.

Що пропонують банки?

Радабанк підвищив річну ставку для валютних вкладів за програмою «Ого на термін» до 2,05%, в лютому вона становила 1,55%. Депозит передбачає виплату відсотків наприкінці терміну дії договору. Відкрити вклад можна, маючи на руках всього 100 доларів.

ТАСКОМБАНК залишив без зміни ставку за депозитом «Стабільний» – під 1,75%. Мінімальна сума вкладу становить всього 100 доларів, відсотки за депозитом виплачуються як в кінці терміну дії договору, так і щомісяця – за бажанням клієнта.

Відкрити ощадний вклад «Мій депозит» в Ощадбанку можна під 0,3% замість 1,25% річних, які були доступні українцям ще в лютому. Мінімальна сума вкладу не змінилася – 100 доларів, як і можливість отримувати відсотки щомісяця або з капіталізацією. При оформленні депозитного вкладу через сервіс Ощад 24/7 банк дарує + 0,10% до річної ставки.

Банк Кредит Дніпро залишив без зміни ставку за депозитом «Надійний» на рівні 0,85%. Отримати відсотки можна в кінці терміну дії договору. Відкрити ощадний рахунок можна від 1000 доларів.

Альфа-Банк знизив річну ставку депозиту «Прибутковий» з 0,5% до 0,25%. Банк надає клієнтам вибір – отримувати відсотки за депозитом можна щомісяця або ж капіталізувати їх. Мінімальна сума вкладу стартує від 200 доларів.

Кредобанк пропонує оформити валютний депозит «Прибутковий» під 1,25% річних з можливістю виплати відсотків в кінці терміну дії вкладу, хоча ще в лютому річна ставка була вищою – 1,5%. Відкрити ощадний рахунок можна маючи на руках від 100 доларів. При відкритті вкладу через мобільний банкінг до основної ставки додається 0,25%.

Банк Південний запрошує оформити валютний вклад «Прибутковий» з річною ставкою 1,5% на 13 місяців і виплатою відсотків щомісяця. Варто відзначити, що відкрити рахунок можна маючи лише 100 доларів. При оформленні вкладу через додаток банк додає + 0,10% до базової ставки.

Покласти гроші на рахунок в Forward Bank можна під 1,2% річних замість 1,3%, які можна було спостерігати ще в лютому. Депозит «Стандарт» передбачає щомісячну виплату відсотків за вкладом, а також можливість поповнення депозиту. Для відкриття рахунку потрібно мати не менше 100 доларів.

Хто по нулях?

Банк Креді Агріколь не змінює умови розміщення депозитних вкладів – покласти валюту на ощадний рахунок можна під 0,01% річних. Відсотки за вкладом клієнт отримає в кінці терміну дії договору. Мінімальна сума вкладу стартує від 1 тис. доларів.

ПриватБанк пропонує відкрити депозитний вклад за програмою «Стандарт» під 0,01%. Отримувати відсотки за вкладом можна щомісяця, але клієнт не зможе достроково розірвати договір з банком.

ОТП Банк також пропонує оформити депозит під 0,01% річних з щомісячною виплатою або капіталізацією відсотків. Мінімальна сума вкладу стартує від 50 доларів США.

Не міняє умови розміщення вкладів і ПРАВЕКС БАНК – відкрити депозит можна під 0,01% річних, з можливістю виплати відсотків в кінці терміну дії договору або ж щомісяця. Відкрити вклад можна при наявності 300 доларів.

Підрахуємо прибуток

Отже, поклавши на рік 10 тисяч доларів, клієнт додатково отримає: в Радабанк – 205 доларів, в ТАСКОМБАНК – 175 доларів., в Кредит Дніпрі – 85 дол.; Ощадбанку – 30 дол., В Альфа-Банку – 25 доларів, в Кредобанку – 125 дол., Південному – 150 доларів, в Forward Bank – 120 доларів. А в ОТП Банку, Креді Агріколь, ПРАВЕКС БАНКу та ПриватБанку – по 1 долару США.

Залишіть коментар

Коментарі