Корисна інформація

Вартість і необхідні документи для заміни водійських прав в Україні

4 Листопада 2020
15
admin Читать на русском
 1. Чи потрібні медичні довідки для заміни водійського посвідчення?
 2. Заміна старого посвідчення водія на нове
 3. Вартість процедури обміну водійських прав у 2023 році

Згідно з чинним законодавством, водійське посвідчення може бути замінено при зміні особистих даних водія, при зміні категорії водійських прав, а також при втраті або псуванні цього документа. Існує ще одна причина для обміну водійського посвідчення – отримання прав європейського зразка.

У зв’язку з новими правилами, встановленими Віденською конвенцією про дорожній рух, для водіїв з країн Євросоюзу вводяться уніфіковані посвідчення на право керування транспортним засобом. Відповідні вимоги пред’являються до водіїв з України, які перетинають кордон ЄС. Ці нововведення викликають множинні суперечки серед автовласників і породжують чутки і всілякі домисли.

Насправді, процедура обміну водійських прав не така складна, як здається на перший погляд, і будь-яка людина здатна пройти її самостійно в найкоротші терміни. У даній статті ми розглянемо такі питання:

 • Які потрібні документи для обміну водійських прав?
 • Як отримати медичну довідку для заміни водійського посвідчення?
 • Яка вартість даної послуги?
 • Як правильно скласти заяву?
 • Як замінити водійське посвідчення іноземному громадянину?

Чи потрібні медичні довідки для заміни водійського посвідчення?

Не так давно, ряд ЗМІ поширив інформацію про те, що медична довідка водія більше не існує і її не потрібно надавати при отриманні або обміні водійського посвідчення.

Подібного роду інформація є недостовірною і не відповідає правилам, прописаним на офіційному сайті Головного сервісного центру МВС України .

Відповідно до статті 45 Закону України «Про дорожній рух», для водіїв встановлюється медичний огляд при отриманні або переоформленні водійських прав. Пройти медогляд і отримати відповідну довідку для заміни водійських прав можна в будь-якому медичному закладі, який має в своєму штаті наступних фахівців:

 1. Терапевт – голова комісії;
 2. Невропатолог;
 3. Отоларинголог;
 4. Офтальмолог;
 5. Хірург.

Заміна старого посвідчення водія на нове

Для обміну старого посвідчення водія на нове не потрібно повторного складання іспитів, за винятком випадків, коли водій раніше був позбавлений водійських прав, а також при відкритті іншої категорії прав. Заміна водійського посвідчення старого зразка на нове не передбачає додаткової здачі іспиту.

В сервісних центрах, які розташовані у всіх регіонах країни, обмін посвідчення водія відбувається за наявності необхідного переліку документів за досить короткий час. За словами представників ДСЦ, процедура обміну триватиме не більше півгодини.

Внешний вид нового водительского удостоверения в Украине

Документами, необхідними для заміни водійського посвідчення в 2023 році, є:

 1. Заява встановленого зразка;
 2. Старе посвідчення;
 3. Екзаменаційна картка водія;
 4. Паспорт;
 5. Медична довідка;
 6. Квитанція про оплату послуги.

У разі, якщо обмін посвідчення водія проводиться через зміни особистих даних (наприклад, зміна прізвища), то слід докласти і документ, що підтверджує зміни особистих даних (наприклад, свідоцтво про укладення/розірвання шлюбу).

Вартість процедури обміну водійських прав у 2023 році

Ціни на нове водійське посвідчення за умови самостійного проходження необхідної процедури:

 • видача посвідчення водія на право керування транспортними засобами після закінчення навчального закладу та здачі іспитів – 227,00 грн;
 • обмін прав у разі відкриття нижчої категорії (зі складенням іспиту) – 214,00 грн;
 • обмін старого посвідчення водія на нове при втраті, псуванні – 201,00 грн;
 • обмін посвідчення водія у зв’язку зі зміною особистих даних – 201,00 грн.

Зрозуміло, вартість процедури може бути і більше, наприклад, в тому випадку, якщо Ви хочете доручити це сторонній компанії, що надає відповідні послуги.

Крім того, необхідно пам’ятати про те, що проходження медогляду теж вимагає оплати певної суми в розмірі 200-250 грн. Таким чином, вартість заміни посвідчення в 2023 році може становити від 450 грн і доходити до півтори тисячі в разі, якщо використовуються приватні фахівці.

Аби поїздка європейськими трасами не була пов’язана з неприємними сюрпризами, пропонуємо ознайомитися з офіційним переліком країн, в яких визнається (і в яких не визнається) українське національне водійське посвідчення.

Повний список країн, в яких визнається українське національне водійське посвідчення і список країн, на території яких можна керувати транспортним засобом тільки за наявності міжнародного водійського посвідчення можна дізнатися, перейшовши на сайт Головного сервісного центру МВС України за посиланням.

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Олег Бодягин
  30.12.2021

  Могу ли я поменять права без сдачи старых так как они утеряны??а их срок через неделю истекает?)

 2. Андрей Карагяур
  28.04.2021

  Доброе утро! Где в Одессе поменять права старого образца на новый на трактор, и сколько стоит?

 3. Артемчик Звонецкий
  21.06.2020

  Добрый вечер.Подскажите пожалуйста, водительское удостоверение бессрочное,при его замене новые дадут со сроком действия или бессрочные как и были?

 4. Людмила Кремешна
  02.03.2020

  Добрый вечер. Подскажите пожалуйста где можно востановить права тракториста в Броварском районе.

 5. Саша Драган
  12.02.2020

  Если у меня нет прописки места жительства смогу я продлить права без прописки?

 6. Алена
  23.12.2019

  Здравствуйте, пожалуйста, подскажите. Нужно заменить старые водительские права на новые в вязи с истечением срока. Старые права были выданы в России по месту предыдущего проживания и обучения в автошколе. Теперь проживаю и прописана в Харькове, имею бессрочный вид на жительство и постоянеую регистрацию по месту проживания. Могу я обменять права и что для этого нужно. Заранее благодарю за помощь в консультации.

 7. Alex Moreno
  09.12.2019

  Добрый день!! У меня права выданные на два года… Могу ли их поменять ( продлить) на месяц раньше?

 8. Виталий Федорчук
  25.10.2019

  Добрий день! Підскажіть будь ласка, чи буде змінена вартість процедури заміни водійських прав з 01 листопада? Дякую.

 9. юра бутченко
  27.07.2019

  кто поможет сделать мед.справку для востановления вод. удостоверения

  • Игорь Шаповалов
   10.02.2020

   Обратитесь в автошколу, в любой автошколе делают сертификаты и мед справки врачей за 600-700грн

 10. Лариса
  14.11.2017

  какие документы необходимо предоставить в мрео для замены водительских документов, в связи со сменой фамилии

 11. Александр
  25.06.2017

  Этот закон только будут подавать во второй половине 2017года на рассмотрение,пока рассмотрят пока примут,а может не примут,а тут написано прямо с начала 2017года уже права новые выдают,опять развод

 12. Виталий
  13.03.2017

  Я считаю и это подсказывает логика, что при замене вод. удост. экзамеционая карточка не требуется, т. к.она предья вляется при выдаче вод. удост. впервые. Медицинская карточка тоже, т. к. ее надо предьявлять при техосмотре

  • Иван Ковалев
   16.05.2019

   С учётом того что в нашей стране очень многие просто купили права то документ о сдаче экзаменов очень даже к месту – поможет легко и просто отсеять тех кому права достались поблату а водить не научились.
   А медицинская карта очень даже актуальна ведь здоровье может и ухудшиться с годами

   • Юрій Кіпаренко
    08.11.2020

    К Вашему сведению, даже по очень большому блату все документы, как то – документ об обучении в авто школе, экзаменационная карта оформляются соответствующим образом. Просто Вы избавлены от этих “ненужных процедур”.