Корисна інформація

Єдиний податок у 2023 році в Україні

19 Листопада 2020
3
admin Читать на русском
 1. Що таке єдиний податок в Україні?
 2. Зміни щодо єдиного податку в 2023 році
 3. Групи єдиного податку в Україні
 4. Хто не має права бути платником єдиного податку 1-3 груп?
 5. База оподаткування для всіх груп єдиного податку
 6. Звітність платників єдиного податку
  1. Терміни сплати ставки єдиного податку для різних груп
  2. Заповнення декларації єдиного податку для 1, 2, 3 групи
  3. Особливості бухгалтерського обліку для платників єдиного податку
 7. Оподаткування ТОВ в Україні
 8. Останні ключові зміни оподаткування для підприємств
 9. Спрощений режим оподаткування
 10. Хто може бути платником єдиного податку?
  1. Ставка єдиного податку для ТОВ
  2. Єдиний податок і ПДВ
  3. Загальна система оподаткування
 11. Податок на прибуток підприємств
 12. Податок на додану вартість в 2023 році
 13. Які пільги з оподаткування передбачені для ТОВ в Україні?

У 2020 році ставки єдиного податку в процентному відношенні не змінилися, проте з 1 січня змінилася сума необхідних виплат у зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати до 4723 грн і прожиткового мінімуму до 2102 грн.

В Україні існує 4 групи єдиного податку. До першої і другої груп відносяться тільки фізособи-підприємці, до третьої групи можуть відноситися юридичні особи. До четвертої групи належать тільки сільськогосподарські товаровиробники. Раніше в Україні було 6 груп, але в рамках податкової реформи було прийнято рішення скоротити їх кількість до 4-х. Знаючи характеристики всіх груп, підприємець має можливість вибрати найбільш оптимальну для ведення свого бізнесу.

Що таке єдиний податок в Україні?

Система оподаткування в Україні для юридичних і фізичних осіб ділиться на 2 види: загальна та спрощена.

Загальна система залежить від бази оподаткування, відповідно, при розрахунку прибутку з неї сплачується певний відсоток.

У спрощеній системі оподаткування розрахунок ставки так званого єдиного податку здійснюється відповідно до фіксованих ставок для 1 і 2 групи і відсотку від доходу для 3 групи.

Зміни щодо єдиного податку в 2023 році

Для 1 групи ставка єдиного податку, як і раніше, становить до 10% від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який за станом на 1 січня 2020 року дорівнює 2102 грн. Відповідно, для ФОП 1 групи максимальна сума єдиного податку – 210,2 грн.

Для платників податків, що відносяться до 2 групи, прив’язка до показника мінімальної зарплати також залишилася незмінною, а саме до 20% від суми мінімальної заробітної плати, яка в 2020 році дорівнює 4723 грн. Відповідно, максимальна ставка єдиного податку тепер становить 944,6 грн.

У 3 групі ставка єдиного податку розраховується залежно від доходу. Це означає, що у платників ПДВ вона залишається на рівні 3%, а у неплатників – на рівні 5%.

?Єдиний податок для 1 групи: 210,2 грн., Для 2 групи: 944,6 грн., Для 3 групи: 3 або 5% від загального доходу!

Місцеві ради (міські / селищні / сільські) встановлюють ставку єдиного податку для 1 і 2 груп. Для окремих видів діяльності (або в окремих населених пунктах) податкова ставка може бути менше максимального рівня.

Якщо місцева рада не приймала рішення про зміну ставки, то діє остання прийнята. Якщо рада взагалі ніколи не приймала ніякого рішення щодо ставки єдиного податку, то діє максимально допустима. Якщо діяльність ФОП поширюється на територію кількох рад – то також потрібно платити єдиний податок за максимальною ставкою.

Групи єдиного податку в Україні

Спрощена система оподаткування в даний час ділиться на 4 групи. Давайте докладніше зупинимося на кожній групі і розглянемо особливості.

1) До першої групи входять ФОП, які тільки здійснюють продаж або господарську діяльність, надаючи населенню різні послуги, не використовуючи працю будь-яких осіб. Їхній обсяг прибутку за один календарний рік не повинен перевищувати 300 тис. грн.

2) До другої групи належать ФОП, які здійснюють госп. діяльність з надання послуг населенню, роботу, пов’язану з ресторанним господарством, продажем або виробництвом продукції. Вони повинні відповідати наступним критеріям:

 • Сума доходу не повинна перевищувати 1,5 млн грн.;
 • Кількість працюючих осіб не повинна бути більше 10 людей.

При цьому винятком є ФОП, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009: 2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каменів. Такі підприємці належать виключно до 3-ої групи, якщо відповідають її умовам.

3) Третья група – це ФОП, у яких кількість людей, які перебувають у трудових відносинах з ними, ніяк не обмежена, а також юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми, сума грошових коштів яких не перевищує 5 мільйонів гривень. При цьому вид діяльності може бути будь-який. Однак, є обмеження, описані в Податковому кодексі України.

4) Четверта група – це виключно підприємства, які займаються сільськогосподарською діяльністю, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються на календарний місяць залежно від виду діяльності ФОП. Рішення за розміром ставок приймають сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад.

Більш детальна інформація про ставки і особливості оподаткування 1-3 груп представлена в таблиці нижче:

Параметр Групи платників єдиного податку
I II III
Можливість використання фізособами да да да
Можливість використання юрособами ні ні так
Використання найманих працівників ні до 10 осіб не обмежено
Види діяльності – Торгівля на ринках; – Побутові послуги населенню. – Торгівля на ринках; – Побутові послуги населенню; – Ресторанна діяльність; – Виробництво або продаж товарів. Будь-який, за винятком обмежень, встановлених ПКУ.
З ким можуть співпрацювати Виключно фізособи Населення і юрособи, які використовують єдиний податок. Виняток – ресторанний бізнес при обслуговуванні спецзамовлень. Населення, а також – юрособи на будь-якій системі оподаткування.
Максимальний обсяг річного прибутку 300 000 грн 1 500 000 грн 5 млн грн
Ставка податку від 1 до 10% розміру прожиткового мінімуму на 1 січня податкового (звітного) року Максимальна ставка 1921*10% = 192,1 грн від 2 до 20% розміру мінімальної зарплати на 1 січня податкового (звітного) року Максимальна ставка 4173*20% = 834,60 грн 3% доходу в разі сплати ПДВ; 5% доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку
Форма взаєморозрахунків з контрагентами Виключно грошова (готівкові або безготівкові розрахунки).
Використання касових апаратів Не зобов’язані Зобов’язання при перевищенні суми річного доходу в 1 млн грн і використанні готівкової форми розрахунків. Фізособи: зобов’язані при перевищенні суми річного доходу в 1 млн грн і використанні готівкової форми розрахунків юрособи використовують тільки за умови отримання оплати в готівковій формі.
Сплата окремих видів податків Звільняються від сплати: – ПДФО за результатами своєї діяльності; – Земельного податку (частини податку на нерухомість). Зобов’язані платити рентну плату за спеціальне використання води.
Податковий (звітний) період Календарний рік Календарний квартал
Терміни сплати єдиного податку Авансом (до 20-го числа поточного місяця) 10 днів після закінчення терміну подання декларації (для юросіб і фізосіб – 40 днів після закінчення кварталу)
Порядок ведення обліку Бухгалтерський облік є обов’язковим. Книга обліку доходів за вибором платника ведеться в електронному або паперовому вигляді. Для фізосіб: Бухгалтерський облік є обов’язковим. Книга обліку доходів за вибором платника ведеться в електронному або паперовому вигляді. Для юросіб: використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку

В окремих випадках для ФОП 1-3 груп встановлюється ставка єдиного податку у розмірі 15%:

 • до суми перевищення обсягу доходу;
 • до прибутку, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до 1 або 2 групи або непередбачуваної для них;
 • до прибутку, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків;
 • до прибутку, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Для юросіб 3-ї групи в таких випадках застосовується подвійний розмір ставок єдиного податку.

Хто не має права бути платником єдиного податку 1-3 груп?

Залежно від роду діяльності та певних умов не всі юрособи та ФОП можуть бути платниками 1, 2 і 3 групи. До таких належать такі види діяльності та умови:

 • організація, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерські або тоталізатор);
 • обмін валюти;
 • виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу пально-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);
 • видобуток, виробництво, реалізація дорогоцінних металів і каменів (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів);
 • видобуток, реалізація корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
 • в сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування;
 • управління підприємствами;
 • надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, яка не підлягає ліцензуванню);
 • продаж предметів мистецтва та антикваріату, або організація торгів (аукціонів) ними;
 • організація, проведення гастрольних заходів;
 • ФОП, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009: 2005), діяльність у сфері аудиту;
 • ФОП, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їхні частини, загальна площа яких перевищує 100 м2, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їхні частини, загальна площа яких перевищує 300 м2;
 • страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;
 • якщо в статутному капіталі сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25%;
 • представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, яка не є платником єдиного податку;
 • нерезиденти;
 • платники податків, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, який виник внаслідок форс-мажорних обставин.

База оподаткування для всіх груп єдиного податку

Для 1 і 2 групи ставка єдиного податку в 2019 році в Україні абсолютно не залежить від отриманого прибутку і є фіксованою в разі, якщо не перевищено максимальний обсяг річного доходу.

Якщо говорити про 3 групу, то ставка єдиного податку нараховується у відсотках від доходу, отриманого від провадження діяльності і відповідно сума єдиного податку не є фіксованою.

Прибутком платника єдиного податку є:

 • Для ФОП: дохід, отриманий у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. В дохід не включаються пасивні доходи у вигляді відсотків, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, що належить ФОП.
 • Для юросіб: будь-який дохід в будь-якій формі, включаючи дохід представництв, філій, відділень, в тому числі в іноземній валюті (перерахунок в гривню).

Дохід не включає:

 • ПДВ;
 • суми за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;
 • фінансова допомога, яка була повернена протягом року;
 • суми кредитів;
 • суми, які були отримані з Пенсійного фонду та інших держфондів, в тому числі загальнообов’язкового державного соціального страхування, бюджетів або цільових фондів, програм;
 • суми повернення покупцеві, в тому числі аванс, передоплата;
 • суми за оплату товарів (робіт, послуг), вартість яких була включена до доходу юрособи при нарахуванні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу ФОП;
 • суми коштів і вартість майна зі статутного капіталу;
 • суми надміру сплачених податків і зборів, і суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів;
 • дівіденди.

Єдиний податок в 2019 році в Україні для виробників сільськогосподарських товарів, що відносяться до четвертої групи, має кілька особливостей. Базою оподаткування є:

 • нормативна грошова оцінка 1 га сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року;
 • нормативна грошова оцінка для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) з урахуванням певного коефіцієнта індексації.

Для платників єдиного податку 4 групи розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель і їхнього розташування (у відсотках бази оподаткування):

 • рілля, сінокоси і пасовища (крім гірських зон та поліських територій, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого грунту) – 0,95%;
 • рілля, сінокоси і пасовища в гірських зонах та на поліських територіях – 0,57%;
 • багаторічні насадження (крім гірських зон та поліських територій) – 0,57%;
 • багаторічні насадження в гірських зонах та на поліських територіях – 0,19%;
 • землі водного фонду – 2,43%;
 • сільськогосподарські угіддя, що знаходяться в умовах закритого грунту – 6,33%.

Звітність платників єдиного податку

Відповідно до Податкового кодексу встановлено два терміни подання декларацій:

 • Календарний рік для 1, 2 і 4 групи (термін подачі декларації – до 9 лютого);
 • Календарний квартал 2019 роки для 3-ї групи (термін подачі декларації: 1-й квартал – до 10 травня, півріччя – до 9 серпня, 9 місяців – до 9 листопада, рік – до 11 лютого 2020 р.)
Отчетность

Звіти можна подавати безпосередньо в податковій, заповнивши спеціальний бланк (див. нижче) або відправити в електронному вигляді або поштою.

Якщо у Вас є бухгалтер або інша людина, яка буде йти в податкову для здачі звітності, то у нього обов’язково повинна бути довіреність від ФОП. Щоб подати декларацію в електронному вигляді, потрібна наявність ЕЦП (електронний цифровий підпис). Отримати ЕЦП можна безкоштовно в податковій, в якій ви числитеся, надавши для цього оригінали паспорта та ІПН (ідентифікаційний код). Крім цього, у Вас повинен бути USB-флеш-накопичувач, званий в народі просто “флешка”. Поштою декларацію потрібно відправляти не пізніше 5 календарних днів до закінчення терміну подачі і тільки через Укрпошту цінним листом з повідомленням про доставку.

Але варто звернути пильну увагу, що подання декларації не звільняє платника податків від звітності по: ПДВ, ЄСВ, ПДФО та інших зборів.

Терміни сплати ставки єдиного податку для різних груп

Платники єдиного податку 1 і 2 груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Можливо провести разову авансову оплату відразу до кінця календарного року, але не більше.

! Для платників єдиного податку 1 і 2 груп терміни сплати НЕ переносяться, навіть якщо кінцева дата припадає на вихідний день. В такому випадку, потрібно оплачувати єдиний податок в останній робочий день перед 20-м числом.

У разі невикористання праці найманих осіб, платники єдиного податку 1 і 2 груп звільняються від сплати єдиного податку протягом 1 календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів .

Платники єдиного податку 3-ї групи сплачують єдиний податок протягом 10-ти календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за звітний квартал. У 2019 кінцевими датами для сплати єдиного податку будуть:

 • I квартал – 18 травня;
 • II квартал – 17 серпня;
 • III квартал – 19 листопада;
 • IV квартал – 19 лютого 2020 року.

Платники єдиного податку 4-ї групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають податкову декларацію на поточний рік за встановленою формою; платять податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в таких розмірах:

 • у I кварталі – 10 відсотків;
 • у II кварталі – 10 відсотків;
 • у III кварталі – 50 відсотків;
 • у IV кварталі – 30 відсотків;

Заповнення декларації єдиного податку для 1, 2, 3 групи

На скріншоті показаний приклад заповнення податкової декларації платника єдиного податку – ФОП (ФОП) 3 групи. Для цієї групи податкову декларацію потрібно здавати щокварталу. На прикладі показаний податковий період – півріччя. Потрібно розуміти, що розділ V. “Визначення податкових зобов’язань за єдиним податком” заповнюється зростаючим підсумком з початку року, тобто в даному випадку потрібно враховувати загальну суму доходу за півріччя.

Внешний вид декларации
Внешний вид декларации 2
Внешний вид декларации 3

У зазначеному вище прикладі, загальний дохід за півріччя склав 100 000 грн. ФОП 3 групи платить податок тільки 5% від загального доходу, порушень не було. Сума до сплати складає 5 000 грн, але це за півріччя. Від неї віднімається сума, сплачена в 1 кварталі – в даному випадку 3 000 грн. Відповідно, різницю між цими сумами (в даному прикладі 2 000 грн) і необхідно сплатити як суму єдиного податку за поточний період.

Клікнувши на посилання нижче, Ви можете завантажити безкоштовно новий бланк для заповнення податкової декларації єдиного податку зі змінами, внесеними згідно Указу Міністерства фінансів №369 від 17.03.2017.

СКАЧАТИ БЛАНК ДЕКЛАРАЦІЇ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ФОП (ФОП) 1, 2, 3 ГРУПИ

Особливості бухгалтерського обліку для платників єдиного податку

Бухгалтерський облік необхідний для своєчасного ведення операцій, правильності нарахувань сплат і податків.

Для ФОП 1, 2 і 3 груп (крім платників ПДВ) облік і відображення отриманих доходів у Книзі обліку доходів повинні здійснюватися щодня. Юрособи платять за загальною методикою спрощеного обліку.

Також для 2 і 3 груп незалежно від обраного виду діяльності в разі перевищення обсягу доходу в 1 млн грн в календарному році застосування реєстратора розрахункових операцій є обов’язковим. Виняток становлять підприємці, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту.

Оподаткування ТОВ в Україні

Здавалося б, з прийняттям в Україні Податкового кодексу, який повинен був стати головним законом, контролюючим і регулюючим систему розрахунку всіх обов’язкових платежів і форми їх виплати юр. особами до держбюджету, нарешті вдасться стабілізувати систему оподаткування. Але варто було закону вступити в силу, як вибухнула низка змін, доповнень і поправок. І, всупереч всім очікуванням платників податків, прийняття ПК практично ніяк не покращило ситуацію з лабільністю податкової системи в Україні.

Останні ключові зміни оподаткування для підприємств

Простежуючи динаміку доповнень і поправок, внесених в ПК в 2018 році, можна зробити висновок: в принципі, ніяких кардинальних змін не відбулося. Деякі правки можна вважати уточнюючими або такими, що відносяться до вузькопрофільних підприємств.

Торік зміни в оподаткуванні ТОВ в Україні в першу чергу торкнулися підприємств з сумарним обсягом доходу понад 50 мільйонів євро протягом останніх 12 місяців. А також тих організацій, у яких за цей же період загальна сума сплачених зборів та платежів до бюджету перевищує один мільйон євро.

Зараз чинне законодавство передбачає два режими оподаткування. Це спрощена або загальна система оподаткування юридичних осіб (Україна). Кожне підприємство повинно вибрати максимально прийнятний для нього податковий режим в залежності від запропонованого виду діяльності, схеми роботи, передбачуваних оборотів та інших важливих чинників, які, так чи інакше, будуть впливати на господарську діяльність юр. особи.

Які податки платить підприємство в Україні в залежності від обраного ним режиму оподаткування? Щоб відповісти на це питання, пропонуємо розглянути детальніше обидві системи.

Виды систем налогооблажения

Спрощений режим оподаткування   

Юридичні особи, які використовують спрощену систему, сплачують податок від загальної виручки. І на відміну від підприємств на загальній системі, для ТОВ на спрощеному режимі не враховується стаття витрат.

Новий спрощений режим, який набув чинності з 2012 року, зменшив ставку оподаткування і збільшив граничний обсяг виручки. У 2015 році кількість груп, які сплачують єдиний податок, зменшилася з 6-ти до 4-х. На сьогоднішній день спрощена система для юросіб представлена двома групами – 3-ою і 4-ою.

Хто може бути платником єдиного податку?

На сьогоднішній день в Україні існує чотири групи платників податків. При чому, підприємці можуть застосовувати першу, другу, третю, а ТОВ тільки третю.

Важливо: 3-і групи можуть вибрати заклад із сумарним прибутком за останні 12 місяців не більше 5 млн грн, при цьому певних обмежень в кількості найманих працівників для ТОВ не передбачено.

Що стосується четвертої групи, то її можуть застосовувати тільки ті юрособи, які раніше сплачували до держбюджету, фіксований сільськогосподарський збір.

Ставка єдиного податку для ТОВ

Підприємства, що використовують спрощену систему, сплачують до бюджету тільки єдиний податок для ТОВ. Ставка є фіксованою і залежить від групи платника податків.

Процентні ставки ЄП для третьої групи встановлені в таких розмірах:

 • для НЕ платників ПДВ 5% від суми доходу. У цьому випадку ПДВ вже включено до складу ЄП;
 • для платників ПДВ 3% суми доходу. ПДВ сплачується до бюджету відповідно до ПК.

У прибуток ТОВ включаються дохід від продажів, безоплатно отримане майно (роботи, послуги), кредиторська заборгованість, термін давності якої минув тощо. У дохід платника єдиного податку не включається ПДВ, суми кредитів, фіндопомога (якщо вона повернена протягом 12-ти місяців), повернення товарів або грошових коштів за договором розірвання (гарантії і т.п.), внески в статутний фонд ТОВ та інше.

Єдиний податок і ПДВ

Всі ТОВ, які є платниками ПДВ і використовують спрощену систему оподаткування, повинні зареєструватися платником ПДВ та єдиного податку за ставкою 3%. Платники єдиного податку зобов’язані дотримуватися обов’язкові норми оподаткування ПДВ, встановлені для загальної системи.

Вытяжка из закона

Загальна система оподаткування

Юридична особа, що використовує загальний режим, сплачує два основні податки: податок на прибуток і ПДВ. Причому, підприємство, у якого сума виручки (доходу від реалізації) за будь-які 12 календарних місяців не перевищує одного мільйона гривень, в праві не реєструватися платником податку на додану вартість.

Зверніть увагу: законодавством України передбачено, що юрособа на загальній системі оподаткування без ПДВ може добровільно анулювати реєстрацію платника податку на додану вартість.

Податок на прибуток підприємств

У 2019 податок на прибуток сплачують усі ТОВ, які використовують загальний режим. Отже, щоб визначити суму, що підлягає до сплати в бюджет, слід визначити прибуток підприємства, яка розраховується за підсумками бухгалтерського обліку з фін. результату. У 2019 ставка податку на прибуток склала 18%.

Підприємства з річним доходом від діяльності (без непрямих платежів) не більше 20-ти мільйонів гривень подають звітність з податку на прибуток один раз на рік. Якщо річна виручка перевищує дану суму, юрособа подає звітність 1 раз на квартал. Відповідно, сплата цього податку здійснюється або один раз на рік за підсумками подання річної декларації (до 10-го червня), або щоквартально.

Податок на додану вартість в 2023 році

Податком на додану вартість називається податок, який включається у вартість товарів або послуг. Тобто, цей податок можна побачити на кожному чеку в будь-якому супермаркеті. Непрямим шляхом він оплачується покупцем, але в бюджет перераховується продавцем.

В принципі, в 2019 році ПДВ залишився без змін.

Система розрахунку ПДВ, контролю та сплати його до бюджету має три важливі складові:

 • систему електронного адміністрування (СЕА) ПДВ,
 • єдиний реєстр ПН,
 • спеціальні електронні документи, які проходять реєстрацію в єдиному реєстрі – податкові накладні та розрахунки коригування.

Які пільги з оподаткування передбачені для ТОВ в Україні?

Пільгове оподаткування ТОВ в Україні відповідно до чинного законодавства передбачає сплату обов’язкових зборів і платежів до держбюджету за спеціальними зниженими ставками. Наприклад, для представників малого бізнесу встановлена ставка податку на прибуток 0%. Для суб’єктів програмної індустрії вона становить 5% (плюс звільнення від сплати ПДВ).

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Вячеслав Фимушкин
  11.06.2019

  Добрый день. Очень интересует один вопрос. Я единщик 2 гр. У меня есть мебель. которую я хочу продавать магазинам для дальнейшей перепродажи . Куда ни обращаюсь все ндсники. как мне продавать им мебель?

 2. Марія Старовойтова
  18.11.2018

  С каких это пор, интересненько, бухгалтерский учет для 1й и 2й групп является обязательным? И в соответствии с чем вы так резко ограничили второгруппников сотрудничеством исключительно с населением и юрлицами только на едином налоге? Второй группе сотрудничать можно со всеми. Оказывать услуги – не всем.

  • Natali Smi
   24.07.2019

   Спасибо за Ваш коммент!! А то меня в жар кинуло – думала, что я что-то пропустила. Я на 2-й группе и торгую с юрлицами:))