Корисна інформація

Як викликати екстрені служби в Україні з мобільного телефону: швидку, поліцію і пожежників?

16 Лютого 2023
2
admin Читать на русском
 1. Виклик екстренних служб через єдиний короткий номер
 2. Як викликати швидку з мобільного Україна 2024?
  1. А чи знаєте ви що необхідно озвучувати, здійснюючи екстрений дзвінок?
 3. Як прискорити виклик швидкої допомоги або поліції з мобільного апарату?
 4. Що якщо номер для виклику з мобільного не працює?
 5. Інші короткі номери для виклику з мобільного телефону
 6. Питання відповідь
 7. Висновок

Мобільний зв’язок наших днів надає суспільству колосальний перелік плюсів, з них можна виділити одне найбільш важливе – це можливість зв’язку з товаришами і членами сім’ї за найменшої потреби. Ще один безперечний плюс, який полягає в тому, що можна оперативно викликати швидку з мобільного, поліцію, пожежників та інші служби, коли це так необхідно. Але іноді це зробити не представляється можливим.

Банальність і простота цієї причи «на лице» – безліч людей просто не мають ні найменшого поняття, як викликати швидку, поліцію або пожежних з мобільного телефону.

Виклик екстренних служб через єдиний короткий номер

Буквально недавно в країні став дійсний загальний номер «112», набираючи який вдається миттєво додзвонитися в ту чи іншу службу. Зробивши виклик, ви додзвонитися в:

 1. Службу порятунку.
 2. Поліцію.
 3. Швидку.
 4. Газову службу.

«112» сьогодні є єдиним номером для всіх українських екстрених служб. Привілей цих цифр полягає в тому, що на нього є можливість зателефонувати з різних українських операторів. Ви можете легко викликати екстрені служби (швидку, газівників, поліцію, пожежників) зі свого мобільного телефону, причому неважливо буде це оператор Лайф, Київстар або Водафон. Як зателефонувати до швидкої напряму читайте далі.

Як викликати швидку з мобільного Україна 2024?

101 Служба порятунку, пожежники
102 Поліція
103 Швидка допомога
104 Газова служба
109 Довідкова служба

На сьогоднішній день, щоб швидко додзвонитися і отримати допомогу, люди вдаються до використання цих номерів. На всі представлені номери дзвінки можуть здійснюватися, як зі стаціонарних операторів, так і мобільних.

А чи знаєте ви що необхідно озвучувати, здійснюючи екстрений дзвінок?

Звичайно ж, щоб викликати екстрену службу повинна статися якась непередбачена подія, яка викликала стрес. Коли так трапляється, у людини мимоволі вилітають з голови навіть найелементарніші речі. Стан паніки закінчується тим, що фахівцеві оператору доводиться вникати в якісь незрозумілі невиразні пояснення на підвищених тонах. Тим самим, люди втрачають свій дорогоцінний час, якого так потребують. Як же потрібно спілкуватися по телефону в таких випадках і про що першочергово варто сказати оператору?

 • Перше, що потрібно зробити, це постаратися сформулювати те, через що ви набрали номер служби екстреної допомоги. Якщо, наприклад швидка допомога потрібна не вам, тоді спробуйте дізнатися, чи були у людини в минулому якісь захворювання або недуги, коли в останній раз він проходив лікування, в який момент його стан почав погіршуватися та інші подібні нюанси.
 • Якщо ви подзвонили в пожежну або поліцію, за тим же принципом позначте, що сталося. Після цього завжди потрібно вказати точну адресу, аж до номера поверху і під’їзду, коду домофона і т.д.
 • Коли діалог вже буде підходити до кінця, не забудьте назвати правильний контактний номер телефону та адресу. Навіть якщо людина щось переплутає і його важко буде знайти, вам зателефонують на номер, з якого був здійснений виклик для уточнення всіх подробиць.

Як прискорити виклик швидкої допомоги або поліції з мобільного апарату?

Немає нічого дивного і надзвичайного в тому, що коли людина навмисно здійснює дзвінок в службу допомоги, він розраховує, що на його скаргу або прохання зреагують максимально оперативно, і що допомога прибуде практично миттєво.

Проте, у зв’язку з тим, що для всіх служб допомоги існує один номер, спочатку на виклик відповідає диспетчер, в свою чергу, який займається перенаправленням інформації безпосередньо у відділення конкретного району і т.д.

Вызов экстренных служб с мобильного

Виходячи з цього можна зробити висновок, щоб на дзвінок відреагували настільки оперативно, наскільки це можливо, потрібно відразу телефонувати у відділення міських служб, які відносяться до вашого району.

Як не дивно, але багато хто не знає, як викликати швидку з мобільного в Україні. Все досить просто. Для цього буде потрібно натиснути «0», після – код міської міжміського зв’язку, в якому ви перебуваєте, і відповідний короткий номер. «1» вводити не потрібно. Це дає можливість у переліку випадків істотно вплинути на прискорення реагування на надходячий дзвінок.

Що якщо номер для виклику з мобільного не працює?

Бувають такі ситуації, коли набираючи один з номерів не виходить встановити зв’язок або диспетчер просто не реагує. Як у такому випадку зателефонувати до швидкої та інші інстанції з мобільного?

Якщо коли ви набираєте номер цікавлячої служби не виходить додзвонитися, що повністю руйнує всі ваші надії, тоді має сенс набрати один з вищезазначених існуючих районних номерів. У вашій телефонній книзі, дуже бажано, щоб були такі номери, тому подбайте про це заздалегідь.

Крім цього, слід у будь-якому випадку пам’ятати, що навіть приватні організації охорони здоров’я, які надають послуги в сфері безпеки, налічують базу коротких номерів які використовуються людьми в критичних випадках.

Інші короткі номери для виклику з мобільного телефону

Очевидно, що короткі номери на цьому не закінчуються. Є багато інших, за якими люди запросто безкоштовно дзвонять зі свого гаджета.

Може так скластися, що базуючись на сформованій події, людям можуть знадобитися не тільки такі знання, як набрати поліцію, пожежників чи швидку з мобільного. Якраз для цього і розробили інші короткі номери, зробивши дзвінок на які можна детально проконсультуватися з висококваліфікованими фахівцями. Нижче ми вам пропонуємо перелік цих номерів:

122 Прогноз погоди
127 Податкова адміністрація
176 Довідкова місцевої телефонної мережі
121 Точний час
175 Доставка пошти
170 Інформаційно-довідкова служба

Питання відповідь

Питання Відповідь
Як зателефонувати до швидкої з мобільного? 103
Як зателефонувати в поліцію з мобільного? 102
Як зателефонувати пожежникам з мобільного? 101
Як зателефонувати в газову службу з мобільного? 104
Як зателефонувати в довідкову? 109

Висновок

Завдяки цій статті тепер ви знаєте, як викликати швидку допомогу та інші екстрені служби з мобільного телефону будь-яких операторів зв’язку (Київстар, Лайф, Vodafone) таким чином, щоб вам допомогли швидко і результативно. Користуйтеся всією отриманою інформацією, щоб оперативно вирішувати непередбачувані ситуації, краще заздалегідь внесіть ці короткі номери в контакти свого мобільного телефону.

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Нина Шупта
  20.05.2021

  Неужели это кто-то до сих пор не знал? А вы знали, что можно пополнить мобильный телефон без комиссии через Глобал24 электронный кошелек?Так можно пополнять лайф, киевстар водафон. Да что уж там,я так даже без комиссии домашний интернет оплачиваю.

 2. Ірина Зіміна-Яценко
  19.12.2019

  Якщо я вірно зрозуміла, то викликати швидку, наприклад в м. Южному чи в регіоні, можна за номером
  0-048-03 чи 0-04842-03
  Так? Дійсно, коли екстренна ситуація, то все вилітає з голови. Якщо переїзжаєш в інше місто, то і коди потрібно змінювати(якщо вони відомі, звичайно). 112- електронне перенаправлення до необхідної служби чи оператор живим голосом відповідає, розпитує? Дякую за статтю.