Корисна інформація

Як розрахувати субсидію в Україні? Порядок та особливості нарахування субсидій

3 Березня 2023
2 927
admin Читать на русском
  1. Правила для розрахунку субсидій в Україні
  2. Що враховують при нарахуванні субсидій
  3. Хто може отримати субсидію?
  4. Як самому розрахувати субсидію на квартиру?
  5. Онлайн калькулятор розрахунку субсидій 2024
  6. Таблиця субсидій на 2023 рік
    1. Соціальні нормативи споживання електричної енергії для надання субсидій у 2023 році
    2. Соціальні нормативи централізованого холодного, гарячого водопостачання та водовідведення в 2023 році
    3. Соціальна норма житла для надання субсидій в 2023 році
    4. Соціальні нормативи споживання природного газу в 2023 році
    5. Коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електроенергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення
    6. Коефіцієнти для розрахунку розміру витрат теплової енергії на потреби централізованого опалення
    7. Соціальний норматив користування послугами з вивезення побутових відходів у 2023 році
  7. Як розрахувати субсидію на квартиру в 2023 році?
  8. Перерахунок субсидії за житлово-комунальні послуги з лічильниками
  9. Монетизація субсидій в Україні
    1. Що таке монетизація субсидій?
    2. Перехід на монетизацію субсидій
    3. Монетизація субсидій та мотивація витрат

З 1 січня 2023 року українці можуть в будь-який час подавати заяву в управління з питань соціального захисту населення для переходу з безготівкової в готівкову форму виплат пільги на оплату комунальних послуг. Уряд скасував тимчасове обмеження подачі заяви після 15 жовтня і 15 травня, тобто на опалювальний і неопалювальний періоди. При цьому в заяві на грошові виплати пільги потрібно вказувати реквізити поточного банківського рахунку, на який будуть щомісяця надходити кошти.

Дане рішення регламентує постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2019 № 1123 “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг”.

Правила для розрахунку субсидій в Україні

В Україні діють такі особливості в нарахуванні субсидій:

  • Субсидію не призначать за наявності в родині автомобіля молодше п’яти років. Цей пункт не стосується транспортних засобів, наданих органами соціального захисту населення, а також мопедів (у виняткових випадках рішення про призначення субсидії при наявності транспорту молодше 5 років може прийняти Комісія).
  • Доходи від здачі нерухомості в оренду, а також грошові перекази з-за кордону повинні зазначатися у графі «доходи» із зазначенням сум за місяць.
  • Якщо ви є власником квартири з площею більше 120 мабо будинку – 200 м2, то Вам доведеться оплачувати комунальні послуги в повному розмірі. Винятком для цього пункту є будинки для прийомних сімей та дитячі будинки сімейного типу.
  • У постанові Кабміну написано: “..зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості” або просто навчалися на денній формі (не від центру зайнятості), тобто потрібно або вчитися, або отримувати допомогу по безробіттю. Просто перебувати на обліку в ЦЗ і отримувати субсидію не вийде.
  • Якщо в періоді доходів для субсидії у когось із сім’ї немає доходів та внесків на стаж, то субсидію за рішенням Комісії зможуть призначити, якщо домогосподарство розташоване у селі, райцентрі, або у такої людини є довідка ЛКК про тяжку хворобу, алко-, наркозалежності, або про відбування покарання, або для призначення субсидії треба буде оплатити собі на стаж добровільні внески ЄСВ не менш, ніж за 3 місяці в періоді доходів для субсидії і задекларувати свої неофіційні доходи.
  • Повнолітнім без доходів та ЄСВ зможуть призначити субсидію без Комісії, якщо в періоді доходів такої людина навчалася на Денному відділенні (з розміру 1 прожиткового мінімуму) або перебувала на Строковій службі (з половини розміру прожиткового мінімуму), але для підтвердження цього знадобляться довідки.
  • Споживання газу для потреб опалення, так звана соціальна норма, отримала більш реальні розміри – 4,5 м3 на одиницю опалювальної площі житла (з 1 травня цю норму ще зменшують до 4 м3 на одиницю опалювальної площі житла). Для електричного опалення ця норма складе 30 кВт на метр.
  • При зверненні осіб за субсидією, у яких розміри житла знаходяться вище норми, вона може бути збільшена не більше, ніж на 30% від соцнорми для кількості прописаних (проживаючих). Але ця умова актуальна тільки для непрацюючих непрацездатних громадян. Колишня норма – 75 мдля 1-2 непрацездатних осіб – вже недійсна.
  • Внутрішньо переміщені особи з 1 травня 2018 року можуть оформити субсидію без наявності договору оренди житла. Це робитиметься на підставі поданої заяви та декларації, де зазначено домогосподарство, а також довідки ВПО про реєстрацію за даною адресою.
  • Подана особами заява на нарахуванні субсидії стала приводом для обстеження органами соціального захисту матеріально-побутових умов. На підставі акта буде прийматися рішення про призначення допомоги.
  • Спростилася процедура отримання допомоги і для осіб з об’єднаних територіальних громад. Тепер ОТГ має право приймати письмові звернення від громадян і передавати їх до органів соціального захисту населення. Цей механізм такий самий, як у селищних та сільських рад.

З 14 серпня 2019 року Кабінет Міністрів України змінив порядок виплати житлових судсидій. Тепер одержувач може самостійно вибирати банк, в якому йому зручно отримувати виплати. Так, інформацію про платіжні реквізити пенсіонерів Пенсійний фонд передасть автоматично. І такі пільговики зможуть отримувати субсидії разом з пенсіями.

Особенности начисления субсидии
  • З 1 травня відмовляють у субсидії не тільки тим, хто здійснював покупки понад 50 тисяч гривень, а й громадянам, які отримали дар, спадщину, оцінені понад цю суму.
  • Тепер в обов’язковому порядку необхідно декларувати майно прописаних членів сім’ї (офіційних подружжя та неповнолітніх дітей), а їх дохід буде прийматися до уваги.
  • Аліменти на дітей більше не беруться для розрахунків субсидії ні одержувачу, ні платнику (після надання їм довідки встановленої форми 192 в редакції 591, що підтверджує сплату аліментів).
  • До вступу в силу монетизації субсидій, переплати по лічильниках, утворені невитраченою субсидією, тепер будуть забирати по всіх послугах (тепло, вода, газ і електрика). Вони будуть повертатися грошима тільки за індивідуальним опаленням та лише за 150 кВт електрики або 100 кубів газу (решта заберуть до бюджету, без компенсації).
  • За рішенням Комісії, всю субсидію можуть зупинити, якщо якусь одну послугу відключили за несплату (наприклад, газ або електрику), а також якщо користувач субсидією не виконує щомісячний платіж за укладеним договором реструктуризації. На наступний період (автоматичне продовження з травня або за новим заявою з будь-якого місяця) субсидію не призначать, якщо виявляться борги понад 340 грн в сумі за все субсидовані організації. Нова заява можна буде подати з наступного місяця після місяця, в якому було документальне підтвердження оплати заборгованості.
  • При повторному письмовому зверненні для нарахування субсидії, в заяві буде обов’язковим пункт «згоден з обробкою банківських даних і рахунків». Тобто громадянам, які працюють неофіційно, більше не вийде приховати свої доходи. Крім того, що їм доведеться пояснити походження цих коштів та сплатити з них податки, їм не просто зупинять субсидію, а змусять відшкодувати раніше витрачені на субсидію кошти держави.

Нові бланки декларації і заяви на субсидію, а також зразки їх заповнення, Ви можете подивитися в статті “Як заповнити заяву та декларацію на субсидію в Україні”.

Важливо! З 1 жовтня 2019 року субсидію можна оформити через інтернет.

На сайті Міністерства соціальної політики України потрібно вибрати рубрику “Е-Сервіси”. Далі необхідно пройти реєстрацію на ваш розсуд: або з адресою електронної пошти, або з електронним цифровим підписом, або за допомогою BankID.

Реєстрація та вхід через електронну пошту дозволяють надіслати до відділення соцзахисту документи в електронній формі, але лише для попереднього розгляду. Пізніше все одно доведеться особисто відносити оригінали документів до відділення, щоб завершити оформлення субсидії.

Інші два варіанти входу в систему оформлення субсидій не потребують особистої присутності, все буде зроблено онлайн. При вході в систему оформлення субсидій з цифровим підписом або через BankID, можна відразу заповнити заяву і скласти декларацію.

Якщо цифровий підпис поки є у небагатьох, то банківську ідентифікацію проходили майже всі – клієнта фотографують у відділенні банку і отримують його підпис в електронному вигляді – на планшеті.

Що враховують при нарахуванні субсидій

За субсидією може звернутися будь-який повнолітній прописаний (або орендар за договором оренди або довідці ВПЛ, або студент в гуртожитку). Субсидія оформлюється і нараховується будь-якому повнолітньому особі, прописаному і / або постійно проживає в квартирі (хто власник житла і на чиє ім’я відкриті рахунки з оплати послуг ЖКГ-значення для субсидії не має). Якщо в результаті надання субсидії житло здається в оренду по офіційно оформленим договором і в ньому зазначено, що обов’язок оплачувати комунальні послуги лежить на орендарі, то він має право оформити субсидію на своє ім’я, не будучи зареєстрованим в даній квартирі.

У розрахунку субсидії беруться до уваги:

  1. кількість осіб, зареєстрованих в даній квартирі або будинку, а також доходи непрописаних членів сім’ї, тобто непрописаного подружжя та неповнолітніх дітей, – це умова стосується всіх прописаних (або орендують житло) за адресою звернення за субсидією;
  2. сукупний дохід сім’ї (з урахуванням непрописаних членів сім’ї):
    • за попередній календарний рік – для субсидій готівкою (на карту) на купівлю твердого палива або скрапленого газу (в балонах);
    • за 2 квартали, що передують місяцю перед місяцем початку субсидії – для звичайних субсидій тільки на централізовані житлово-комунальні послуги;
  3. розмір житлово-комунальних платежів згідно з поточними тарифами розраховується тільки на кількість прописаних (або на зазначених в договорі оренди орендарів) або на зареєстрованих за даною адресою ВПО, якщо такі звертаються за субсидією за місцем фактичного проживання замість господарів житла. Але соцнорми по кубам, кіловатам і розмірам житлоплощі не повинні додаватися за непрописаних членів сім’ї/не зазначені в договорі оренди або довідці ВПО, незважаючи на приплюсовані за них доходи.

В Україні немає граніченій за матеріальним становищем і наявності приватної власності у осіб, які претендують на субсидію (крім віку транспортних засобів та дуже великих розмірів житлоплощі, на яку звертаються за субсидією). Підставою для відмови в субсидії може стати наявність придбання будь-ким із членів сім’ї протягом попередніх 12 місяців на суму понад 50000 грн; наявність у сім’ї транспорту молодше 5 років, а також розмір площі житла, що перевищує 120 кв. м для квартири або 200 кв. м. для приватного будинку, при цьому не підсумовуються площі, якщо в сім’ї є кілька будинків/квартир, але якщо в одному житловому приміщенні опалювальна площа перевищує 120/200 кв. м. для відповідного виду житла, то субсидію не зможуть призначити навіть за рішенням Комісії, крім прийомних, багатодітних сімей та дитячих будинків сімейного типу).

Розрахунок сукупного доходу сім’ї включає більшість видів доходів, одержуваних зареєстрованими в квартирі або будинку особами, а також членами їх сімей. Сюди належать пенсії, стипендії, допомоги та інші доходи (зарплата враховується без урахування прибуткового податку). До переліку коштів, які не враховуються при підрахунку сумарного доходу, входять:

  • аліменти на дітей;
  • соціальна допомога від держави на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених піклування батьків;
  • разова допомога від держави;
  • регрес;
  • адресна допомога внутрішньо переміщеним особам;
  • доходи від банківських депозитів.

Хто може отримати субсидію?

Особливий підхід застосовується до пільгових категорій населення. Громадянам, які їх представляють, висунута окрема умова отримання субсидії – при її наданні особа, що має право на пільги по квартплаті, може скористатися пільгою, або отримувати субсидію (причому, пріоритет за субсидією, тобто якщо пільговик не письмово відмовився від отримання субсидії, то поки субсидія нульова – пільга діє, але коли вийде хоч 1 копійка субсидії – пільгу автоматично з цього місяця заберуть).

Право на отримання субсидії також мають:

  • безробітні громадяни, які не перебувають на обліку в Центрі зайнятості (від безробітних тепер потрібна наявність внесків на стаж (ЄСВ) або довідки ЛКК, інакше субсидію зможуть призначити тільки в селі, райцентрі і тільки за рішенням Комісії);
  • власники 2-х і більше автомобілів за умови віку транспорту – не менше 5 років з дати випуску;
  • власники більше 1 житлового об’єкта нерухомості;
  • орендодавець;
  • особи, які сплатили покупку або послугу на суму 10 і більше прожиткових мінімумів (до 50 тис. грн придбання та оплати не впливають на субсидію).

Офіційно безробітним громадянам розмір доходу може встановити Комісія з урахуванням оплати внесків на стаж – до розміру 3 прожиткових мінімумів.

Термін дії субсидії становить 12 місяців (з 1 травня по 30 квітня з перерахунком окремо на опалювальний і на неопалювальний періоди).

Як самому розрахувати субсидію на квартиру?

Одним з нововведень Кабміну стала диференціація відсотка обов’язкового платежу при оплаті ком.послуг. Тепер його величина залежить від суми загального доходу сім’ї і визначається індивідуально при калькуляції розміру субсидії органами соціального захисту. Розмір субсидії дорівнює величині витрат на оплату послуг ЖКГ за вирахуванням обов’язкового платежу для даної квартири або домогосподарства.

Як розрахувати субсидію в 2020 році? Для цього застосовується спеціальна формула нарахування, яка виглядає так:

РВ = Кд / Кг х Рг,

де РВ – це частина, яку сім’я повинна сплатити за ком.послуги, Кд – коефіцієнт доходу сім’ї, або відношення загального доходу сім’ї в перерахунку на одного її члена до прожиткового мінімуму на момент визначення розміру субсидії, Кг – базовий коефіцієнт доходу, який дорівнює 2 прожитковим мінімумам на 1 людину на місяць (Кг = 2), і Рг – базова норма сплати за ком.послуги (Рг = 15%).

Право на видачу субсидії отримують особи або сім’ї, витрати яких на квартплату перевищують розміри обов’язкового платежу. Як рахувати відсоток обов’язкового платежу? Для цього потрібно обчислити дохід всіх членів сім’ї за 2 квартали, що передують місяцю перед початком субсидії.

Наприклад, сім’я з 2-х осіб з сумарним сукупним доходом за останні півроку в 60000 грн і сумою щомісячної квартплати в 2500 грн претендує на отримання субсидії. Розрахувати субсидію для даного прикладу можна так:

1) середній дохід сім’ї в місяць дорівнює 60000/6 місяців = 10000 гривень;

2) усереднений дохід на 1 людину в місяць дорівнює 10000/2 = 5000 грн;

3) отримана цифра ділиться на прожитковий мінімум на 1 число місяця початку субсидії: 5000/2027 = 2,5.

  • З 1 січня 2020 року усереднений прожитковий мінімум становить 2027 гривень;
  • З 1 липня 2020 року – 2118 гривень;
  • З 1 грудня 2020 року прожитковий мінімум передбачається 2189 гривень;

4) отриманий результат ділиться на 2 (базовий коефіцієнт для розрахунку) і множиться на 15% (базова норма розрахунку за квартплату): 2,5/2 × 15% = 18,75% – відсоток обов’язкового платежу;

5) дохід на сім’ю в місяць множиться на отриманий відсоток: 10000 × 18,75% = 1875 грн – розмір обов’язкового платежу для даної сім’ї;

6) субсидія складе 2500 – 1875 = 625 гривень.

Це приблизний результат, так як нарахування субсидії в Україні відбувається окремо для кожного з видів комунальних послуг. При цьому споживання сім’єю кожного виду послуг порівнюється з встановленими нормами, а потім визначається частка вартості конкретної послуги в загальній сумі квартплати. Фактичний відсоток платежу і сума субсидії можуть дещо відрізнятися.

Онлайн калькулятор розрахунку субсидій 2024

Ориентировочный расчет размера субсидии на оплату ЖКУКоличество лиц зарегистрированных в квартире (доме)* Среднемесячный общий доход всех зарегистрированных лиц (грн.)Сумма начислений за жилищно-комунальные услуги (грн.)Прожиточный минимум (грн.)

↑* при расчете необходимо учитывать размер начисленного дохода (а не фактически полученного) за 6 последние месяцев перед месяцем обращения

Всі розрахунки є попередніми і не охоплюють всі критерії, які враховуються при призначенні субсидії. Для остаточного визначення права на отримання субсидії рекомендуємо звернутися до місцевого органу соціального захисту населення.

Таблиця субсидій на 2023 рік

Субсидія поширюється на конкретний перелік послуг, що надаються підприємствами ЖКГ. При видачі субсидії на комунальні послуги застосовуються певні норми використання, на які може бути надана знижка.

Соціальні норми діють в тому числі на тариф по квартплаті, централізованому опаленню в будинках без теплолічильників, газовому індивідуальному опаленню, а також з водопостачання.

Отже, максимальний тариф по квартплаті, що підлягає субсидування, розраховується наступним чином:

СНжу = (Пмін * 0,15)/48,87

де СНжу – соціальний норматив житлової послуги, витрат на управління багатоквартирним будинком, гривень на 1 кв. метр;

Пмін – законодавчо встановлений на відповідну дату розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, гривень;.

На даний момент усереднений Пмін = 2027 грн/мес., тобто СНжу = (2027х0,15)/48,87 = 6,22 грн/кв.м. (до цієї межі тариф по квартплаті субсидується повністю, а якщо, наприклад, у кого-то по квартплаті тариф = 6, або 7, або навіть 11 грн/кв.м, то субсидують тільки 5,69 грн/кв.м, а надлишки користувачеві доведеться оплачувати самостійно).

Максимальний тариф з централізованого опалення без теплолічильника, що підлягає субсидування, розраховується наступним чином:

СНот = (Пмін * 2)/62,52,

де СНот – соціальний норматив оплати за теплову енергію для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, будинки яких не обладнані будинковими та/ або квартирними приладами обліку, гривень на 1 кв. метр;

Пмін – законодавчо встановлений на відповідну дату розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, гривень;.

На даний момент усереднений Пмін = 2027 грн/міс., тобто СНот = (2027х2)/62,52 = 59,28 грн/кв.м. (тобто до цієї межі тариф по опаленню без теплолічильника субсидується повністю, а якщо, наприклад, у кого-то по огрівання тариф = 60, або 84, або навіть 230 грн/кв.м, то субсидують тільки 59,28 грн/кв.м, а надлишки користувачеві доведеться оплачувати самостійно).

Перелік соціальних нормативів у 2024 році виглядає так:

Социальные нормативы субсидии

Соціальні нормативи споживання електричної енергії для надання субсидій у 2023 році

Норматив Призначення
30 кВт•ч на 1 м2 площі На опалення житла (в опалювальний період)
110 кВт•ч на 1 прописанного (або проживає по оренді)
+ 30 кВт•ч на кожного наступного, але не боільш 230 кВт•ч в місяць
У будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами
(при наявності гарячого водопостачання)
130 кВт•ч на 1 прописанного (або проживає по оренді)
+ 30 кВт•ч на кожного наступного, але не боільш 250 кВт•ч в місяць
У будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами
(при відсутності гарячого водопостачання)
70 кВт•ч на 1 прописанного (або проживає по оренді)
+ 30 кВт•ч на кожного наступного, але не боільш 190 кВт•ч в місяць
У будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами
(при наявності гарячого водопостачання)
100 кВт•ч на 1 прописанного (або проживає по оренді)
+ 30 кВт•ч на кожного наступного, але не боільш 220 кВт•ч в місяць
У будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами
(при відсутності гарячого водопостачання)

Соціальні нормативи централізованого холодного, гарячого водопостачання та водовідведення в 2023 році

Норматив Призначення
2,0 м3 на людину Централізована холодна вода
1,6 м3 на людину Централізована гаряча вода
3,6 м3 на людину Централізована холодна вода
(при відсутності гарячого водопостачання)
3,6 м3 на людину Централізоване водовідведення

Соціальна норма житла для надання субсидій в 2023 році

13,65 м2 на людину + 35,22 м2 на сім’ю
48,87 м2 Норма на сім’ю з 1 людини
62,52 м2 Норма на сім’ю з 2 чоловік
76,17 м2 Норма на сім’ю з 3 чоловік
89,82 м2 Норма на сім’ю з 4 чоловік

Якщо проживають тільки непрацюючі непрацездатні, то за рішенням Комісії може додати +30% до соцнорми площі для відповідної кількості прописаних.

Соціальні нормативи споживання природного газу в 2023 році

Норматив Призначення
4,0 м3 на 1 м2 площі На опалення житла (в опалювальний період)
3,3 м3 людини при наявності газового лічильника (3,28 м3 на людину при відсутності газового лічильника) На приготування їжі (газова плита)
5,4 м3 на людину при наявності газового лічильника (5,39 м на людину при відсутності газового лічильника) На приготування їжі і підігрів води (газова плита при відсутності гарячого водопостачання та газового водонагрівача)
10,5 м3 на людину при наявності газового лічильника (10,49 м на людину при відсутності газового лічильника) На приготування їжі та підігрів води (газова плита при наявності газового водонагрівача)

Коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електроенергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення

Назва регіону, міста
1-2 поверхові будівлі Будівлі на 3 або більше поверхів
Вінницька 1,042 0,76
Волинська 1,067 0,778
Січеславська 0,982 0,716
Донецька 1,125 0,82
Житомирська 1,094 0,798
Закарпатська 0,913 0,666
Запоріжська 0,97 0,708
Івано-Франківська 1,067 0,778
Київська 1,043 0,76
Кропивницька 1,046 0,763
Луганська 1,064 0,776
Львівська 1,043 0,76
Миколаївська 0,912 0,665
Одеська 0,787 0,574
Полтавська 1,073 0,783
Рівенська 1,079 0,786
Сумська 1,122 0,818
Тернопільска 1,029 0,75
Харківська 1,149 0,838
Херсонська 0,903 0,658
Хмельницька 1,042 0,76
Черкаська 1,091 0,795
Чернигівська 1,134 0,826
Чернівецька 1,036 0,755
м. Київ 1,043 0,76
м. Севастопіль 0,59 0,43
АР Крим 0,687 0,501

Коефіцієнти для розрахунку розміру витрат теплової енергії на потреби централізованого опалення

Назва регіону, міста Коригуючий коефіцієнт
1-2 поверхові будівлі Будівлі на 3 або більше поверхів
Вінницька 0,640 0,431
Волинська 0,622 0,419
Січеславська 0,573 0,386
Донецька 0,656 0,442
Житомирська 0,638 0,43
Закарпатська 0,484 0,326
Запоріжська 0,566 0,381
Івано-Франківська 0,622 0,419
Київська 0,608 0,410
Кропивницька 0,61 0,411
Луганська 0,564 0,38
Львівська 0,608 0,41
Миколаївська 0,462 0,312
Одеська 0,459 0,309
Полтавська 0,626 0,422
Рівенська 0,629 0,424
Сумська 0,654 0,441
Тернопільська 0,666 0,449
Харьківська 0,638 0,43
Херсонська 0,526 0,355
Хмельницька 0,64 0,431
Черкаська 0,636 0,429
Чернигівська 0,661 0,446
Чернівецька 0,604 0,407
м. Київ 0,608 0,41
м. Севастопіль 0,344 0,232
АР Крим 0,401 0,27

Соціальний норматив користування послугами з вивезення побутових відходів у 2023 році

Норматив Призначення
0,4167 м3 На 1 людину в місяць

При оплаті комунальних послуг одержувачі субсидії повинні сплачувати обов’язковий платіж, визначений для них органами соціального захисту, а якщо споживання за конкретний період перевищило встановлені норми, то за їх використання необхідно доплачувати понад обов’язкового платежу.

Як розрахувати субсидію на квартиру в 2023 році?

Перед тим, як порахувати субсидію, слід порівняти свої обсяги споживання послуг та природних ресурсів з соціальними нормами. Наприклад, з урахуванням встановлених тарифів на тепло і газ багато громадян прагнуть отримати субсидію, не звіряючись з встановленими нормами, за якими компенсуються витрати на квартплату.

При використанні централізованого газопостачання з метою опалення норма встановлена в розмірі 4 м3 на 1 мопалювальної площі, замість попередніх 4,5 м3. Для жителів багатоквартирних будинків, що користуються газом для підігріву води і приготування їжі, норми споживання також були знижені.

Якщо обсяги споживання певної послуги перевищили встановлені соціальні норми, вони оплачуються за повним тарифом, який діє для розрахунку за цей вид послуг. Наприклад, для будинку з індивідуальним опаленням газом площею 50 мрозрахувати суму, на яку поширюється субсидія, можна так:

1) 4,5 м3 × 50 м× K = 200 м3 × K;

де К-це коефіцієнт, що залежить від області проживання і кількості поверхів в будинку.

Наприклад, для приватного будинку в Запорізькій області (К=0,97):

200 × 0,97 = 194 м3

Коефіцієнти для всіх областей дивіться в таблицях вище в даній статті.

2) 194 × 8,626 = 1673,44 грн, де 8,626грн/м– тариф на газ.

При перевищенні максимально допустимих обсягів використання газу за перевищення нормативу необхідно буде оплачувати без урахування субсидії.

Соціальна норма для надання субсидії з централізованого опалення дорівнює 13,65 мна 1 зареєстровану людину і ще 35,22 мна домогосподарство. Якщо в квартирі зареєстровано 2 проживаючих, то субсидована площа складе:

13,65 × 2 + 35,22 = 62,52 м2.

При проживанні в типовій 2-кімнатній хрущовці площею до 46 мцієї соціальної норми цілком достатньо, щоб оформити субсидію.

Розрахунок розміру субсидії відбувається при множенні опалювальної площі квартири на поточний тариф на опалення з урахуванням певних коефіцієнтів. Якщо площа житла перевищує встановлені для соціальної компенсації норми, то за опалення площі, що перевищує нормативи, доведеться доплачувати вже без пільги.

Перерахунок субсидії за житлово-комунальні послуги з лічильниками

Якщо субсидія не була повністю використана протягом опалювального сезону, то до неї застосовується наступний підхід:

  • для надавших заяви на субсидію до 01.01.2020 р. вся невикористана субсидія (згідно з переданими показаннями лічильників) повертається в бюджет.
  • за заявами на субсидію після 01.01.20 р. – вся невикористана сума субсидії не перераховується до бюджету, а на банківську карту заявника на субсидію (надавшим заяви на субсидію після 01.01.20 р. автоматично відкривається субсидійний рахунок в АТ “Ощадбанк”, з якого перераховуються невикористані субсидійні кошти на поточний рахунок по закінченні чергового періоду дії субсидії – ці кошти вже можна буде витрачати на свій розсуд).

Монетизація субсидій в Україні

Давайте розберемося, у чому суть монетизації субсидій, що про це йдеться в документальних джерелах і як коментують їх самі чиновники.

Що таке монетизація субсидій?

До січня 2019 р. субсидія в Україні мала форму «знижки», грошове значення якої вносилося в платіжну квитанцію. Таким чином, від суми нарахованих платежів віднімалася сума субсидії, а різниця, що залишилася підлягала оплаті.

З січня-лютого 2019 р. субсидії монетизують, тобто тепер це не просто «цифра в платіжці», а Мінсоцполітики фізично з бюджету щомісяця виділяє готівку для виплати субсидій.

Перехід на монетизацію субсидій

Мінсоцполітики України вже з січня 2019 року здійснює перехід на монетизацію субсидій.

Діють дві форми монетизації субсидій: готівкова і безготівкова.

  1. Готівкова монетизація – це коли суму субсидії видають на руки заявникові по субсидії.

Існує декілька варіантів видачі готівкової суми субсидії:

а) через Пенсійний фонд (субсидія доставляється пенсіонерам таким же способом, як і їхня пенсія),

б) через Ощадбанк (зарахуванням на відкриті в Ощадбанку рахунки або грошовим переказом «Швидка копійка») або в будь-якому відділенні одного з 38 уповноважених банків,

в) у найближчому відділенні “Укрпошти” (гроші також може приносити додому поштар).

Дізнатися, куди Мінсоцполітики відправили готівку – в ПФУ або в Ощадбанк – зазвичай можна в своєму відділі субсидій (деяким пенсіонерам субсидії іноді відправляються в Ощадбанк замість ПФУ). 

2) Безготівкова монетизація. Гроші з бюджету надходять через Ощадбанк не в комунальні організації, а безпосередньо одержувачу субсидії.

За безготівкової монетизації в АТ “Ощадбанк” автоматично (без участі користувачів) відкриваються спец. рахунки для зарахування субсидійних грошей, про що Ощадбанк повинен повідомляти за допомогою смс на вказаний в заяві мобільний телефон (рахунки відкриваються на заявника, мобільний телефон обов’язково повинен бути заявника і не повторюватися ні в чиїй іншій заяві на субсидію).

Оплачувати з цих грошей комунальні послуги за відповідною адресою буде Ощадбанк в наступному порядку:

  • опалювальні організації (централізоване, газове або електричне опалення, в залежності від того, яке опалення за даною адресою);
  • гаряча вода (тут і далі – при наявності);
  • холодне водопостачання;
  • водовідведення (каналізація);
  • електрика (де опалення не електричне);
  • газ (де опалення не газове);
  • вивіз сміття;
  • квартплата.

Тобто якщо заборгованість по опаленню перевищує всю суму субсидії, то все субсидовані кошти будуть відправлені Ощадбанком за опалення і в інші комунальні організації не буде відправлено вже нічого.

Заявник може визначити іншу послідовність оплат за комуналку шляхом подачі в соцзахист відповідної заяви.

Гроші з бюджету виділяються в наступному місяці після місяця, в якому субсидія порахована (готівкову субсидію одержувачам через Ощадбанк починають видавати з 13 числа, коли туди надходять готівкові гроші з бюджету, а безготівкові субсидії надходять в цей же банк з бюджету ближче до 18 числа, тобто перераховуються з Ощадбанку в комунальні організації вже в 20-х числах місяця).

І якщо при готівкової монетизації користувач субсидією може отримати гроші і відразу оплатити комунальні рахунки, тобто відразу знає скільки і куди оплачено, то в безготівковій монетизації (якщо Ощадбанк не надішле смс-повідомлення), користувач в наступному місяці ще не бачить, куди і скільки прийшло субсидії і змушений чекати ще місяць, щоб в платіжках побачити, зарахована субсидія в комунальні організації, куди саме і скільки грошей надійшло.

Тобто оплачене в будь-якому випадку з’являється в платіжках не через місяць, а через два, але при готівкової монетизації користувач сам управляє сумою субсидії і відразу знає, скільки відобразиться оплати в наступній платіжці, а при безготівковій без смс-повідомлень від Ощадбанку користувачі два місяці після розрахунку їх субсидії перебувають в невіданні, куди їм платити потрібно самостійно, а куди їм надійде сума субсидії.

Якщо після закінчення опалювального сезону на спец. рахунках утворилася переплата субсидійних коштів, то таку переплату Ощадбанк перераховує на поточні рахунки економних користувачів субсидією. І вже з поточних рахунків користувач зможе розпоряджатися заощадженими субсидійними коштами на свій розсуд.

Субсидії всім продовжують автоматично (крім тих, кому попередня субсидія була призначена за рішенням Комісії, у кого відбулися зміни і у кого взимку субсидія була = 0, – в цих випадках потрібно подавати нові заяви. Також не зможуть нарахувати субсидії тим, у кого на перше число місяця подачі заяви виявляться заборгованості по комунальних послугах).

У зв’язку з монетизацією субсидій у квитанціях на оплату ЖКП тепер не буде вказана знижка в розмірі субсидії. Там буде вписана вся нарахована сума за ту чи іншу комунальну послугу. Платити субсідіанту доведеться повну вартість отриманих комунальних послуг: частково – за рахунок власних коштів, частково – використовуючи гроші, переведені на ваш персональний рахунок у розмірі нарахованої субсидії.

У кого не буде заборгованостей за комунальні послуги, тим покладається готівкова монетизація, а у кого виявляться заборгованості – тим (після погашення або реструктуризації заборгованостей) покладається безготівкова монетизація (а також безготівкова монетизація покладається тим, хто за станом здоров’я не зміг отримати готівку за попередньою субсидії).

Також через нову заяву можна перейти на безготівкову монетизацію (таке може цікавити, наприклад, опікунів, чиї неповнолітні або недієздатні опіками прописані окремо від опікуна, і при цьому недієздатні самостійно розпоряджатися грошима, але слід врахувати, що за кожною адресою обов’язково повинні бути різні мобільні телефони , які не можуть повторюватися).

Без індивідуального мобільного телефону заяву на субсидію вважається неподаною і в такому випадку монетізрованная субсидія не може бути призначена.

Монетизація субсидій та мотивація витрат

Перехід на монетизацію субсидій, новий порядок їх розрахунку та надання, на думку міністра соціального розвитку, містить принцип мотивації громадян, оскільки адресна субсидія «живими грошима» – це можливість додаткової економії ресурсів. Субсидіант також стає більш дисциплінованим і акуратним платником, підвищує відповідальність у відносинах «споживач-постачальник послуг».

Залишіть коментар

Коментарі

  1. valera
    06.02.2022

    Здравствуйте!
    Помогите, пожалуйста, найти правильное решение по следующему вопросу. Я пенсионер (инвалид по зрению 1гр.) имеется 1к. квартира в которой прописаны двое, дочка и я. После смерти жены квартиру переоформил на себя, но проживал в доме с тёщей в другом городе. Помогал по хозяйству так как возраст у неё был 80+. Субсидию на квартиру не получали, потому что дочкин доход позволял оплачивать ЖКХ. Осенью, 2021 г., тёща умерла. Стоит вопрос в принятии наследства, но так как, по закону, для получения субсидии запрещено иметь более одной жил. площади… Приняли решение оформить дом на дочку. Вопрос, если я выпишусь с квартиры и пропишусь в доме будет ли у меня право оформить субсидию, согласно действующим правилам, или нет. Дочка прописку менять не будет. Квартира в областном центре, а дом в райцентре. Пока ещё есть время, то хотелось бы найти самое оптимальное решение в подомной ситуации. Возможно есть и другие варианты. Буду признателен за совет с Вашей стороны. С уважением…

    • Про субсидию
      19.02.2022

      Вы верно пишете про 2 собственности, хотя домик в сельской местности может и не считаться, зависит от того, какой статус у того населенного пункта, в котором находится дом. Но так как Вы уже точно придумали, как избежать наличия двух собственностей, то да: когда Вы пропишетесь в домике, то со следующего календарного месяца после месяца прописки, можете обращаться за субсидией (например, даже если Вы пропишетесь 28 февраля, то уже с 1 марта можете подавать на субсидию, т.к. на след.день уже следующий месяц, т.е. за март Вам уже насчитают субсидию в таком случае, А вот если пропишетесь 2 марта, то подавать не ранее 1 апреля и тогда за март субсидии не будет). Субсидии назначают либо по прописке, либо по аренде. Кто собственник жилья значения не имеет (ну для случаев аренды, понятно, что в договоре аренды арендатор заключает именно с реальным собственником, а не с кем-то ещё – тут, конечно, важно, чтобы в договоре аренды сдавал собственность в аренду именно собственник её, а не кто-то ещё, вот и всё, где имеет значение собственник. Наличие более одного жилья проверяют только у тех, кто есть в декларации на субсидию, т.е. у прописанных, их официальных супругов и несовершеннолетних детей. У тех, кто не декларируется, например, непрописанные совершеннолетние “дети”, наличие собственности на субсидию прописанных никак не влияет). Субсидию на дом будут считать на Вас одного только по Вашим доходам.
      Вы не пишете площадь дома. Если у дома площадь более 49 квадратов и если Вы неработающий пенсионер, то можете получать субсидию на повышенную площадь-до 63,53 кв.м. (но не более реальной площади, естественно)- для этого в Заявлении на субсидию нужно просто поставить “галочку” в соответствующем квадратике на первой страничке. При этом если площадь дома превышает 230 кв.м. ,
      то в субсидии откажут из-за такой площади.
      Ещё могут отказать за наличие у Вас депозита свыше 100т.грн., наличие транспорта возрастом менее 5 лет либо более одного авто возрастом менее 15 лет, покупку любой валюты свыше 50т.грн., а также при наличии долгов по коммуналке в домике свыше 680 грн., если не заключён договор реструктуризации на такой долг (либо нет обращения в суд по оспариванию такой задолженности).
      Ещёе Вы не пишете, каким образом планируете производить действия с домом: дочка сразу вступит в наследство от бабушки, без Вашего участия? Или сначала вступите в наследство Вы, а потом будете переписывать на дочку? Во втором случае будет иметь значение: будет ли как-то отображаться в Налоговой, что Вы якобы получили доход за эту собственность? (Обычно, конечно, такое бывает при продаже не родственникам, когда в налоговую платится налог согласно договору купли-прожажи-и в этом случае у подающего на субсидию “продавца” по данным налоговой оказывается большой доход, из-за которого субсидия получается=0).

      • valera
        10.10.2022

        Здравствуйте! Хотя и с большим опозданием, но благодарю за ответ и подробное обьяснение. Не было возможности написать ответ. Просто не было интернета.

  2. Александр Матус
    09.12.2021

    Добрый день!
    Помогите пожалуйста разобраться!
    Вопрос :
    Субсидия 2020-2021.
    Ранее тоже получали субсидию.
    Сейчас позвонили с отдела субсидий и говорят, надо вернуть субсидию за 2020-2021 год, так как доходы ваши не позволяли её получать.
    Это при том что насчитали её автоматически, склоняются на то, что я в 2020 году прописал ребенка (4 года) но их не уведомил.
    В ноября 2021 года, они тоже говорили что надо возвращать субсидию за 2020-2021, так как не указал, что прописал ребенка, потом позвонили , сообщили что, переплаты бюджетных средств нету, так что всё ок!
    Ребёнка я прописал осенью 2020 года, в Цнап, и решил что в электронном виде у них будет это инфо отображаться.
    И так как автоматически начислили субсидию, никуда не обращался.
    В 2020 году меня весной отправили в отпуск без сохранения заработной платы на свой счёт на 3 месяца, ЕСВ не платили, сейчас вот узнал.

    На данном этапе, говорят возвращать субсидию так как вовремя не указал ребенка, и мол уже ничего нельзя сделать

    • Про субсидию
      19.02.2022

      Субсидию считают по прописке (или по аренде, но это не относится к Вашей ситуации). Кто прописан на 1 число какого-то месяца, тот должен быть написан в 1 разделе Декларации на субсидию. Количество прописанных на 1 число каждого месяца пользования субсидией должно совпадать с данными ЦНАПа.
      Вот подали Вы Заявление с Декларацией, где написали себя одного – на 1 число отдел субсидий сверил с ЦНАПом-совпало- назначили на Вас одного субсидию. И пока ничего не меняется, субсидия у Вас идёт.
      Если что-то поменялось: брак, развод, прописка, выписка, рождение ребенка, смерть кого-то из задекларированных, разные покупки свыше 50т.-жилья, транспорта, валюты, открытие депозита свыше 100т.и т.д.-в течение 30 дней полагается прийти в отдел субсидий и уведомить. В случае изменения состава семьи полагается заново подать Заявление с Декларацией в любой день след.месяца после месяца выписки/ прописки. Снова сверят с ЦНАПом-совпало-насчитали-пользуетесь, пока снова что-то не поменяется.
      Бывает, что ЦНАП даёт в субсидию списки выписавшихся/прописавшихся, но во-первых, в ЦНАПе нет данных про идентификационные коды людей (которые обязательны для назначения субсидий, т.е. даже при большом желании у отделов субсидий нет возможности по таким спискам пересчитать субсидии, но такого и нету в законодательстве), а во-вторых: по такому списку могут только ОСТАНОВИТЬ субсидию за несоответствие количества прописанных, но никак не пересчитать с новым составом семьи-это могут сделать только при подаче нового заявления заявителем!
      Я не могу знать за все отделы субсидий в стране: кому ЦНАП даёт информацию, кому нет, но даже если всем даёт, то по законодательству ещё было такое загадочное правило-нонсенс: не останавливать выплаты, пока идёт карантин, даже если субсидия уже идёт неправомерно-ждали, что заявитель “опомнится” и придёт всё-таки сам.. Нонсенс заключается именно в том, как Вы написали: деньги приходят- пользователи соцвыплат думают, что всё ок и не идут! А это вовсе не означает, что им эти деньги идут правомерно, т.е. это “бомба замедленного действия”-рано или поздно все неправомерные выплаты полагается вернуть обратно в бюджет! И если б Вы своевременно всё правильно сделали, то субсидия у Вас была бы правомерной и с ребенком суммы были бы в 2 раза больше, т.е. Вам же выгоднее было всё сделать как полагается.
      А теперь отменили норму про бесконечное ожидание из-за карантина, потому (предполагаю) всем, кому субсидия шла неправомерно-отменяют с требованием вернуть незаконно полученное. Беда таких людей в том, что они уже не могут вернуться в прошлое и исправить то, что вовремя не пришли. И получается, что даже несмотря на то, что с ребенком Вам бы полагалась ещё бОльшая субсидия, но из-за того, что Вы не пришли прописанного задекларировать-теперь должны вернуть то, что получили со след.месяца после месяца прописки.
      В аналогичной ситуации сейчас оказываются те, кто не знал, что с 1.05.2021 субсидия уже не полагается собственникам двух жилых помещений, с двумя транспортами моложе 15 лет, с депозитами свыше 100т.грн.и тем, кто купил валюты свыше 50т.грн. (до 01.05.2021 всё это не субсидию не влияло), а теперь тем, кто об этом вовремя не сообщил и получал субсидию с мая 2021 года начали также требовать возврата денег, начиная с этого самого мая 2021. Т.е.изменения произошли не у пользователей, а в законодательстве, но страдают опять же те, кто не сообщили. Да, субсидию бы не назначили с такой информацией, но тогда не пришлось бы возвращать незаконно полученное и можно б было в срочном порядке ещё летом переписать /подарить на кого-то “лишние” машины, квартиры, депозиты, а потом подать на субсидию заново и получать её уже в зиму правомерно согласно законодательству, а не лишаться выплат посреди зимы, да ещё и возвращать полученное при этом без права обратиться до наступления неотопительного периода..

  3. Ирина Макарова
    02.11.2021

    Добрий день! Підскажіть будь-ласка що робити, чи куди звертатися? Відмовили в субсидії, бо я з чоловіком у серпні місяці були у відпустці (при цьому були вдома і нікуди не виїзджали) і у нас за цей місяць не сплата ЄСВ. Про це нам сказали уже при відмові, куди звернутися, щоб показати довідки?

    • Про субсидию
      19.11.2021

      А про що довідку Ви бажаєте показати? Що нікуди не виїжджали, що були у відпустці чи що за серпень все ж таки сплачене ЄСВ?
      Ви не пишете: серпень якого року Ви маєте на увазі?
      Якщо Вам відмовили у подовженні субсидії з травня 2021 року, то просто надішліть до свого відділу субсидій заново заяву з декларацією (у листопаді можна написати на заяві прохання ” Прошу нарахувати з початку опалювального сезону, тобто з 01.10.2021р”).
      Якщо заява з жовтня, то період доходів, які потраплять до розрахунку зимової субсидії- з січня по червень (тобто ніяке ЄСВ за серпень туди вже не потрапить). Якщо просто подасте з листопада, то період доходів – з квітня по вересень поточного року.
      Правило про те, що треба усі 6 місяців періоду мати ЄСВ, якщо доходів не вистачає,- діяло з травня по середину серпня 2021 року, а з середини серпня цю норму КабМін вилучив зі своєї Постанови, тепер достатньо 4 і іноді, навіть, три ЄСВ у періоді доходів, щоб не відмовили. А якщо дохід знов буде менше мінімального, тоді його просто “округлюють” за всі шість місяців до мінімальної з/п (6000грн.), тобто беруть до розрахунку не реальні доходи, а 36тис.грн.за півроку, немов саме цю суму людина заробила у цей період, і розраховують субсидію з цих доходів, не відмовляють (хоча при маленькій квадратурі житла з такого доходу субсидія і взимку може виявитись=0).
      Округлення до 6000грн/міс. застосовують тільки для працездатних з з/п менше мінімального розміру. У кого є пенсії, стипендії, декрет до 3 років, соцпослуги по догляду чи інвалідність-такі доходи розраховують у реальному розмірі.
      Подати заново заяву з декларацією можна у поштову скриньку, онлайн і “вживу”” (якщо ваше управління соцзахисту або ЦНАП не закриті на карантин).
      Додаткові довідки, якщо Ви хочете щось додати, надаєте туди ж, куди у вашому населеному пункті надаються заповнені стандартні бланки заяви з декларацією .
      Але якщо Ви бажаєте “розповісти”, чому у Вас нема сплати ЄСВ, то для цього підходить тільки 1 варіант-довідка ВКК, а усі інші “докази” не допоможуть отримати субсидію, якщо відмовляють з цієї причини. Або ж сталася помилка і насправді ЄСВ є- тоді звичайним найманим працівникам допоможе довідка ОК-5, у якій є дані про сплачене ЄСВ за потрібні місяці або для ФОП- довідка з Податкової, що зі сплати ЄСВ у них заборгованості немає.
      Комісії з травня 2021 р. Кабмін скасував, тому немає органу, який міг би розглянути якісь додаткові обставини, що не зазначені у Постанові Кабміну, і прийняти рішення щодо нарахування субсидії у якомусь випадку, у якому відмовляють на загальних підставах-такого на даний час немає ..

  4. Вова Гончаров
    11.06.2021

    Доброго дня . Може хто розясне як краще оформити субсидію. 31.08 людина виходить на пенсію за вислугою років. І пенсія буде трішки більше 2000грн. Як вірно подати і яку інформацію у декларації вказувати щоб отримати субсидію на опалювальний період? . Людина проживає сама у власному будинку діти проживають окремо в своїх будинках. Будинок був придбаний в цьому році за 50000грн які були отримані від продажу іншого будинку за 80000грн. На власника будинку зареєстроване авто у 2008році.

    • Про субсидию
      26.08.2021

      Нарешті вдалося тут написати. У разі звільнення 31 серпня, щоб у зимову субсидію не порахували з/п, треба подавати заяву на субсидію не раніше 1 листопада (і не прохати з початку опалювального тобто з 1 жовтня, а прохати порахувати саме з 1.11.2021, бо до листопада без з/п не порахують і субсидія взимку буде =0, або дуже маленька, а якщо звернутись з 1.11 і написати на заяві зверху “Прошу порахувати з однієї пенсії”, тоді з/п не візьмуть у розрахунок і субсидія взимку буде набагато кращою, ніж якщо звернутись у будь-якій місяць до 1 листопада).
      У відділі субсидій можуть просити додати до заяви та декларації копію трудової (1 сторінку, де ПІБ, та останню сторінку, де є дата останнього запису і видно, що надалі записів немає більше, щоб працівники відділу субсидій мали змогу впевнитись у даті звільнення). Якщо звільнення відбудеться не 31 серпня, а пізніше, тоді до лютого не буде змоги отримати субсидію з однієї пенсії, тобто тоді доведеться звертатись у лютому, а не у листопаді і до лютого субсидії не буде (у лютому можна звертатись з однієї пенсії для тих, хто звільнився до 30 листопада, а не встиг звільнитись до 31 серпня).
      Щодо інших умов:
      На даний час діє Постанова Кабміну: якщо продати єдине житло і впродовж півроку купити нове, тоді є право на субсидію, навіть якщо вартість більше 50т.грн. А якщо за документами вартість рівно 50т.або менше, тоді така купівля не впливає на субсидію у будь-якому разі (впливає якщо за документами 50000,01 і більше), окрім вищезазначеного варіанту впродовж півроку)
      Щодо транспорту: якщо авто одне і старше 5 років, то це не має значення для субсидії, а якщо у власності є 2 чи більше авто, то на субсидію впливає якщо цим авто менше 15 років, тобто якщо у Вас 1 авто старше 5 років, то право на субсидію є.
      На субсидію нема права, якщо у власності 1 людини 2 квартири у місті (або більше, ніж 2) у повній 100% власності (частки, непридатні до житла згідно документів, розташоване в селі, на окупованій території чи на лінії зіткнення-таке житло на субсидію не впливає), якщо була купівля валюти більше 50т.грн. впродовж 12 міс перед зверненням за субсидією, якщо є депозит (або сума декількох депозитів) більше 100т.грн. на перше число місяця початку субсидії, якщо площа квартири більше 130кв.м.(будинку-230кв.м)-за тією адресою, на яку звертаються за субсидію, або якщо є борги по комуналці сумою більше, ніж 340 грн. (по тих послугах, на які оформлюється субсидія, тобто борги за інтернет, телефон, домофон на субсидію не впливають тому що ці послуги не мають відношення до субсидій), а також субсидії не призначаються тим, у кого борги за аліментами (все це стосується крім тих, хто прописаний, але не мешкає за адресою реєстрації)

  5. Ksuwa Kyrneeva
    07.06.2021

    По новому постановлению Кабмина теперь не дают субсидию тем, кто имеет 2 жилья в собственности. Можно ли как – то обойти это правило? Через комиссию или ещё как-то? Или это окончательный приговор и обжалованию не подлежит?

    • Про субсидию
      12.06.2021

      Комиссий теперь нету, приговор пока окончательный. .. если Кабмин не поменяет опять своё Постановление..
      На данный момент варианты:
      1. Собственностью можно “поделиться” (полностью или частично). Доли значения не имеют для субсидии (только 100%}.
      2. Если собственность в селе, на оккупированной территории (или “линии разграничения”) или есть акт про непригодность жилья, то такая собственность также не влияет на субсидию.

      • Ksuwa Kyrneeva
        13.06.2021

        Спасибо!

  6. Дарья Дмитриева
    27.05.2021

    Здравствуйте, подскажите, пожалуйста, если моя мама (неработающая пенсионерка с минимальной пенсией, прописана в 2 комнатной квартире одна, у которой за прошлый период ничего не поменялось ни в плане финансов, ни в плане приобретений и т.п) получала до мая этого года субсидию на счет Ощадбанка, и Ощадбанк сам распределял оплату за коммуналку по организациям, нужно ли ей согласно новым положениям подавать заново на субсидию или же ее должны переназначить автоматически? Т.к, я немного не поняла: написано, должны переподавать документы те, кто получал субсидию по безналу в денежной форме (т.е, как я понимаю,на карту свою непосредственно?). Заранее спасибо за ответ

    • Про субсидию
      29.08.2021

      У кого был безнал, те должны после 1.05.2021г. обратиться за субсидией заново, как первый раз (КабМин такое Постановление написал с 1.05.2021), без обращения сама субсидия не появится.
      До 30.09.2021 можно написать, чтобы назначили с 1.05.2021 и посчитают, дадут “задним числом” за прошедшие месяцы с 1.05.21 (если, конечно, летом субсидия получится ненулевая).

  7. Ksuwa Kyrneeva
    22.05.2021

    Вопрос в связи с изменением порядка назначения субсидии. Если подать заявление на субсидию в мае-июне, то в октябре нужно будет подавать снова?

    • Про субсидию
      12.06.2021

      В октябре автоматически всем действующим субсидиям берут доход за новый период. И если с доходами или ЕСВ есть оговоренные в законодательстве “проблемы”, то, увы, не продлят. Если же всё ок, то субсидия будет действовать до 30 апреля, а там далее- как будет по законодательству.

      • Ksuwa Kyrneeva
        13.06.2021

        Спасибо!

  8. Royal Flower
    19.05.2021

    Добрый день! Мне 37 лет, проживаю вместе с мамой 75 лет. Квартира 30м, больше никто у нас не прописан. Я действительно (честно) безработная (1,5 года), абсолютно никаких левых доходов у меня нет, у мамы только пенсия 2700. В ЦЗ на учете не состою – нет смысла, выплат же все равно не будет.
    Но у меня есть небольшой депозит (удалось скопить от заработков прошлых лет, еще до 2014г, и он намного меньше 100 К), в месяц процентов выходит ~300 грн. Из них же удерживают налоги потом. ВОПРОС : можно ли в качестве одного и единственного дохода задекларировать проценты от депозита, ведь налог же платится! По всем другим фронтам мы с легкостью “заслуживаем” субсидию.
    ЕСВ я, есс-но, не уплачиваю – мне просто не с чего. Зимой счета были ~2000…..
    Следующей зимой, после того как все тарифы приведут, “наконец”, к “рыночно обоснованным” и “рентабельным”, наши счета, уверена, сильно превысят наши мизерные доходы….
    Конечно же, пытаюсь найти работу хоть какую-то (хоть неофициальную), но пока вижу только одно – армия безработных увеличивается….

    СПАСИБО БОЛЬШОЕ ЗА РАЗЪЯСНЕНИЕ !

    • Про субсидию
      15.10.2021

      Обнаружилось, что давно мною написанный ответ не сохранился, попробую заново, надеюсь, ещё актуально..
      Итак, 2 года стояние на учёте в ЦЗ без выплат, действительно, не имело значения и субсидии никак не помогало, а с мая 2021г. эта ситуация поменялась- теперь у стоящих на учёте в ЦЗ без выплат такие же шансы получить субсидию, как и у учащихся на дневном совершеннолетних студентов без стипендии -достаточно предоставить справку о нахождении на учёте в ЦЗ без выплат (ежемесячные нули) и субсидию должны назначить (как и студентам дневного) из размера половины минималки.
      Преимущества ЦЗ и Дневного обучения без выплат в том, что в таких случаях не требуется наличия взносов на стаж (ЕСВ).
      Из дохода от депозита платится в бюджет только подоходный налог (НДФЛ), но никакой стаж не идёт и в ПФ никаких взносов на стаж банки не платят за клиента.
      А без ЦЗ и Дневного обучения всем для субсидии нужны эти самые взносы (кроме пенсионеров, конечно).
      Теперь субсидию могут посчитать вообще без доходов, но взносы на стаж должны быть обязательно не менее минимального размера и не менее 4 ЕСВ (=4месяца) в периоде, за который учитываются доходы (кроме пенсионеров, стоящих в ЦЗ и учащихся на дневном).
      Потому, к сожалению, Вам субсидию по описанной Вами ситуации не назначат.
      Но если Вы выпишитесь и на субсидию обратится только Ваша мама без указания Вас (непрописанные совершеннолетние дети не декларируются, декларируются только супруги и несовершеннолетние дети, не зависимо от прописки)- в этом случае мама будет получать прекрасную субсидию, причём, с её размером пенсии у неё субсидия будет и зимой и летом.
      Если выпишитесь в октябре, то на субсидию мама может подать документы с 1 ноября и с 1 ноября уже будет субсидия у неё (если б Вы выписались раньше, то можно б было подать с более ранних месяцев).
      Если вдруг Вы с мамой не проживаете, то она может от себя подать на субсидию без Вашей выписки- просто указывает Ваши данные, но пишет, что живёт одна -придут социнспекто-ра, спросят подтверждения у соседей и если соседи подтвердят, что Вы живёте отдельно, то, опять же, одной маме насчитают хорошую субсидию и для такого случая не придется ждать ноября (как в случае с выпиской)-можно обращаться уже сейчас с октября.
      Если Вы выписываться не захотите и с мамой проживаете, то на данный момент субсидию получить у Вас не получится, такое законодательство, увы.. Дают алкоголикам, наркоманам и по другим болезням при наличии справок ВКК, дают тем, кто служит в армии без доходов, учится на дневном без доходов, стоит на учёте в ЦЗ без доходов, но без справок (о вышеуказанных причинах) обычным трудоспособным людям без взносов на стаж, увы, субсидию не дают..
      Если Вы сейчас (в октябре 2021) станете на учёт в ЦЗ, то на субсидию можно будет подавать с февраля 2022г.

  9. Михаил Шаповалов
    10.05.2021

    Добрый день! Будете ли вы обновляться в связи с новыми веяниями о назначении субсидии на 2021 год?

    • Про субсидию
      05.06.2021

      (если этот вопрос ко мне, то у меня нет доступа к материалам сайта, я такой же тут “комментатор”, как и все остальные, а пришло мне в голову писать ответы, т.к. от основателей сайта мне практически ни одного ответа не попалось, или, может, раз или два в самом начале, а так в основном просто люди писали и писали вопросы, с ответами на которые мне приходилось сталкиваться в жизни, а смотрю-почти никто не отвечает)

      • Вова Гончаров
        11.06.2021

        Доброго дня . Може хто розясне як краще оформити субсидію. 31.08 людина виходить на пенсію за вислугою років. І пенсія буде трішки більше 2000грн. Як вірно подати і яку інформацію у декларації вказувати щоб отримати субсидію на опалювальний період? . Людина проживає сама у власному будинку діти проживають окремо в своїх будинках. Будинок був придбаний в цьому році за 50000грн які були отримані від продажу іншого будинку за 80000грн. На власника будинку зареєстроване авто у 2008році.

        • Про субсидию
          12.06.2021

          Рівно 50т.грн. не впливає на субсидію. Впливає “більше”, тобто від 50000,01грн.(в цьому разі на субсидію можна звертатись не раніше, ніж через рік після купівлі).
          Ви пишете, хто де мешкає, а треба-хто де зареєстрований. Якщо діти повнолітні і зареєстровані за іншими адресами, то для субсидії даного майбутнього пенсіонера вони не мають значення, їх не треба буде декларувати.
          Одне авто старше 5 років не має значення. Якщо авто 2 шт. і вони молодше 15років обидва, то субсидію не призначать.
          Також не мають права на субсидію ті, у кого будинок більше 230кв.м. площею.
          Про доходи-Ви пишете, що людина стане пенсіонером, але не пишете: чи працює ця людина? І чи працюватиме після 31 серпня надалі?
          Якщо людина звільниться 31.08.2021 і єдиним доходом буде пенсія, то така людина може звернутись за субсидією з 01.11.2021 і вказати, що бажає отримувати субсидію з розрахунку лише однієї пенсії, то повинні нарахувати без врахування з/п і в такому випадку ще можна отримати субсидію на частину зайвої площі, якщо пенсіонер не працює, проживає один і площа більша 48,87кв.м. – на одного непрацюючого -до 63,53кв.м. (про це треба буде поставити відмітку у Заяві).
          Якщо попросити субсидію раніше, до 1 листопада, то не вийде з однієї пенсії, врахують на зиму всі доходи за перше півріччя 2021р.
          У разі якщо з/п буде й надалі (після 31.08.2021р.), то з 1 листопада звертатись нема сенсу-в такому разі (за заявою з листопада) будуть рахувати пенсію+з/п.

          • Вова Гончаров
            14.06.2021

            Дуже дякую за роз’яснення. Людина звільняється з роботи і виходить на пенсію і більше працювати не збирається. В придбаному нею будинку ніхто більше не зареєстрований . За договором купівлі продажу житлова площа 34.3м2, а загальна 55.2м2.

  10. Евгений Папуця
    06.05.2021

    День добрый. Вопрос по новым изменениям. п. 9 будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму. Если депозит заканчивается в мае и заявление с декларацией подавать в июне будет ли назначена субсидия или нет?

    • Про субсидию
      05.06.2021

      Размер депозита, “мешающий” получению субсидии Кабмин 19 мая увеличил до 100тыс.грн.
      И это не каждый отдельный депозит, если их несколько, а сумма всех депозитов (у одного человека) не должна превышать данный размер
      На 1 число месяца начала субсидии.
      Т.е. да, если субсидию попросить в июне назначить с 1 июня (а не с 1 мая) и на 1 июня уже не было такого размера депозита, то не должны отказывать в субсидии (но есть вероятность, что будут вызывать предоставить доказательства, если в Ваш отдел субсидий придут списки верификации, в которые попадут данные про депозит..)

  11. елена зражевская
    12.04.2021

    Если местные власти повысили тариф на отопление с февраля 2021 года, будет ли перерасчет субсидии за этот период? В нашем городе в одно и двух – этажных домах, где отсутсвуют приборы учета отопления, утвердили тариф 98 грн. за кв.м. Платежки пришли по 6000 – 7000 грн. только за отопление. Как быть? Дом небольшой всего 8 квартир, 3 из которых с автономным отоплением. Разрешением другим жильцам на установку автономки уже не дают (надо 50%), а ставить счетчик на 5 квартир очень дорого. Как решить проблему?

    • Про субсидию
      18.04.2021

      Дело в том, что Кабмин с ноября 2020 года изменил своё Постановление N409, что (если я правильно понимаю) может означать, что с этой зимы все дома будут считать так, будто в них установлен теплосчётчик, даже если его никогда там не было. Возможно, имеет значение, как устанавливался тариф.
      Если, как Вы написали, тариф устанавливает местная власть, то есть вероятность, что отопительная организация предоставит данные об изменённом тарифе в отдел субсидий и пересчитают на новый тариф (додадут субсидию), но если это не так, либо если это не тариф 98грн./кв.м, т.е. тариф остался прежним, а 98 оказалось с учётом коэффициента по температурному режиму, то маловероятно.
      Вам нужно уточнить в своём отделе субсидий, как Вашему дому считают отопление: если как с теплосчетчиком, то, увы, ничего не доплатят, а если без теплосчетчика, тогда есть вероятность доплаты, в этом случае стоит поинтересоваться: есть ли у них от отопительной организации письмо с уведомлением о повышении тарифа?

  12. Ksuwa Kyrneeva
    23.03.2021

    Можно ли оформить субсидию с апреля?

    • Про субсидию
      28.03.2021

      Субсидию можно оформить с любого месяца, но все субсидии (с любых месяцев) заканчиваются 30апреля, а дальше с 1 мая их либо продлят автоматически, либо нужно подавать новое заявление заново.
      Например, с мая не должны продлять субсидию, если за период с 1 октября по 30 апреля не было ни 1 копейки субсидии насчитано-таким после 1 мая нужно подавать заново, если хотят попробовать всё-таки воспользоваться субсидией.
      Следует учесть, что за октябрь и апрель размер отопления считают за полмесяца, а не за целый, потому у некоторых зимой субсидия получается, а в апреле=0.
      Это означает, что если субсидия до апреля была, а в апреле новое заявление (например, в связи с изменением состава семьи в марте), то при отсутствии долгов по ЖКУ (и если с доходами всех декларируемых будет всё ок, а также если не было приобретений машин-квартир)), то с мая субсидию продлят автоматически.
      А если зимой субсидии не было и при подаче в апреле субсидия получится=0, то с мая придётся подать абсолютно аналогичные документы ещё раз.

      • Ksuwa Kyrneeva
        29.03.2021

        Спасибо большое за ответ!

  13. Светлана Соловьева
    06.03.2021

    Я получаю компенс.выплату 35грн.по уходу за 83летней мамой,какой доход
    мне по считают для начисления субсидии фактический или мин.зарплату?Мне 55лет,официально не имею права на трудоустройство

    • Про субсидию
      10.03.2021

      Есть 2 документа-Постановления Кабмина. В одном -N632 (Порядок расчета доходов) указано, что брать такой доход должны в фактическом размере при расчёте субсидии (и при автоматическом расчёте без вмешательства специалистов именно так и происходит расчёт).
      Но про субсидии есть основное Постановление Кабмина ( N 848), где в п.14 (причины, по которым полагается отказывать в назначении субсидий) подпункт 3 (про доходы меньше минимальной зарплаты) в абзаце, где перечислены наименования доходов, которые являются исключением, т.е. несмотря на их размер меньше минималки субсидия назначается – и вот среди этих исключений (пенсии, стипендии, пособия при рождении, усыновлении, по инвалидности и т.д.) Кабмин “забыл”, вероятно, добавить в перечисление указанный Вами доход.
      А это, по идее, означает, что при подаче нового заявления, несмотря на то, что программа расчёта субсидий настроена так, что может сделать расчёт с данным доходом автоматически, если руководствоваться Постановлением N 848, то такой доход, получается, должны рассматривать на Комиссии (с посещением социнспекторами адреса обращения за субсидией). И хорошо, если согласно Акта посещения Комиссия примет решение считать данный доход согласно Порядку расчёта (N632), но тут в комментариях никак не предугадать, если вдруг Комиссия по каким-то причинам посчитает, что надо считать в каком-то конкретном случае такой доход не в реальном размере, а округлять до половины минмалки или даже до целой минмалки, то “вручную”, конечно при расчёте специалистами могут рассчитать и так.. Потому, как Вы уже, думаю, поняли, пока Кабмин не добавит Ваше наименование дохода в п.14 Постановления 848, увы, однозначно гарантировать Вам ответ на Ваш вопрос не получится..

  14. Татьяна Черной
    22.02.2021

    Помогите разобраться.я пенсионерк, проживаю с сыном инвалидом с детства общий доход менее 4000 гр, но с нами проживает дальний родственник у которого нет ни жилья другого ни семьи, ему 62 года официально не работает, подрабатывает где придётся, на пенсию права не имеет. Мы лишены права на субсидию так как живем в городе. Правомерно ли отказано в субсидии?

    • Про субсидию
      24.02.2021

      Если родственник с Вами прописан и проживает, то, увы, правомерно.
      А зачем ему прописка, если он не работает и пенсию не получает?
      Если б он выписался , то Вы бы подали на субсидию без него и никто б Вам уже не отказывал.
      Если выпишется в феврале, то на субсидию можно подавать в марте, выпишется в марте, то на субсидию без него есть право с апреля и т.д. (после выписки/прописки на субсидию можно обращаться в любой день следующего месяца- субсидия будет с 1 числа того месяца, в котором обратились и на 1 число уже не прописан выписавшийся).
      А если надумает офиц.. трудоустроиться или хотя бы обратиться за пособием (для не имеющих права на пенсию, например), то может обратно прописаться и подадите тогда заново на субсидию, только уже с ним.
      Если б он не проживал с Вами, то можно б было, не выписывая его, по решению Комиссии получить субсидию без непроживающего прописанного.

  15. Ksuwa Kyrneeva
    19.02.2021

    День добрый! Можно ли переоформить субсидию с марта в связи с перепропиской? И за какой период будет учитываться доход?

    • Про субсидию
      24.02.2021

      С перепропиской, конечно, нужно заново оформлять всё , как в 1й раз.
      В марте обращаться- если перепрописка была в феврале.
      По новым/повторным заявлениям с февраля, марта, апреля, мая (и при авт.продлении с мая) -период доходов=второе полугодие предыдущего года (с 01.07.2020 по 31.12.2020).
      Пенсионерам по заявлениям с марта берётся в расчёт субсидии январская пенсия, по заявлениям с апреля-февральская, при авт. продлениии с мая будут брать в расчёт субсидии пенсию за март.. и т.д.

      • Ksuwa Kyrneeva
        25.02.2021

        Спасибо за ответ. А если перепрописка будет в марте, можно оформить субсидию с марта?

        • Про субсидию
          28.02.2021

          Прописка проверяется на 1 число. На 1 марта человек был прописан- значит в марте можно получать субсидию только вместе с этим человеком.
          А на 1 апреля- уже не прописан (при выписке в марте) – вот с апреля только и можно без выписавшегося обращаться (в любой день апреля).
          Субсидию дают за месяц, а не в днях высчитывают, потому в какой бы день месяца ни было обращение- всё равно субсидия начинается с 1 числа месяца обращения.

          • Ksuwa Kyrneeva
            28.02.2021

            Исчерпывающе! Спасибо

  16. Віра Гожа
    11.02.2021

    Доброго дня! Дуже дякую за відповідь, та знову прошу вашої допомоги. Прошу розрахувати субсидію з листопада 2020 р. по березень 2021р. ( Документи подавала 26 жовтня, та сказали, що за жовтень субсидії немає.) Як ви і написали, мені врахували меншу суму заробітної плати( мінус податок) Чи вірно це?

    Моя зарплата: 1кв.- 13719,19 мінус 2469,45 2кв.- 8203,11 мінус 1476,56. В квітні я була за свій рахунок вдома взязку з локдауном, чи мають бути нарахування за цей місяць для субсидії?) Ви написали, що для розрахунку субсидії на електрику потрібні всі інші соц. норми. Ось їх вказую:

    Транс. Транспр. газ 8,94гр. – субсидія 2,37гр.; Газ 71,89 гр.субидія19,11гр

    ЖЕК122,86-29, Джерело164,16 – 43,64 РЕС – 1264,236,кВт.- 756.65гр. – субсидія 201,03гр. Жек 122,85 субсидія субсидія 29,75

    ( в мене приписаний син, але не проживає. Є акт обстеження, що я одна. Син з невісткою живуть окремо.) В цілому субсидія – 298,91гр.

    Що хвилює: РЕС –не нараховує електрику по соц.нормах на опалювальний період. В квитанції за грудень я використала 1048квт.( менше соц.норми, а до сплати 1367,79 мінус субсидія 201,03 = 1166,76гр. ( при чому обігрівається тільки одна кімната t -15, 16 дві кімнати закриті.)

    Пояснюють, що немає проекту на електричне опалення.Чи він потрібен? Якщо наш будинок відрізали від тепловика і я була вимушена перейти на електричне опалення, бо більших коштів у мене не було. Я скликала комісію з ЖЕК, РЕС, яка перевіряла і визнала задовільним стан квартири( поміняна проводка, двохзонний лічильник, спец. батареї з встановленням температури.) Я знаю, що вийшла постанова про виплату 1000гр. тим, хто опалюється електрикою і не має субсидії. Як має бути в моєму випадку, коли РЕС відмовляється рахувати по соц.. нормах, хоча 201гр. субсидії, але немає проекту.(До нового року рахували до 100квт. і після. Які мають бути розрахунки з січня 2021 і яка субсидія?)Яка організація подає дані для доплати 1000гр. і це реально для мене?) Будь – ласка, допоможіть в усьому цьому розібратися. Дуже Вам дякую.

    • Про субсидию
      13.02.2021

      Ви мене вважаєте спеціалістом з усіх питань, але ж мені тільки з субсидією вдалося більш-менш розібратись, та й то далеко не на всі питання можу відповісти. Якщо Ви потрапили у таку ситуацію, то чого у РЕС не запитуєте: що саме від Вас їм потрібно, щоб вони Вам рахували як Ви вважаєте за потрібне? (На мій, далекий від цього, погляд: з погляду РЕС- їм немає справи до того, чому Ви змушені обігріватись електрикою-їм потрібен, гадаю, певний набір документів, щоб визнати у Вас електроопалення офіційно, а не просто за лічильником Вам рахувати, як звичайному споживачу. Наявність субсидії для цього немає ніякого значення, вона у всіх користувачів може бути, а у багатодітних і сума може бути набагато більшою за Вашу, тому це не є орієнтиром для визначення ознаки електроопалення.
      Про 1000грн., може, і є законопроект,
      але я про такий не знаю.
      Є в мене припущення, що це мається на увазі, наприклад, таке: на електроопалення надається субсидія на 1300кВт/міс. До січня, рахували по 90коп., а з січня, почнуть рахувати по 1,68грн. Не вдаючись у подробиці: різниця ціни 1,68-0,90=0,78грн./кВт
      0,78 * 1300 = 1014грн.
      Тобто виходить, що приблизно субсидія могла б збільшитись на цю тисячу, і, навіть, у кого по старій ціні не виходила субсидія, то тепер може і вийти… Але це дуже “притягнуто за вуха”, тому що більша частина тих кіловат рахується для субсидії за півціни, тому така сума може й не вийти, а ще може впливати і розмір опалювальної площі і кількість проживаючих прописаних, ну як варіант -це заклик спробувати отримати субсидію тим, хто не наважувався, мав сумніви, що вийде. А це ж ще й від розміру доходів залежить..
      Тому я вважаю, що якщо у Вас діє субсидія і рахують електрику Вам за тарифами електроопалення, то Ви у лютому вже повинні були “відчути” ту доплату за січень у вигляді збільшення розміру Вашої субсидії, а Ви чомусь не пишете: чи відрізняється сума Вашої субсидії за січень від розміру за листопад та грудень?
      П. С. Щодо РЕС та 200грн Вашої субсидії: у РЕС можуть Вашу субсидію “побачити” лише якщо вона у Вас безготівкова. А якщо Ви отримуєте субсидію через банківську карту або через пошту готівкою, тоді РЕС взагаллі нічого не знає про Вашу субсидію.
      Тепер щодо Ваших доходів – є 2 варіанти: або за рішенням Комісії Вам врахували Ваші фактичні реальні доходи, або порахували Вам у доходи розмір однієї мінімалки щомісяця замість Ваших реальних доходів..
      У першому випадку, з наданої у Вашому коментарі інформації, виходить за півріччя Ваш дохід 17976,29грн. (за вирахуванням ПДФО).
      Поділити на 6 міс. =2996,05грн./міс.
      З такого доходу обов’язковий платіж (ОП) складає майже 11,09%, у гривнях це приблизно 332,13грн. Цей варіант не Ваш, тому що тільки по електриці, якщо від соцнорми відняти суму субсидії, то виходить більша сума ОП -це значить, що або Вам не фактичні доходи рахували, а більші, або у Вас був ще якийсь дохід, про який Ви забули (наприклад, за оренду пая, або за продаж мотоцикла, або якісь компенсації, чи ще щось-може Ви самі щось задекларували, наприклад, отримали переказ від когось у подарунок, варіантів багато…).
      Якщо Ви подавали заяву тільки 26 жовтня і більше не звертались , тоді Вам з жовтня і рахували субсидію, а не з листопада. Просто у жовтні і квітні за законодавством, на опалення рахують для субсидії тільки півмісяця, тому на жовтень у Вас субсидія може просто дорівнювати 0, а коли переразували на листопад як на повний місяць опалення, тоді і субсидія у Вас вийшла, але це все одно рахується, що субсидія з жовтня, а не з листопада.
      У жовтні період доходів=перше півріччя, на червень (останній місяць періоду доходів) мінімалка дорівнювала 4723грн.
      Якщо саме цей розмір доходу порахували Вам для субсидії, то з цієї суми обов’язковий платіж: 4723:2027:2*15%=17,5%
      У гривнях це: 17,5%*4723=826,5грн./міс.
      Хоча з написаних Вами даних виходить, що Ваш ОП 828,6грн./міс.
      А це значить, що Вам брали у розрахунок приблизно 4732, а не 4723грн середньомісячний дохід, тобто або вручну переплутали мінімалку, або все ж таки у Вас узято якийсь додатковий дозід, крім того, який Ви написали у своєму коментарі..
      Або Ви подавали ще з листопада і у періоді з квітня по вересень у Вас уже інші доходи пораховано, інакше я не знаю, як пояснити таку, зоч і незначну, відмінність. Вам треба перечитати своє повідомлення, з якого Ви написали цифри: друга строка- розраховано субсидію з листопала, а перша: ПРИЗНАЧЕНО субсидію з якого місяця- з листопада чи з жовтня?
      П. С. 2. Вам з січня повинна прийти більша сума субсидії (після перерахунку з 90 копійок на 1,68), але ще чогось очікувати, на мою думку,
      Вам не варто, вибачте..

  17. Эдельвейс
    07.02.2021

    Субсидию получаю уже много лет. Прописаны в квартире вдвоем с дочкой. Она закончила колледж в январе 2021, но пока не трудоустроена и на биржу не становится, т.к. диплом ещё не выдали. Чтобы не потерять субсидию на следующий отопительный период (с октября 2021 по апрель 2022), когда ей нужно стать на биржу труда – в феврале или можно в марте?

    • Про субсидию
      13.02.2021

      Сейчас субсидия (с октября 2020 по апрель 2021) действует по доходам за первое полугодие 2020г.
      С мая 2021г. будут автоматически продлять субсидию по доходам за второе полугодие 2020г., а в тот период у Вашей дочки ещё колледж не закончился! Т.е. должны автоматически на лето Вам субсидию продлить (если долгов не окажется).
      А если субсидия продлена на лето автоматически, то и на зиму её должны продлить по доходам первого полугодия 2021г., даже если в этот период вообще не будет у трудоспособного доходов (такому человеку, если в периоде доходов этот человек уже был совершеннолетним, в доход должны учесть размер минималки за июнь текущего года) и продлить до апреля субсидию (в то время как если без доходов подавать новое заявление, то это был бы отказ).
      Центр занятости играет роль только в том случае, если там будут выплаты либо от ЦЗ будет дневное обучение, о чём нужно будет предоставить справку, как и об обычном дневном обучении, а просто стоять на учёте в ЦЗ без выплат и без дневного обучения-это для субсидии всё равно, что там не стоять (если, конечно, к тому времени Кабмин не поменяет законодательство относительно этого)..
      Разница в доходах: если с мая автоматически продлят и на зиму посчитают без доходов одну минималку, то субсидия будет меньше, т.к. если дневное обучение либо пособие ЦЗ меньше полминималки, то в расчёт субсидии берут половину минималки, а не целую минималку.
      При этом в месяцы без пособия также берётся целая минималка, соответственно, чем больше месяцев будет без пособия, тем больше месяцев будет с целой минималкой в доходах, а не с 1/2.
      С другой стороны: если дочь станет на учёт в ЦЗ в марте, а платить ей начнут, например, в июне, то, соответственно, у неё будет доход во второй половине 2021г., что даст Вам право на субсидию с мая 2022года до апреля 2023года.

  18. Mirry Golden Fish
    02.02.2021

    Добрый день! Подскажите пожалуйста ,как мне быть. Хочу оформить субсидию. Мне говорят ,что мне субсидия положена, Но так как у меня долг за ОСББ очень большой,а председатель отказывает мне в реструктуризации долга ,в субсидии мне отказано. Что мне делать? Надеюсь на помощь. Спасибо

    • Про субсидию
      13.02.2021

      1 вариант. Если Вы обратитесь в суд относительно своего долга к ОСМД, то для назначения субсидии достаточно предоставить документ, подтверждающий это самое обращение в суд именно по поводу долга (и не имеет значения, когда и какое решение примет суд в результате этого обращения).
      2 вариант. Вы можете обратиться за субсидией на все остальные коммунальные услуги, кроме квартплаты,- тогда долг за квартплату не будет на субсидию никак влиять, но в этом случае, конечно, субсидия получится меньше на размер этой самой квартплаты.

      • Miry Golden
        19.02.2021

        Спасибо за ответ, подскажите пожалуйста , на какую статью закона мне ссылаться, если я не хочу получать субсидию на ОСМД. Т. К. Заявление на субсидию не принимают без указания ОСМД

        • Про субсидию
          28.02.2021

          Простите, мне не приходило в голову поискать статью , подтверждающую, от чего человек может отказаться..
          У Вас ПРАВО получать субсидию, а не обязанность. Вы можете выбрать , на какие услуги Вы хотите получать субсидию (из тех, которые подлежат субсидированию, с учётом, что на отопление можно получать субсидию только на один вид отопления, например, если человек в квартире греется и газовым котлом и электрообогревателями, то субсидию могут дать только на 1 какой-то вид, либо в частном доме и дровами и газом-тогда либо субсидия-на дрова, либо на газ), но если человек хочет получать субсидию не на все коммунальные услуги, а, к примеру, только на отопление и квартплату, то это ж его право, хотя при этом сумма субсидии будет меньше, чем если на все возможные услуги, ну так работники отдела субсидий радоваться должны, что будут сэкономлены бюджетные деньги за те услуги, от которых пользователь отказался от субсидирования.
          Возможно, у Вас в отделе субсидий получают от ОСМД справки о составе семьи (кто прописан/проживает), потому им обязательно, чтобы Вы указывали эту информацию, ну Вы можете в строке про квартплату указать наименование своего ОСМД, а рядом -в примечании (или в колоночке, где лицевой счёт пишется) написать “не призначати” и расписаться- это Ваше личное желание или нежелание получать субсидию на данную услугу. Для бюджета- это экономия бюджетных денег, т.к. они Вам будут недодавать денег ежемесячно на размер Вашей месячной квартплаты.

  19. Лариса Катунова
    28.01.2021

    Добрый день! Я пенсионер по инвалидности. С января по август получала выплаты в Цз. Сентябрь доходы только пенсия. На октябрь субсидия была 0. Можно ли с ноября или позже отменить действующую субсидию и оформить новую как неработающему пенсионеру из расчёта одной пенсии. В Цз мне отказали, т. к. я не работала и не уволилась.

    • Про субсидию
      29.01.2021

      Вообще-то в Постановлении Кабмина (N848, п. 41) сказано, что если обратившийся за субсидией на момент обращения является неработающим пенсионером и в последнем месяце периода доходов имел единственный доход – только пенсию и больше ничего (прим.-иногда отсутствие др. дохода, кроме пенсии, нужно подтверждать справками), то такой человек имеет право на субсидию из расчёта одной пенсии за месяц, предшествующий месяцу перед месяцем начала субсидии.
      Там не написано, что перед этим человек должен обязательно работать (иметь трудовые доходы) и уволиться.
      Но Вы же понимаете, что мои комментарии тут на сайте не указ соцзащитам страны..
      Дело в том, что в этом же Постановлении есть п. 93, в котором указано, что перерасчёт действующей субсидии с момента обращения пользователя может быть сделан для неработаюших пенсионеров в случае, если была з/п в периоде доходов..
      Проблема только в том, что нулевая субсидия-это спорный вопрос, т.к. с точки зрения отделов субсидий 0-вая субсидия-это действующая субсидия, т.к. они продолжают делать перерасчёты по изменению тарифов, а вот с точки зрения получателя- при 0-вой субсидии-то получатель ничего не получает, т.е. получатель не “чувствует”, что субсидия “действует”.
      И далее опять противоречие: “действовала-действовала” 0-вая субсидия всю зиму, а с мая для 0-вых субсидий есть условие, что такие субсидии не продляются автоматически, т .к. зимой субсидии не было. Вот такой парадокс..

      • Лариса Катунова
        29.01.2021

        Спасибо! В том то и дело, что в мае субсидия продлилась автоматом. В не отопительный период никогда не получается. И в октябре тоже получается нулевая, т. к. нет отопления.Получвется, что если бы я после Цз работала и уволилась, то субсидию считали бы с одной пенсии, а так….Или если бы не продлилась автоматом субсидия, я с ноября могла бы подать новую декларацию и заявление и получать субсидию из расчёта одной пенсии. А есть возможность отказаться от автоматического продления или нет?

        • Про субсидию
          30.01.2021

          Если б Вы с мая написали не продлять, то дальше б на отопительный могли бы подавать в каком Вам удобно месяце – так, например, делают пользователи льгот, которым на лето выгоднее льготой пользоваться (когда субсидия 5 копеек получается), а на зиму субсидия выгоднее- они на зиму на субсидию подают, а от льготы отказываются до мая.
          Дело в том, что согласно п. 120, абзац 3 (всё того же Постановления КМУ N848) субсидию останавливают по заявлению пользователя.
          Но согласно п. 123:
          ” 123. У випадку, зазначеному в абзаці третьому пункту 120 цього Положення, житлову субсидію після подання нових заяви та декларації може бути призначено лише на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.”©
          Т.е. боюсь, есть большая вероятность того, что когда Вы просите не продлять Вам субсидию в ОТОПИТЕЛЬНОМ периоде, то дальше имеете право обращаться только со следующего (т.е. НЕОТОПИТЕЛЬНОГО) периода (т.е. с мая)..
          Честно говоря, я не знаю, можете ли Вы в январе-феврале текущего года попросить не продлять Вам субсидию с мая предыдущего года, а назначить по Вашему заявлению с ноября (если б Вы это хоть до Нового года попробовали, а теперь уже должны были быть и за январь пересчитаны субсидии по всей стране на новые цены по газу и “нельготную” цену по электричеству, т.е. это означает, что даже с ноября уже проблема остановить субсидию, не говоря уж про прошлый май)…

          • Лариса Катунова
            30.01.2021

            Спасибо! Буду знать на будущее. Планирую обращаться в ЦЗ снова и думаю попросить не продлят с 1 мая, а с ноября обратиться за новой субсидий.

  20. Лідія
    21.01.2021

    Доброго дня. Прошу прояснити таку ситуацію. Пенсіонер має пай на земельну ділянку, орендну плату отримує в вересні чи жовтні. Чи може це вплинути на розмір субсидії на опалювальний період, якщо в Постанові КМУ визначено період, за який враховуються доходи 1-2 квартал поточного року( для пенсіонерів – за місяць напередодні початку такого періоду). Субсидію продовжено автоматично.

    • Про субсидию
      24.01.2021

      Якщо орендатор прозвітував у Податкову про сплату Вам орендної плати за пай у ті місяці, які Ви написали, то при автоматичному подовженні субсидії з жовтня на опалювальний період, дійсно, враховуються доходи за 1-2 кв.і сума за оренду пая не повинна вплинути на розмір зимової субсидії, але якщо сплатили Вам у вказані місяці, а до Податкової включили у звіт за 1-2кв., то при розрахунку субсидії візьмуть дані з Податкової, а не коли Ви фізично отримали кошти.

      • Лідія
        25.01.2021

        Дякую

  21. Дана Дуб
    17.01.2021

    Здравствуйте! У нас квартира (56м”) куплена напополам с сестрой. Прописаны мы в ней втроём- я, сестра и её годовалый сын. Ну мне, наверное, субсидия не положена, т.к я официально не работаю. А вот сестра официально оформлена на своей работе, сейчас она в декрете+ она мать-одиночка, никаких соц выплат, кроме детских, она не получает. Может ли ей быть назначена субсидия? Даётся ли она на половину квартиры? Ведь справку о составе семьи нам дают, и мы указаны там все трое…

    • Про субсидию
      24.01.2021

      Чтобы субсидию дали на половину квартиры, нужно во всех коммунальных организациях, на которые будет оформляться субсидия, заключить договора на разделение лицевых счетов (такие субсидии назначаются только по решению Комиссии, с посещением социнспекторами адреса обращения).
      Но Вы ж понимаете, что на половину площади субсидия на отопление и квартплату в 2 раза меньше, чем на всю.
      Может, Вам выгоднее выписаться, чтобы сестра оформила субсидию на всю квартиру? (этот случай не является комиссионным и не требует посещения социнспекторами адреса обращения перед назначением субсидии, субсидия назначается автоматически в стандартном порядке).
      После выписки обращаться за субсидией в любой день следующего месяца и будет насчитано с 1 числа месяца обращения, например, выпишетесь в январе, сестра может подать на субсидию хоть в конце февраля-субсидия будет назначена с 1 февраля.
      А если надумаете официально трудоустроиться, то можете прописаться обратно и подадите на субсидию заново с учётом Вас.
      Кто собственник и сколько собственников у жилья – для субсидии не имеет значения, важны только прописанные и их семейное положение.

  22. Віра Гожа
    17.01.2021

    Доброго дня. Прошу допомогти перевірити нарахування субсидії (призначено з листопада 2020р. по березень 2021р.) на електрику на опалювальний період, тому що вважаю, що вона нарахована невірно.
    Я проживаю в Хмельницькій обл. в 9-ти поверховому будинку, в якому немає подачі гарячої води, немає електроплит; в квартирі немає бойлера.
    Квартира трьох кімнатна, загальна площа 65,8 кв.м. субсидія призначена на площу 48,87кв.м., лічильник двох фазовий. Проживаю одна (заробітна плата мінімальна до2021 -5000тис., в квітні 2020р. не було оплати через локдаун).
    На електрику мені нарахували субсидію 201,13грн.
    Покажу вам дані з повідомлення на субсидію:
    Плата в межах норми Всього756.65грн
    Обєм норм спож. Одного виміру
    Опалення 2-х зоннийліч.2-а зона 375.48грн.- 417.197квт. субсидія 99.81грн.
    Опалення 2-хзоннийліч.1-а зона 381.17грн. -847.038квт. субсидія 101,32грн.
    Електроен.2-х зоннік. 2-зона (коеф. 1,0)
    Електроен.2-х зоннік. 1-зона (коеф. 0,5).
    Дуже дякую за допомогу. 17 січня 2021р.

    • Про субсидию
      24.01.2021

      Соціальні норми для розрахунку субсидії затверджені у Постанові КМУ N409.
      Для Хмельницької області, для індивідуального автономного опалення, при 3 та більше поверхів у будинку: К=0,76.
      На електроопалення затверджено соцнорму: 30кВт/кв.м.
      48,87 * 30 * 0,76 = 1114,236кВт /міс.-це на опалення.
      +100кВт/міс. на 1 зареєстрованого на інші потреби (окрім опалення) без г/в (крім того, на період карантину діють підвищені у 1,5рази норми, тобто замість 100кВт повинні рахувати 150кВт/міс.на інші потреби, крім опалення).
      Це були норми у кіловатах.
      Тепер як рахується сума в грн.
      За двозонними лічильниками 33% періоду рахуються за повним мінімальним тарифом (90копійок/кВт), а 67% часу рахується за 1/2 вартості (тобто по 45копійок/кВт).
      1114,236+150=1264,236кВт.
      1264,236 :100 *67 =847,038кВт по 45коп. :
      847,038*0,45=381,17грн.
      1264,236 :100 *33 =417,198кВт по 90коп. :
      417,198*0,9=375,48грн.
      Разом: 381,17+375,48=756,65грн. Ваша соцнорма на електрику.
      П. С. З 1.01.21р.повинні перерахувати на нові мінімальні тарифи: 1,68 (замість 90 копійок) та 0,5 від 1,68 (0,84грн. /кВт замість 45 копійок), та надати Вам більшу субсидію з січня.

      П. С. 2. Якщо Вам цікаво, чому Вам нарахували всього 200грн., то даних про електрику недостатньо-треба знати, на які ще послуги Вам рахують субсидію і тарифи на них.
      Як розрахувати обов’язковий платіж з розміру 1 мінімалки (якщо звернення за субсидією-з листопада 2020р.):
      5000 :2027 :2 *15% =18,5% – це Ваш відсоток обов’язкового платежу на місяць (де 2027-це усеренений прожитковий на 1 січня року початку субсидії . Хто буде подавати нові заяви з січня 2021р., то у них вже буде 2189грн. – усереднений прожитковий на 1 січня 2021р.).
      18,5% *5000= 925грн.-Ваш обов’язковий платіж (ОП) на місяць у межах соцнорм (якщо Вам рахують субсидію саме з розміру 1 мінімальної зарплати з листопада 2020року, інакше, якщо субсидія у Вас розрахована з жовтня, то і суму доходу Вам повинні брати меншу, тоді і відсоток, і розмір ОП повиннні бути меншими, але ж Ви не пишете, з якого місяця у Вас звернення за субсидією).
      Коли Ви просумуєте соцнорми за усіма комунальними послугами за Вашою адресою, на які Вам рахують субсидію, і вирахуєте з цієї суми Вашу суму ОП (925грн.), то результат повинен дорівнювати отриманій Вами загальній сумі субсидії,
      Якщо субсидія у Вас тільки на електрику і це загальна сума субсидії дорівнює 201,13грн., то це означає, що у дохід Вам рахують суму значно меншу, ніж 5000грн. /міс.
      Наприклад, для субсидій з жовтня приблизна мінімалка (наприклад, 4725) без 18% (ПДФО) :
      3874,5 :2027 :2 *15% = 14,34%
      14,34% *3874,5 = 555,6грн. ОП.
      756,65-555,6=201,05грн. -розмір субсидії на одну електрику (за такими даними, як у Вас) з доходу 3874,5грн. /міс. (або 23247грн. за півроку періоду доходів).

      • Віра Гожа
        05.02.2021

        Доброго дня! Дуже дякую за відповідь, та знову прошу вашої допомоги. Прошу розрахувати субсидію з листопада 2020 р. по березень 2021р. ( Документи подавала 26 жовтня, та сказали, що за жовтень субсидії немає.) Як ви і написали, мені врахували меншу суму заробітної плати( мінус податок) Чи вірно це?
        Моя зарплата: 1кв.- 13719,19 мінус 2469,45 2кв.- 8203,11 мінус 1476,56. В квітні я була за свій рахунок вдома взязку з локдауном, чи мають бути нарахування за цей місяць для субсидії?) Ви написали, що для розрахунку субсидії на електрику потрібні всі інші соц. норми. Ось їх вказую:
        Транс. Транспр. газ 8,94гр. – субсидія 2,37гр.; Газ 71,89 гр.субидія19,11гр
        ЖЕК122,86-29, Джерело164,16 – 43,64 РЕС – 1264,236,кВт.- 756.65гр. – субсидія 201,03гр. Жек 122,85 субсидія субсидія 29,75

        ( в мене приписаний син, але не проживає. Є акт обстеження, що я одна. Син з невісткою живуть окремо.) В цілому субсидія – 298,91гр.
        Що хвилює: РЕС –не нараховує електрику по соц.нормах на опалювальний період. В квитанції за грудень я використала 1048квт.( менше соц.норми, а до сплати 1367,79 мінус субсидія 201,03 = 1166,76гр. ( при чому обігрівається тільки одна кімната t -15, 16 дві кімнати закриті.)
        Пояснюють, що немає проекту на електричне опалення.Чи він потрібен? Якщо наш будинок відрізали від тепловика і я була вимушена перейти на електричне опалення, бо більших коштів у мене не було. Я скликала комісію з ЖЕК, РЕС, яка перевіряла і визнала задовільним стан квартири( поміняна проводка, двохзонний лічильник, спец. батареї з встановленням температури.) Я знаю, що вийшла постанова про виплату 1000гр. тим, хто опалюється електрикою і не має субсидії. Як має бути в моєму випадку, коли РЕС відмовляється рахувати по соц.. нормах, хоча 201гр. субсидії, але немає проекту.(До нового року рахували до 100квт. і після. Які мають бути розрахунки з січня 2021 і яка субсидія?)Яка організація подає дані для доплати 1000гр. і це реально для мене?) Будь – ласка, допоможіть в усьому цьому розібратися. Дуже Вам дякую.

  23. Александр Васильев
    14.01.2021

    Добрий день. Моя сім’я з чотирьох чоловік (я, дружина та двоє дітей) проживає в двох однокімнатних квартирах площею 26,7 м2 (кв. №7) та 41,4 м2 (кв. №2), що розташовані в одному житловому будинку. Я з меншим сином зареєстрований в кв. №7, а дружина зі старшим сином – в кв. №2. Квартири об’єднані спільним коридором і всі члени родини мають вільний доступ до усіх приміщень квартир. При цьому об’єднати квартири в один адрес не можливо оскільки комунікації підведені до квартир з різних боків будинку і в кожній квартирі є лічильники газу води та електроенергії. Мій чистий дохід становить 10,25 тис. грн., а в дружини – 6,0 тис. грн. Розмір плати за ЖКП в межах норм споживання за кв. №7 становить 1742,02 грн., а за кв. №2 – 2355,71 грн. Бюджет сім’ї спільний.
    Оскільки ми з дружиною зареєстровані за різними адресами то в сукупний дохід сім’ї по кожній квартирі включається і дохід члена сім’ї, який зареєстрований за іншою адресою. Обов’язкова частка платежу сім’ї за ЖКП визначається для кожної із квартир і є однаковою (тобто сім’я повинна сплачувати її двічі). При визначенні розміру субсидії по кожній квартирі від вартості ЖКП віднімається розрахована обов’язкова частка платежу сім’ї і по кв. №7 і по кв. №2 тобто загалом сім’я отримає субсидії менше на величину однієї обов’язкової частки платежу.
    Згідно вашого онлайн калькулятора розрахунку субсидій сім’я із 4 чоловік із сукупним доходом 16250 грн. в місяць повинна сплачувати 2442,61 грн обов’язкової частки платежу. Тобто при розмірі плати за ЖКП за кв. №7-1742,02 грн. і за кв. №2-2355,71 грн. субсидія дорівнює 0 грн. і по кв. №7 і по кв№2.
    Якщо б сім’я проживала в одній квартирі (за однією адресою) сумарною площею 26,7+41,4=67,8м2 (менше ніж соц. норма 89,82м2) тоді розмір плати за ЖКП в межах норм споживання становив би сумарно 1742,02+2355,71=4097,73 грн. то субсидія була би нарахована і згідно вашого онлайн калькулятора розрахунку субсидій дорівнювала 1654,39 грн.
    Підкажіть будь ласка в чому я не зрозумів постанову КМУ № 848 про надання субсидій. Де я помиляюсь і як правильно в цьому випадку розрахувати субсидію. Може при поданні документів до відділу субсидій необхідно вказувати якусь додаткову інформацію про родину, яка позитивно вплине на результати розрахунку субсидії в таких випадках, крім інформації про членів сім’ї що зареєстровані за іншою адресою, чи законодавцю треба внести якісь зміни в нормативні документи?

    • Про субсидию
      30.01.2021

      Ви все абсолютно вірно розуміжєте. Нажаль, законодавець (тобто КабМін) під назвою “акція” “Об’єднання сімей” з травня 2018 року зробив таке нововведення у дану Постанову, що в результаті зменшило вдвічі кількість користувачів субсидією і в 5 разів збільшило кількість розлучень..
      Люди приходили до Відділів РАЦС , тримаючись за руки, зі сльозми на очах, ховаючі очі, і у неформальних розмовах пояснювали, що невзмозі без субсидії сплачувати комуналку, а у шлюбі не виходить отримувати допомогу, по 30-50років разом, соромно, але іншого виходу не бачать.. Ось таке “Об’єднання сімей” від КабМіну..
      Після розлучення з наступного місяця вже можна звертатись, не декларуючі “бувших”, а тільки дітей, тоді субсидія може вийти хоча б за 1 адресою, а іноді виходить і за обома адресами.
      Звичайно, таких проблем немає у тих, у кого вся родина зареєстрована за однією адресою, тобто, за небажанням розлучатись, уся родина прописується за однією адресою (з більшою площею) – щоб спробувати отримати допомогу хоча б там (більша площа-більше шансів, т.я. більші суми за опалення і квартплату).
      Є і позитивні судження з приводу цього нововведення: деякі дякують, що взагаллі не припинили надавати субсидії тим родинам, які мають у власності більше 1 житла.
      А у деяких за нових правил, навпаки, субсидія з’явилася, наприклад, якщо чоловік є ФОП 2гр.і зареєстрований один, то в нього самого субсидія була=0, а коли йому довелось задекларувати дружину у декреті з двома неповнолітніми дітьми, які всі зареєстровані окремо від нього за іншою адресою- його дохід+860грн. декретних дружини почали ділитись на 4 члена родини і в нього несподівано з’явилася гарна субсидія (за ФОП 2гр.для розрахунку субсидії дохід береться у розмірі двох мінімалок, незалежно від реальних доходів від підприємницької діяльності-хоч відсутні доходи, хоч мільйони, тобто: яка група-стільки мінімалок у дохід..).
      Може, якщо Ви знайдете можливості звернутись у КабМін і донести до них Вашу думку-може це щось і змінить..
      Про всяк випадок попереджу Вас, що якщо Ви будете звертатись до урядових гарячих ліній, то вони записують адреси тих, хто звернувся, і відправляють усі звернення до тих відділів субсидій, до яких відноситься адреса.. І до КабМіну ці звернення, звичайно, не потрапляють..
      Самі відповідають на звернення, наприклад, якщо звернутись напряму до уповноважених з прав людини, або, можливо, є інші шляхи, та, гадаю, щоб змінити законодавство, доведеться прикласти багато часу і зусиль, як мінімум, навіть, щоб звернення потрапило туди, де мають вплив на законодавство, а не туди, де звичайні працівники відділу субсидій нададуть відповідь з цитатами законодавства, які Ви і так вже прочитали і розумієте..

      • Александр Васильев
        31.01.2021

        Дякую за вичерпну відповідь.

  24. Майя Барабаш
    29.12.2020

    Семья из 2-х пенсионеров(суммарная пенсия менее 6 тыс).Получаем субсидию на отопительный сезон.На мужа записана автомашина сына (выпуска 1989 года,ценой в 34тыс440грн).В случае продажи машины не повлияет ли это на доход нашей семьи и на назначение субсидии?

    • Про субсидию
      01.01.2021

      Для каждого периода субсидии чётко определен Кабмином-период доходов, который попадёт в расчёт субсидии.
      При автоматическом продлении субсидии на летний период с мая в расчёт идут доходы за второе полугодие предыдущего года (с мая 2021 – доходы за июль-декабрь 2020), а при автоматическом продлении с октября период доходов – за первое полугодие текущего года (с 1 октября 2020г.до 30.04.2021г..субсидия посчитана по доходам за январь-июнь 2020г., с октября 2021г. будут считать по доходам за январь-июнь 2021г.).
      Т.е. в зависимости от того, в каком месяце произойдёт продажа машины- будет зависеть в летнюю или в зимнюю субсидию попадёт этот доход.
      Соответственно, либо не будет летней субсидии, либо зимняя субсидия будет маленькой или вообще нулевой.
      Учтите, что в субсидию попадают данные о продаже машины из Налоговой, т.е. если, например, машину продали в конце декабря, а в Налоговой это отобразилось по какой-то причине в начале января, то повлияет этот доход не на летнюю, а на зимнюю субсидию.
      (Некоторые люди, понимая , что в первом квартале у них была крупная продажа, специально, например, на 1 мая оставляют долг или отказываются от летней субсидии, чтобы подать новое заявление с ноября, когда период доходов уже 2й+3й квартала и доход от продажи в 1 квартале уже точно не попадёт в расчёт субсидии. Тогда, конечно, субсидии не будет с мая по октябрь, но это ведь лучше, чем если летом субсидия маленькая, а зимой вообще=0).
      Также если, например, крупная продажа произойдёт в 3 квартале и с мая, например, откажут в расчёте субсидии из-за долга в коммуналке, то можно подать заявление с июня (и не просить назначить с мая, т.к.по заявлениям с июня период доходов= 4й квартал предыдущего года+1й квартал текущего года) – таким образом субсидии не будет только в мае, а с июня и далее уже будет.
      П.с. Иногда доходы от продажи почему-то в Налоговой не отображаются – в этом случае и в отделах субсидий об этом никак, скорее всего, не узнают, если, конечно, такой “продавец” сам не сообщит в отдел субсидий о таком событии.
      П.с. 2. Всё вышенаписанное -это ж согласно действующего законодательств. Конечно, всё может поменяться, если вдруг Кабмин поменяет что-то в своём Постановлении.

      • Майя Барабаш
        04.01.2021

        Спасибо за подробное и обстоятельное разъяснение.

  25. Сергей))))/////
    23.12.2020

    Подскажите будет ли субсидия в 2021 г. если жена стоит в Центре занятости без выплат уже год,

    • Про субсидию
      01.01.2021

      Если субсидия у Вас была продлена с мая 2020 г., то и на зиму с октября 2020 по апрель 2021г. должны субсидию автоматически продлить, т.е. если сейчас субсидия действует,, то должна быть до конца апреля 2021г.
      А если Вы спрашиваете про автоматтческое продление с мая 2021г., либо если сейчас субсидия не дей!ствует, а Вы только планируете подать заявление, то на данный момент не могу однозначно ответить, .т.к. Кабмин то и дело вносит изменения в своё Постановление и, мало ли, могут разрешить считать субсидии в таком случае (последние пару лет при полном отсутствии у человека доходов и 0 доходах на учёте в ЦЗ, увы, в субсидии отказывали)..

  26. Жамавера
    21.12.2020

    Подскажите как учитывается земельный пай для расчета субсидии. Если доход берется за 1-2 квартал то доход по паю берется 1/12 или 1/6 от суммы пая ? И какой берется прожиточный минимум для субсидии на отопительный период 2020-2021. И какой процент берется при расчете 15 или все же 20%. Спасибо.

    • Про субсидию
      23.12.2020

      1. Думаю, что раньше паи учитывали по справкам, которые давались в формате “сумма за год” – тогда, думаю, сумму из справки вручную делили на 12мес.и учитывали помесячно. С некоторых пор (неск.лет уже) данные про официальную аренду пая имеются у Налоговой, откуда попадают в сведения для отделов субсидий. А Налоговая даёт в отдел субсидий данные о доходах поквартально. И поскольку это официальный ответ от Налоговой , то сомневаюсь, что кто-то вручную берёт данные суммы и делит на 12 месяцев, чтобы взять данный доход помесячно… Скорее всего, в каком квартале выплачивают годовую сумму за аренду пая, за тот квартал этот доход и учтётся при расчёте субсидий, например: если за аренду пая доход дают в сентябре, то он должен попасть в расчёт летней субсидии с мая, а если, к примеру, в январе, то попадёт в расчёт зимней субсидии с октября. Таким образом либо летняя субсидия может оказаться=0, либо этот доход может заметно уменьшить зимнюю субсидию. Бывает, что при попадании пая на 1й квартал, хозяева такого пая специально, к примеру, оставляют на 1 мая задолженности по коммуналке, чтобы с мая им отказали, не продлили субсидию автоматически, а потом подают на зиму новое заявление не в октябре, а в ноябре, чтобы период доходов уже был=2й+3й квартала и доход от аренды пая (произошедший в 1 квартале) уже в расчёт зимней субсидии не попал.
      2. Прожиточный минимум при расчёте субсидии берётся на 1 января того года, в котором начинается субсидия. Например, при автоматическом продлении с мая и с октября 2020года в расчётах субсидии участвует усреднённый прожиточный минимум на 1.01.2020г.=2027грн.
      А если по каким-то причинам (например, изменение состава семьи) человеку понадобится подать заявление, например, в январе 2021г., то в расчёте субсидии уже будет участвовать усреднённый прожиточный на 1.01.2021г. (предположительно =2189грн.) . Этот же прожиточный будет применяться при расчёте субсидии и с мая 2021г.на лето, и с октября 2021г. на зиму до 30.04.2022г., если не будет новых заявлений после 1 января.
      3. В 2019г. Кабмин принял Постановление, по которому % в формуле расчёта субсидии поднимается с 15 до 20%, начиная с 1.05.2020г., но когда в марте 2020г. начался карантин, то Кабмин на время карантина (другим “карантинным” Постановлением) оставил 15%, как было. Через месяц после окончания карантина вступит в силу Постановление про 20% и все субсидии пересчитают на увеличенный % (т.е. в сторону уменьшения размера субсидий).
      П. С. А ещё на время карантина Кабмин постановил учитывать при расчёте субсидии соцнормы по воде, газу и электричеству в 1,5 раза больше стандартных (к индивидуальному отоплению это не относится). Через месяц после окончания карантина эти нормы также пересчитают на стандартные, что также уменьшит размер всех субсидий.

      • Жамавера
        25.12.2020

        Огромное Вам спасибо. Все четко ясно и понятно. У нас все дело в том, что в 1 полугодии мы ничего по паю не получали. Теперь обратились в организацию которая арендует этот пай. Ориентировочно они несвоевременно передали в налоговую данные за 4 квартал 2019 года. И еще почему то пай учитывается общей суммой а не за вычетом налогов. А в сумме 16000 сидит налог в сумме 3440 грн. И в ответе УСЗН указано, что доход взят за 1 полугодие , а в действительности посчитана сумма пенсия на 01.10.2020 г. которая изменилась только с мая 2020. Очень хотелось бы во всем этом разобраться и понять кто и где сделал ошибку. И можно ли изменить эту ситуацию.

        • Про субсидию
          31.12.2020

          У Вас всё по законодательству-так написал Кабмин в своём Постановлении, увы..
          Размер пенсии должны брать за месяц перед месяцем начала субсидии (субсидия с октября-пенсия за август, субсидия по новому заявлению с ноября-пенсия за сентябрь).
          (п. 37 Постановления КМУ N848).
          А НДФЛ (подоходный налог) вычитается только из дохода под названием “зарплата” (п. 4 Постановления КМУ N632), остальные доходы берутся в расчёт субсидии в “грязном” виде, не смотря на то, что на самом деле налог оплачен.
          Так что доказывать что-то – это, увы, – к КабМину, а работники в соцзащитах, увы, ничего поменять не смогут, у них централизованно это в программе заложено на всю страну одинаково согласно законодательства.
          А насчёт того, что по паю не в том квартале отчитались: поменять что-то можно только если арендаторы пая заново отчитаются в Налоговую (сдадут уточняющую, исправленную 1ДФ за 2 квартала- в одном этот доход у Вас уберут, а в в другой квартал впишут). Если в Налоговой исправятся данные по паю, то можно будет взять в Налоговой справку за нужное для расчёта субсидии полугодие, в котором уже не окажется дохода от аренды пая, тогда можно написать заявление с просьбой пересчитать субсидию без учёта дохода за аренду, приложив справку из Налоговой..
          (Честно говоря, сомневаюсь, что кто-то будет это делать, ведь у арендаторов тоже может оказаться своя причина, почему они так отчитались-есть большая вероятность, что это было не ошибочно, а сознательно)

  27. Елена Карунтаева
    15.12.2020

    Підскажіть будь ласка, при зміні поставщика газу які дії повинні виконуватися совбезом? Скрізь написано, що проводиться лише коректива, так і в прямому ефірі сказав Соболєв. Я змінила поставщика і нараховану субсидію анулювали. Вимагають подачу нового пакету документів на нове призначення. Вже при цьому беруть 2-3 квартал для розрахунку. Чоловік у серпні і вересні не працював, на біржу на роботі сказали не ставати, обіцяли після кризи поновити. Маємо дві малолітні дитини. Як тепер нам будуть рахувати ці місяці, чи взагалі тепер її не призначать?

    • Про субсидию
      18.12.2020

      Постанова КМУ N 848, п. 91:
      “91. У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація”.
      А період доходу залежить від місяця початку субсидії і теж не може бути змінений ніяким чином (періоди доходів теж прописані у тій самій Постанові КМУ).
      Нажаль, це треба передбачати, коли плануються якісь дії. Наприклад, якщо б Ви перейшли до іншого постачальника у вересні, то вже з жовтня подали б нову заяву і період доходів ще був би за 1 півріччя.
      Щодо доходів чоловіка. Якщо у періоді доходів з/п 4 місяці була, то і ЄСВ за чоловіка роботодавець, гадаю, сплачував, а ЄСВ достатньо 3 міс. у періоді доходів, тобто з ЄСВ (без якого нема права на субсидію), думаю, буде все гаразд.
      А щодо розміру доходів-Ви не написали. Якщо за ті 4 місяці у чоловіка сума доходу була не менша за 6 мінімалок, тоді теж все гаразд, а якщо він працював на мінімалці і тому суми не вистачить, тоді або Ви декларуєте додаткові кошти, які, можливо, він заробляв неофіційно (якось же він повинен харчуватись), або суму доходів для розрахунку має визначати Комісія. І якщо виявиться, що загальна сума доходів за півроку (2й+3й кв.) менша, ніж 6 мінімалок більше ніж на 10%, то, нажаль, у субсидії можуть відмовити.
      А навіщо роботодавець забороняє ставати на облік до ЦЗ? Звідти ж прекрасно можна знятись та працевлаштуватись хоч на попереднє, хоч на інше місце (якщо б була з ЦЗ сплата хоча б 1 копійка у періоді доходів, тоді сума доходів вже не мала б значення).

  28. Раїса Курілова
    29.11.2020

    Вчитель з 47 -річним стажем. З кінця серпня цього року -не працюючий пенсіонер з нарахуванням пенсії в 2800грн. У наданні субсидії з 15 жовтня- відмовлено, враховуючи доходи перших двох кварталів. Чи зможу я розраховувати на надання субсидіїї, якщо подам документи на нові нарахування з грудня? Дякую!

    • Евгений Папуця
      03.12.2020

      Будут считать 2-3 кварталы (апрель – сентябрь), если подавать в январе – 3-4 (июль-август), а там уже зависит от доходов – сейчас туда много чего вписывают… Если я ошибаюсь – хозяин сайта поправит.

    • Про субсидию
      05.12.2020

      У грудні є право просити нарахувати субсидію з 1 листопада, якщо у Вас є централізоване газопостачання тому що була зміна ціни газу (і якщо у листопаді не змінювався склад сім’ї).
      Якщо звертатись за субсидією з листопада чи з грудня, то звільнений у серпні пенсіонер може надати копію трудової книжки (першу та останню сторінку, де видно ПІБ , дату останнього запису та видно, що далі немає записів) + можна надати довідку з останнього місця роботи форми 192 (у редакції 591) за період з 1.04.2020р.по 30.09.2020р., де видно, що дохід до серпня, а у вересні=0.
      І на додатковому аркуші або прямо на Заяві зверху написати своє побажання: “Прошу нарахувати субсидію з 1.11.2020р. з розрахунку однієї пенсії у зв’язку зі звільненням 29.08.2020р. ”
      В такому разі повинні нарахувати Вам субсидію з розрахунку розміру Вашої пенсії за вересень 2020р. І повинні вже не враховувати Вашу з/п.
      Це все робиться не автоматично, а спеціалістами вручну, тому треба звертати їхню увагу на це своє прохання та потім перевірити, чи врахували Ваше бажання не враховувати у розрахунок Вашу з/п.
      Слід звернути увагу, що це можливо лише у разі, якщо звільнення до вересня. Якщо хоч 1 день вересня ще була з/п, тоді без врахування з/п можливий розрахунок за новою заявою не раніше 1 лютого 2021р.
      Тому що з розрахунку 1 пенсії можливий розрахунок субсидії лише у разі, якщо у останньому місяці періоду доходів була лише пенсія і більше ніяких доходів не було ані копійки.
      Якщо Ви не напишете прохання нарахувати субсидію з 1.11.2020р., тоді при зверненні у грудні субсидію нарахують лише з 1 грудня, а за листопад -нічого не буде (це бажання обов’язково повідомляти відразу при зверненні, потім місяць початку субсидії не зможуть змінити).
      Для чого треба трудову та довідку: я не знаю, чи мають можливість в якихось відділах субсидій побачити Ваше звільнення (у моєму місті не бвчать), а податкова дає дані про з/п тільки поквартально, тобто не видно, в якому саме місяці відбулось звільнення.
      А якщо не побачать , що у вересні вже нема доходів, окрім пенсії, тоді знов нарахують пенсія+з/п і у Вас знову субсидія на зиму буде =0.
      Якщо нарахують зиму 2020/21рр.з 1 пенсії, тоді Вам ще у травні -червні 2021р. краще перевірити, які саме доходи Вам порахують на літню субсидію, тому що період доходів для травня 2021р.=друге півріччя 2020р., а у Вас у липні-серпні ще була з/п і автоматично ця з/п порахується на літо, тому що з/п можуть видалити лише при втручанні вручну, а це можуть і не помітити, якщо не звернути увагу спеціально.

      • Раїса Курілова
        05.12.2020

        Щиро дякую за таку досконалу чітку фахову відповідь.Бажаю всіх гараздів та міцного здоров’я! Дуже тішить те, що в такому жорскому сьогоденні є острівець добра і допомоги.

  29. Надежда Миргородская
    27.11.2020

    В будинку, де збільшилась опалювальна площа в жовтні 2020 року з 66,1 кв.м на 74,6 кв.м, проживає 2 непрацюючих пенсіонери. В газовій конторі ці зміни внесені з 1.10.2020. В середині жовтня була подана заява на комісію про надання субсидії на понаднормову площу,а також ксерокопія нового технічного паспорта на будинок. На початку листопада на комісії було прийняте позитивне рішення. В останній декаді листопада я звернулась по телефону в відділ субсидій, щоб дізнатись, чи перерахована нам субсидія на збільшену площу за жовтень та листопад. У відповідь почула, що не перераховано, бо газконтора подала дані старої опалювальної площі. Газконтора в свою чергу стверджує, що були передані зміни. У відділі субсидій сказали, щоб я чекала грудня, коли газконтора передасть нові дані. В мене виникає питання: чи в грудні перерахують субсидію за жовтень та листопад? Можливо треба довідку з газконтори про зміни опалювальної площі з жовтня? Дякую.

    • Про субсидию
      05.12.2020

      В моєму місті довідка прекрасно підходить, але ж я не знаю, як в інших містах.
      Якщо субсидію Вам ще не розрахували, а чекають на відповідь газконтори, тоді нарахують з того місяця, з якого Ви звернулись, навіть якщо будуть рахувати Вам субсидію через півроку.
      А якщо субсидію Вам вже порахували на меншу площу, то попередні місяці треба перераховувати, а це складніше, тому Вам краще це проконтролювати, щоб Вам зробили обіцяне, тому що якщо за рішенням Комісії вказано нарахувати Вам субсидію на збільшену площу з 1.10.2020р., то саме з 1.10.2020р.і повинні це зробити, в якому б місяці не відбувся цей розрахунок.

      • Надежда Миргородская
        05.12.2020

        Добрий вечір,наш добрий,безкорисний помічник ”Про субсидію”! Дякую Вам за відповідь, за те, що нікого не лишаєте поза увагою. Здоров’я Вам і Вашій родині. Бережіть себе і будьте здорові!

  30. Евгений Папуця
    12.11.2020

    увы, все пошло по худшему сценарию… www.msp.gov.ua/news/19271.html

    • Про субсидию
      05.12.2020

      У меня в городе до сих пор не назначили компенсации по уходу никому, кто обратился с января текущего года, а уже декабрь!
      То Постановления КМУ ждали, потом доработку ПО.. (За это время у некоторых обратившихся успели , к сожалению, умереть или подопечные или ухаживающие).
      Так вот на данный момент у тех, кто ухаживает, на зиму субсидия посчитанная из 1 мин.з/п даже не по той причине, которая указана в Вашей ссылке, а по банальной причине вообще отсутствия официальных доходов в текущем году, т.к. компенсация-то до сих пор так и не назначена, т.е. просто в принципе нет суммы компенсации, по которой можно было бы посчитать по фактическому размеру, увы..
      (А ухаживающие же не могут и права не имеют работать, иметь офиц.доход, чтоб получить данную компенсацию, а это ещё и влечёт недостаток стажа для тех, кому это нужно для выхода на пенсию.. И что самое “интересное”(грустное)- теперь отказывают в случаях, когда ухаживающий не является родственником требующему ухода..(люди в течение года честно ухаживали и ждали не самой компенсации, т.к. она мизерная, а начисление стажа, чтоб хоть пенсию иметь право получать, ну и теперь вот – отказ..). И если разнополые люди в данной ситуации принимают экстремальное решение вступить в брак для оформления данной компенсации, то когда за пожилой женщиной ухаживает тоже женщина, а за пожилым мужчиной – мужчина, то им, вероятно, только усыновлять/удочерять, что, естественно, не так просто, как вступить в брак.. И люди, требующие ухода, у которых вообще нет родственников , теперь задаются вопросом: за ними чужой человек должен ухаживать просто по доброте душевной, не получая за это даже стажа, как это было ранее? (Этот вопрос пока риторический-может, пересмотрят.. )

      • Евгений Папуця
        08.12.2020

        Так постанова по соцуслугам только от 23.09.2020 г. А “уход за старше 80-ти” был отменен еще в марте 2019 г., т.е. те у кого был оформлен – продолжали получать либо до чьей-то смерти либо до оформления другой. В период с марта 2019 по сентябрь 2020 я так понимаю вообще нельзя было что-то сделать и очень вряд ли за этот период что-то начислят в т.ч. и стаж… Соцуслуги ток с месяца подачи т.е. не раньше сентября… Но во первых это на субсидию уже влиять никак не может потому что считают доходы 1-2 квартал, во вторых там же нужны специфические справки. Их сами по себе попробуй получи, а в условиях карантин так вообще задачка со звездочкой… Инвалидность это вообще нереально имхо… Когнитивные нарушения или “неизлечимая болезнь в результате которой необходим постоянный уход” это вопрос. Вот только что понимать под вторым соцстрах не знает. Я до сентября получал справку в необходимости постоянного ухода – показывал, не говорят такое не пойдет, надо чтобы звучало как в постанове. Спрашиваю какие болезни считать неизлечимыми в 92 года? Говорят не знаем. По идее там должна быть отдельная постанова или кабмина или МОЗ… Может уже есть, но я не нашел.
        Т.е. 1 мин ЗП для субсидии считали всем ухаживающим. И тем кто “до 80”, и тем кто соцуслуги успел подать даже в сентябре, и тем кто не успел на первую и ждал вторую. Это все попадет в “другое” по 632.
        В итоге правительство сэкономило на субсидиях за счет ухаживающих. А соцуслуги – идите оформляйте в карантин.
        Насчет родственников отдельный вопрос, да… Там же еще не все родственники. А попадающие под семейный кодекс – это максимум брат, сестра, внуки. Дальше уже все. ПРичем там п. 5 где указана “семья оказывающего соцуслуги” нуу логически это можно догадаться что идет речь о считании доходов, но… Это очень “по-дебильному” написано… В идеале правительство считает что соцстрах должен оказывать эти услуги, вот только я очень слабо представляю это, по крайней мере на данный момент…

        • Про субсидию
          12.12.2020

          В моём городе с января 2020г.прекрасно принимали заявления на соцуслуги, по которым не было ни программы, ни Постановления.. (Потому что “не имели права не принять, если уже подано/прислано”.. не знаю, каким образом люди подавали, но принимали..). Постановление появилось в сентябре 2020г., верно, но действует-то оно с января 2020г.! И если программа заработает, то должны насчитать с месяца обращения вообще-то (если не найдут, по какой причине отказать…). А это означает, что в период доходов-доя зимней субсидии (1 полугодие 2020г.) у тех, кому назначат соцуслуги по заявлениям с января, получается, что “задним числом” изменятся доходы, т.е. по-хорошему вообще-то должны бы и субсидию пересчитать на текущую зиму соответственно..

  31. Евгений Папуця
    19.10.2020

    День добрый. Оформлен как ухаживающий за лицом старше 80 лет. последний год по решению комиссии в доход считали 1 прожиточный. Сейчас решения комиссий отменили. Есть пункт “фактично отримані особами доходи:- у разі, коли вони отримують компенсацію за надання соціальних послуг з догляду відповідно до законодавства”. В соцстрахе говорят что выплаты за 80летних не попадают в эту категорию. Хотя это и компенсация и за “уход”… Так ли это? И какие возможны альтернативные варианты – ведь в прошлый “раз” отсутствие прямых отсылок на эти выплаты компенсировали возможностью рассмотрения коммиссией. Спасибо.

    • Про субсидию
      24.10.2020

      На мой взгляд есть некая коллизия с компенсацией за соц.услуги, т.к. Кабмин не убрал из Постановления по субсидиям нечёткость относительно права насчитывания субсидий с таким доходом, но при этом с названием “компенсации за соцуслуги” субсидия должна физически считаться на фактический размер доходов. Понимаете в чём дело: я ж не могу в комментариях на сайте как-то поручиться за то, что в законодательстве написали с неопределённостью. Напрямую с таким названием (если оно у Вас такое) автоматически-программно должно посчитаться по фактическим доходам, даже несмотря на уже принятые ранее решения Комиссий (на 1 прожиточный, 3 прожиточных и т.д.), но.. никто ж не отменял ручной расчёт, например, при расчёте недавно уволенным из расчёта одной пенсии должны вручную удалять суммы зарплаты из расчёта субсидии (при наличии достаточных подтверждений, что человек, действительно, не работал, а уже находился исключительно на пенсии – программа ж это автоматически не определит), аналогично – по справке могут вычесть суммы выплачиваемых алиментов, т.к. Налоговая вычитает только НДФЛ,.. также аналогично вручную могут же специалисты выполнить и решение Комиссии относительно 1 прожиточного или 3 прожиточных, ссылаясь на решение их Комиссий, потому, к сожалению, это Вы можете узнать только в своём отделе субсидий-как они приняли решение поступать с такими доходами, пробуйте пообщаться с начальником по расчётам субсидий..
      Без вмешательства, автоматически программа расчёта субсидий доход с названием “компенсация за оказание соцуслуг” должна посчитать в фактическим размере.
      п.с. Постановление КМУ №848, п.14 подпункт 3 – доход меньше мин.з/п означает отказ в субсидии, но далее есть исключения.. В п.16 указано, что положительным решение Комиссии “МОЖЕ БУТИ” в таких случаях:.. (и соцуслуги там перечислены в первую очередь, причём, без указания, за кем именно уход).
      При этом Кабмин выделил в отдельное Постановление №632 Порядок расчёта доходов- и вот в этом “Порядке..” указано, что компенсации за соцуслуги по уходу (опять не уточняется, за кем именно) учитываются в фактическом размере при расчёте субсидии.
      Порядок.. (№632) принят 22.07.2020г. и применяется с 1.07.2020г., т.е. посреди периода действия субсидий. Причём, стОит учесть, что из-за карантина Комиссионные решения продолжают действовать с прошлого года и за это время приняты довольно разные решения относительно соцуслуг.
      И вот с июля программа расчёта должна “исполнять” Порядок.. (№632) (т.е. считать соцуслуги по фактич.размерам), а у Комиссии теперь (по новым заявлениям на субсидию после 1.07.2020г.) по вопросам соцуслуг, похоже, оказывается выбор между всего лишь 2 вариантами: либо принимать решение считать субсидию по фактическим доходам, либо вообще отказывать в субсидии..
      И из-за п.14 и п.16 Постановления №848, увы, похоже, без Комиссии обойтись нельзя, т.к. в п.14 соцуслуги, увы, не дописали в перечисление исключений, которые назначаются без Комиссии, на общих основаниях (такие как: пенсии, стипендии, пособия по инвалидности, при рождении, усыновлении и пособия не достигшим права на пенсию).

      • Евгений Папуця
        24.10.2020

        Дело в том, что да, есть пункт постанови 632 “фактично отримані особами доходи:- у разі, коли вони отримують компенсацію за надання соціальних послуг з догляду відповідно до законодавства”, но представитель соцстраха считает что под этот пункт попадает исключительно пукнты по новой постанове от 23.09.2020 г. №859. И говорит что будет считать 1 минЗП. Отчасти логика понятна, с другой стороны не определенно что точно имеется ввиду под “компенсацію за надання соціальних послуг з догляду”. Включает ли это только пункты указанные в постанове №859 или еще какие-либо, потому что догляд за 80 летним – это компенсационные за уход по определению. По 859 получается абсурд потому что я не могу оформить по ней из-за того что я внук, а не дочь/сын. Ну что поделать если дочь (моя мама умерла раньше…) В прошлый раз отсутствие упоминания 80летних компенсировали возможностью через комиссию.

        2. Насчет комиссий вообще появилась интересная мысль – да, право назначать по 1 прожиточному отняли. С другой стороны остался п.87 постановы 848 : 87. “Якщо житлову субсидію у попередньому періоді призначено за рішенням комісії, призначення житлової субсидії на наступний період здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення без повторного прийняття рішення комісією”. Хотя и тут можно сказать что субсидия то комиссией назначена, а вот доход будут считать по новому порядку – 1 мин ЗП…
        Хотелось бы и логичнее б считать таки по фактически полученным, я когда читал 632 так и подумал… Но в свете постановы 848 будет очень сложно что-то доказывать соцстраху… возможно Минсоцполитики какие-то разъяснения даст или что-то вроде. По 1 прожиточному по комиссии в прошлый раз так и было.

        • Про субсидию
          01.11.2020

          Попробуйте подождать результатов расчёта субсидии на зиму ( возможно, автоматически уже всё посчитали). По автоматическому расчёту (без вмешательства специалистов) программа не в состоянии посчитать 1 мин.з/п в случае, если доход называется “компенсація за надання соц.послуг”, т.к., согласно Постановлению №632 в программу заложили для такого дохода только один вариант (по фактич.размерам), не зависимо от того, по какому Постановлению человек получает этот доход и когда было последнее обращение в субсидию.
          Возможно, конечно, что вручную вмешаются в расчёт и позже, если рассуждают так, как Вам ответили, но также есть вероятность того, что не будут вмешиваться в расчёт, раз уж так считает разработанная Министерством программа расчёта субсидий ( и это не случайность, а официальная сознательная доработка согласно Постановлению №632! Т.е. есть ведь вероятность, что могут обратиться за разъяснениями в Минсоцполитики и получат ответ, что на фактич.размер в данном случае-это верный расчёт. При этом, конечно, никто не отменял того, что Постановление №848 постоянно “обновляют” всё новыми доп.постановлениями и нет, конечно, никакой гарантии, что не перепишут данный пункт Порядка расчётов.., что повлечёт за собой и изменения в программе расчётов, естественно). Желаю Вам расчёта согласно Постановления №632, удачи!
          П.с. Иногда лучше меньше обращать на себя внимание и терпеливо ждать автоматического расчёта, т.к. человеческий фактор таков, что дела тех, кто обращается за разъяснениями рассматривают более тщательно и больше вероятности ручного вмешательства, в то время как автоматически это же самое дело является одним из тысяч, и если при авт.расчёте выбирают для проверки дела не массово, а выборочно, то может всё остаться по факту. Если же специально будут все такие дела вручную пересчитывать на 1 мин.з/п ( кстати, я всё-таки сомневаюсь, что будут так делать наперекор программной доработке Минсоцполитики), но всё-таки в таком случае, конечно, не избежать Вам того результата, которого Вы не хотите. Потому маленький совет-лучше всё-таки обращаться ПОСЛЕ того, как Вы узнали, что Вам насчитали не так, как Вы считаете нужным, а не заранее обращать на себя внимание (этот совет не касается тех, кому для расчёта субсидии необходимо постоянно приносить какие-то документы-например, справки студентам дневной формы обучения без стипендии или пенсионерам, получающим пенсию за границей, или тем, кто платят алименты, чтоб эти алименты вручную вычитали из их дохода – в этих случаях автоматически никак не смогут посчитать правильно без данных справок, тут ждать нечего, а надо своевременно их приносить каждые полгода-в мае и в октябре, чтобы получать своевременный правильный расчёт).

          • Евгений Папуця
            04.11.2020

            Увы, судя по сумме пришедшей 2го числа субсидии рассчитали именно 1 минЗП. Не привлекать внимания в данном конкретном случае вряд ли может получится потому как судя по всему они перебивают расчёты по всем субсидиями принятым по комиссиям. И опять таки, они то как раз по 632 считают, но не как фактические расходы, а как “во всех иных случаях – 1 мин ЗП”.
            Написал обращение в минсоцполитики с вопросом что они думают по этому поводу. Посмотрим ответят ли что-то конкретно. Вот думаю может получить распечатку решения (уж не знаю дают ли их сейчас при карантине) и попробовать обжаловать… Хотя если будет внятный ответ от министерства вряд ли в местном будут упираться… Впрочем есть сомнения что ответ будет внятный сам по себе и положительный во вторую очередь… Но и обжалование без разъяснений видимо ничего не даст. С одной стороны и я вроде как прав, с другой и логику местного отделения я понимаю и в ней тоже есть смысл. По идее моя позиция ближе к той линии что гнули до этого, но… В суд как-то тоже мало верится.

            Увы я не нахожу никаких разъяснений или писем от минсоц на места, а в прошлый раз находил – там как раз писали что в таких случаях выносить на комиссию и 1 прм.

  32. oK p
    03.10.2020

    Добрий день1 У мене, я пенсіонер, прописані донька – 46 років та онука 21 рік, які зі мною не живуть. Працюють в іншому місці неофіційно. Хочу подати на субсидію, щоб їх не враховувати, але для комісії УСЗН не беруть довідку від депутата та мені відмовляють. Що робити?

    • Про субсидию
      24.10.2020

      Для прийняття рішення Комісії потрібні документи не для підтвердження непроживання за місцем реєстрації, а для підтвердження: де саме вони знаходяться? Це може бути довідка з місця їх проживання (ЖЕК, ОСББ, сільрада, вуличні і т.ін., виписують довідку, що такі-то, дійсно, мешкають за такою-то адресою без реєстрації).
      Коли людина офіційно працює, навчається, або лікується в іншому місті, знаходиться в містах позбавлення волі, то, буває, що підходить довідка з місця роботи, навчання, лікування, ув’язнення (що така-то людина, дійсно, працює, навчається, лікується, перебуває.. з такої-то дати і по теперешній час).
      Річ у тому, що з травня 2018року Кабмін вніс у правила надання субсидій таке: у субсидіях повинні відмовляти, якщо будь-який повнолітній член родини перебуває за кордоном більше 60 діб і при цьому не має офіційного доходу і внесків до ПФ на стаж (ЄСВ).
      Тобто, якщо немає офіційного доходу за даними ДФС и внесків ЄСВ за даними ПФУ (саме так буває при тривалому лікуванні, навчанні без стипендії, позбавленні волі чи при неофіційному працевлаштуванні), то нема можливості без додаткових довідок дізнатися, де саме перебуває людина, тому Акту від депутата і сусідів щодо непроживання недостатньо-треба саме про проживання для підтвердження місцезнаходження на території країни.
      Також іноді підходить Договір оренди житла в іншому (відмінному від місця реєстрації) місті, де вказано, хто проживає за даним договорм.
      На даний час всі ці довідки, договори оренди, довідки від роботодавців про неофіційне працевлаштування і т.ін. нікуди не використовуються, окрім мети прийняття рішення Комісією стосовно нарахування субсидії, тобто про неофіційне працевлаштування, чи про місце фактичного перебування, чи про факт оренди без сплати податків інформація нікуди більше не потрапляє від відділів субсидій (але ж, звісно, нема гарантій, що це не почнуть колись в майбутньому перевіряти, тому орендодавці і роботодавці, які не сплачують податки, звісно, не палають бажанням підписувати офіційні довідки, до того ж людина сама може піти з такою довідкою у Податкову, а не до субсидії, а це, звісно, великі податки і штрафи..).

  33. Наташа Герасимова
    01.10.2020

    А якщо дитина вчиться на контракті?Субсидія буде?

    • Про субсидию
      03.10.2020

      Якщо денна форма навчання була у періоді, за який рахують доходи, то треба довідку з навчального закладу (про денну форму і 0 стіпендії у відповідні місяці) і порахують такому студенту дохід у розмірі 0,5 мінімалки (якщо студент повнолітнй на початок періоду доходів).
      Чи буде субсидія? – залежить від співвідношення суми доходів до суми комуналки, але саме право при денному навчанні на субсидію є.
      Якщо студенту більше 18років, у нього нема доходів і навчання не денне, тоді, нажаль, права на субсидію немає за законодавством.
      Якщо у періоді доходів ще не було 18 років, то які доходи були, ті й порахують (якщо 0, то 0 і візьмуть до розрахунку, наприклад, якщо студенту виповнилося 18 у вересні, а у жовтні він звертається за субсидією і прописаний сам, не в шлюбі, то у періоді доходів для жовтня (1 півріччя поточного року) йому ще не було 18, і за відсутності доходів Держава повинна надати субсидію у 100% розмірі, обмежено лише соц.нормами, тобто, не більше ніж на визначену кількість кубів, кіловат та кв.м. на 1 людину).

  34. павлик дорошенко
    27.09.2020

    Добрый день! Я живу в селе в частном одноэтажном доме отопление печное, вода централизована холодная, у меня вопрос: почему документы принимают на субсидию только с мая месяца (с января не принимают) и за воду и свет дают только с мая по декабрь? Это так должно быть? Спасибо за ответ

    • Про субсидию
      03.10.2020

      Полагаю, что в этом году с печным отоплением было 2 проблемы: несколько месяцев не было законодательно утверждено цены на уголь и не было разработано программного обеспечения, с помощью которого должны были по-другому начать выплачивать такие субсидии, – вероятно, поэтому некоторые соцзащиты вообще не принимали заявлений, т.к. не знали, что с ними делать, а те, которые принимали-просто складывали и ждали, чем, увы, тоже нарушали законодательство, т.е. не укладывались в сроки 10 дней по не зависящим от них причинам… Только в результате когда к маю всё приняли и сделали- принятых с января насчитали с января, а кого приняли с мая, тех с мая и считали..

  35. Валентина Лищук
    24.09.2020

    3 года получала субсидию на 2-х человек. Я и муж пенсионеры по возрасту – не работали. 24 июня 2020 г мой муж умер. 9 июля мой муж был снят с регистрации и сразу же я написала новое заявление на предоставление субсидии с указанной причиной – изменение состава семьи. . Как будет рассчитана новая субсидия, если на время отопления учитываются доходы с 01.01.2020 по 30.06.2020 г? Будут учтены доходы умершего мужа?

    • Про субсидию
      03.10.2020

      Учитываются только доходы задекларированных.
      Кто в периоде доходов был жив или прописан или супругом-не имеет значения, если на начало действия субсидии данных людей по данному адресу уже нету (умерли, выписались, оформили развод отдельно прописанные супруги).
      И наоборот: если даже человек прописался (или даже без прописки просто вступил в брак с кем-то прописанным), к примеру, в сентябре, то его доходы обязаны с октября по данному адресу задекларировать, хотя в периоде доходов данный человек не был прописан по данному адресу.
      П.с. Только вот иногда бывают ситуации, как у Вас, когда умер человек в одном месяце, а выписали его в другом месяце-есть вероятность, что с такого месяца не смогут принять заявление или назначить субсидию-возможно потребуется заявление в следующем месяце. Если в Вашем отделе субсидий не обращают внимания на дату выписки умерших, тогда всё ок, но лучше б Вам это уточнить в своей соцзащите, а то вдруг Вам нужно было подавать заявление не с июля, а с августа…

  36. Александр Абулов
    10.09.2020

    Здравствуйте. Объясните,пожалуйста, как начисляется субсидия, если в семье из 4 человек проживают два инвалида 1-а группы. Какие социальные нормативы расхода воды , газа и электроэнергии для инвалидов 1 группы? Сколько процентов от общего дохода семьи составит обязательный платёж за коммунальные услуги?

    • Про субсидию
      03.10.2020

      % вычисляется от суммы доходов.
      При доходе в размере 2 прожит.минимума полагается платить самостоятельно за коммуналку 15 % от дохода (при официальном окончании карантина этот % увеличится у всех на 5%, т.е. при доходе в 2 прожиточных самостоятельно будет полагаться оплачивать за коммуналку уже 20 % от дохода).
      Меньше доход-меньше %, больше доход-больше %.
      Нет никакого разделения на работающих, пенсионеров, инвалидов и т.д.- для всех одинаковые нормы и %%.
      Единственное отличие для пенсионеров и инвалидов- это наличие возможности по решению Комиссии получить субсидию на некоторые излишки жилплощади (у трудоспособных, работающих нет такого права).
      Соцнормы без карантина: 3,6куба воды на 1 прописанного, 70(100) кВт на первого прописанного в зависимости от наличия/отсутствия горячей воды + 30кВт на каждого следующего прописанного, а также 3,3куба газа при горячей воде, 5,4 куба газа без г/в и 10,5 кубов газа при наличии газовой колонки.
      На период карантина эти нормы увеличили в 1,5 раза (5,4 куба воды, 105(150)кВт электричества (+45 на каждого следующего), а также 4,95 / 8,1 / 15,75 кубов газа соответственно).
      Т.е. в пока карантин субсидии насчитывают чуть больше, после окончания карантина у всех суммы субсидии сократятся и из-за уменьшения соцнорм и из-за увеличения %.

  37. Alex K
    02.09.2020

    Добрый день!
    Подскажите пожалуйста, в данный момент субсидия назначена с 01.05.2020 по 30.04.2021гг.
    Скоро будет отопительный период и будут делать перерасчет субсидии на отопительный период. Для расчета субсидии будут брать доходы за период с 01.01.20 по 30.06.20гг.
    Мой доход составил – минимальная зарплата за весь период с 01.01.20 по 30.06.20гг. и работаю официально по сей день.
    Доход жены составил – минимальная зарплата с 01.01.20 по 15.03.20гг, далее уволена по собственному желанию(карантин), по сей день не работает официально, на учете в центре занятости не стоит.
    Вопрос состоит в том, что смогут ли нам отменить субсидию на отопительный период из-за того, что у жены нет с 16.03.20 взносов на стаж и нет их по сегодняшний день, и нигде не стоит на учете по безработице?
    Если не смогут отменить, тот какую сумму доходов буду брать для расчета субсидии?
    Больше никаких изменений в семье не было.
    Спасибо большое за ответ!

    • Про субсидию
      05.09.2020

      При автоматическом продлении (пересчёте) субсидии на зиму не должны отказывать (если б субсидия не действовала, а Вы подали б новое заявление, то из-за доходов/ЕСВ жены Вам бы отказали), а при авт.продлении должны жене взять в доход за каждый месяц периода доходов размер 1 мин.з/п (около 5тыс.грн./мес.) + Ваши реальные доходы – и с такого размера считать Вам субсидию на зиму до апреля.
      Учтите, что если законодательство не поменяют и у жены ничего не поменяется, то с мая 2021г. уже продлить, увы, не должны, а без авт.продления с мая, тогда и на след. зиму уже тоже автоматически не посчитают, если к 2021г. с доходами жены ничего не решится (если не продлят со след.мая, но жена устроится на работу, либо пойдёт учиться на дневное, либо окажется в декрете, тогда надо будет подать новое заявление, чтобы снова начать получать субсидию по изменившимся доходам).

  38. Жасмін Жасмін
    04.08.2020

    В мене запитання. Працювала у ПП з серпня 2019 року до 8 липня 2020р., офіційно, зі сплатою ЄСВ. Звільнена за згодою сторін, з !0 липня перебуваю на обліку в ЦЗ. З 17 березня до 31травня 2020 року перебувала у відпустці без збереження зарплати у зв*язку з карантинними обмеженнями. Чи отримаю я субсидію на опалювальний період 2020/21 .Живу і зареєстрована одна, інших доходів немає,2-х кімнатна квартира.

    • Про субсидию
      05.09.2020

      1. Якщо у Вас вистачало суми доходів за друге півріччя 2019року для автоматичного продовження Вам субсидії з травня 2020 року, то і на зиму повинні Вам автоматично подовжити субсидію з розрахунку, скоріше за все, розміру однієї мінімальної зарплати, тобто приблизно 5тис.грн. на місяць, немов стільки Ви отримували насправді кожного місяця першого півріччя 2020року (навіть якщо це не так, нажаль, таке законодавство).
      2. Якщо з травня Вам субсидію не подовжили з будь-яких причин (недостатньо доходу або борги), то треба звертатися до свого відділу субсидій із новим пакетом документів, як вперше… і якщо у ЦЗ Ви почали отримувати виплати тільки у липні, то краще звертатись з новою заявою не раніше 1 листопада (і не просити почати дію субсидії с більш ранніх місяців), тому що з листопада вже період доходів=2й+3й квартали поточного року, а наявність у періоді доходів виплат з ЦЗ (хоч 1коп.) дає право на субсидію, навіть якщо в інші місяці доходів не було.
      Нову заяву треба тільки якщо зараз у Вас не діє субсидія (навіть якщо зараз (влітку) субсидія=0, то це все одно вважається, що субсидія діє,- і її повинні автоматично подовжити з жовтня 2020р. до квітня 2021р.).
      П.с. Нажаль, безоплатна відпустка та звільнення за згодою сторін не дає для субсидії ніяких “поблажок”. Право є тільки у звільнених з причин банкрутства або реорганізації підприємства, скорочення штату и т.ін., а згода сторін, нажаль, не відноситься до “карантинних виключень”.
      У разі, якщо зараз субсидія у Вас зовсім не діє (не подовжена з травня навіть на 0), то при зверненні з листопада у місяці без доходів (у безоплатній відпустці), тобто за квітень-червень у Вашому випадку, якщо вже в липні у Вас була хоч якась виплата з ЦЗ, але за кожен місяць без доходу Вам порахують у дохід все ту ж саму мінімальну з/п, тобто приблизно 5тис.грн./міс. З такого доходу субсидія не нульова лише взимку, але все одно не дуже велика (залежить від розміру комуналки, тобто наявності теплолічильника та ціни на опалення).

  39. WIPPTR
    29.06.2020

    Если, по одной из Вами перечисленных причин, отдел субсидий вдруг решит, что какой-то период субсидия насчитывалась “неправильно”, то какой выход – субсидию за указанный период пересчитают на “правильную” или никто ничего пересчитывать не будет, а просто все потребуют вернуть?

    • Про субсидию
      08.07.2020

      Пересчитать прошлую субсидию могут, во-первых, по доходам – в случаях, если выяснилось, что у кого-то был доход, который изначально не учли (например, такое бывает с больничными перед рождением ребёнка-налоговая о них может “не знать”) либо, наоборот, учли лишний доход (например, человек принёс справку, что у него из з/п высчитывались алименты, а в расчёт субсидии пошла полная сумма, без вычета алиментов), а во-вторых-если в коммуналке что-то неправильно насчитали (например, человек указал в своём заявлении неправильный лицевой счёт и по чужому лицевому коммунальщики дали в отдел субсидий чужие данные, в результате чего, например, субсидия может быть посчитана на неправильную, чужую площадь, на неправильное количество киловатт по электричеству, неправильное количество кубов газа, а также неправильные данные могут быть про наличие/отсутствие теплосчётчика на доме при централизованном отоплении, либо вообще отопление централизованное насчитано, а нужно было газовое автономное, например).
      В таких случаях (по доходам и/или коммуналке) могут пересчитать и либо додать, либо часть забрать, ну, конечно, бывает, что в результате пересчёта субсидия оказывается=0, тогда, конечно, должны всё забрать, что дали неправильно.
      А вот по перечисленным мною в предыдущем Вам ответе причинам, увы, должны забирать всю субсидию, не пересчитывая, с момента, с которого субсидия давалась неправомерно и до очередного заявления, с которого субсидия уже насчитана правомерно (если новых заявлений не было, то всю субсидию и должны забрать, с тех пор, как она стала неправильной).

  40. WIPPTR
    25.06.2020

    Прозвонили из службы соц. звхисту теще и “настоятельно порекомендовали” написать новую заяву на получение субсидии с указанием всех прописанных и членов семьи. В противном . случае пригрозили приостановить субсидию. Вопрос: имеют ли право вот так зненацька среди сезона приостанавливать уже назначенную субсидию? До этого субсидия автоматически продлевалась на каждый новый период без дополнительного написания заяв.

    • Про субсидию
      26.06.2020

      Вы не пишете в своём комментарии: кто у Вас прописан, кто когда прописывался/выписывался, кто вступал в брак/разводился, меняли документы, ФИО, пересекал ли кто границу, были ли события рождения или смерти, исполнения непрописанным детям 18-летия, либо исполнение кому-то из детей 14 лет (с этого возраста обязательны паспорт и ИНН), были ли крупные приобретения (наследство, дарение, покупка, вступление в права собственности, приватизация, завещание и т.д.) либо наличие/ приобретение транспорта выпуска моложе 5 лет (даже если это дешёвый мотоцикл или даже прицеп без машины)?
      Почти каждая из вышеперечисленных причин является поводом подавать новое заявление на субсидию заново (разве что про нововыданные документы, вроде, достаточно предоставить оригинал+копия (копию заберут, скорее всего)).
      Из того, что Вы написали, похоже, что у Вас кто-то вступил в брак (либо давно в браке) и супруг прописан в другом месте, а Вы об этом свой отдел субсидий не ставили в известность (ну либо кто-то у Вас недавно был прописан либо выписан).
      Возможно, карантин – это и повод не останавливать действующую субсидию, но Вы должны понимать, что если что-то поменялось, а заявления нового не подаётся, отдел субсидий никак не уведомляется, то от этого хуже, а не лучше, т.к. когда закончится карантин, в таких случаях придётся возвращать в бюджет все полученные средства за период неправомерно полученной субсидии. А чем раньше подать новое заявление с учётом всех, кого полагается декларировать, тем раньше субсидия станет правомерной и за правильные месяцы субсидию уже возвращать государству не придётся.
      Ещё, даже в карантин, субсидию никак не смогут автоматически продлить, если в коммуналке есть задолженность свыше 340грн., которая не оспорена в суде и не реструктуризирована, либо в случае, если у кого-то из проживающих совсем нету или менее 3 ЕСВ в периоде доходов (а также если в период доходов= второе полугодие 2019г., когда ещё не было карантина, з/п оказалась меньше минимальной, а решения Комиссии по этому вопросу ещё не было), но раз Вам из СЗН про долги, ЕСВ и доходы не упоминали, то, скорее всего, это не Ваш случай.