Корисна інформація

Вкрали паспорт? Не знаєте що робити? Допоможе покрокова інструкція

4 Листопада 2020
2
admin Читать на русском
  1. Перший крок – заява про крадіжку
  2. Запорука успіху в оперативності дій
  3. Відновлення паспорта: перелік документів
  4. Терміни видачі нового паспорта. Особливі випадки.

Крадіжка паспорта може трапитися з кожним, тому, не варто впадати у відчай, якщо таке сталося. Паспорт громадянина можна відновити без великих клопотів, якщо знати, що робити, куди йти, в які інстанції звертатися. Процедура його відновлення не настільки трудомістка, а знаючи послідовність дій, цей процес можна здійснити максимально оперативно.

Перший крок – заява про крадіжку

Якщо сталася крадіжка паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, перш за все слід звернутися у відділення поліції. Зазвичай, потерпілі звертаються в найближче від місця події відділення, де складають заяву встановленої форми. У цій заяві також зазначаються інші документи, грошові кошти або цінні речі, які були викрадені. Людина, яка позбулася свого основного документа, що посвідчує особу, рано чи пізно зіткнеться із труднощами при здійсненні раніше звичних дій: вона не зможе отримати поштовий переказ, посилку, зробити банківські операції або придбати квиток на залізничний або авіаційний транспорт.

Чи варто згадувати, що людина без посвідчення особи не може оформити банківський кредит, укласти договір купівлі, продажу, дарування тощо. Тому, як тільки виявлено факт пропажі або крадіжки, слід починати свої дії з відділення поліції. Співробітники поліції повинні прийняти заяву про крадіжку, але потерпілому при цьому будуть поставлені уточнюючі питання для того, щоб з’ясувати, чи не сам він втратив документи і/або цінні речі. Уся справа в тому, що заява про зникнення свідчить про вчинення правопорушення, а втрата паспорта не є протиправною дією і тягне за собою накладення адміністративного штрафу до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ця норма прописана в ст. 198 Кодексу про адміністративні. порушеннях.

Запорука успіху в оперативності дій

Після того, як потерпілий написав заяву про крадіжку, протягом 10 днів йому видадуть довідку встановленої форми, яка стане підставою для звернення до наступної інстанції. Іноді термін надання довідки про крадіжку паспорта видається в більш стислі терміни, а в особливо термінових випадках може бути оформлена вже на наступний день після звернення потерпілого до правоохоронних органів.

Незайвим буде підкреслити важливість оперативності дій потерпілого, особливо на першому етапі. Іншими словами, візит до відділення поліції не слід відкладати в довгий ящик, а діяти по можливості в день крадіжки документа. Це допоможе уникнути неприємних наслідків, зокрема, скоротити часові межі для зловмисника, щоб він не зміг скористатися викраденим документом у своїх корисливих цілях (оформлення банківського кредиту, наприклад).

Відновлення паспорта: перелік документів

Коли довідка про крадіжку паспорта отримана, слід відправитися в територіальне відділення Державної Міграційної служби (паспортний стіл) за місцем реєстрації або проживання. У паспортному столі для відновлення паспорта вимагатимуть пакет документів, а саме:

  • Заява на відновлення паспорта, 2-3 фото розміром 35х45 мм (3 фотографії потрібні, якщо людина, у якої вкрали документ, звертається до паспортного столу за іншою адресою).
  • Квитанція або інший платіжний документ про сплату державного мита, а також оригінал і ксерокопія документа, що звільняє від сплати мита. Платіжний документ про сплату мита повинен бути завірений відміткою (печаткою) банку.
  • Копія документа про порушення кримінальної справи або відмову в початку кримінального провадження

На офіційному веб-сайті ДМС України (http://dmsu.gov.ua) розміщена докладна інформація, що описує процес відновлення паспорта громадянина України в результаті крадіжки. Згідно з Декретом КМУ «Про державне мито» (Стаття 4), розмір цієї плати при відновленні паспорта громадянина України становить 34 грн. Серед тих, хто може розраховувати на пільги при оплаті мита та/або повне звільнення від його сплати, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС, інваліди Другої світової війни та інваліди 1 і 2 групи. Особи без певного місця проживання (безпритульні) отримують паспорт громадянина України, який у них був украдений, у відділенні ДМС за місцем їхньої майбутньої реєстрації або проживання.

Після того, як співробітники паспортного столу взяли пакет документів на відновлення, заявнику буде видано тимчасове посвідчення, яке кваліфікується як посвідчення особи громадянина України. Цей документ протягом усього терміну відновлення паспорта буде служити його тимчасовою заміною. Це посвідчення має такий же статус, як і паспорт, і приймається за місцем вимоги.

Терміни видачі нового паспорта. Особливі випадки.

Терміни оформлення паспорта не перевищують 30 днів. Іноді цей часовий відрізок виявляється набагато коротше, якщо кількість заяв на нові документи невелика. Однак, якщо при проведенні оформлення виникне додаткова необхідність в отриманні уточнень або перевірки за фактом крадіжки паспорта, то цей термін може бути продовжений, але на строк не більше 30 днів.

Якщо заявник протягом року не отримав документ, то такий паспорт знищується і вважається недійсним.

Якщо під час оформлення нового паспорта був знайдений вкрадений, то його процес випуску призупиняється через непотрібність.

В разі, якщо вкрадений паспорт був знайдений вже після видачі нового паспорта, то старий паспорт підлягає здачі в територіальне відділення ДМС.

Якщо крадіжка сталася в період, коли громадянин знявся з колишнього місця реєстрації, але не зареєструвався за новим місцем проживання, то звертатися із заявою на відновлення документа слід за фактичним місцем проживання.

Важливо. Документальний супровід при відновленні паспорта має бути виконано чітко згідно з інструкціями ДМС. Якщо ця умова дотримана, то ніяких причин для відмови у видачі документа бути просто не може. Іншими словами, якщо заявнику відмовляють, то тільки з однієї причини: відсутність будь-якого із зазначених у переліку документів. За проживання без посвідчення особи може бути накладання адміністративного штрафу в розмірі від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів громадян. Ця норма прописана в статті 197 Кодексу України про адміністративні порушення.

Залишіть коментар

Коментарі

  1. Віталій В
    11.03.2019

    В паспортном столе сказали, что все это недействительно “После того, как сотрудники паспортного стола приняли пакет документов на восстановление, заявителю будет выдано временное удостоверение, которое квалифицируется как удостоверение личности гражданина Украины. Этот документ в течение всего срока восстановления паспорта будет служить его временной заменой. Это удостоверение имеет такой же статус, как и паспорт и принимается по месту требования.”

  2. Елена Лагода
    09.02.2019

    Что делать если утеряны все документы, и есть справка об освобождения из тюрьмы, Как нужна востоновить паспорт