Корисна інформація

Домашнє безкоштовне цифрове телебачення: види, підключення, налаштування і список каналів

12 Листопада 2020
11
admin Читать на русском
  1. Цифрове телебачення Т2 в Україні
    1. Як визначити знаходження телевежі цифрового телебачення?
    2. Цифрове телебачення Т2 на території нашої країни
    3. Список каналів, доступних в Україні для Т2 мовлення
    4. Переваги безкоштовного цифрового телебачення Т2
  2. Супутникове цифрове телебачення в Україні
    1. Устаткування для супутникового телебачення
    2. Популярні супутники для безкоштовного перегляду
    3. Недоліки та переваги цифрового супутникового телебачення в Україні
  3. Висновок

Телебачення на сьогоднішній день вже не розкіш, а просто необхідність. Ще кілька десятків років тому нам було доступно кілька аналогових каналів, які показували передачі в поганій якості, і варто зазначити, цього нам цілком вистачало.

Цифрове телебачення Т2 в Україні

У березні 2019 року Україна повністю перейшла на цифрове тв 2. Це означає, що глядачам стали доступні для перегляду будь-телеканали в значно кращій якості, і при цьому платити нічого не потрібно.

Перехід на цифрове телебачення т2 є одним з важливих етапів становлення і розвитку української телевізійної сфери. Завдяки цьому з’явилася поліпшена якість переданої картинки і звуку, відкрився доступ до розширених функціональних можливостей. Цифрове домашнє тв дозволить використовувати такі функції як:

  • перегляд програми в будь-який зручний час;
  • пауза під час телеефіру;
  • трансляція каналів у високій якості;
  • запис програми тощо.

Цифрове телебачення – це наше майбутнє. За його допомогою перед глядачем відкривається великий спектр функціоналу. Як би складно не давалися нам зміни, але все це призначене для того, щоб зробити наше життя комфортним.

Як визначити знаходження телевежі цифрового телебачення?

Щоб отримати хороший рівень сигналу, необхідно приставку цифрового телебачення налаштувати на прийняття сигналу з найближчої до вашого розташування телевежі. Якщо у вас ще немає спеціальної антени, то такий інструмент, як карта телевеж допоможе зрозуміти, яку саме модель антени вам необхідно буде купити. Визначається це в залежності від відстані між вашим будинком і найближчим джерелом сигналу.

Отже, давайте розберемося, для чого вам можуть знадобитися карти телевеж і ретрансляторів, і як ними користуватися. Цей процес досить простий, тому ніяких проблем з підключенням виникнути не повинно. Перше, що вам потрібно – це визначити точне своє місцезнаходження. Якщо у вас включено автоматичне визначення геопозіціі, то показники встановляться самостійно. В іншому випадку вам буде потрібно вводити адресу вручну, шукати його координати або ж відразу встановити маркер на карті.

Після встановлення точного місцезнаходження вам необхідно підібрати найближчу до вас вишку зі списку, в якому перераховані всі ретранслятори і телецентри не тільки вашого міста, а й усієї України. Відстань вказується внизу під самим списком, обчислюється вона автоматично.

Використання карти допоможе вам добре заощадити час, нерви і гроші, а також зрозуміти, в який бік слід повернути антену. Знайти карти можна без проблем в інтернеті на сайтах операторів цифрового телебачення або просто набравши в пошуковику «карта телевеж».

Цифрове телебачення Т2 на території нашої країни

Україна, як і безліч інших країн, взяла участь в масовому переході з аналогового стандарту на модернізоване і більш якісне цифрове телебачення, підписавши відповідну угоду «Женева-2006». Першим оператором цифрового сигналу на території нашої країни виступила компанія під назвою «Зеонбуд», яка і отримала офіційну ліцензію на мовлення.

Компанія «Зеонбуд» швидко все організувала і вже на початку 2011 року запустила тестування Т2 на території нашої країни. На сьогоднішній день покриття цифрового ефірного телебачення становить близько 96% території України. Входить в пакет цифрового телебачення канали українського, місцевого та загальнонаціонального мовлення.

Комплект спутникового телевиденья

Список каналів, доступних в Україні для Т2 мовлення

На сьогоднішній день приставка цифрового телебачення забезпечує показ 32 каналів. У різних регіонах нашої країни ця цифра може бути і більше.

Цифрове телебачення Т2 має список каналів, які загальнодоступні:

Номер Назва
1 Інтер
2 Україна
3 1+1
4 НТН
5 К-1
6 UA:Перший
7 ICTV
8 Ентер-фільм
9 ZOOM
10 Індиго TV
11 СТБ
12 ТЕТ
13 К-2
14 Новий канал
15 М-1
16 5 канал
17 МЕГА
18 Піксель
19 ХSPORT
20 НЛО-ТV
21 2+2
22 Zik
23 ЕСПРЕСО
24 BUSINESS
25 Прямий
26 Культура
27 Вінтаж
28 Ескулап
29 112 Україна
30 Обласні телекомпанії (ОДТРК)
31 Регіональний чи місцевий
32 Регіональний чи місцевий

Варто одразу ж зазначити, що трансляція на всіх каналах проводиться українською мовою. Крім вищезазначених каналів, у пакет входять й інші. Наприклад, такі, як М1, Банк ТБ, 5 канал, Спорт, дитячі тощо.

Переваги безкоштовного цифрового телебачення Т2

Підключити телебачення Т2 слід з багатьох причин. До основних переваг цифрового мовлення, особливо якщо порівнювати з аналоговими сигналами, можна віднести:

  • високий рівень захисту. Сигнал при передачі подається в зашифрованому вигляді;
  • приставка для цифрового телебачення може зловити сигнал в будь-якому районі;
  • цифрове мовлення забезпечує величезну кількість каналів;
  • якість передачі сигналу за допомогою приставки цифрового ТБ набагато вище, ніж при аналоговому мовленні.

Як ми вже говорили, подача сигналу за допомогою приставки до телевізора для цифрового телебачення здійснюється в зашифрованому вигляді. Тюнер приймає цей сигнал і розшифровує його. Крім того, АЦП може містити і цифрова адреса приймача. У тому випадку, якщо сигнал вдасться перехопити, то навряд чи хто-небудь зможе його повністю розшифрувати. Така методика використовується і для реалізації мобільної мережі.

Приставка і антена – це все, що потрібно для налаштування сигналу. Т2 має масу переваг і величезний функціонал. Перед глядачем відкриваються нові можливості – ви зможете записувати або просто ставити на паузу улюблену передачу. У даній статті ми розповіли вам про всі тонкощі і нюанси, пов’язані з «цифрою». Тому тепер ви знаєте, як дивитися цифрове телебачення в УкраїніПідключитися до нього дуже просто, з цим ви зможете впоратися і самостійно.

Супутникове цифрове телебачення в Україні

Цифрове супутникове телебачення стало в Україні одним з популярних джерел отримання телевізійного сигналу. Практично всі власники такого телебачення навіть не замислюються над технічними тонкощами процесу отримання картинки.

Справа в тому, що сигнал до ваших телевізорів надходить прямо з супутника, термін експлуатації якого близько 20 років. Він знаходиться постійно в одному і тому ж положенні щодо Землі, інакше в іншому випадку сигнал не був би постійним. Щоб вони перебували в межах заданої орбіти, супутники обладнані плазмовими або реактивними двигунами, які коригують розташування установки в просторі. Запас палива розрахований на весь період функціонування.

Спутниковое вещание

Наразі на навколоземній орбіті розташувалося близько 70 телевізійних супутників, через які в майбутньому планується також і підключення високошвидкісного інтернету. Всі супутники розташовуються виключно над екватором Землі і знаходяться на висоті 36000 кілометрів.

Устаткування для супутникового телебачення

Для мовлення супутникового цифрового телебачення необхідно спеціальне обладнання, яке технічно складне. Ви тільки вдумайтеся, наскільки складний весь процес отримання телевізійного сигналу. Для цього потрібен:

  • Супутник. Переміщається у відкритому космосі із заданою швидкістю.
  • Тарілка. Виконує прийом сигналу.
  • Тюнер. Який відповідає за дешифрування і перетворення інформації.

Це основні елементи. Але якщо розглядати їх більш детально, то ми отримаємо:

  1. Супутникова тарілка. Випускаються з діаметром від 0,6 метра і до 1,2 – цей параметр залежить від наявного рельєфу місцевості і перешкод на шляху сигналу (гори, будинки, дерева).
  2. На тарілки встановлені конвертори, які в народі називаються головками. Вони ловлять відбиваний сигнал від тарілки і передають його далі. Залежно від моделі вони можуть володіти одним або двома виходами – для 1 або 2 телевізорів.
  3. DiSEq (дайсек). Він поєднує в собі інформацію від декількох головок і конвертує їх у сигнал, що йде по єдиному кабелю до ресивера.
  4. Супутниковий ресивер. Перетворює сигнал і відправляє його на телевізор. Вони бувають різних моделей, наприклад, з картоприймачами, щоб переглядати закодовані канали.

Вартість стандартного супутникового набору починається від 1500 грн і вище, більша частина ціни залежить від якості ресивера.

Комплект оборудования

Популярні супутники для безкоштовного перегляду

Потрібно сказати, що найбільший попит серед наших співвітчизників мають три супутника, саме на них розташовуються улюблені для наших співвітчизників українські, польські та російські канали. Це:

  • Amos-2/3 4°W. Володіє широким переліком українських каналів, як бонус тут розташовуються деякі румунські, угорські та ізраїльські канали.
  • Astra-5A (Sirius) 4.8°E. На цьому супутнику розташувалася частина безкоштовних цифрових українських каналів, а також закодовані, такі як Viasat і Xtra TV. Для перегляду останніх доведеться купувати доступ по карті. До всього цього на цьому супутнику можна зустріти деякі балтійські та скандинавські телеканали.
  • Hot Bird 13B/13C/13E13°E. Цей супутник для любителів російських телеканалів, таких як СТС, ТНТ, РТР і музичних. На європейському континенті цей супутник вважається найпопулярнішим серед російськомовного населення. Крім улюблених російських каналів на ньому можна знайти також італійські та французькі.
Виды тарелок

Недоліки та переваги цифрового супутникового телебачення в Україні

Супутникове телебачення розвивається бурхливо, на сьогоднішній день воно має такі переваги: ​

  1. Чудові зображення картинки і звук. Це досягається за рахунок передових методів передачі та обробки інформації.
  2. Широкий асортимент безкоштовних цифрових каналів, за які не потрібно платити грошей.
  3. Радіоканали багатьох країн світу.
  4. Немає залежності від розташування точки прийому за рахунок широкої зони охоплення супутникового сигналу.
  5. Можливість використовувати ряд корисних функцій, таких як анонси, опис передач і фільмів, формувати списки улюблених каналів тощо.

До недоліків відносять:

  1. Сигнал супутникового телебачення дуже залежить від погодних умов, таких як туман, сніг, дощ тощо. Якщо у вас спостерігаються такі проблеми, то радимо вам встановити тарілку більшого діаметру і зробити більш точне її налаштування.
  2. Періодичне технічне обслуговування ресивера. Зазвичай воно необхідне кожен рік-два. Пов’язане воно з тим, що у багатьох каналів періодично змінюються частоти мовлення. Але цю справу легко можна виправити, якщо ви можете самостійно пересканувати канали.

На сьогоднішній день супутникове телебачення в Україні є найбільш поширеним і економічно вигідним способом перегляду телевізійних каналів. Переконайтеся в його якості і ви.

Висновок

На сьогоднішній день серед жителів нашої країни цілком зрозумілий великий попит на цифрове телебачення. Пов’язаний він не тільки з відключенням мовлення аналогового сигналу, а й вимогливістю наших співвітчизників до якості картинки.

Залишіть коментар

Коментарі

  1. Лилька Дука
    13.01.2020

    Скажіть будь ласка в Івано Франківській обл.Косівський район який сигнал т2.Хотілиб підключити,але не знаю чи буде ловити сигнал.Читали на різних сайтах що в нашій області дуже мало вишок.Чи є якись номер телефону щоб порадитись????Дякую.Проживаєм в смт.Яблунів Косівський район

  2. Игорь иванов
    11.01.2020

    А в Скадовске Херсонской области будет или нет установлен передатчик т2.Или вы население оставите без тв не все платить будут чтобы смотреть платные каналы со спутника.Надеюсь на ваш ответ

  3. Ирина Маханькова
    20.12.2019

    Телевизор не показывает обещанное качества нету, постояно нет сигнала, объясните зачем отключать было обычные каналы если т2 не работает

  4. Любов Могильна
    17.12.2018

    3 дні, з 14,12,2018, не показують канали частоти каналу СТБ(ZOOM. ИНДИГО, СТБ, ТЕТ тд), до цього все працювало. Працює САМ-модуль Т2, Переустановка взагалі виключила ці канали з списку. Що робити???? У нас антена на балконі дивиться прямо на вишку (її видно).

  5. Володимир.
    04.11.2018

    Т2 Нема покритя навсю Україну жеву далеко від Города сигнал дуже поганий. Достройти мережу бо сигнал з перебоями щизає то появляєця нема половини каналів радіва каналів зовсім нема, а в других Странах по 70 каналів и радіво давно вже є, ми як всігда пасем задніх, шо це за неподобство, навіщо було виключати Аналогове ТВ якшо Цефрове нетяне всього 10 каналів, показує з перебоями, а обіщали 32 якісних.

    • Сергей Хомутовский
      01.12.2019

      Навчись грамотно писати та правильно ставити питання.

  6. denis nible
    30.10.2018

    Как на вашем тв подключить каналы футбол1, футбол2?

  7. Анатолий Олейник
    24.06.2018

    Т2 тв отличное , но из тридцати двух тв каналов не работают два- это БИЗНЕСС И ВИНТАЖ. Вопрос _ почему эти каналы отключены?

    • Maanimo Адміністрація сайту
      18.08.2018

      сейчас работают ? если нет, то будем уточнять

  8. Виталий Шабанов
    31.05.2018

    А где спортивные каналы? Футбол 1/2. И так смотреть нечего, а спортивных каналов нет.

    • Maanimo Адміністрація сайту
      18.08.2018

      будут спортивные каналы)