Корисна інформація

Центри зайнятості в Україні: особливості та переваги

12 Листопада 2020
11
admin Читать на русском
  1. Основна інформація про центри зайнятості
  2. Переваги та недоліки служби зайнятості
  3. Як стати на облік у службі зайнятості? Необхідні документи
  4. Розміри допомоги в Україні на 2023 рік
  5. Семінари та курси від центру зайнятості
  6. Інформація про адреси центрів зайнятості великих міст України
    1. Центри зайнятості в Києві
    2. Центри зайнятості в Дніпрі
    3. Центри зайнятості в Запоріжжі
    4. Центри зайнятості в Харкові
    5. Центри зайнятості в Одесі
    6. Центри зайнятості в Кривому Розі
    7. Центри зайнятості в Маріуполі
  7. Висновок

Державна служба зайнятості є системою центрів зайнятості по всій Україні, а діяльність контролюється Міністерством соціальної політики. Цей орган був створений в 1990 році шляхом реорганізації, що діє на той момент служби, яка займалася працевлаштуванням громадян і успішно функціонує до нашого часу

В результаті була заснована спеціалізована служба зі значно більшим функціоналом: регулюванням питань зайнятості, соціальної підтримкою і наданням курсів і лекцій по багатьом професійним орієнтаціям.

Основна інформація про центри зайнятості

Служба зайнятості України є структурою, яка об’єднує 583 біржі праці по країні, причому робота всіх відділень здійснюється за єдиною схемою надання послуг населенню. Всі бажаючі і потребуючі допомоги люди можуть звертатися до центрів зайнятості по Україні і отримувати передбачені законодавством послуги.

Служба зайнятості завжди модернізується і враховує актуальну інформацію про роботу, розвивається разом зі світовими стандартами і постійно вдосконалює напрямки щодо соціального захисту населення. Також біржа праці має відмінну оптимізовану базу даних підприємств і вакансій для здобувачів роботи, до того ж пропонує курси від центру зайнятості та можливість проходження навчання на різні професії. Це дуже хороший шанс для багатьох поліпшити свої знання, змінити рід діяльності на більш цікавий або високооплачуваний, а також відмінна можливість переглядати і шукати роботу не тільки територіально по областям, але і в цілому по всій Україні.

Тому головні завдання можна виділити наступні:

  1. розвиток нових і вдосконалення старих програм, які сприяють більшій зайнятості громадян;
  2. збільшення конкурентоспроможності на біржі праці, що згодом відбивається на підвищенні рівня заробітних плат;
  3. допомога при працевлаштуванні соціально-незахищених громадян;
  4. налагодження відмінних партнерських відносин з усіма роботодавцями стимулюванням створення нових робочих місць.
Служба занятости

Переваги та недоліки служби зайнятості

На даний момент, служба зайнятості – це відмінний посередник, між тими, хто шукає роботу і роботодавцями, які пропонують її. Вона надає послуги з працевлаштування, пошуку роботи і персоналу, соціального страхування і допомоги по безробіттю тимчасово залишившимся без робочого місця, а також соціально незахищеним громадянам, причому абсолютно безкоштовно.

Не зайвим є і інформування громадян про стан ринку праці, психологічної підтримки та наявності курсів професійної підготовки та підвищення кваліфікації. Біржа праці дуже часто проводить ярмарки вакансій, і здійснює конкурси від великих компаній роботодавців. Все це полегшує пошук активним шукачам роботи,  допомагає влаштуватися їм на відмінних умовах, а головне – знайти роботу і справу мрії.

Тому слід виділити наступні переваги бірж праці в 2023 році:

  1. фахівці служб зайнятості діють в інтересах громадян, тому як їх основним завданням і роботою являється надання робочих місць;
  2. послуги, консультації, лекції, тренінги, курси надаються абсолютно безкоштовно;
  3. виплата по безробіттю при відсутності вакансій;
  4. час отримання соціальної допомоги зараховується як стаж, нарівні з іншими роботами, включаючи громадські.

При пошуку надається кваліфікована допомога з можливою психологічною підтримкою. За участю біржі праці є можливість знайти затребувану і добре оплачувану спеціальність, а також вивчити іноземну мову без будь-яких вкладень. При цьому працевлаштування на роботу не потребують припинення безкоштовних курсів, а при їх закінчення буде видаватися свідоцтво або диплом з відміткою про якість підготовки і рівня знань.

Однак, незважаючи на хороші позитивні моменти, є і кілька негативних. З них варто виділити наступні:

  1. база вакансій біржі праці має дуже велику кількість пропозицій маючих низьку оплату праці;
  2. маленька сума виплати допомоги по безробіттю;
  3. повний спектр послуг надається виключно безробітним, які стоять на обліку. Однак працюючі громадяни можуть звертатися за консультаціями і порадами, а також для ознайомлення з новими вакансіями і інформацією;
  4. трапляються випадки невідповідності наданих вакансій з дійсністю або актуальністю.

Всі позитивні і негативні сторони біржі праці не повинні відволікати кожного від самостійного пошуку роботи за допомогою інших кадрових агентств, засобів масової інформації, газет і особливо відмінним способом на даний момент – інтернету.

В інтернеті безліч актуальних вакансій з хорошими умовами роботи і оплатою. Деякі біржі праці Києва та інших великих міст, мають в наявності комп’ютери з безлімітним доступом в інтернет, доступні для потребуючих допомоги і не маючи можливості потрапити в глобальну мережу.

Ярмарка вакансий

Як стати на облік у службі зайнятості? Необхідні документи

Допомога по безробіттю в Україні, в період відсутності постійного місця роботи, виходячи з нормативних актів, отримувати можуть не всі. Існують деякі групи населення, які претендують називатися безробітними:

  • особам працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), які через відсутність роботи не мають заробітку, готові та здатні приступити до трудової діяльності;
  • особам, молодше 16 років, які працювали і були звільнені у зв’язку з припиненням або перепрофілюванням підприємств, скороченням чисельності штату;
  • інвалідам, які не досягли пенсійного віку і отримують пенсію по інвалідності або соціальну допомогу.

Офіційний статус безробітного можливий тільки при постановці на облік в центр зайнятості. Як стати на облік у центр зайнятості інформують самі біржі праці, а кожному безробітному згідно зі стандартною процедурою дається картка з особистими даними та інформацією про колишніх місцях роботи. Особливо важливим буде останнім, від якого фахівці з пошуку будуть відштовхуватися для пошуку майбутньої роботи. Але це за умови, якщо у вас немає освіти, а в трудовій тільки один запис.

Якщо у вас є освіта і кілька записів у трудовій книжці, то вам будуть пропонувати вакансії виходячи з них.

Безробітні громадяни повинні надати такі документи для центру зайнятості:

  1. паспорт та ідентифікаційний код;
  2. трудову книжку;
  3. атестати, дипломи, сертифікати різних курсів;
  4. військовий квиток із зазначенням дати взяття на облік (в разі необхідності);
  5. документ з останнього місця роботи про розмір заробітної плати (потрібно, якщо страховий стаж за останні 12 місяців становить не менше півроку);
  6. інші додаткові документи, наприклад, довідку про внутрішнє переміщення для переселенців.

Про те, які документи потрібні для центру зайнятості, можуть інформувати співробітники біржі, тому як деяким особам потрібно надати додаткові. Наприклад, оригінал або копію акта про проходження медико-соціальної експертизи для інвалідів, котрі не досягли віку для законного виходу на пенсію, а також тимчасово обмежених від роботи за станом здоров’я. Дізнатися такі подробиці ви можете за телефонами або адресами з таблиць в цій статті.

Всіх безробітних відразу цікавлять питання, коли виплатять допомогу по безробіттю і скільки платять на біржі праці. Зазвичай після того як сталася офіційна реєстрація, нарахування відбувається після восьмого дня, а якщо звільнення відбулося за особистим бажанням і без всяких поважних причин, то початок буде тільки після закінчення трьох місяців після постановки. Детальніше про це ви можете прочитати  далі в статті.

Трудовая книжка

Розміри допомоги в Україні на 2023 рік

Багато людей вважають, що допомога по безробіттю в Україні 2023 року значно більшим через підвищення заробітних плат і оплати праці по країні в цілому. Однак, як в регіонах платять допомогу по безробіттю за певними нормами і стандартами, так і в великих містах. Суми соціальної допомоги не однакові і відрізняються для різних категорій безробітних:

  1. мінімальна соціальна допомога – 610 гривень, буде нараховуватися звільненим за статтею громадянам, переселенцям, без наявності досвіду роботи та випускникам, а також тим хто має менше півроку стажу за останній рік;
  2. всі хто відпрацював більше 6 місяців на рік і перестав працювати по серйозній і поважній причині зможуть отримувати оплату, розраховану з відсиланням до середнього доходу і стажу. В такому випадку мінімальна допомога буде 1630 гривень;
  3. інші громадяни можуть отримати гроші, виходячи з офіційної зарплати і трудового стажу, але не більше ніж 8408 гривень (чотирьом мінімальним прожитковим мінімумам).

Семінари та курси від центру зайнятості

Професійне навчання, семінари і курси, є одним з видів соціальних послуг для осіб без професії або для тих, хто бажає підвищити кваліфікацію, рівень знань і вдосконалити свої навички. Це надає центр зайнятості також на безоплатній основі. Таке навчання здійснюється за спеціально розробленими програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України спільно з фахівцями соціальної політики.

Все навчання проводиться на базі різноманітних навчальних закладів, а також підприємств з можливими майбутніми робочими місцями. Це відмінна і перспективна форма підвищення кваліфікаційних навичок, тому як здійснюється безпосередньо на робочому місці і якісно підготує майбутнього фахівця до трудової діяльності. Роботодавці також краще ставляться до такого методу, тому як вже на етапі навчання вони можуть зрозуміти влаштує їх рівень працівника чи ні.

Далеко не завжди на такі курси відправляються безробітні. Також часто після перепрофілювання і реорганізації технологічних процесів або покупки нового обладнання, проходять навчання співробітники фабрик, що працювали до цього з застарілими аналогами. Деякі біржі праці надають курси іноземних мов, що в сучасному світі відмінна можливість для того, щоб знайти відмінний варіант для працевлаштування.

Нововведенням минулого року, після того як стати на облік в центр зайнятості, є можливість пройти курси онлайн за сучасними методиками навчання.

Штрафні санкції встановлюються за невідвідування обов’язкових семінарів і курсів, з відстрочкою або припиненням виплат, а також у випадках передбачених статтею 31 Закону України “Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття”. Також багато порушень пов’язані в основному зі звільненням співробітників і неправильним наданням інформації про причини.

Останнім часом велика кількість людей намагаються обдурити біржі праці і при знаходженні на допомозі працюють або підробляють неофіційно. Так в сумі виходять дуже непогані гроші, яких можуть не дорахуватися реально потребучі в них люди. Центрам зайнятості важко перевірити діяльність великої кількості людей, але якщо несумлінного громадянина або роботодавця “зловлять на гарячому”, їм загрожує солідний штраф, аж до кримінальної відповідальності.

Інформація про адреси центрів зайнятості великих міст України

У наступних таблицях представлена основна інформація (телефони і місцезнаходження) про центри зайнятості великих міст України. Якщо у вас виникнуть якісь питання, то ви можете їх задати за вказаними телефонами. Ви можете бути впевнені, що отримаєте якісну допомогу.

Центри зайнятості в Києві

Район Адреса Контакти
Дарницький вул. Заслонова, 22 (044) 567-60-91
Дніпровський вул. Радужна, 9-а (044) 540-17-77, 542-73-16
Деснянський вул. Каштанова, 7 (044) 547-17-07
Голосеєвський вул. Ломоносова, 10 (044) 257-00-05
Шевченківський вул. Якуба Коласа, 19-а (044) 403-83-12
Печерський вул. Гайдара, 50 (044) 277-36-42, 277-36-61
Святошинский вул. Гната Юри, 14-б (044) 407-26-14, 403-04-39
Оболонський вул. Петра Панча, 7-б (044) 464-26-62
Солом’янський вул. Жилянська, 47-б (044) 277-36-52
Подольський вул. І. Виговського, 20-а (044) 427-04-06, 427-10-24

Центри зайнятості в Дніпрі

Район Адреса Контакти
Шевченківський вул. Троїцька 4а-2 (056) 794-56-12, 794-32-27
Соборний вул. Високовольтна, 22 (056) 760-89-43
Центральний вул. В. Антоновича, 26 (0562) 32-10-55,32-10-56
Новокадацький вул. Авіаційна,41 (0562) 52-62-36, 52-43-15
Лівобережний вул. Богдана Хмельницького, 4 (0562) 35-53-49, 31-35-19

Центри зайнятості в Запоріжжі

Район Адреса Контакти
Правобережний пр-т. І. Преображенського, 33 (061) 283-78-10
Запорізький вул. Істомина, 8 (061) 223-62-70
Заводський вул. Фільтрова, 25 (061) 235-81-18
Вознесенівський вул. Л. Жаботинського, 50 (061) 233-23-45, 234-61-24
Шевченковский вул. Кругова, 165 (061) 287-25-03
Південний вул. Комарова, 11 (061) 295-44-21

Центри зайнятості в Харкові

Район Адреса Контакти
Шевченківський вул. Ярослава Галана, 3 (057) 705-62-78, 705-62-75
Київський пер. Халтуріна, 3 (057) 738-33-20, 771-61-81
Слобідський вул. Плеханівская, 66   (057) 732-14-90
Холодногірський вул. Полтавський шлях, 46 (057) 712-27-83, 712-04-17
Московський пер. Халтуріна, 3 (057) 738-12-12, 738-43-05
Новобаварський вул. Полтавський Шлях, 47/49 (057) 712-17-89, 712-43-68
Індустріальний вул. 12 Квітня, 10/46 (057) 293-90-72, 293-85-87
Немишлянський пр-т. Московський, 140/1 (057) 392-12-31, 392-11-27
Основ’янський пл. Руднєва, 33   (057) 732-92-81

Центри зайнятості в Одесі

Район Адреса Контакти
Київський вул. Космонавтів, 11А (048) 265-90-36
Малиновський вул. Балківськая, 197 (048) 732-60-17
Приморський пр. Матросова, 5 (048) 225-82-14
Суворовський пр-т. Добровольского, 145А (048) 733-57-23, 705-16-36

Центри зайнятості в Кривому Розі

Район Адреса Контакти
Криворізький вул. Космонавтов,1 (056) 440-07-75, 405-77-45
Інгулецький пр. Седнєва, 13 (0-564) 22-40-25,22-22-23
Тернівський вул. 23 Лютого, 107 (0-564) 07-05-21, 36-87-53

Центри зайнятості в Маріуполі

Район Адреса Контакти
Кальміуський пр. Металургів, 84-б (0629)34-50-60
Центральний и Приморський вул. Зелінського, 27-а (0629)51-12-89
Лівобережний б-р Меотіди, 20-а (0629)58-25-94

Висновок

Мало хто всерйоз розраховує на допомогу центрів зайнятості через невеликі зарплати пропонованих робіт і невеликої кількості варіантів цікавих вакансій. Однак при чесному і відмінному відношенні працівників, а разом з ними і компаній, що пропонують працевлаштування, така ситуація може змінитися. Відмінними і дуже корисними послугами, безперечно, вважаються безкоштовні курси, тренінги та семінари з якісною і потрібною інформацією. Після їх закінчення можна змінити рід діяльності і знайти для себе відмінний варіант роботи – в радість, а не в тягар.

На закінчення можна підкреслити важливість центрів зайнятості для безробітного населення в пошуках себе і майбутнього працевлаштування. Завдяки консультаціям, курсам та тренінгам легко можна перекваліфікуватися і отримати безліч знань, причому без будь-якої плати. Надана соціальна допомога, допоможе впоратися з тимчасовими грошовими проблемами до того, як знайдеться потрібний варіант роботи. Причому дуже часто трапляються справді вартісні вакансії з відмінними умовами.

Залишіть коментар

Коментарі

  1. Vani Zaichkovskil
    08.12.2021

    Здравствуйте стою на бирже уже 3 месяца и нету ни какой виплати 3 года прослужил в армий и не могу пока ити на роботу подскажите пожалуйста когда они виплатять пособия дали 600 грн и сказали теперь жди опять 3 месяца ето вообще закона что так задержуют

  2. Вадим Бондаренко
    20.12.2019

    Ссылка на законы о бирже труда есть?

  3. Ольга Циминти
    01.12.2019

    Здравсвуйте я осталась без работы уволилась по обоюдному соглашению иду на биржу предлагают работу с низкой зп и далкеко от дома .Статус по безработицы не дают так как говорят работа есть для вас с гораздо ниже зп чем у меня на предыдущей была они имеют права отказать

    • Vani Zaichkovskil
      08.12.2021

      Нет я отказался они предлагали роботу с 4000 тис а я получал перед етим на роботе 12000 и написал отказ они мне слово не сказали потому что не имеют право

  4. маша игнатенко
    26.11.2019

    Скажите пожалуйста, если я никогда не работала, и хочу закончить курсы, возьмут ли меня в цент занятости?

    • Vani Zaichkovskil
      08.12.2021

      Да

  5. Oksana Kotova
    01.05.2019

    Добрый день! Я стою на учёте в центре занятости с ноября 2018 года. Прошлый раз, когда я ходила отмечаться, мне заявили, что если я не нахожу работу за промежуток пока чтоб на бирже, мне придется вернуть все выплаты обратно государству. И смогут меня снять с учёта только в случаи официального оформления на работу. Так ли это?

    • Vani Zaichkovskil
      08.12.2021

      Нет читайте свои закони

  6. Ірина Бобріцька
    05.03.2019

    Бесполезная организация с некомпетентными работниками. Вас будут до посинения гонять за разными бумажками и ксерокопиями, придумают справки которые вы должны предоставить, даже если такие нигде и никто не выдает. И все лишь бы не платить пособие. При этом вам нужно будет постоянно ходить отмечаться и посещать бесполезные семинары (на которых зачастую вообще просто дают расписаться и расскажут одну и ту же информацию о том что вам надо ходить отмечаться). Сидеть в очередях не смотря на то что у вас запись по электронной очереди. И не дай боже вам заболеть, попасть в аварию или ещё какую неприятность. Все это не оправдание для пропущенного время приема, вас просто смешают с грязью и унизят вашим беспомощным положением.
    В общем если вы не люмпен, ищущий работу дворником, то делать в этом заведении вам нечего.
    P.S. и не забывайте про так называемые “общественные работы”. Это когда что бы доказать что вы не бездельник сидящий на шее у государства вам будет нужно делать низкоквалифицированную и низкооплачиваемую работу что бы не потерять пособие.
    В общем если бы я могла, я бы никогда и ни за что не платила бы налоги в эту организацию что бы не кормить тех дармоедов-работников этой организации что бы они потом меня за мой же счёт не унижали.

  7. OlgaLeon
    12.02.2019

    Здравствуйте!Зарегестрирована в центре занятости уже 3,5 месяца.(с октября2018г.)Пособие не получаю,поскольку уволилась по собст.желанию.Посещала регулярно и семинары и назначенные инспектором встречи.Однако в декабре приболела и в день,когда была назначена встреча (20.12)прийти не смогла,о чём сообщила по телефону.Справку тем же днём оформить не удалось,поскольку справку дают только при посещении терапевта в поликлинике,а именно по состоянию здоровья сделать этого не смогла.Поэтому справка датирована с 26.12 по 30.12.В январе (12.01) я пришла к инспектору и узнала,что моя первая выплата пособия,запланированная на 05.02.19 перенесена на 20.03.19.Предоставленную мной справку вообще не учли.А на вопрос,почему выплата пособия перенесена на 1,5 месяца,ответили,что это решает сам инспектор исходя из своего опыта.В инструкциях и правилах я нигде не нашла чётких цифр.Прошу разъяснить ситуацию подробно.1.Законно ли и на какой период конкретно переносить выплату пособия.2.В каком процентном соотношении сокращается размер выплаты.3.В каких законах это отражено.Благодарю.

  8. Gata
    14.10.2018

    Мати проживає у сільській місцевості, не працює. Звернулася до центру зайнятості, щоб стати на облік та отримати статус безробітної. В ЦЗ повідомили, що для взяття на облік потрібно отримати у сільській раді довідку про неведення сільського господарства. Але сільрада відмовила у цій довідці через наявність 25 соток огороду (для особистих потреб). Центр зайнятості відмовив у наданні статусу безробітного і внаслідок цього тепер неможливо отримати субсидію на житлово-комунальні послуги.