Скільки коштує розмитнення авто в Україні?
- Розмитнення автомобілів в Україні: які зміни в новому законі?
- Що закладено у вартість розмитнення автомобіля?
- Митна вартість ввезених автомобілів
- Скільки коштує розмитнення в Україні?
- Калькулятор розмитнення Україна
- Умови та ставки для розмитнення електромобілів
- Які документи повинні бути при собі на митниці?
- Чи стане дешевше розмитнити авто в 2024 році?
Розмитнення авто вже давно стало наболілою темою для багатьох жителів України. З одного боку, вартість підтриманих машин в країнах Євросоюзу досить низька. Але розцінками, за якими проводиться розмитнення авто, Україна порадувати не може. Незважаючи на це, 2020 рік став заключним етапом “ери євроблях”. З 1 січня діють колосальні штрафи до 170 тис. грн і конфіскація ТЗ за нерозмитнене авто.
У 2024 році всі авто на іноземних номерах розмитнюють за повною ставкою акцизного податку. Розглянемо, що змінилося в порядку й умовах розмитнення транспортних засобів в Україні, які тепер машини можна буде вигідно розмитнити і за скільки.
Розмитнення автомобілів в Україні: які зміни в новому законі?
На вартість розмитнення авто впливає маса факторів, серед яких законодавчі норми, що регулюють даний процес. Розрахунок розмитнення в 2024 році відбувається згідно із законопроектом № 8487/8488, який зробив митні збори більш лояльними.
Закон скасовує сплату акцизного податку на кузови для легкових транспортних засобів.
Головним обмежувачем пільгового періоду було те, що на території України можна було розмитнити авто екологічного стандарту Євро-5. Тому українці могли купувати авто не старше 2010 року. Це обмежувало спектр доступних автомобілів, включаючи американські марки. Тепер же не потрібно сертифікувати автомобіль на відповідність екологічним стандартам. Екостандарт конкретного авто при його розмитненні та первинній реєстрації в Україні визначатимуть з техпаспорта тієї країни, де він був зареєстрований останній раз. Зазначимо, що скасування сертифікації на екологічний стандарт авто з іноземною реєстрацією – тимчасовий захід.
Що закладено у вартість розмитнення автомобіля?
Дізнатися точний розмір мита досить складно. Адже важливо врахувати ряд параметрів. Спростити процес допомагають калькулятори розмитнення авто в Україні на 2024 рік. Це специфічні опції на сайтах, що дозволяють на підставі віку, об’єму двигуна і ціни машини дізнатися суму податків. Вони враховують наступні моменти:
- розмір ввізного мита;
- актуальний акцизний збір;
- митні внески;
- ПДВ.
Кожна складова підсумкової суми має свої механізми нарахування.
Врахуйте: при розмитненні авто на єврономерах враховується не фактична ціна машини, а митна. Тобто, купивши транспортний засіб за 500-1000 євро, ви будете платити податок, виходячи зовсім з інших сум. За основу приймається середньоринкова вартість машини в ідеальному стані. Ніяких знижок, навіть якщо авто після ДТП, трохи проржавіло або несправно.
Під ввізним митом розуміють відсоток від митної ціни транспорту. Ставка залежить від типу автомобіля.
Важливо знати: процес євроінтеграції позначився на підході до розрахунку податків. Автомобілі отримали перехідний період в 7 років до повного скасування ставок на ввізне мито. Теоретично, щорічно дані показники будуть знижуватися, поки не прирівняються до нуля. Тому складно точно сказати, скільки коштуватиме розмитнення наступного року.
Митна вартість ввезених автомобілів
Ця ціна стала причиною безлічі суперечок і часто викликає обурення власників машин з-за кордону. Насправді, вона підпорядкована митному Кодексу України. Там, у розділі 3, ст. 51 і 52, зазначено, що розмір ціни визначається декларантом і формується з урахуванням ряду параметрів, таких як:
- марка ТЗ;
- тип двигуна;
- рік випуску машини;
- інші технічні показники.
В Україні, щоб розмитнити авто, привезене з Америки, досить пройти спрощену процедуру. Хитрість полягає у відсутності сертифікації ЄС, обов’язкової для машин з Європи. Завдяки цьому правилу, ввезення електромобілів зі Штатів тепер спрощено.
Скільки коштує розмитнення в Україні?
При розгляді ціноутворення розмитнення “євроблях” тепер варто враховувати і акцизний збір в повному обсязі. Розрахунок його суми залежить від митної вартості. Але на цей платіж впливає тип палива і об’єм двигуна.
Так, новим законом вводяться такі базові ставки:
- для бензинових двигунів об’ємом до 3000 см3 = 50 євро;
- для бензинових двигунів об’ємом понад 3000 см3 = 100 євро;
- для дизельних двигунів об’ємом до 3500 см3 = 75 євро;
- для дизельних двигунів об’ємом понад 3500 см3 = 150 євро;
До базових ставок застосовуватимуться коефіцієнт об’єму двигуна та коефіцієнт віку транспортного засобу.
Сума акцизного збору розраховується за такою схемою:
- 0,102 євро за 1 см3 для авто з двигуном до 1 л;
- 0,063 євро за 1 см3 для машин з об’ємом двигуна 1 – 1,5 л;
- 0,267 євро за 1 см3 при умові, що об’єм двигуна становить 1,5 – 2,2 л;
- 0,276 євро за 1 см3 для авто з мотором 2,2 – 3,0 л;
- 2,209 євро за 1 см3 з мотором, обсяг якого понад 3,0 л.
Крім базової ставки акцизного збору у вартість розмитнення також входить 20% ПДВ, 5,5-10% ввізного мита і 3-5% в Пенсійний фонд.
Хто може не платити ПДВ?
ПДВ необхідно оплачувати всім без винятку. Для розрахунку податку враховують суму, що складається з митної вартості машини, ввізного мита та акцизного збору. Розмір ПДВ становить 20% від отриманої суми.
Важливе значення має також ціна покупки машини – нетто або брутто. Якщо ви сплатили ПДВ в салоні, необхідно оформити закриття експортної декларації. Так вам зможуть виплатити поворотний ПДВ, що входить у вартість “брутто” в західних автосалонах.
Як визначають коефіцієнти при розмитненні евроблях?
Коефіцієнт об’єму двигуна визначатимуть, розділивши об’єм двигуна авто (в см. куб.) на 1000 см. куб.
Коефіцієнт віку ТЗ – загальна кількість років автомобіля. При цьому для нових авто і авто до одного року коефіцієнт дорівнює 1, а для ТЗ старше 15 повних років — 15.
Порада: щоб розрахувати, скільки коштує розмитнити машину в Україні, важливо дізнатися її середньоринкову ціну. Дізнатися інформацію можна на офіційному сайті Мінекономрозвитку.
Важливо відзначити, що транспортне мито слід додати в калькулятор розмитнення в Україні при ввезенні машин з об’ємом двигуна від 3 л (бензин) і від 2,5 л (дизель). Ставка становить 25 тис. грн на рік. Тобто власники більш ніж одного автомобіля, відповідного за технічними характеристиками, сплачують цей податок у розмірі, кратному кількості транспортних засобів.
Калькулятор розмитнення Україна
Багато інтернет-ресурсів пропонують онлайн програми, що дозволяють провести розрахунок суми податків і зборів. Але наскільки коректно вони працюють? Насправді – однозначно відповісти на це питання складно. Є портали, на яких функціонує калькулятор розмитнення авто за новим законом. Він функціонує з актуальними нормами і здатний видавати об’єктивні результати.
Але більшість ресурсів залишили старі алгоритми, що застосовувалися до 2016 р. Такі калькулятори розмитнення авто показують завищені суми. Тому важливо попередньо провести самостійні розрахунки, виходячи з середньої вартості обраної машини.
Умови та ставки для розмитнення електромобілів
Для електрокарів умови не помінялися. Крім закону, що набрав чинності, депутати також підтримали законопроект № 9260. Він дозволяє продовжити на 4 роки пільговий період на розмитнення електромобілів. Розмитнити авто з електродвигуном без сплати ПДВ, ввізного мита та акцизів можна було до 31 грудня 2021 року. Тому якщо для вас вкрай важливо, скільки коштує розмитнити машину, і ви бажаєте максимально заощадити на податках – варто задуматися про придбання електромобіля.
Ставка для електричних легкових ТЗ, оснащених тільки електродвигунами (одним або кількома) становить 1 євро за 1 кВт ємності електроакумулятора. ПДВ, акциз і ввізне мито при цьому не сплачуються. Ставка для гібридних легкових ТЗ становить 100 євро за 1 одиницю.
Які документи повинні бути при собі на митниці?
Не варто забувати про документи, що видаються при покупці машини. На митниці потрібно пред’явити:
- техпаспорт;
- експортна декларація або інвойс;
- страховий поліс.
Перед розмитненням транспортного засобу перевірте наявність правовстановлюючої документації. Це значно прискорить процес і максимально позбавить вас від клопоту.
Чи стане дешевше розмитнити авто в 2024 році?
Закон № 8487 дозволить знизити вартість розмитнення авто на єврономерах за рахунок нового порядку нарахування акцизу. Але не на всі машини, а на відносно нові — в середньому на 400-600 євро. Разом з тим, сума митних платежів для автомобілів старше семи років, навпаки, зросте приблизно на 200 євро.
Максимально вигідно розмитнити зможуть власники автомобілів з об’ємом двигуна 2,5 л і вище — для них майже наполовину знизяться митні платежі. У перерахунку на євро це на 9 000-11 000 євро менше за 2-5-річні авто і на 6 000 євро — за машини старше 7 років.
Коментарі
С действием нового закона о растаможке, многие действительно присматривают себе авто «из-за бугра». Авто из Америки — самое дешевое в цене, даже если тачка частично поврежденная, ремонт обойдется не более 50-800дол. И в целом Вы получите авто более высокого класса, сэкономите 20-40% от стоимости аналога
Полностью согласен. Пригонял через посредников Мазду 6. Обошлась с ремонтом 13500 дол США. В Украине на тот момент стоимость аналогичного автомобиля составляла порядка 20000,00 дол США. За такую разницу стоит и подождать 2-3 месяца по доплывет)
По поводу калькуляторов растаможки, действительно, сейчас много с неактуальными алгоритмами. Сверял на 3х сайтах – показало 3 разных результата. Советовал бы на самом деле лучше обратиться к специалисту, который сделает просчёт для Вашего конкретного авто, так как на стоимость влияет большое количество факторов + конкретно в Вашем случае могут возникнуть сложности связанные с документами в стране регистрации ТС.
по поводу стоимости растаможки авто обращайтесь в брокерскую контору
Уважаемая общественность, нужно настаивать на отмене акцизного сбора.
Оставить только пошлину 10%
и НДС 20%
Учитывая, что основа для начисления НДС – это таможенная стоимость плюс пошлина, получится
ИТОГО 32% от рыночной стоимости автомобиля.
Акцизный сбор – это грабеж.
Нашел удобный таможенный калькулятор авто, считаю и понимаю, что государство нас грабит именно акцизным сбором. Где логика, чем больше мотор – тем дороже растаможка. Может давайте считать чем больше колеса, тем дороже растаможка. Из за акциза стоимость растаможки дешевых авто будет примерно 100% от стоимости и более.