Корисна інформація

Що таке SWIFT-платіж? Поняття і особливості отримання СВІФТ-переказів

4 Березня 2023
3
Yaroslav Rizhok Читать на русском
 1. Переваги системи SWIFT
 2. Що таке СВІФТ-платіж?
 3. Як перевести кошти за кордон?
 4. Як отримувати грошові перекази SWIFT в Україні?
 5. SWIFT переклад від Приватбанку – швидко і надійно
  1. Тарифи для SWIFT платежів
  2. Вимоги до реквізитів при перекладі

Грошові перекази SWIFT дають можливість швидкого перерахування міжнародних платежів. Ця система відрізняється від інших систем міжнародних грошових перерахувань зручністю для клієнтів, відсутністю багатьох обмежень, властивих іншим системам, і порівняно невисокими тарифами.

Як зробити грошовий переказ за кордон через систему SWIFT і в чому вигоди її використання?

Переваги системи SWIFT

Одним з безперечних плюсів міжнародних платежів SWIFT стала їх доступність у великій кількості зарубіжних країн і співпраця з більшістю банків. З огляду на те, що система задіює банки-кореспонденти, відправити і отримати переказ СВІФТ можна навіть в тому банку, який не співпрацює з системою безпосередньо. Інші позитивні сторони даної системи:

 • точність доставки переводу – грошові кошти надходять адресно на вказаний рахунок;
 • безпека – система надійно зберігає конфіденційні дані клієнтів;
 • гарантія своєчасної доставки засобів;
 • відсутність граничних сум для відправки (але є необхідність узгодження з валютним законодавством);
 • широкий вибір валют;
 • можливість відправлення переказу на рахунки фізосіб і юросіб;
 • помірні комісії при пересиланні великих грошових сум.

Що таке СВІФТ-платіж?

СВІФТ-платіж – це міжнародне перерахування грошових коштів між банками, фізичними і юридичними особами через систему SWIFT. Учасниками даної системи на даний момент є більш 10 тисяч фінансових корпорацій з 210 країн. Це дає можливість швидкого відправлення міжнародних платежів в різних валютах в більшості розвинених країн світу.

Система СВІФТ підходить для відправлення переказу в таких випадках:

 1. Напрямок великої суми за кордон з мінімізацією втрат на комісійних.
 2. Оплата великих покупок за кордоном.
 3. Оплата послуг іноземних компаній;
 4. Перерахування великої суми грошей приватним особам в інших цілях.

Що таке SWIFT-переказ і як він перераховується? Кожен банк в цій системі має свій унікальний SWIFT-код. При відправці платежу грошові кошти зараховуються безпосередньо на рахунок особи, якій вони призначаються. У відправника є можливість вибрати валюту зарахування переказу, незалежно від того, в якій валюті проводиться відправка.

Переказ може проходити через банк-кореспондент – великий світовий банк, який відправляє кошти на рахунок кінцевого одержувача в банку, не підключеному до системи СВІФТ. У цьому випадку доводиться сплатити додаткову комісію банку-кореспондента.

Як перевести кошти за кордон?

Щоб перевести грошові кошти за кордон, відправнику необхідно знати повні SWIFT-реквізити фізичної або юридичної особи, якій відправляється переказ. В реквізити входять:

 • назва банку одержувача;
 • його код в системі SWIFT;
 • назва та SWIFT-код банку-кореспондента, якщо він буде задіяний для переказу коштів;
 • номер рахунку одержувача (або номер транзитного банківського рахунку);
 • ім’я та прізвище одержувача (при відсутності рахунку необхідно вказувати його паспортні дані).

Реквізити в системі SWIFT необхідно вказувати англійською мовою. Одержувач може запросити їх в банку, в якому він обслуговується, та передати відправнику щоб уникнути помилок.

При оформленні переказу відправнику необхідно надати:

 • посвідчення особи;
 • реквізити банку одержувача;
 • заяву на відправлення переказу із зазначенням даних одержувача;
 • поточний рахунок в банку, в якому відбувається відправка..

Відкриття поточного рахунку не є обов’язковим, але його відсутність позначається на комісії за переклад, тому для неодноразової відправки платежів вигідніше відкрити поточний рахунок, з якого перераховувати кошти в подальшому.

При необхідності банки, з яких відправляється SWIFT-платіж, можуть запитувати документи про легальність перекладу. Це можуть бути договори про надання послуг, контракти з компаніями, рахунки-фактури, підтвердження спорідненості з одержувачем і т.д.

Як отримувати грошові перекази SWIFT в Україні?

Термін доставки банківського переказу за системою становить від 1 до 3, іноді до 5 банківських днів. Щоб отримати СВІФТ-платіж, одержувачу досить тільки передати свої точні реквізити відправнику і в означений термін гроші будуть на рахунку. При отриманні платежу потрібно врахувати комісії: самої системи, банку-кореспондента, перераховувати кошти, і українського банку. В Україні за видачу готівки по СВІФТ-платежу доведеться заплатити від 0,6 до 2% від суми.

SWIFT переклад від Приватбанку – швидко і надійно

Сервіс SWIFT переказів від Приватбанку дозволяє здійснювати грошові перекази на рахунки, як фізичних, так і юридичних осіб. Проводитися вони можуть в межах України або за кордон для оплати відпочинку, лікування, навчання тощо. Банк заявляє про час проведення транзакції в межах трьох днів, але на практиці це набагато швидше.

Тарифи для SWIFT платежів

Вартість SWIFT переказу відрізняється залежно від місця кінцевого одержувача. Більш детальна інформація наведена в таблиці нижче.

Напрямок Комісія
За кордон 0,5% від суми, мінімальний переклад 5 грн. Максимальний 500 USD плюс 12 USD в грн. по курсу НБУ.
По Україні 1% від суми, сума переказу не менше 20 USD і не більше 500 USD в грн. по курсу НБУ

Вимоги до реквізитів при перекладі

SWIFT переклад від Приватбанку за кордон, здійснюється для операцій неторгового характеру. Він не належить до інвестиної або підприємницької діяльності. Для відправки свіфт платежу потрібен паспорт громадянина України або іншої держави (разом з посвідченням для постійного проживання).

Які реквізити необхідні для відправки валюти за кордон? Це:

 • Назва банку одержувача;
 • Свіфт код банківської установи;
 • Номер рахунку особи одержувача;
 • ПІБ одержувача та його адреса;
 • Мета платежу (номер рахунку фактури).

Якщо проводиться оплата за послугу або товар юридичній особі (нерезиденту), то обов’язково потрібно вказувати дату і номер контракту (інвойсу). Також для відправки SWIFT платежу до Європи потрібна наявність IBAN (номер рахунку отримувача).

SWIFT-переказ, створений вами в Приват24 або відділенні банку, проходить протягом операційного дня (до 19:30). Платежі, створені пізніше, переносяться на наступний день.

Після того як ваш переклад буде відправлений вам на електронну пошту прийде підтвердження. Якщо у вас немає e-mail адреси, то з’ясувати інформацію про відправку ви можете по телефону +380929000004.

Для отримання платежів, вам необхідно знати SWIFT код Приватбанку – PBANUA2XXXX. Решта інформації аналогічна як для відправлень.

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Evelina Bobrova
  26.07.2018

  украинские банки умело крутят деньгами свифт-переводов. перевод идет 3-5 дней… ))) регулярно из Японии я получала переводы день в день (серьезно, утром японцы отправили – вечером перевод получен мной) но добрались украинские банки и сюда, ждала почти неделю и не знала как объяснить японцам где их деньги застряли. безусловно свифт очень удобная и надежная штука, но только не в украине, увы… поэтому теперь используем вестерн или мани грам.

 2. Людмила
  19.08.2017

  Хочу узнать как послать денежный перевод в Киев.

  • Evgeniy Tarasov
   29.01.2019

   Людмила Добрый день! если вам акутален данный вопрос – можете написать мне в личные сообщения