Корисна інформація

Як правильно подати на розлучення в Україні: список документів, опис процедури, вартість

13 Листопада 2020
10
admin Читать на русском
  1. Причини і мотиви розлучень в Україні
  2. Які документи необхідні і як можна подати на розлучення?
  3. Види розлучень в Україні
  4. Зразок заяви на розлучення (скачати)
  5. Яка вартість розлучення в 2023 році?
  6. Процедура розірвання шлюбу в Україні
  7. Висновок

Розлучення в Україні в наш час зустрічається все частіше, щорічно збільшуючись у кількості. За статистикою, більше половини шлюбів розпадаються, а деякі молоді сім’ї проживають разом не більше 5 років в 30% випадків. Це воістину драматичний момент в житті обох учасників шлюбу, який викликає важкі стресові ситуації, особливо якщо є діти.

Переживання в рідкісних випадках закінчуються добре, а найчастіше все заходить куди далі. Сам по собі процес розірвання шлюбу може бути досить довгим, а як подати на розлучення і взагалі, як правильно розлучитися без проблем і суднових воєн, можна прочитати на нашому сайті або проконсультуватися у працівників РАЦСу.

Причини і мотиви розлучень в Україні

Заява на розлучення – це остання крапля в життя сімей, які бажають розійтися по різних сторонах життя, причому причин для цього може бути величезна кількість:

  • зрада;
  • нерозвинене почуття обов’язку і піклування;
  • орієнтація на індивідуальність і одноосібність;
  • проблеми з грошима і різноманітні залежності: ігрові автомати, ставки та інші.

Також можуть зумовлювати розлучення і різноманітні мотиви, які часто призводять до заяви на розлучення.

Статистика по разводам

Основні з них можна виділити наступні:

  1. розбіжності у всьому – інтереси, погляди, які призводять до відчуження і поступового розвалу сім’ї;
  2. одним з популярних мотивів, часто вживаних самими подружніми парами – це несумісність характерів. У шлюбі багато помічають, що людина може змінюватися в значно гіршу сторону і ставати дріб’язковим, нечесним, неврівноваженим і агресивним;
  3. втручання у відносини батьків та родичів;
  4. незадоволеність інтимним життям теж може виступати як хороший мотив для розірвання шлюбу;
  5. насильство, наркоманія, алкоголізм;
  6. низький рівень життя і небажання мати дітей.

Цей список можна продовжувати і далі, але в основному такі мотиви часто закінчуються заявою на розлучення і спробою знайти щось краще в житті.

Які документи необхідні і як можна подати на розлучення?

У цьому розділі піде мова про те, як подати на розлучення в найближчому або відповідному відділенні РАГСу, де при остаточно прийнятому рішенні слід відразу оформити запис на певний час – на прийом до інспектора. На даний момент, у багатьох великих містах України можна записатися через онлайн сервіс (інтернет сайт), що значно спрощує і економить час.

В анкеті слід правильно все заповнити, підібрати зручний час і вибрати відділення РАГСу, який відповідає прописку одного з подружжя. Актуальний список всіх відділень РАГСів можна подивитися на офіційному сайті служби державної реєстрації.

Однак не можна просто принести документи на розлучення, трохи почекати і отримати бажане. Спочатку необхідно врахувати деякі особливості всього процесу, після чого уточнивши, які документи потрібні для розлучення, визначитися з такими деталями:

  1. наявність згоди обох добровільно розірвати відносини;
  2. наявність дітей дещо ускладнює процес, тому що навіть при повній згоді на розлучення, справа буде передана до суду. Якщо діти не спільні або досягли повноліття, все буде відносно просто і обмежиться вирішенням цього питання в РАГСі;
  3. якщо є зниклі безвісти і недієздатні люди, інспектор РАГСу може прийняти заяву про розлучення.

Багато хто вважає недоцільним подавати заяву до того, як будуть вирішені питання про розподіл майна та інших деталей, але це не так – якщо є згода обох сторін, то всі організаційні моменти можна вирішити і після шлюборозлучного процесу або під час нього. Однак в цьому є і свої нюанси, всі деталі краще за все ретельно обміркувати до оформлення розірвання шлюбу, оскільки після нього можна позбутися можливості мирно вирішити будь-які проблеми, які згодом доведеться оскаржувати в суді, що додатково принесе шкоди нервовій системі і грошових витрат.

Отже, якщо вирішені всі додаткові особливості, деталі і призначено час, варто точно і без запізнень з’явитися в ЗАГС і обов’язково мати при собі наступні документи для розлучення:

  1. паспорта;
  2. ідентифікаційні коди;
  3. свідоцтво про реєстрацію шлюбу.

Більше ніяких додаткових документів не передбачено, крім того випадку якщо один з подружжя не може з’явитися для подачі. Тут необхідно завірити підпис заяви у нотаріуса, а другий чоловік надасть його інспектору. При вирішенні питання через суд, до основного переліку документів для розлучення додається ще:

  • копії свідоцтва про народження дитини або всіх спільних дітей;
  • довідка про доходи;
  • договір про умови проживання дітей.
Как подать на развод

Процедура розлучення в Україні наступна. В цілому, заява на розлучення включає дві частини – по одній на кожну сторону, причому заповнювати самостійно нічого не потрібно, тому, як все робить інспектор на основі документів. Після чого він роздруковує і дає для перевірки та особистого підпису кожній стороні. Обов’язково потрібно все перевірити ще раз, щоб уникнути помилок або описок, а також звірити всі дані з документів. Ця інформація буде міститися в свідоцтві про розлучення, а наявність помилок в офіційному документі неприпустимо. Заміна цього документа на правильний може зайняти ще більше часу, ніж весь шлюборозлучний процес, тому в першу чергу перед підписом потрібно все якісно перевірити ще раз.

Види розлучень в Україні

Шлюборозлучний процес в Україні є складним процесом припинення та розірвання сімейних відносин, який поділяється на такі основні види:

  1. фактичний – припускає розірвання відносин, але без фактичного і офіційного підтвердження. Тобто подружжя може не мати часу і бажання займатися документами, ходити в РАГС або просто не впевнені у своєму рішенні і сподіваються відновити прекрасний час разом. За такого перебігу подій можливі розбіжності з приводу значущих покупок, які мають дорогу вартість. При офіційному розірвання шлюбу суд зможе прийняти до відома, що, незважаючи на те, що пара не жила разом, спільне господарство велося обома подружжям, з можливим доказом кількох свідків;
  2. економічний – майнові відносини є в кожному шлюбі, тому як сім’я передбачає доходи і придбання обох подружжя. Всі фінансові потоки утворюють єдиний сімейний бюджет, який витрачається на загальне благо або в певних цілях. Єдине, що не підлягає поділу – це подарунки або спадщина, а для решти давно існує шлюбний договір, який допоможе врегулювати режим власності. Також за допомогою закону можна добитися аліментів на утримання дітей, навіть без офіційного шлюборозлучного процесу;
  3. юридичний – припускає закінчення сімейних відносин з підписаним обома сторонами документальним підтвердженням. Варіанти для вирішення питання про розірвання шлюбу в Україні можливі через суд або РАГС, причому все залежить від суперечок з приводу спільного майна та наявності неповнолітніх дітей. Якщо подружжя має спільних дітей, що не досягли повноліття, то такий процес розлучення обов’язково буде вирішуватися в судовому порядку, незалежно від наявності згоди і бажання самих ініціаторів розлучення. Також неприпустимий розгляд без обов’язкової згоди вагітної жінки, а також до досягнення трирічного віку дитиною, чоловік зобов’язаний забезпечувати фінансову підтримку йому і своїй колишній дружині.

Зразок заяви на розлучення (скачати)

Зразок заяви на розлучення знаходиться на стендах інформації в будь-якому суді, а також повинен бути вивішений у відділеннях РАГСів. Вони з кожним роком можуть трохи змінюватися, але не дуже істотно і кардинально, тому найкраще відразу уточнювати і вибрати необхідний варіант для того, щоб уникнути деяких проблем або плутанини. Але якщо у вас немає часу для походів по РАЦСам, то ми вам надаємо загальний зразок заяви на розлучення, який ви можете завантажити.

Образец заявления на развод

Зразок містить всю потрібну для інспектора РАГСу і суду інформацію, яка повинна бути правильно заповнена без замовчувань і приховування інформації.

СКАЧАТИ ЗРАЗОК ЗАЯВИ НА РОЗЛУЧЕННЯ

Яка вартість розлучення в 2023 році?

Тепер давайте з’ясуємо, скільки коштує розлучення в Україні в нинішньому 2023 році.

Безпосередньо на прийомі, працівник РАГСу оформить і видасть квитанцію з усіма необхідними реквізитами для оплати процедури розлучення, причому не існує прив’язки до певного банку, а забезпечується можливість оплачувати в будь-якому зручному і вигідному або можливо навіть найближчому.

Якщо шлюборозлучний процес простий і буде здійснюватися через ЗАГС, то це не буде витратним процесом і відповідно до Декрету Кабміну “Про державне мито” сама реєстрація коштує 8 гривень і 50 копійок. До цього слід також додати складання заяви інспектором РАГСу, що в різних містах і областях України варто по-різному, і на прикладі столиці – Києва, можна сказати, що навіть на території одного міста вартість може змінюватися, хоч і незначно – 22-24 гривні. Тому виходить сума близько 30-32 гривень. Крім цих, інших квитанцій бути не повинно і що-небудь ще оплачувати не потрібно.

Скільки коштує розлучення в Україні в судовому порядку? Це обійдеться набагато дорожче і складається з наступних основних послуг:

  1. судовий збір, який раніше називався державне мито, слід оплачувати безпосередньо перед зверненням до суду, а її розмір становить  0,4 розміру прожиткового мінімуму 2023 року – 810,8 грн., що на 93 гривні дорожче, ніж в минулому році;
  2. послуги адвоката – в Україні юристи не можуть представляти інтереси подружжя, а таке право було надано виключно адвокатам.

Адвокати при цьому можуть бути різної кваліфікації та досвіду, з відповідною вартістю послуг. Тому при зверненні варто вирішити для себе, що важливо – зберегти бюджет і заощадити на стороні яка представляє або задіяти досвідченого фахівця, який гідно захистить інтереси.

Процедура розірвання шлюбу в Україні

Тепер обговоримо процедуру розлучення. Уже після того як написані і підписані обидві заяви на розлучення і оплачені потрібні квитанції, інспектор РАГСу призначає дату і час для наступної зустрічі, яка буде призначена для здійснення остаточного етапу – розірвання шлюбу. На неї виділяється місяць з моменту оформлення і подачі заяви. Такий термін вважається стандартом вже давно і надається для обмірковування і точного переконання в своїх намірах. У рідкісних випадках люди передумують і відкликають заяви, але розлучення все ж трапляється значно частіше, а місячний термін абсолютно нічого не вирішує.

Якщо одна сторона не може гарантувати присутність на реєстрації, слід повідомити і попередити інспектора РАГСу, а також скласти заяву про згоду розірвання в відсутності другої сторони. Якщо ж обоє з подружжя не можуть бути присутніми, то складається заява про перенесення реєстрації, причому процедура розлучення не може бути офіційно оформлена через рік і більше з моменту, коли було подано заяву.

Реєстрація є процесом відносно недовгим і зазвичай не займає більше ніж 15-30 хвилин. На призначений час подружжя приходять точно і без запізнень, маючи при собі свідоцтво про реєстрацію шлюбу і, звичайно ж, паспорти. Сама процедура розлучення в Україні складається з таких процесів:

  1. складання актового запису інспектором, який роздруковується і видається для підписання вже колишній парі;
  2. після цього видається по одному примірнику свідоцтва про розірвання, з підписами керівника РАГСу і печатками;
  3. в паспортах на відповідних сторінках ставиться штамп або відмітка про офіційне розірвання шлюбу;
  4. прізвище можна змінювати після офіційного закінчення, якщо таке було зазначено в заяві. Працівник РАГСу поставить печатку, яка говорить про заміну протягом одного місяця;
  5. на цьому процес закінчено і шлюб вважається офіційно розірваним безпосередньо з дня реєстрації заяви в РАГСі.

При вирішенні питання через суд, все буде не так швидко, і залежить від настрою подружжя і їх бажанні відвоювати більшість нажитого разом майна.

Свидетельство о разводе

Висновок

Розлучення в Україні – справа нелегка в плані моралі і досить важка при багатьох суперечках і з’ясуванні відносин з приводу різного майна. У цій статті ми розглянули послідовність всього процесу, а також уточнили, які документи потрібні для розлучення.

Всі випадки розірвання по-своєму унікальні і вимагають докладного юридичного аналізу для мінімізації ризиків, а стандартні випадки найчастіше проходять без зайвих розглядів і в спокійному режимі.

Залишіть коментар

Коментарі

  1. Юридическая компания ПАРТКОМ
    08.07.2019

    Если иск на расторжение брака будет написан с ошибками, то суд оставит его без движения из-за недостатков. Поэтому делать документ лучше поручить грамотному юристу, который специализируется на семейных делах.

  2. Юлия Романченко
    03.05.2019

    Подскажите,на развод можно подать только по месту регистрации?

    • Юридическая компания ПАРТКОМ
      08.07.2019

      В суд можно подать заявление по месту регистрации истца или ответчика

  3. Николай Нестеренко
    11.03.2019

    Список документов не верен – сейчас при регистрации или расторжении брака обязательным документом является военный билет.

    • Наталия Илика
      11.01.2020

      Так а якщо немає такого? (о_О)
      )))

  4. Олександр Кульчицький
    30.12.2018

    Небольшая неточность – стоимость судебного сбора в 2019 году не 704,65 грн., а больше на 65 грн. По поводу стоимости и качества услуг, хочу отметить Розлучення Онлайн – расторжение брака делают професионально и быстро..

    • Zasranka Ua
      10.03.2019

      Можете сбросить данные..ссылка, телефон?

      • Олександр Кульчицький
        08.04.2019

        Погуглите просто Розлучення Онлайн

    • Аня Назаренко
      08.04.2019

      Добрый день подскажите как можно развестись онлайн?

      • Олександр Кульчицький
        09.04.2019

        обратитесь к адвокату))