Корисна інформація

Реєстрація та перереєстрація автомобіля в Україні: процес постановки на облік і вартість

16 Листопада 2020
2
admin Читать на русском
 1. Нововведення та інші особливості процесу реєстрації транспортних засобів
 2. Документи для переоформлення та реєстрації
 3. Вартість переоформлення та реєстрації
 4. Перереєстрація авто від колишнього власника
 5. Завантажити зразок договору купівлі-продажу автомобіля: Україна 2022
 6. Переоформлення за генеральною довіреністю
 7. Реєстрація автомобіля з автосалону
 8. Підстава для відмови в реєстрації автомобіля
 9. Деякі поради при реєстрації автомобіля

Багато хто бажає купити собі автомобіль і правильно оформити покупку і всі необхідні документи в сервісному центрі МВС. Такі заклади цілком і повністю замінили МРЕВ і ДАІ, а також мають повний спектр послуг для швидкого і якісного обслуговування водіїв. Тому зараз, перереєстрація авто має значно спрощений порядок і відповідно стала трохи дешевше.

Нововведення та інші особливості процесу реєстрації транспортних засобів

Позитивним для власників автомобілів є скасування такого документа як “довідка-рахунок”, який передбачав оплату одного відсотка від усієї ціни придбаного автомобіля. Все тому, що підтвердження фактичного переходу прав на власність тепер може здійснюватися в сервісному центрі МВС або безпосередньо в автомобільному салоні, коли оформляється договір купівлі-продажу авто. Ще можна виділити такі нововведення:

 1. скасовані примусові збори в пенсійний фонд разом з податками на доходи фізичних осіб, за умови, якщо така угода буде першою з колишнім у використанні автомобілем за календарний рік;
 2. немає обов’язкової оцінки і дослідження-експертизи при процесах реєстрації автомобіля або його перереєстрації. Здійснюється все за бажанням;
 3. знижено суму держмита, яка вноситься при нотаріальному посвідченні;
 4. автомобільні знаки можуть зберігатися навіть при зміні автовласника. Транспортний засіб легко можна зареєструвати в будь-якому регіоні області, без прив’язки до місця реєстрації нового або старого господаря авто;
 5. з обов’язкових платежів залишилися оплати за технічний паспорт і номерні знаки, а також послуги сервісного центру та експертизи, якщо вона потрібна.
 6. при продажу транспортні засоби в Україні не будуть знімати з реєстрації, а відразу перереєструвати їх на нового власника.
 7. якщо автомобіль продає Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, то у перелік документів, які підтверджують правомірність продажу автомобіля, необхідно додати договір купівлі-продажу за результатами електронних торгів чи аукціону.

Багатьох наших співвітчизників турбує питання, скільки коштує переоформити авто. Все залежить від групи, в якій знаходиться авто, і від цього також змінюється розмір процентної ставки – трьох, чотирьох або п’яти відсотків від усієї вартості автомобіля.

У 2020 році збір на обов’язкове державне пенсійне страхування при першій реєстрації ТЗ становить: якщо вартість менше і дорівнює 316 965 грн – 3%; вартість 316 від 965 грн до 557 090 грн – 4%; вартість вище 557 090 грн – 5%. Крім того, при повторній перереєстрації протягом року необхідно заплатити 5% внеску в пенсійний фонд.

Документы на авто

Документи для переоформлення та реєстрації

При перереєстрації транспортних засобів, що стоять на обліку, і які вже зняті з нього, необхідна нова реєстрація автомобіля. Це останній крок у купівлі автомобіля, що передбачає наявність у нього права власності. Така процедура може проводитися в будь-якому регіоні України без прив’язки до місця проживання. Критично необхідний наступний набір документів:

 • Заява встановленого зразка (заповнюється в територіальному сервісному центрі);
 • паспорт та ІПН;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • документ, що підтверджує правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортного засобу;
 • документ із зазначенням вартості ТЗ (для первинної реєстрації транспортного засобу);
 • сертифікат про відповідність конструкції транспортного засобу встановленим вимогам безпеки дорожнього руху (тільки для першої реєстрації);
 • платіжні документи (квитанції), які підтверджують оплату адміністративної послуги та плату за бланкову та спеціальну продукцію.

Якщо автомобіль був ввезений з-за кордону, то необхідно мати:

 • митну декларацію;
 • договір купівлі/продажу;
 • сертифікат відповідності Укрсепро;
 • акт прийому/передачі авто;
 • транзитні номерні знаки, отримані після оформлення зняття транспортного засобу з обліку.

Особливо необхідно забезпечити присутність автомобіля для його перевірки і технічного контролю. Також якщо технічний паспорт старого виду, тобто ламінований, то його розрізають зі спеціальною позначкою, а в пластиковому варіанті надрізається кінчик і додається облікова картка. Пряма перереєстрація авто – процедура, що складається з таких етапів:

 1. подача заяви – заповнення бланка заяви в установленому порядку, що гласить про проведення дослідження автомобіля;
 2. оплата всіх необхідних платежів;
 3. оцінка експерта, який повинен звірити номерні агрегати, а якщо авто нове, то таке робити не потрібно. При відсутності зауважень, можна підходити до наступного вікна поста техконтролю для того, щоб забрати звірки та акти огляду;
 4. перейти до вікна реєстрації і надати всі необхідні документи.

Після проходження цих етапів, можна отримати новий техпаспорт і нові номерні знаки або залишити старі, залежить від бажання власника.

Вартість переоформлення та реєстрації

Тепер поговоримо про те, скільки коштує переоформити авто. Важливим пунктом є обов’язкова оплата всіх потрібних платежів. Слід бути в курсі і не платити зайвого:

– транспортні засоби вітчизняного виробництва – 525,47 грн.:

 1. оплата наданих послуг – 152,63 грн.;
 2. номерний знак – 171,84 грн.;
 3. бланк свідоцтва – 201 грн.;

– транспортні засоби іноземного виробництва – 562,99 грн.:

 1. оплата наданих послуг – 190,15 грн.;
 2. номерний знак – 171,84 грн.;
 3. бланк свідоцтва – 201 грн.

– мототранспорт, причепи вітчизняного виробництва та країн СНД (з видачею номерного знака) – 420,31 грн:

 1. послуга – 148,63 грн;
 2. номерний знак – 70,68 грн;
 3. бланк свідоцтва – 201 грн.

– мототранспорт, причепи іноземного виробництва ( з видачею номерного знака) – 457,83 грн:

 1. послуга – 186,15 грн;
 2. державний номерний знак – 70,68 грн;
 3. бланк свідоцтва – 201 грн.

– мопеди або окремі їх агрегати – з видачею номерного знака) – 302,63 грн:

 1. послуга — 54,83 грн;
 2. державний номерний знак — 46,80 грн;
 3. бланк свідоцтва — 201 грн

+ послуги банку.

Вся процедура реєстрації або перереєстрації авто зазвичай займає не більше одного дня з моменту подачі заяви, але за умови своєчасного звернення в сервісний центр МВС задовго до закриття.

Сервисный центр мвд

Перереєстрація авто від колишнього власника

Весь порядок перереєстрації транспортного засобу в Україні в 2020 році складається з декількох кроків, які є стандартними і обов’язковими:

 1. майбутній власник транспортного засобу може приїхати в будь-який сервісний центр МВС і особисто заповнити заяву або з допомогою нотаріальної довіреності дозволити це зробити фахівцю за окрему доплату;
 2. після цього він направляється на перевірку номерів та інших деталей;
 3. далі очікує отримання свідоцтва та інших документів.

Якщо це покупка або продаж, то тут все більш ніж ясно – варіант спільної перереєстрації авто без участі власника.

В цілому на різноманітних інтернет-сайтах існує величезний вибір дієвих варіантів, але не варто забувати і про реальні майданчики, де також трапляються цікаві пропозиції.

Выдача номерных знаков

Завантажити зразок договору купівлі-продажу автомобіля: Україна 2022

Стандартний і перевірений часом договір купівлі-продажу авто є одним з найбільш поширених способів проведення операцій. Природно перед його підписанням необхідно все прочитати і уважно ознайомитися, а також враховувати рекомендації фахівців. У бланку угоди повинні бути такі положення:

 1. дата і місце оформлення договору купівлі-продажу автомобіля, потрібні відомості про обидві сторони відповідно підтверджуючих особи документів;
 2. інформація про транспортний засіб як предмет угоди на підставі технічної документації;
 3. деталі вартості та варіантів оплати;
 4. підписи, що підтверджують згоду сторін і приводять договір в дію.

Не варто забувати і про акт прийому-передачі, який відображає фактичну передачу транспортного засобу із зазначеним станом на момент придбання. Повністю здійсненою угода може вважатися тільки після внесення відповідних даних про нового власника в технічні документи по транспортному засобу.

Бланк договору купівлі-продажу автомобіля можна скачати ТУТ.

Переоформлення за генеральною довіреністю

Автомобільна довіреність – це письмовий дозвіл особи, яка володіє транспортним засобом на використання його іншою фізичною особою. Такий документ може складатися на спеціальному бланку або в звичайному письмовому вигляді. Генеральна довіреність на авто має право на надання продажу автомобіля і все ще є актуальним документом, чого не скажеш про звичайну довіреність, яка вже скасована.

Повністю самому оформити генеральну довіреність на автомобіль не вийде, тому, як дійсною вона стає тільки після нотаріального завірення. Значно простіше використовувати спеціальний бланк, куди варто тільки вписати потрібні дані і нюанси. Генеральна довіреність дає такі права:

 1. на управління;
 2. на отримання та підпис документів, які стосуються транспортного засобу;
 3. на представлення інтересів власника в сервісних центрах МВС, страхових компаніях, станціях техобслуговування та інших;
 4. на проходження техогляду.

При купівлі або продажу за генеральною довіреністю, все одно власником машини буде довіритель і, відповідно, йому будуть приходити підозри і квитанції для оплати штрафів. Навіть незважаючи на дотримання всієї офіційності та нотаріального затвердження, можуть бути негативні наслідки для покупця. Так, наприклад, власник автомобіля може продати його новому покупцеві, після чого подарувати комусь, закласти або здійснити будь-яку угоду з ним. Новому покупцеві залишиться погодитися з таким рішенням, бо він лише має довіреність, а транспортним засобом, як і раніше володіє господар.

Ще можуть бути такі “підводні камені”:

 1. власник скасовує довіреність на авто і повертає собі машину. Сама по собі генеральна довіреність має термін дії, але іноді буває і довічною, тому як даний показник не був вказаний. Єдиним фактором, що знімає безлімітний період, буде смерть власника автомобіля, який переходить у володіння його спадкоємцям;
 2. можливі проблеми зі страховкою – якщо в генеральній довіреності не зазначено право на одержання грошей, то відповідно страхові компанії можуть і не виплачувати кошти у випадках ДТП та інших;
 3. для судових розглядів потрібна хоча б розписка про передачу суми за автомобіль. Якщо такої не буде, складно буде довести що-небудь без відповідних фактів.

Реєстрація автомобіля з автосалону

При купівлі нового транспортного засобу в автосалоні, майбутній автовласник набуває не тільки відмінну і бажану модель, але і надійний і безпечний спосіб реєстрації авто, яким займається дилер. Багато експертів радять купувати в кінці і спочатку року, тому як салони роблять знижки через необхідність звільняти місце під більш нові моделі машин. Також на додаток можна отримати хороші аксесуари або бонуси.

Процедура купівлі транспортного засобу в автосалоні обов’язково супроводжується складанням договору купівлі-продажу автомобіля та його подальшим підписанням. Тут варто уважно все переглянути і прочитати, а особливо звернути увагу на такі пункти:

 • термін поставки транспортного засобу;
 • подробиці, пов’язані з авансовою виплатою;
 • точна модифікація і комплектація автомобіля.
Продажа автомобиля

Придбати автомобіль недостатньо, тому як потрібно бути вкрай уважним і при його отриманні. Основною порадою для безпечної покупки чого-небудь є і буде такою – не потрібно нічого підписувати, не озирнувшись і переконавшись у відсутності якихось недоліків і дефектів. Після підписання договору всі наступні претензії і обурення буде складно довести, тому, коли автомобіль отриманий потрібно ретельно перевірити:

 • відповідність комплектації;
 • стан лакофарбового покриття;
 • роботу і справність всіх систем автомобіля і світлових приладів;
 • роботу двигуна і рівні рідин всіх бачків.

Після з’ясування всіх деталей та питань, що цікавлять, можна переходити від процедури оформлення до реєстрації транспортного засобу в сервісному центрі, де потрібно даний пакет документів:

 1. договір з усіма необхідними печатками;
 2. індивідуальний податковий номер;
 3. паспорт;
 4. квитанції про всі обов’язкові виплати.

Через кілька годин, а в деяких випадках це може займати і до години, автовласник отримує техпаспорт і державні номерні знаки, а також 3 дні на оформлення страховки.

Вартість реєстрації нового автомобіля буде прямо залежати від його вартості: 3,4 або 5 відсотків від якої будуть спрямовані до пенсійного фонду. Після цього необхідно сплатити всі надані послуги сервісного центру МВС, які обійдуться в 525,47 грн для транспортних засобів вітчизняного виробництва і 562,99 грн для іноземних моделей. Також варто не забувати про комісії банку.

Підстава для відмови в реєстрації автомобіля

 • суб’єкт надав неповний пакет документів;
 • невідповідність ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ із зазначеними в поданих документах;
 • в результаті перевірки по єдиному держреєстру МВС і автоматизованій базі даних про розшукувані транспортні засоби встановлено, що транспортний засіб знаходиться в розшуку або під арештом.

Деякі поради при реєстрації автомобіля

При будь-якому вигляді реєстрації або перереєстрації авто варто уважно читати і ознайомлюватися з усіма документами, з якими доводиться мати справу, підписувати договір купівлі-продажу тільки після з’ясування всіх деталей та питань, а також огляду транспортного засобу. Ще можна виділити такі пункти, про які багато хто спочатку забуває:

 • за потребою слід вказувати співвласника, якого потрібно вписати в письмову заяву;
 • для дозволу водіння транспортним засобом родичам, це теж варто прописати в заяві, надаючи копії їх документів;
 • переобладнання автомобіля зажадає акту технічної експертизи зі спеціальної випробувальної лабораторії;
 • наявність штрафів за порушення правил дорожнього руху не вплине на реєстрацію авто.

Тому дуже уважно необхідно підходити до самого вибору автомобіля, а до перереєстрації тим більше. При відсутності впевненості, можна звернутися за допомогою до професіоналів, які будуть робити все самі або максимально підтримувати клієнта під час різних операцій. Найважливішим правилом можна виділити підписання документів, яке варто проводити виключно після того, як буде повна впевненість у рішенні.

Сподіваємося, що тепер перереєстрація автомобіля в Україні для вас не буде складним процесом, а поради та рекомендації з цієї статті допоможуть вам все швидко оформити.

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Владислав Батурин
  31.07.2020

  при повторной перерегистрации в течение года необходимо заплатить 5% взноса в пенсионный фонд”
  С этим что то вы перемудрили…..

 2. Юрий Блонский
  21.03.2019

  Добрый день! Подскажите пожалуйста, в каком законодательном акте написано “при повторной перерегистрации в течение года необходимо заплатить 5% взноса в пенсионный фонд”. Спасибо!