PayPal в Україні: нюанси платіжної системи, переваги і недоліки, перспективи
Створена ще в 1998 році, платіжна система PayPal сьогодні вважається однією з найбільших, надійних і затребуваних. Власники акаунтів можуть робити інтернет-покупки в 97 країнах світу, переводити кошти на рахунки всіх банків світу, виводити гроші на карти або переводити на акаунти всередині мережі.
Тому питання, як зареєструватися на PayPal і почати користуватися сервісом, була і залишається актуальним для українців, особливо зараз, коли система активно розширює горизонти.
Побудовано на контролі
Охоплення сервісу PayPal перевищує 200 млн користувачів у країнах на всіх континентах. Це робить компанію найбільшим оператором електронних платежів. А завдяки тому, що з 2002 року сервісом PayPal володіє і активно користується гігантський за своїми масштабами майданчик eBay – ще й найприбутковішим серед конкурентів.
Але що таке PayPal з точки зору користувача? Крім широких можливостей онлайн платежів і переказів, майданчик надає десятки корисних віртуальних сервісів. Серед яких і такі поширені, як управління рахунком стільникового телефону, і більш вишукані, наприклад, відправка повідомлень вашим боржникам. Причому сервіс працює з колосальною кількістю національних валют. Правда, української гривні в портфелі оператора поки немає.
Кожен користувач PayPal може завести 3 типи рахунків:
- Особистий рахунок: дозволяє здійснювати перекази між іншими особистими акаунтами і оплачувати недорогі послуги на загальну суму до $ 500 в місяць.
- Преміальний рахунок: підійде для тих, хто бажає здійснювати великі онлайн угоди, продавати власний товар на eBay на великі суми.
- Бізнес-рахунок: призначений для комерційних компаній і організацій. Надає розширений пакет послуг і право мультидоступу (доступ до рахунку відразу декількох співробітників).
Втім, PayPal в Україні поки працює не в повному обсязі, тому скористатися повним стандартним функціоналом не вийде. Ви без проблем зможете поповнити свій рахунок PayPal, витратити всі кошти на покупки або онлайн платежі. Але перевести в готівку кошти, вивести їх на банківську карту або інший рахунок не вийде, як і прийняти переклад в свою користь.
Таким чином, справи йдуть не тільки в Україні? Але і сусідній Росії. Вся справа в політиці компанії, яка тримає під суворим контролем витрати і доходи рахунків, щоб не допустити використання сервісу для «відмивання» або приховування грошових коштів. Користувачі часто скаржаться на оператора за блокування рахунків без попередження, діляться теоріями змови про те, що PayPal самостійно управляє грошима користувачів. Крім того, PayPal ніяк не може або не хоче домовитися про спірні моменти з Національним Банком України.
Зверніть увагу! Фахівці дали просту та ефективну пораду, яка допомагає уникнути всіх проблем з рахунком – уважно читати Угоду користувача та обов’язково до неї прислухатися. Адже сувора система контролю PayPal дійсно працює, а великих скандалів ми все ще не спостерігали!
Незважаючи на певну свободу від банківського втручання та кредитних карт, яку дарує платіжна система PayPal, користувача прагнуть знати і контролювати. У багатьох країнах сервіс встановлює обмеження для користувачів, які не пройшли верифікацію особистості і мають анонімний аккаунт. Обмежується сума щомісячного обороту і разового переводу, анонімам не дозволяють переводити рахунки. Але оплата зв’язку, інтернет-платежі по всьому світу та інші послуги сервісу доступні всім без винятку акаунтам в Україні.
Вхідні платні
Якщо функціонал і політика компанії практично не викликає питань у більшості розсудливих користувачів, то нюанси оплати послуг PayPal залишаються самою спірною і обговорюваною темою на тематичних форумах.
Реєстрація в PayPal в Україні, як і в будь-якій країні, абсолютно безкоштовна. Але на отримання коштів сервіс встановлює досить велику комісію до 2,9%, в залежності від обсягу транзакцій. Коли відділення PayPal Ukraine запуститься в повному обсязі, українці побачать приблизно такі розцінки (розраховано на прикладі сусідньої Польщі):
- Реєстрація в PayPal всіх типів аккаунтів повністю безкоштовна.
- Немає комісії за відправлення коштів на будь-які напрямки.
- Вивід готівки: при сумах до 500 злотих ($ 135) комісія складе 5 злотих ($ 1.3) за кожну транзакцію, більше 500 злотих – безкоштовно. Актуально для всіх типів аккаунтів.
- На поповнення рахунку не встановлена комісія.
- Отримання коштів з інших рахунків PayPal для власників «Особистих» акаунтів безкоштовно, а для «Преміум» та «Бізнес» акаунтів складе: при оборотах до $ 3 тис. – 2,9% + обов’язкова ставка $ 0,30, до $ 10000 -2,5 % + $ 0,30, при обороті до $ 100 тис. -2,2% + $ 0,30, при оборотах більше $ 100 тис. – 1,9% + $0,30.
- На отримання коштів з банківських платіжних і кредитних карт для «Особистих» рахунків встановлено 2 тарифу. Перший, «зі ставками 4,9% + $ 0,30, але на операції тільки всередині країни. Купівлі та продажу на eBay при цьому не включаються. Для міжнародних переказів і при здійсненні більше 5 транзакцій в рік – комісія 3,9% + $ 0,30 за платежі розміром менше $ 2.7 тис., До мінімальних 2,4% + $ 0,30 за переклад у розмірі понад $ 108 тис. Для «Преміум» та «Бізнес» акаунтів встановлені інші комісії від 1,9% до 2,9%, в залежності від обсягу.
- За конвертацію національних валют в USD комісія 2,5%.
В цифрах.
Ми, як власник особистого рахунку PayPal в Україні, побажаємо перевести $ 1000. закордон на інший рахунок. Платіж отримує статус міжнародного, значить, тариф «до 5 транзакцій в рік» вже не діє. Комісія буде складати 2% ($ 20) + 3,9% ($ 39) + $ 0,30 = $ 59,3. Якщо переклад буде здійснюватися не в доларах, то сума стане менше ще на $ 25. Разом на транзакції втрачається $ 84,3, тобто, практично 10% всієї суми.
Очевидно, що для грошових переказів PayPal не дуже вигідний. З іншого боку, це ідеальний сервіс для електронної комерції та внутрішніх платежів. Якщо завести все ті ж $ 1000 напряму в гаманець PayPal, відправити суму на інший рахунок всередині країни, а потім вивести її знову в готівку (зараз недоступно для України), то на виході отримаємо гроші в повному обсязі.
Переваги та недоліки PayPal в Україні на даний момент
Основні недоліки використання платіжної системи PayPal в Україні продиктовані невизначеною законодавчою системою в питаннях регулювання електронних грошей. Адже гідності віртуальних платіжних систем і PayPal, зокрема, заперечувати не можна:
- Високий рівень захисту фінансових коштів, що перевершує навіть банківські установи.
- Швидка доступність коштів завжди і всюди, в тому числі з мобільного телефону.
- Моментальні переводи в будь-яку країну світу без банківських зволікань і затримок.
- Високий рівень контролю користувачів з боку PayPal, що значно зменшує відсоток шахраїв при здійсненні онлайн-покупок.
Українці вже встигли оцінити всі переваги подібних сервісів і продовжують активно користуватися такими системами як WebMoney, Ru-Pay, Portmone, PayCash і ін. Однак за своєю суттю діяльність даних сервісів в Україні не визначена до кінця. По суті, PayPal є фінансовою установою, яка має реєструватися в єдиному реєстрі, але не реєструється.
З іншого боку, в ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» зазначено, що організації можуть співпрацювати з міжнародними платіжними організаціями. Але заковика в тому, що PayPal не відноситься до числа цих платіжних систем, так як здійснює розрахунки за допомогою електронних грошей.
Таким чином, використання сервісу для великих розрахунків і зберігання великим сум грошей є ризикованим, як мінімум до тих пір, поки в НБУ остаточно не визначаться зі статусом PayPal.
PayPal обіцяє впровадити мікроплатежі
Система PayPal завжди вважалася одним з ключових інтеграторів технологій на ринку електронних платежів. А в нинішньому році директор підрозділу PayPal Mobile, Франческо Роветта пообіцяв вирішити ще одну важливу проблему сучасного користувача.
Справа в тому, що до цих пір не існує великої міжнародної системи, за допомогою якої було б зручно і вигідно здійснювати недорогі покупки до $ 10. Адже даний ринок зростає і активно розвивається. Купівля музичних композицій, електронних книг, дрібних аксесуарів, фільмів та інших недорогих товарів у даний момент часу невигідна, як в електронних платіжних сервісах, типу PayPal, так і при розрахунках кредитною карткою через несумісну вартість комісії.
В PayPal обіцяють запустити абсолютно нову платформу, яка зробить вигідними навіть мікроплатежі. Нинішня система комісійних зборів у розмірі 2,4-3% від суми транзакції зі стандартним збором в 30 центів буде скасована для дрібних угод. Сервіс зробить вигідними навіть невеликі транзакції до $ 1 для обох сторін угоди. Подробиці ми, швидше за все, отримаємо вже безпосередньо від представників компанії перед запуском платформи.
Як зареєструватися на PayPal (покрокова інструкція)?
Щоб стати повноцінним користувачем системи і пройти повну реєстрацію PayPal в Україні, досить бути власником кредитної картки або мати рахунок в банку, які потрібні для внесення коштів на рахунок. PayPal дозволяє здійснювати інтернет платежі, без потреби кожного разу вказувати реквізити. А всі введені дані будуть надійно захищені і зашифровані та не потраплять до зловмисників.
У цілому, процедура реєстрації в PayPal в Україні не відрізняється від будь-яких аналогічних онлайн-сервісів, у ній розбереться будь-який користувач ПК.
Крок 1. Початок реєстрації
- Необхідно перейти за офіційною адресою системи paypal.com і натиснути кнопку «Увійти» або «Sign Up».
- На сторінці що відкрилася, слід вибрати необхідне (країна – Ukraine, мова – російська). Якщо спочатку стояла англійська мова, то після цих дій ви побачите зрозуміле меню на рідній мові.
- Слід вибрати тип підключається рахунку. Для онлайн покупок і користування еВау оптимальний «Особистий» рахунок.
Після вибору типу рахунку сайт запропонує заповнити контактні дані. Єдина порада від експертів – уважно вводити всі анкетні дані по пунктам. Найкраще, якщо ці дані будуть на 100% збігатися з даними, які ви вказували при отриманні банківської карти. У разі втрати доступу до аккаунту, при спірних ситуаціях, недобросовісні дії з боку клиента / продавця, ви зможете відстояти свою правоту. Також багато продавців відправляють товари за вказаною в PayPal адресою за замовчуванням.
Зверніть увагу! Для обходу обмежень PayPal в Україні деякі користувачі вказують іншу країну і помилкову адресу. При блокуванні рахунку або порушення Правил користування сервіс може попросити документ, що засвідчує вірність адреси, інакше доступ буде втрачено назавжди!
Крок 2. Заповнення анкети
- В поле «Адреса електронної пошти» необхідно ввести діючий e-mail, бажано зі складним паролем і зареєстрованим у надійному сервісі. E-mail надалі буде використовуватися для входу в систему та ідентифікації. Підтверджуємо адреса електронної пошти за допомогою посилання, яка прийде в новому листі з адреси сервісу.
- Придумайте пароль достатнього рівня складності (з цифрами, буквами верхнього і нижнього регістра). При необхідності можна скористатися спеціальними сервісами в інтернеті. Головне, не забудьте скопіювати і зберегти дані в надійному місці.
- Введіть реальні ПІБ і дату народження.
- Наступним слід заповнити рядок адреси 1: вулиця, будинок, номер квартири. Краще якщо адреса буде збігатися як з даними кредитної картки, так і з даними в акаунті еВау.
- У потрібних рядках вкажіть місто, в якому проживаєте, область (поле Штат / Провінція / Регіон) і поштовий індекс.
- Вкажіть свій номер мобільного телефону або стаціонарного з кодом країни +38.
- Перевірте уважно всі введені дані, обов’язково прочитайте Угоду користувача та політику конфіденційності, після чого клікайте по кнопці нижче, щоб увійти в свій новий гаманець.
Крок 3. Підключення до рахунку кредитної / дебетової картки
Інтерфейс даного вікна також дозволить без проблем розібратися в наступних кроках:
- Перше, що потрібно зробити – вказати тип карти (Visa або MasterCard). За відгуками, PayPal не завжди приймає спеціальні типи карт, наприклад, Visa Electron. Тому в деяких випадках даний нюанс слід уточнити у служби підтримки. Найкраще відкрити нову карту спеціально для використання з сервісом PayPal у ПриватБанку або іншій українській фінансовій установі.
- Вводити всі індивідуальні дані з карти: номер одним рядком без пробілів, зазначену на лицьовій стороні дату закінчення терміну дії картки, 3-значний CVV код. Всю інформацію можна побачити безпосередньо на пластиковій картці. Тиснемо далі і переконуємося, що реєстрація пройшла успішно.
Крок 4. Верифікація рахунку
Щоб почати користуватися рахунком в PayPal у повній мірі без обмежень з боку сервісу, слід пройти верифікацію. Після процедури збільшиться ліміт грошей, які можна відправити, з’явиться можливість переглядати та купувати товари на eBay навіть у найбільш рейтингових продавців, які не працюють з анонімами, а також захистити аккаунт від блокувань.
Для цього необхідно перейти за посиланням «Мій рахунок» і точно дотримуватися всіх інструкцій
- У вікні ви побачите нинішній статус рахунку, після натискання на який, зможете відвідати сторінку верифікації карти.
- Для перевірки карти потрібно дозволити сервісу зняти $ 1,95 з карти (не переживайте, кошти будуть незабаром повернуті в повному обсязі). Переконайтеся, що на рахунку достатньо коштів, так як ви будете мати обмежену кількість спроб верифікації.
- Система зніме зазначену суму з вашого рахунку і надасть вам особливий код, який необхідно буде ввести для закінчення процесу.
Як отримати і куди ввести чотиризначний код?
Необхідний для закінчення верифікації код можна отримати декількома способами:
- Він прийде у вигляді СМС-оповіщення, якщо ви підключили послугу «Мобільного банкінгу» в банку, де оформляли карту.
- На сайті інтернет-банкінгу у вкладці «Транзакції».
- В якості звичайної роздрукованої виписки по рахунку карти, яку можна отримати в будь-якому відділенні вашого банку за запитом.
Потрібний код буде мати вигляд приблизно наступний: «РР *5221» або просто «6524 PAYPAL – *EXPUSE». Коли ви отримаєте заповітні 4 цифри, знову зайдіть в ваш новий акаунт, відкрийте вкладку «Мій рахунок» і введіть код на сторінці вашої карти.
Вітаємо, верифікація аккаунта PayPal в Україні після даного етапу вважається закінченою, списана сума буде повернута в повному обсязі на рахунок, а вам відкриються всі можливості інтернет платежів у самих популярних сервісах і магазинах Європи, США та Азії!
Питання відповідь
Питання | Відповідь |
---|---|
Як вивести гроші з PayPal? | Сервіс передбачає моментальне виведення коштів на банківську карту і переказ коштів на інший рахунок. В даний момент в Україні недоступно переведення в готівку коштів з рахунку. Вивести гроші з PayPal в Україні можна тільки шляхом покупки товарів в інтернет-магазинах, які підтримують дану платіжну систему. |
Як зареєструватися в PayPal? | Реєстрація в PayPal в Україні абсолютно безкоштовна і доступна будь-якому користувачеві інтернет. Для цього достатньо володіти кредитної або дебетової картки Visa або MasterCard і пройти просту реєстрацію на офіційному сайті системи за адресою https://www.paypal.com. |
Як поповнити PayPal? | Найлегше – з банківського рахунку, який «прив’язаний» до облікового запису даної системи. Можливо також поповнення з передплаченого карти MoneyPak (в США) або через сервіс PayPal Cash |
Як відключити конвертацію в PayPal? | Подвійна конвертація PayPal може дуже серйозно вдарити по кишені. Система працює таким чином, що проводить всі операції в національній валюті. Навіть при здійсненні угоди в доларах, система відправляє запит в банк в національній валюті, а той, у свою чергу знову переводить її в долари. Щоб відключити конвертацію в PayPal необхідно:Перейти у вкладку «Профіль».Відкрити сторінку у «Платежі».Натиснути на посилання «Керування попередньо затверджених платежами».Переключитися на вкладку «Задати джерела фінансування», а потім «Варіанти конвертації» біля номера карти.Клікнути по потрібному пункту серед двох запропонованих (Виставити рахунки у валюті згідно з рахунком-фактурою). |
Як отримати гроші на paypal? | Отримати гроші на PayPal в Україні можна 2 способами: списати з прив’язаною банківської карти або зробити банківський переказ з власного рахунку. Багато українських банків, включаючи ПриватБанк, надають послуги швидкого переказу коштів на рахунок PayPal. Однак вивести гроші з PayPal на карту ПриватБанку не вийде. |
Як оплатити через PayPal? | Після скоєння інтернет покупок і отримання рахунку-фактури, слідуйте інструкції:Здійсніть вхід у свій обліковий запис.Натисніть на вкладку «Історія» і відшукайте необхідний рахунок.Клацніть по кнопці «Оплатити», перевірте всю інформацію і знову клікніть на кнопку «Оплатити зараз». |
Коментарі
А я нашел способ как с киевстар пополнить Payeer с минимальной комиссией. Вывожу деньги с мобильного на кошелек Глобал 24, потом пополняю Payeer, так как с киевстар напряму. это невозможно сделать.
В дебильных украине и россии ни Блокчейн, ни PayPal не признают.
В России PayPal работает в полном объёме. Только в Северной Корее и в Украине его блокируют.
Здравствуйте,узнала о PayPal из неприятной ситуации , которая произошла несколько дней назад. Получила смс о том что с моей карты списаны деньги чуть больше 500грн транзакция произошла через PayPal. У меня вопрос как кто-то мог зарегистрировать мою карту если она все время была при мне , я ею ничего не оплачивала? Как я могу связаться с поддержкой клиентов??!!
Если это карта привата, и было установлено приложение Privat24, то скорее всего через него получили доступ удаленно (через вирус на телефоне). Лучше в Приват обратиться тогда и обжаловать у них. Они при случаях мошенничества помогают быстро.
Ну и телефон если там был Privat24 лучше сбросить до заводских настроек (заранее все важное скопировать с телефона куда-нибудь). Потом пароль от Привата поменять и установить вход через логин+пароль+звонок(смс).
Добрый день, что делать если мой платеж был возмещен? Деньги на карту не вернулись. Можно ли вернуть эти деньги на карту, или отправить повторно? Как посмотреть баланс счёта, в личном кабинете вижу только баланс своей карты. Заранее спасибо
знаю способо вывести деньги с пейпала на карту приват . бистро . но проавда при курсе долара в 26 грн там примерно получитса 20 грн .. зато бистро и роботоает ) етот метод искал пол жизни )
Можете поділитися інформацією? Дякую!
куда можно вывести деньги из пейпал в регионе украины? этовообще возможно или нет?
Здравствуйте!Вопрос 1 -могу ли я в Украине пополнить счет Pay Pal в валюте -евро?
Вопрос 2 могу ли я оплатить за товар с Pay Pal в интернет-магазине в Италии?Какие комисии?
Здравствуйте. Могут ли мне на украинский PayPal переводить деньги из-за рубежа? Есть ограничения по странам, из каких нельзя делать перевод? То, что я не могу вывести из PayPal в наличку в Украине это я понял, но мне могут переводить на этот PayPal, если я в живу в Украине?
Нет