Корисна інформація

Каталог кращих Telegram каналів – найпопулярніші і цікаві канали України та СНД

9 Листопада 2020
5
admin Читать на русском
 1. Канали Телеграм про економіку, криптовалюту і криптовалютний ринок
 2. Телеграм канали про туризм і подорожі
 3. Телеграм канали про кіно, фільми, серіали
 4. Телеграм канали про науку і технології
 5. Telegram канали про музику
 6. Телеграм канали про книги й аудиокниги
 7. Телеграм канали про мистецтво і для фотографів
 8. Телеграм канали про дизайн
 9. Телеграм канали для вивчення англійської мови
 10. Телеграм канали про моду, стиль, красу
 11. Канали Телеграм про спорт і фітнес
 12. Телеграм канали про автомобілі
 13. Телеграм канали про кулінарію (рецепти)
 14. Канали Телеграм про медицину і психологію
 15. Телеграм канали про IT, інтернет, Hi Tech
 16. Телеграм канали з цікавими і корисними порадами і лайфхаками
 17. Телеграм канали новинні, гіфки, гумор, меми
 18. Телеграм канали на іншу тематику
 19. Висновок

Онлайн комунікація стрімко розширюється і охоплює більшу частину дорослого населення країни. Форми спілкування через інтернет відрізняються простотою і зручністю для користувачів. Практично всі соціальні мережі мають власні месенджери для приватного спілкування у вигляді переписки, обміну відео або аудіофайлами.

Зараз функціонують самостійні месенджери, серед яких своїм функціоналом вигідно відрізняється Телеграм (Telegram). Це кроссплатоформенний месенджер для смартфонів, що дозволяє обмінюватися мультиформатними повідомленнями, а також створювати власні канали. Аудиторія користувачів налічує більше 200 мільйонів людей.

Telegram активно розширює охоплення, і щомісяця цей месенджер поповнюється 600 тисячами нових користувачів. Крім того, що він служить засобом для комунікації між близькими, друзями або діловими партнерами, цей ресурс передбачає створення публічних інформаційних каналів. Це і є відмінна фішка, оскільки користувачі можуть вибирати тематичність і отримувати інформацію в тому ж вигляді, що і приватні повідомлення. Такий спосіб подачі інформаційного контенту створює певну камерність, а також гарантує конфіденційність для всіх учасників.

Грунтуючись на даних із відкритих джерел, ми склали список телеграм каналів 2023 року, обравши серед безлічі список хорошої якості, що містить цікавий контент, а також ті, які є найбільш популярними. Топ телеграм каналів структурований за тематикою матеріалів у них: для програмістів, дизайнерів, із музикою (поп, рок, реп). Тут ви знайдете цікаве і   для мандрівників, і для кіноманів із фільмами, і для любителів літератури, з літературними рецензіями і рекомендаціями.

У нашій добірці є також телеграм канали про політику, економіку, спорті, розваги, про моду і про тварин. Особливо зросла популярність про криптовалюти, зокрема про blockchain. На будь-який смак і для найвимогливішого користувача вони надають унікальну можливість оперативно отримувати авторську тематичну інформацію.

Канали Телеграм про економіку, криптовалюту і криптовалютний ринок

 1. “Все про Криптовалюти від Maanimo” https://t.me/maanimocrypto – про перспективні криптовалюти, чутки, прогнози щодо Blockchain, Bitcoin. Все лаконічно і просто,   а головне, в одному місці. Без реклами, повідомлень від фінансового порталу України – Maanimo.com.
 2. “Maanimo Credit” https://t.me/maanimocredit – ексклюзивні пропозиції по кредитах онлайн з імовірністю схвалення 97%, корисні статті, поради, рекомендації.
 3. “Maanimo_com” https://t.me/maanimo_com – новини та популярні статті про фінанси в Україні та курси валют. Тут регулярно оновлюються рейтинги банків і страхових компаній. Публікується інформація про мікрокредити, аналітичні та новинні матеріали.
 4. “Економіка “- 25 тисяч підписників дізнаються новини економіки, що відбувається у світі, в короткій і доступній формі.

Телеграм канали про туризм і подорожі

 1. “Travelhacks” – подорожі і лайфхаки. Дає поради для мандрівників, розповідає про поїздки у вигляді подорожніх нотаток. Контент   авторський, але є також інформація про авіакомпанії.
 2. “Bushcraft Channel” – бушкрафт, туризм і виживання. Про те, як добувати їжу, облаштуватися на незнайомій місцевості та інші корисні поради.
 3. «Емігранти» – як, куди, чому. Розповідає про життя емігрантів, біженців, а також надає корисний інформаційний контент.
 4. “Бродяги Дхарми” – для мандрівників із зазначенням цікавих місць і масою корисної інформації для проживання або під час поїздки.

Телеграм канали про кіно, фільми, серіали

 1. “Кінокляча” – затишний та інтелектуальний. У межах якого публікуються рецензії на новинки кінопрокату, серіали, анонсуються очікувані прем’єри.
 2. “Cinemarticle” – збірна солянка про новини кіно упереміш із рецензіями, посиланнями на саундтреки, новинами світу кінематографа.
 3. “KinoFact” – кумедна інформація про те, що залишається за кадром, про кіношні помилки, випадки на знімальних майданчиках та інша цікава інформація.
 4. “Сценаріум” – для тих, хто працює з текстами, зокрема зі сценаріями. Корисні поради і рекомендації по частині написання хороших текстів, майстерність складання діалогів, цікаві статті на тему кіно.
 5. “Кіно і Вино”. Статті, рецензії, огляди, новини кіноіндустрії.

Телеграм канали про науку і технології

 1. “Наука от Funscience” – понад 64 тисяч підписників. Публікуються новинки технологій, новини науки у вигляді науково-популярних статей, анонсів, описів. Все це викладено в доступному і цікавому форматі, що робить канал популярним як серед професіоналів, так і серед пересічних читачів.
 2. “Addmeto” – близько 40 тисяч підписників отримують свіжу інформацію зі світу технологій. Деякі публікації зроблені англійською мовою.
 3. “TechSparks” – 36,7 тисяч підписників дізнаються новини хайтек. Як анонсують свою тематику – анотовані посилання на цікаві, корисні і дивовижні новини хайтека.
 4. “Технології, медіа та суспільство” – ресурс колишнього головного редактора Apparat, журналіста Андрія Бродецького. Для багатьох це ім’я знайоме, він пише про вплив технології на сучасний світ і суспільство. Аудиторія понад 32 тисяч підписників.
 5. “Не тільки TED” – 24 тисячі підписників мають доступ до інформації про освіту та научпоп: TED, Vox, Kurzgesagt й іншим відео.
 6. “Zavtracast” має 5-тисячну аудиторію і спеціалізується на ігровому контенті, публікуючи подкасти про медіа, ігри, новинки технологічних гаджетів і про кіно. Тут можна дізнатися анонси майбутніх релізів у межах тематики, зазначеної вище.

Telegram канали про музику

 1. “Comma.com.ua” – це про сучасну українську музику, про новини світової музичної спільноти. Інтерв’ю, огляди нових альбомів, анонси та оглядові статті на музичну тематику.
 2. “VEVO Family”. Як можна здогадатися з назви, тут публікуються нові музичні відео. Припаде до смаку тим, хто бажає одними з перших ознайомитися з новими відео релізами.
 3. “Ніяких очікувань” – замітки про музику, питання і побажання. Відрізняється деякою камерністю і містить цікаві факти з життя музикантів.
 4. “Indie” – для любителів інді музики. Тут все, що пов’язано з цим напрямком у музиці.
 5. “Ретроманія” – канал про велику музику з минулого, далекого або не дуже. Любителям згадати і покопатися в музичному минулому.

Телеграм канали про книги й аудиокниги

 1. “Книжкове братство від онлайн бібліотеки Флібуста”. Тут щодня публікуються літературні новинки з оглядом і анотацією. Аудиторія близько 90 тисяч і є однією з найбільш чисельних серед літературних.
 2. “Вірші для любителів поезії”. Кращі віршовані твори зібрані в одному місці.
 3. “Научкіт // PopScienceCat” – науково-популярна література, рецензії автора і фото котика, такий особливий, що зібрав майже 4 тисячі підписників.
 4. “Чехов Пише” – 8 тисяч аудиторії має можливість регулярно знайомитися з листами А. П. Чехова, які були написані в день, коли зроблена публікація. Правда, листи написані багато років тому, але тим цікавіше проектувати сьогоднішню дійсність на те, що відбувалося раніше.

Телеграм канали про мистецтво і для фотографів

 1. “Вивчаємо художників”. Тут 12 тисяч підписників знайомляться з картинами, їхньою історією, осягають секрети відомих художніх полотен і намагаються оволодіти мистецтвом розпізнавати прекрасне.
 2. “Surrealism” – назва говорить сама за себе. Тут зібралися любителі сюрреалістичних образів в образотворчому мистецтві.
 3. “Cyberpunk Art” – для любителів прекрасного в жанрі кіберпанк.
 4. “Картини. Живопис. Мистецтво” – надає картини у вигляді фото з високою якістю розширення. Цей художній канал також супроводжує зображення відомостями про картину, художника, арт-галереї.
 5. “Beautiful land” – красиві фотознімки з різних куточків планети.
 6. “Animal Planet” – для фотолюбителів, які акцентують увагу на представниках тваринного світу. Різноманітність фауни з різних географічних зон.
 7. “World History” – про історичні події в фотографіях.
 8. “History Porn” – розповідає про події цього дня в минулому.

Телеграм канали про дизайн

 1. “Awdee Графічний дизайн” з 11 тисячами підписників розповідає і показує, як створюються дизайнерські ідеї, як втілюються на практиці в щось прекрасне. Для тих, хто хоче оволодіти дизайнерською майстерністю.
 2. “Fragments” – авторський, архітектора Юлії Каптур, що містить фрагменти проектів, тематичні дайджести, збірки. Буде цікавий тим, хто цікавиться дизайнерськими ідеями і шукає в них натхнення для своєї творчості.
 3. “Flat для дизайнерів” – спеціалізується на напрямку Flat.
 4. “Я вирішив стати дизайнером” – для початківців-дизайнерів містить корисні матеріали: статті, посилання, приклади.
 5. “СПNЗЖУ LOGO” – з підбіркою логотипів, вся інформація про лого.

Телеграм канали для вивчення англійської мови

 1. “English for Life” – містить кращі матеріали для вивчення англійської мови. Стане в нагоді тим, хто має базовий рівень знання англійської і бажає вдосконалювати свою граматику та вимову.
 2. “Story” – для тих, хто володіє англійською, але хоче її вдосконалювати за допомогою текстів на різну тематику. Також можна знайти посилання, де можна вивчити англійську мову з нуля або вдосконалювати її з носіями.
 3. “Slang Bang! / Сленг Бенг!” – представляє інтерес своїм незвичайним контентом, оскільки дає можливість вивчити або ознайомитися з рідкісними словами англійської мови: сленг, жаргонізми. Немає інформації про правила з граматики, проте підписники щодня дізнаються кілька нових слів з ужитку носіїв англійської мови.

Телеграм канали про моду, стиль, красу

 1. “Б’юті-блог ‘Rare Beauty’ “- розповідає про новинки у сфері краси, косметики, стилю. Відгуки користувачів, рекомендації і свіжа інформація сподобається тим, хто звик стежити за модними тенденціями в б’юті-світі.
 2. “Жіноча влада” – 15 тисяч підписників цікавляться нетрадиційними цінностями від авторки енциклопедії божевілля. Презентують самі творці, звертаючись з риторичним питанням до аудиторії: “Що робити, якщо ти хочеш вбивати, а тебе змушують будувати кохання?” Для зацікавлених б’юті-образами і жіночою красою в цілому.
 3. “Make Up” – допомагає створити свій образ за допомогою доступних косметичних засобів на будь-який випадок життя.
 4. “Секрет краси” – журнал для жінок і про жінок. Зібрано інформацію про стилі, моду, красу, кулінарні рецепти, програми харчування і все, що може цікавити представниць прекрасної статі.

Канали Телеграм про спорт і фітнес

 1. “Football Gate” – новини футболу з усього світу, подобаються більше 6000 підписників. Тут свіжі новини зі світу футболу, офіційна і неофіційна інформація.
 2. “Capper Store” – каталог прогнозистів спортивних подій, ігор, турнірів. Можна вибрати найбільш авторитетних прогнозистів, які впевнено дають прогнози на результат спортивних подій. Футбольний текстовий контент на футбольну тематику: грамотно, змістовно, дотепно і пізнавально.
 3. “Fitness Me” – містить найцікавіші вправи зі світу фітнесу, програми тренувань і іншу спеціальну інформацію для любителів фізичної активності.

Телеграм канали про автомобілі

 1. “Auto News Channel”  – для автолюбителів, містить інформацію про світові новини автопрому, історії, гумор.
 2. “Гараж” – про новинки в автомобілебудуванні, лайфхаки, а також іншу корисну інформацію.
 3. “Автодопомога” – містить цікаві статті, перевірені методи ремонту, допомогу в діагностиці.

Телеграм канали про кулінарію (рецепти)

 1. “Смачно і просто” – спеціалізується на публікації рецептів для всіх, хто бажає смачно готувати без особливих складнощів. Запропоновані рецепти містять інгредієнти, які завжди можуть бути на кухні.
 2. “Чоловіча кухня” – понад 16 тисяч підписників, для яких діє правило: “Справжню їжу готують справжні чоловіки”.
 3. “Варю компотік” – для початківців або тих, хто з простих доступних продуктів готовий створити щось приголомшливе. Легка подача інформації і дотепні авторські коментарі роблять душевним і живим канал.
 4. “Смачний понеділок” – кулінарної письменниці і фудфотографа Насті Понеділок. Рецепти і кулінарні лайфхаки.

Канали Телеграм про медицину і психологію

 1. “ASSS” – академічно про статеву і групову поведінку.
 2. “Намочи Манту” – про доказову медицину від медичних журналістів Даші Саркісян, Маріанни Мірзоян та Каріни Назаретян.
 3. “Медач | Medical Channel про medach.pro” – доказова медицина, кращий молодіжний засіб масової інформації про науку.
 4. “Психологія” – авторський контент про психологію нашої поведінки і мислення. “Вчіться розбиратися в людях з нами”, – закликають своїх передплатників автори каналу.
 5. “Федіатрія” – це педіатрія від Федора Катасонова. Дублюються записи з Фейсбук з тегом # федіатрія, а також інші короткі тексти про здоров’я дітей. “Мене звуть Федір Катасонов, і я педіатр Центру вродженої патології GMS Clinic”, – представляється він. Канал налічує 14 тисяч підписників.

Телеграм канали про IT, інтернет, Hi Tech

 1. “Rozetked” – офіційний канал проекту Rozetked. Текстові та відео розповіді про технології і не тільки.
 2. “All-in-One Person | Технології”. Софт і все таке, канал містить корисні посилання на додатки, знижки на платні і потрібні програми. Цікаві сервіси та сайти для любителів гаджетів.
 3. “Дуров позвонит” присвячений оновленням месенджера і його функціоналу, а також розміщує свіжі новини, перекладені твіти Павла Дурова, цікаві цифри і статті на тему месенджерів і IT.
 4. “Технологія майбутнього” – детально висвітлює майбутні технологічні новинки, які в найближчому майбутньому змінять наше життя.
 5. “SMM в Telegram” – корисна інформація для тих, хто хоче дізнатися про тонкощі ведення свого каналу.

Телеграм канали з цікавими і корисними порадами і лайфхаками

 1. “LifeHack” – канал із корисними порадами в різних сферах нашого повсякденного життя. Містить безліч незвичайних лайфхаків і просто цікавої інформації. Аудиторія понад 20 тисяч підписників.
 2. “LIFEHACK VIDEO” – відео контент про корисні поради на кожен день. Корисно і цікаво для аудиторії, понад 33 тисячі підписників.
 3. “Survival Guide”   – поради, які можуть врятувати життя і стануть корисним джерелом важливої інформації.
 4. “Корисні поради” – у своїй назві вмістив головну тему розміщеної інформації. Корисні поради час від часу потрібні всім, тому варто підписатися.

Телеграм канали новинні, гіфки, гумор, меми

 1. “WOW news” – найдивніші і кумедні події в світі одним реченням.
 2. “Життя Ютуб” – інформація про відеоблог, новини, рекомендації, корисна інформація.
 3. “Уповільнена зйомка” – публікує відео з уповільненим відтворенням, що привертає понад 2 тисяч підписників.
 4. “Funny Pics” – епіцентр гумору, смішні картинки, гумор кожен день
 5. “Маствотч” – кращі відео інтернету російською та англійською мовами.
 6. “Пекло Фотошопа” в анотації: “Нескінченно можна дивитися на три речі: вогонь, що горить, воду, що ллється, і гарну жіночу попку”. Вогню і води власник каналу не обіцяє, а ось третього у нього сповна і на будь-який смак.
 7. “Думки з душа”   – паблік з невеликими нотатками-міркуваннями на несуттєві теми. Місце, де ви можете прочитати думки, ідеї та філософські питання, які виникають у людей під час прийняття душу.
 8. “Slow motion gifs” – гіфки у сповільненій зйомці.

Телеграм канали на іншу тематику

 1. “Like Story || Кращі історії “- анонімні одкровення від підписників, історії з життя без брехні.
 2. “Підслухано” – публікує не вигадані історії з життя. Підписники діляться своїми думками, секретами, анонімність дотримується, що підвищує конфіденційність і відвертість історій, які розповідаються.
 3. “Інструменти редактора” – тут зібрана інформація про контент-маркетинг: корпоративні видання, статті, поради, інструменти.
 4. “Tattoo world” – майстер татуювання відбирає кращі роботи з усього світу від найкрутіших майстрів. І іноді пише щось корисне. Для шанувальників татуювань, арт-тату і всього, що пов’язано з цією культурою.

Висновок

Зрозуміло, опубліковані вище канали – це лише мала частина того великого інформаційного потоку, який щодня можна отримувати, якщо правильно зробити вибір. Канали набирають популярність і стають дублюючим інструментом як для приватних користувачів, так і для цілих медіа проектів, новинних порталів або технологічних платформ.

Telegram канали дозволяють максимально оперативно донести важливу інформацію своїм підписникам. На платформі месенджера можливо створювати спільноти за інтересами. Цей ресурс на сьогоднішній день є затребуваним найбільш просунутими користувачами мережі інтернет. Якщо ви хочете бути в їхньому числі, вибирайте на свій розсуд, а можливо, створіть свій канал.

Сподіваємося, що наша добірка популярних Телеграм каналів надала вам не тільки корисну інформацію, а й надихнула на щось більше. Не виключаємо можливості, що в найближчому майбутньому ваш канал посяде гідне місце в нашому рейтингу, а ваша аудиторія буде чисельною.

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Alex M
  07.04.2021

  Класна добірка! Щоправда без посилань не дуже зручно, а пошук Телеграмі іноді таке видає… Ще цікавий канал є про свята на кожний день – t.me/calendarday

 2. Лариса Константинова
  28.01.2020

  Отлично, но мало образовательных каналов, например канал для предпринимателей Украины – “ФЛП о главном”.

 3. Александр Харченко
  30.06.2019

  t.me/sbtage Лучший ??

 4. Александр Ракетов
  16.04.2019

  Действительно есть тут хорошие каналы. Но лучший – это оценочное суждение.

 5. Selena MrSelena
  28.12.2018

  Экология и разумное потребление
  ecology