Корисна інформація

Коди операторів мобільного зв’язку України: дізнайтеся, хто телефонував!

11 Лютого 2023
5
admin Читать на русском
 1. Коротка інформація про операторів України
 2. Коди мобільних операторів України
 3. Коди оператора Vodafone
 4. Коди оператора Київстар
 5. Коди оператора Lifecell
 6. Хто телефонував?
 7. Коди інших мобільних операторів
 8. Деякі особливості послуг операторів України
 9. Висновок

На 2020 рік в Україні існує три основних мобільних оператора: Київстар, Vodafone і Lifecell, які в повній мірі забезпечують населення усіма потрібними послугами та пропонують цілком гарні тарифи. Розмаїття пропозицій і чудових акцій з бонусами тільки додає привабливості, а якісний зв’язок вже більшою мірою покриває всю територію України.

Ще кілька років тому було складно не тільки запам’ятати код оператора, а взагалі його назву. Популярним було створювати не нові тарифи, а окремий вид пропозицій, які мали свої власні абонентські плани. Так з часом з’являлися:

 • Ace&Base, Djuice, Мобілич, Білайн;
 • Jeans, SIM-SIM, МТС;
 • Life:), Мобі та інші.

Всі ці оператори розцінювалися як окремі пропозиції для певних частин населення. Однак населення воліло б що-небудь одне та якісне.

Так і зараз, багато людей бажають об’єднання і використання тільки одного коду мобільних операторів України, що в принципі неможливо через різні фінансові та інші питання. Це хвилює майже всіх через велику кількість кодів операторів, які деяким складно запам’ятати, внаслідок чого при дзвінках губляться значні суми грошей з рахунку. Втім, досить просто вивчити або просто роздрукувати табличку, де будуть розміщені всі коди мобільних операторів України. Редакція Maanimo вам із радістю її надасть у цій статті, а ви будете знати, хто телефонує.

Коротка інформація про операторів України

Перш ніж розбиратися, які коди мобільних операторів існують в Україні в 2020 році, потрібно попередньо ознайомитися з інформацією про компанії, які надають послуги зв’язку населенню.

Одним із перших операторів мобільного зв’язку на території України став UMC, який за багато років перетерпів кілька великих змін. Так, компанія двічі проводила ребрендинг мережі, після чого називалася МТС, а нинішня назва – Vodafone. За весь час роботи характеризується абонентами, як відмінний оператор із хорошими умовами і якістю зв’язку.

СИМ карты

Наступною компанією, яка запустила свій бренд був Київстар – національний оператор, що охоплює велику кількість міст і селищ завдяки постійному розвитку мобільних мереж. Цей бренд активно бере участь у багатьох інвестиційних проектах, покращуючи і розвиваючи свою мережу для якісного використання.

Відносно молодою компанією можна вважати Lifecell. Правда, вона має новітнє обладнання для забезпечення відмінного зв’язку, багато послу,г і тарифи ввела однією з перших у країні. Наприклад, 4G інтернет.

Також є шанувальники зв’язку від Інтертелеком і Укртелеком, але їм віддає перевагу незначна частина абонентів. Усього ж найбільше користуються Київстаром – близько 42%, Vodafone – близько 40%, Lifecell – до 10%, а решта 8% припадає на інших операторів.

Коди мобільних операторів України

Взагалі коди стільникових операторів – це спеціальний ідентифікатор, що складається з трьох цифр, відноситься до певної мережі і компанії, яка надає послуги зв’язку для населення. В цілому код і номер забезпечують відмінний захист від непотрібних дзвінків, за винятком плутанини з деякими першими цифрами. Саме тому варто знати і пам’ятати всі коди, щоб уникнути плутанини і втрат грошових коштів.

Всі коди операторів України більш-менш легко запам’ятати, з огляду на той факт, що тепер основних тільки три, за якими були закріплені інші набори цифр, що залишилися. Окремо можна згадати, що код оператора 068 перейшов від компанії Beeline, яка закінчила роботу і увійшла в Київстар.

Тому найкраще розділити коди телефонних операторів на чотири категорії:

 1. Київстар;
 2. Vodafone;
 3. Lifecell;
 4. інші коди операторів України.

Коди оператора Vodafone

Всі без винятку коди оператора Vodafone (МТС Україна), залишилися колишніми, також як і власник. Змінена назва Vodafone представляє відомого європейського оператора, з використанням ідей і всієї організації роботи цієї компанії. Кілька оновилися тарифи, але як показує практика, у кращий бік і з більш якісним покриттям зв’язку.

Водафон

Наразі кодів оператора всього декілька, але при збільшенні кількості абонентів, компанія може задуматися над ще одним. Тому зараз варто запам’ятати такі:

 1. 050 – вважається одним з найперших кодів мобільних операторів України, отриманим з початку роботи стільникового зв’язку на території країни тодішнім брендом UMC. Після ребрендингу став основним кодом оператора МТС, а зараз і Vodafone;
 2. 066 – код оператора, який почав використовуватися в номерах Jeans. Створення цього оператора було направлено в основному на молодь, з відповідними тарифами та послугами. Зараз, код оператора 066 практично не використовується в нових пакетах, за винятком Vip-номерів;
 3. 095 – вводився після перших двох і зараз має непогану популярність. Раніше код оператора 095 призначався для UMC і Jeаns, причому в першому починався номер з усіх цифр крім 7 і 9, що були залишені другому. За статистикою, 095 – найбільш використовуваний код компанії;
 4. код оператора 099 – універсальний і планувався до використання для всіх брендів, які раніше представляли групу UMC. Оскільки 099 – код оператора достатньо молодий, він активно використовується в нових підключеннях і при переході зі старих.

За даними експертів, компанія Vodafone зараз налічує більше 15 мільйонів абонентів, що є відмінним результатом і демонстрацією якісних послуг і покриття.

Коди оператора Київстар

Київстар – компанія дуже популярна і, напевно, кожен знає коди, які до неї належать.

Киевстар

Єдиним невідомим можна назвати тільки 039 – представлений для бренду Голден Телеком, який довго не існував. Основні ж коди оператора Київстар такі:

 1. 067 – один з найперших кодів мобільних операторів в Україні, також вважається в перших рядах за кількістю абонентів. Наразі використовується в основному для підключення нових користувачів на контрактній основі, укладаючи договір;
 2. код оператора 068 – колишній код оператора Білайн, правда, без можливості нових підключень. Принаймні, поки що;
 3. 096 – код оператора Київстар, який раніше використовувався для абонентів Djuice;
 4. 097 – код оператора, з якого починав свою роботу бренд Djuice. Зараз код популярний, і часто трапляється в нових стартових пакетах;
 5. 098 – код оператора, який також має відмінну популярність і велику кількість абонентів.

Всього абонентів Київстару налічується понад 16 мільйонів.

Коди оператора Lifecell

Бренд Lifecell був створений турецьким оператором Turkcell, який до цього був причетний до іншої назви Life :). На даний момент кількість абонентів становить близько 6-7 мільйонів чоловік, більшість з яких молодь. Все це пояснюється зручними і вигідними тарифами, спрямованими на використання високошвидкісного інтернету.

Лайфселл

Такий оператор є, безумовно, відмінним варіантом для великих міст, а коди використовуються наступні:

 1. 063 – перший код оператора Лайф. Саме з нього почалася історія бренду, причому старт перевершив всі очікування. Код оператора 063 користується популярністю і зараз;
 2. код оператора 093 використовується з великим успіхом, доступний у продажу навіть і зараз.
 3. 073 – новий код і дуже приємно виглядає. Спочатку компанія планувала придбати 077, але фірмове використання трійки в кінці перевершило багато бажання, а також щоб уникнути плутанини операторів.

Хто телефонував?

Таблиця кодів мобільних операторів України

Назва оператора Коди моб. операторів
1 Київстар 067, 096, 097, 098
2 Vodafone (МТС) 050, 066, 095, 099
3 Lifecell (Лайф) 063, 073, 093
4 Шахрайські 070, 080, 090, 056, 057
5 Тримоб, PeopleNet, Інтертелеком 091, 092, 094

Коди інших мобільних операторів

Користуючись усіма позитивними сторонами (бонусами, акціями, вигідними пропозиціями і тарифами), люди обирають не тільки популярні Київстар, Lifecell, Vodafone, а й часто вважають за краще інших невідомих операторів. Коди операторів стільникового зв’язку завжди будуть викликати певні питання або обурення. Все це виключно через кращі пропозиції, хоч і стосується певних послуг: інтернету, 3G-інтернету або різних дзвінків. Тому є ще такі коди операторів мобільного зв’язку:

 • код оператора 091 – належить оператору Тримоб від компанії Укртелеком і спрямований для використання якісного 3G-інтернету;
 • 092 – це PeopleNet, який також використовується в основному для інтернету;
 • код оператора 094 – належить компанії Інтертелеком, яка вже давно намагається створити конкуренцію трьом головним українським операторам, але поки безуспішно. 094 код оператора новий і практично невідомий на даний момент;
 • 070, 080, 090 – такі коди українських операторів ще не закріплені за якимось окремим провайдером, але може скоро стати чиїмось за кругленьку суму грошей. Поки він може використовуватися лише шахраями для різних махінацій.

Також гарним прийомом для багатьох може стати код оператора 056, який, як багато хто подумає, відноситься не до нових кодів операторів, а насправді до міста Дніпро.

056 – код оператора “спеціальних проблем”, так називають його в народі, тому що шахраї з нього можуть дуже часто телефонувати, навіть у нічний час, скидати дзвінок, а при спробах перетелефонувати будуть зніматися великі суми грошей. Також зловмисники можуть викласти номер із таким кодом на сайті оголошень по роботі, а під час дзвінку на нього з вас спишеться чимала сума.

Погану репутацію має і код оператора 057, який використовується для впровадження робота, що просуває різну продукцію. Безліч жертв з продажами знаходять на olx.ua, де торговельний простір не обмежений і має вільну основу без спеціальних захистів. Код є основним для міста Харкова.

Окремою групою кодів операторів стільникового зв’язку можна виділити стаціонарні:

 • Вінниця – 043;
 • Дніпро – 056;
 • Донецьк – 062;
 • Житомир – 041;
 • Запоріжжя – 061;
 • Івано-Франківськ – 034;
 • Київ – 044 і 045;
 • Кропивницький – 052;
 • Луганськ – 064;
 • Луцьк – 033;
 • Львів – 032;
 • Миколаїв – 051;
 • Одеса – 048;
 • Полтава – 053;
 • Рівне – 036;
 • Суми – 054;
 • Тернопіль – 035;
 • Ужгород – 031;
 • Харків – 057;
 • Херсон – 055;
 • Хмельницький – 038;
 • Черкаси – 047;
 • Чернігів – 046;
 • Чернівці – 037.

Деякі особливості послуг операторів України

Відмінною послугою, яка до того ж і недорога, а в деяких випадках навіть безкоштовна, є антивизначник. Вона дозволяє приховувати код мобільного оператора і номер від інших абонентів різних операторів. Дуже корисно для тих, хто займається продажами, але багато хто воліє не брати трубку від таких невідомих номерів. Зовсім нещодавно компанія Vodafone почала надавати нову послугу – “Супервизначник номера”, яка зможе визначати коди мобільних операторів та номери, без винятку, навіть при всій секретності.

Але більш популярною послугою в Україні вважається “Хто телефонував?”. Вона дуже затребувана, тому що дозволяє абонентам дізнаватися про пропущені виклики, в той час, коли сідає батарея в телефоні або відсутнє покриття зони дії мережі. Це дуже зручно, причому деякі оператори надають варіанти SMS-відповідей для різних ситуацій або часу доби. Але єдине, що об’єднує всі компанії, які надають послугу “Хто телефонував?” – абсолютна її безкоштовність.

Мобильный телефон

Дізнатися, хто телефонував, може і людина з найкрутішим смартфоном, і бабуся з кнопковим девайсом, тому як вся інформація надходить через SMS-повідомлення, після чого можна зателефонувати потрібному абоненту. Однак для тих, хто використовує Антивизначник номера, можуть виникати проблеми, їхній номер не буде вказано в повідомленні, обмежуючись лише часом дзвінка і датою.

Коди мобільних операторів світу відрізняються більшою варіативністю і числом номерних знаків, і, як правило, рідко запам’ятовується іноземцями. Вони вважають за краще вести телефонні книги або використовувати пам’ять телефону. Їхні коди операторів мобільного зв’язку настільки заплутані, що самі співробітники компаній не завжди пам’ятають, що і куди відноситься.

Висновок

На завершення можна підвести тільки один підсумок – в Україні в 2020 році існує стабільних три компанії, які надають відмінні послуги і мають хороше покриття мережі. Коди мобільних операторів нескладні, їх можна легко запам’ятати, а можна просто скористатися таблицею з цієї статті, яка допомогла б зрозуміти, хто є, хто.

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Нина Шупта
  20.05.2021

  Спасибо, сохранила себе. А вы знали, кстати, как можно пополнить лайф без комиссии через Global24 электронный кошелек. С него же и домашний интернет оплачивать можно и тоже без комиссии.

 2. Оксана Ищенко
  09.05.2021

  Спасибо, очень полезная информация.Кстати, кто там не знал , сейчас можно пополнить киевстар без комиссии через Global24 электронный кошелек. Я так и домашний интернет пополняю и тоже без комиссии.

 3. Вова Бруско
  29.10.2020

  Очень полезная информация

 4. Andrew Nemo
  11.07.2019

  Читай внимательно, о Харькове там написано. А 057 действительно часто используется для афер

 5. Sergiy Anoshkin
  18.02.2019

  057 – городской код Харькова, 080 – это бесплатный номер 0800 если цифру перенести так как большинству привычно. Например comfy 0-800-303-505 или если разбить по другому 080 030-35-05