Рейтинг кешбек сервісів в Україні: заощаджуємо на покупках
Покупки в інтернеті стали невід’ємною частиною нашої реальності – для багатьох це простіше, швидше, а вибір в рази більше. До того ж, купуючи товари в мережі, можна істотно заощадити. Про розпродажі дізнатися нескладно як через Інтернет, так і масштабну рекламу, що йде по ТБ. Але існує і ще один, постійний і стабільний спосіб економії – кешбек.
Здійснити покупку з кешбеком і повернути собі частину витраченої суми пропонують багато сайтів, в тому числі і всесвітньо відомий AliExpress. Не відстають і інші популярні сайти: Розетка, Amazon тощо. Що таке кешбек, як його використовувати українцям і як вибрати для себе оптимальний варіант, розповімо далі в цій статті.
Що таке кешбек?
В перекладі з англійської Cash Back позначає «повернення грошей». Дійсно, Кешбек – це вдало придуманий маркетинговий хід, при якому покупцеві повертається частина витрачених коштів. Це нагадує набір бонусних балів за покупку. Тільки у випадку з кешбек у людини з’являється можливість одержати не ефемерні бонуси, які все одно доведеться витрачати в тому ж магазині на придбання іншого товару, а «реальні» кошти. Вони зараховуються назад на рахунок (зазвичай по закінченні якогось часу), і витратити їх можна на що заманеться.
Така практика сподобалася покупцям, і кешбек швидко став популярним. Якщо кілька років тому про можливість повернути гроші через кешбек знали тільки «найпросунутіші» користувачі, то сьогодні сервіси кешбек обслуговують понад 10 мільйонів покупців. І, згідно зі статистикою, ця кількість тільки зростає.
Повертати кошти за покупку приємно, але виникає питання, в чому ж вигода для творців кешбек і чи немає тут підступу? Вся справа в рекламі, кешбек вважається більш вигідним маркетинговим ходом, ніж просто рекламна компанія із закликом: «Купуйте у нас!&Raquo;. Тобто спонсорують його безпосередньо власники торгових майданчиків.
Це працює приблизно так. Компанія виділяє кошти на рекламу і залучення клієнтів, а ця сума передається посередникам, якими в цьому випадку виступають кешбек-сервіси. Вони залишають частину грошей собі, а інша частина як раз і повертається клієнтам на картку за покупки. Бажання отримати що-небудь дешевше початкової вартості велике, і люди починають робити покупки. А іноді і самі приводять нових покупців – багато кешбек-сервісів пропонують винагороди за реєстрацію в системі нових користувачів. В результаті, задоволеними залишаються всі, і можна зробити висновок, що кешбек – це ніяке не шахрайство, а взаємовигідний симбіоз торгового майданчика, сервісів з повернення грошей і покупців.
Варто знати, що спочатку кешбек набув популярності завдяки китайському торговому майданчику AliExpress. Пропоновані там товари і так були недорогими, а після появи послуги повернення грошей стали загальнодоступними. Підігрівали інтерес і початкові великі відсотки кешбек (доходило до 18% з однієї покупки). Але і сьогодні, коли повернути більше 6% з товару не вийде, послуга продовжує залишатися цікавою.
Як отримати кешбек?
Багатьох цікавить питання: “Як купувати з кешбек?” Процедура отримання cashback інтуїтивно зрозуміла. Потрібно виконати всього кілька простих кроків:
- Створіть свій аккаунт в одному з кешбек сервісів в таблиці нижче;
- Виберіть потрібний Вам інтернет-магазин;
- Зробіть в ньому покупку необхідного товару або послуги в стандартному режимі;
- Отримайте частину витрачених грошей назад.
Кращі cashback сервіси України
Описуючи принцип роботи кешбек, ми спиралися на припущення, що всі ці сервіси працюють чесно і безперебійно. Однак реальність, як Ви здогадуєтеся, не така райдужна. Зростання популярності кешбек привело до збільшення числа подібних сервісів – на сьогодні їх налічується понад півсотні. Частина з них чесно виконують свої зобов’язання, на інші ж користувачі постійно скаржаться. Вибираючи найкращі кешбек в Україні, варто звертати увагу на:
- Надійність сервісу і терміни його роботи. Краще не користуватися новим і ще неперевіреним кешбеком. Перед реєстрацією варто почитати відгуки про нього на різних майданчиках, щоб скласти власну думку. Негатив буде завжди, але якщо його занадто багато, то пошукайте інший сервіс.
- Зручність користування сервісом. Найчастіше проблеми з поверненням коштів пов’язані з тим, що система користування кешбек надто складна і заплутана. Без сумнівів відмовляйтеся від такого сервісу, ми живемо в світі конкуренції, і якщо організація, що надає послуги, не в змозі забезпечити ваш комфорт, то вона не заслуговує на увагу. Знайдіть що-небудь більш відповідне.
- Кількість і якість магазинів-партнерів. Мати занадто багато акаунтів в сервісах з кешбек незручно, краще шукати одразу масштабний і надійний.
- Швидкість зарахування коштів. Тут все зрозуміло, кому захочеться довго чекати повернення своїх коштів?
- Мінімальну суму, дозволену для виведення, і способи виведення грошей. Зазвичай цих варіантів буває кілька. А сума повинна бути без обмежень або невеликий (від 10 доларів).
Найбільш популярні кешбек сервіси України на даний момент:
Кешбек сервіси | Кількість магазинів | Cashback |
---|---|---|
Більше 1400 | Отримати кешбек! | |
Більше 1000 | Отримати кешбек! |
Кожен з цих сервісів має велику кількість позитивних відгуків, співпрацює не тільки з AliExpress, але і з великими закордонними магазинами, на зразок GearBest, а також з низкою українських (Розеткою тощо).
Основна перевага для українців – можливість накопичення коштів у гривнях (адже в основному виплати йдуть в рублях або доларах), а також безпроблемний висновок на діючі в Україні банківські карти і поповнення мобільних телефонів.
Кешбек на AliExpress
Кількість щоденних відвідувань Аліекспреса сягає 3,6 млн людей, а сума замовлень за рік близько 240 млн. Не дивно, що з таким популярним торговим партнером намагаються співпрацювати все без винятку сервіси кешбек. При оформленні кешбек на Аліекпрес варто враховувати довгу затримку при виведенні, вона обумовлена системою захисту покупців. Поки покупка не буде доставлена, а термін повернення товару не закінчиться, кошти будуть «заморожені». Затримка може складати від 2 тижнів до декількох місяців.
Вибрати один, найкращий, сервіс кешбек з Аліекспрес складно: свої переваги і недоліки є у кожного. Опишемо ті з них, які мають високий рейтинг серед користувачів і зручні для застосування в Україні.
Letyshops (Летішопс)
Вважається найпопулярнішим сервісом в Україні. На даний момент до нього підключено більше тисячі магазинів, більшість з яких орієнтовані на ринок країн СНД. Розмір кешбек на Аліекспрес середній, він становить 1,95% за покупку техніки і 3,9% за всі інші товари. Цікавий розділ товарів з кешбек до 90% – любителі шопінгу оцінять його по заслугах.
Переваги, крім великого вибору магазинів, полягають у наступному:
- проводяться акції з вкрай вигідними умовами;
- на Аліекспрес часто пропонується подвійний кешбек;
- надаються промо-коди, розігруються призи, для активних користувачів тут маса бонусів;
- діюча програма лояльності для оптових або просто постіних покупців. Після накопичення певної суми грошей кешбек стає вище на 30%;
- порівняно маленький відсоток негативних відгуків – на 30% менше, ніж у інших сервісів.
Цікавий факт. За три роки користування сервісом було виплачено понад 1 млн доларів – це чимало говорить про надійність.
Зареєструватися можна в один-два кліка, в залежності від того, проходите ви процедуру реєстрації через соцмережі або через офіційний сайт Letyshops. В останньому випадку треба буде придумати не тільки пароль, але і логін. А ось з використанням можуть виникнути проблеми, щоб точно отримати повернення, потрібно прочитати інструкцію і ретельно її дотримуватися.
Виводити кошти можна на рахунок телефону, WebMoney, PayPal, карту VISA або Mastercard українських банків. Виведення дозволяється після накопичення на рахунку 250 грн.
КешФоБрендс
Cash4brands – ще один перевірений сервіс, особливо зручний для покупок з мобільного телефону. Працює вже 3 роки, за цей час виплатив близько 25 млн грн. Зареєструватися можна також через соцмережу або перейшовши на офіційний сайт. Після реєстрації потрібно підтвердження е-мейла.
Зареєструвавшись, потрібно буде подивитися в особистому кабінеті інструкцію з використання сервісу, після чого можна переходити до покупок.
На сервісі є зручна і зрозуміла система збільшення відсотків кешбек в залежності від суми ваших покупок. 150 витрачених на шопінг гривень дадуть вам бронзову медаль і додаток до кешбек від 5 до 10%, 1000 гривень подарують «срібло» і збільшення кешбек до 10-20%. Після витрати в 5000 грн з’явиться «золото» і 30%, а 10000 грн дозволять набути статусу «Преміум» і повертати до 68% від суми покупки.
Разом, сервіс дозволяє отримувати кешбек в розмірі:
- 1,6-12,69% – при покупці телефонів;
- 3,1-5,21% – при покупці всього іншого.
Виводити можна на WebMoney (без мінімальної суми), поповнювати мобільний телефон, і на карту Visa і MasterCard.
Відгуки про даний кешбек різні, є як позитивні, так і негативні, однак в рейтингах сервісів він тримається досить високо.
ePN
Сервіс користується величезною популярністю завдяки високому кешбеку на Алі – до 10% за першу покупку і 5% на наступні. Якщо вірити відгуками користувачів, саме його вважають найбільш вдалим і надійним для покупок на Аліекспрес. Переваг його використання багато:
- підключено п’ять найбільших торгових майданчиків;
- регулярні знижки, акції, промо-коди;
- є голосування за товар місяця;
- регулярні розіграші призів;
- можливість заробітку на ePN на реферальних посиланнях.
Реєструватися потрібно на офіційному сайті, далі користуватися плагіном, щоб кешбек точно нарахували. Цікаво, що ePN повертає кошти навіть за втрачені замовлення. Також є розділ товарів з кешбеком в 90%.
Одночасно з цим варто враховувати, що існує поширений баг: навіть якщо плагін сигналить про те, що кешбек врахований, він може не зарахуватися. До того ж не варто занадто сильно розраховувати на службу підтримки, вона реагує не завжди. Саме це і служить найбільш частою причиною для негативних відгуків.
Висновок можливий різними способами, мінімальної суми по Україні немає, росіянам же для виведення коштів буде потрібно накопичити 10 доларів.
Megabonus
Неоднозначний сервіс, який частина користувачів хвалить, а частина відкрито називає «мега-кидаловом». Працює протягом 4 років і орієнтований виключно на Аліекспрес. Відсоток обіцяють 9,19%, однак варто враховувати, що це тільки на першу покупку.
Реєструватися потрібно на офіційному сайті, там можна вибрати розширення для браузера або смартфона. Мегабонус дуже зручний при покупках з мобільного телефону або планшета.
Відсоток повернень:
- 9,19% – на першу покупку;
- 4,59% – на наступні;
- 4,51% – на першу покупку в телефоні;
- 2,25% – на наступні.
Виведення грошей досить незручне, оскільки передбачає комісію. Без неї можна вивести лише на ВебМани і Яндекс.Деньги. З відсотком (3,2%) вийде перекинути кошти на мобільний телефон і банківську картку. Мінімальна сума виводу – півтора долара. Також Megabonus лають за велику кількість «накручених» відгуків.
payBack
Один з перших українських сервісів. Пропрацював понад два роки, датою його заснування вважається січень 2016 року. За цей час він підключив приблизно сто магазинів.
На Розетці payBack дає до 4%, але якщо врахувати наявність промокода, а також існуючу програму лояльності, то 1.4% з техніки ніхто не дає, тільки цей кешбек сервіс.
Що стосується Аліекспрес, то для нього ставка до 3%, але якщо ви берете участь в програмі лояльності, то ставка буде навіть вище – до 4,2%. Часто проходять різноманітні акції, так, наприклад, наразі по одній з них – 4,5%.
Що стосується інших торгових мереж, то:
- Gearbest – до 3%,
- Мойо – 2%,
- Цитрус – 1,15%,
- Комфі – 1,5%,
- IHerb -5%.
Хотілося б відзначити одну незаперечну перевагу сервісу payBack – вони єдині, хто дає можливість виводити кешбек частинами, а не все одразу. При використанні схожих сервісів вам доведеться виводити кешбек «під нуль».
Вивести кошти можна на мобільний, банківську карту або Вебмані (на доларовий або гривневий рахунок). При цьому зніметься комісія, від 1 до 2 відсотків. Мінімальна сума виводу – 100 грн (на картку), 10 грн (на мобільний), 10 доларів – на Вебмані.
Switips
Switips – порівняно молодий кешбек-майданчик, який розрахований, в першу чергу, на СНД. Нещодавно з’явившись на ринку, він вже встигнув зарекомендувати себе як платформа з найвищим відсотком повернення, для деяких магазинів він досягає 36%.
Як cash back для Aliexpress цей сервіс підійде відмінно ще і з тієї причини, що мінімальна сума виводу становить всього 250 грн., які накопичаться вже через місяць покупок.
Серед інших достоїнств цього сервісу варто назвати:
- високу швидкість нарахування кешбек – не більше 4 днів;
- велику кількість магазинів-партнерів – більше 700;
- можливість придбання Gold-статусу, що підвищує розмір виплат удвічі.
Gold-статус обійдеться вам в 34 євро, однак ця сума досить швидко повернеться на ваш рахунок у вигляді кешбеку.
Також сервіс пропонує зареєстрованим користувачам бонус за реєстрацію друзів. Отримати його дуже просто, необхідно надіслати другу свою реферальне посилання, і після того, як він зареєструється, ви будете отримувати бонус 5% від кожної його покупки. Якщо ж ця людина вирішить придбати Gold-статус, на ваш рахунок система моментально нарахує близько 600 грн.
Відгуки про цей майданчик виключно позитивні – всі користувачі відзначають вигоду, простоту використання і надійність сервісу.
Кешбек з Rozetka
Rozetka – популярний український інтернет-супермаркет. Основний його напрямок – електроніка і побутова техніка, проте, в «Розетці» можна знайти і безліч інших товарів: одяг, взуття і навіть кондитерські вироби.
У Розетки є сервіс, який дозволяє дізнатися, який відсоток кешбеку вона заплатить за той чи інший товар, але купувати доведеться все одно через реальний кешбек-сервіс.
Відсоток кешбек залежить від категорії товару, мінімальний відсоток у побутової техніки, комп’ютерів, ноутбуків, а максимальний у різноманітних «непрофільних» категорій, таких як одяг, взуття, спортивний інвентар, іграшки, різноманітні аксесуари та периферійні пристрої для комп’ютерів (миші, клавіатури, колонки). Відсоток повернення може здатися невеликим, проте при активних покупках або велике замовлення в підсумку на ваш рахунок повернеться значна сума.
Середній час очікування кешбеку становить 21 день. Зверніть увагу, що при використанні промокодом кешбек НЕ зараховується.
Виплата відбувається одразу ж після того, як ви оформили замовлення. Головне, не закрити під час процесу вкладку з магазином, так як замовлення і нарахування відсотків повинні відбуватися в рамках однієї браузерної сесії. В іншому випадку сервер просто «не зрозуміє», що замовлення зробили саме ви.
Cashback на Amazon
З найпопулярнішим американським інтернет-магазином Amazon співпрацює безліч сервісів повернення коштів. На жаль, не всі кешбек-сервіси доступні в Україні і не всіма однаково вигідно ними користуватися. Найбільш затребуваним і надійним кешбек-сервісом для Amazon заслужено вважається Ebates – американський сайт, який співпрацює з усіма найбільшими інтернет-магазинами світу.
Відсоток, що повертається цим сервісом з покупок на Amazon, вельми значний і може досягати 10%. Однак у користування Ebates існують певні нюанси:
- По-перше, Кешбек зараховується не за всі покупки. Це особливість не сервісу, а самого магазину, Amazon повертає відсотки тільки при покупці товарів з певних категорій. Список цих категорій періодично оновлюється, але частіше за все в ньому виявляються одяг, дитячі речі та іграшки, сумки і валізи, а також товари ручної роботи. Актуальний перелік «знижкових» категорій можна подивитися на сайті Amazon.
- По-друге, Ebates повертає відсотки не постійно, а лише в кінці «розрахункових періодів», тобто, чотири рази на рік: 15 травня, 15 серпня, 15 листопада і 15 лютого. При цьому якщо на вашому рахунку менше 5$, ці гроші зараховуються в рахунок наступного звітного періоду.
Проте, ці не дуже зручні особливості окупаються високим відсотком повернення і надійністю сервісу.
Який cashback сервіс кращий?
Порівнявши всі перераховані вище cashback-сервіси, дуже складно дати однозначну відповідь, який з них краще. Все не так однозначно і потрібно дивитися за обставинами – який саме товар, на якому майданчику і в який час Ви збираєтеся купувати. У кожному з кешбек-сервісів можуть бути промокоди і акційні пропозиції, які в даний момент часу будуть найбільш вигідними.
Рекомендація – перед покупкою переглянути всі пропозиції кешбек-сервісів, а краще вже заздалегідь бути зареєстрованим в кожному з них!
Редакція Maanimo розглянула основні веб-ресурси для економії на покупках. Тепер Ви знаєте найважливішу інформацію про кешбек-сервіси, якими можна користуватися в Україні. Ігнорувати їх не варто, навіть найменший відсоток повернення дозволить в підсумку заощадити приємну суму. Так що вибирайте той сервіс, який вам найбільш до душі, реєструйтеся і вперед, за новими покупками!
Коментарі
Статья ваша предвзятая. Кто заплатил- того и хвалим, остальных в упор не замечаем. Есть нормальные адекватные конторы по кэшбэку, которые не сильно в рекламе нуждаются, потому что дорожат репутацией и так.