Корисна інформація

Популярні системи грошових переказів в Україні

11 Лютого 2023
8
admin Читать на русском
 1. Українські платіжні системи
  1. Поштовий переказ від Укрпошти: тарифи і відгуки
  2. Швидка Копійка: відгуки і тарифи
  3. Welsend: відгуки і тарифи
  4. Privat Money : загальна інформація, коментарі та тарифи
 2. Іноземні платіжні системи
  1. Western Union: відгуки, тарифи, інформація про компанію
  2. MoneyGram: інформація про послуги, відгуки і тарифи
  3. IntelExpress: відгуки і тарифи
  4. Coinstar Money Transfer: відгуки і тарифи
  5. TransferGo
  6. TransferWise: відгуки і тарифи
 3. Звідки переказують гроші?
 4. Нововведення, пов’язані з грошовими переказами
 5. Висновок

Сьогодні в повсякденному житті ми дуже часто стикаємося з необхідністю переведення коштів. Перекази постачальнику, бізнес-партнеру, дітям, учням за кордоном або ж миттєві перекази в разі екстреної ситуації у родичів. У кожному цьому випадку в пріоритеті терміновість і максимально вигідна пропозиція.

Серед найпопулярніших способів: перекази з карти на карту, електронні платежі за допомогою різноманітних мережевих систем і сервісів, електронні кошики і перекази за допомогою системи SWIFT. Однак провідне місце, як і раніше, займають системи переказів грошових коштів без відкриття банківського рахунку, про них ми сьогодні і поговоримо.

Українські платіжні системи

Через комісійні великих розмірів міжнародні системи переказів менш популярні для грошових операцій в межах України. Рішенням задачі стали швидкі і недорогі перекази грошей в країні за допомогою вітчизняних систем грошових переказів. Давайте більш детально розглянемо існуючі в Україні варіанти переказів грошових коштів.

Инфографика

Поштовий переказ від Укрпошти: тарифи і відгуки

Серед можливих варіантів грошових переказів в Україну з-за кордону, а також країною є поштовий переказ. На сьогодні Укрпошта співпрацює з національними поштовими операторами 30 країн, серед них країни СНД, ЄС, Туреччина і Марокко. Максимальна сума переказу з України в інші країни 14999 грн в день від одного відправника. Гранична сума, яку можна отримати в день – 150 тисяч гривень. Є варіант адресного і термінового переказу для наступних країн: Азербайджан, Білорусь, Казахстан, Молдова, Сербія, Португалія. Відгуки про Поштовий переказ в більшості випадків позитивні.

Тарифи системи поштовий переказ:

 • Відправник – юридична особа: сума від 10, 00 грн до 2000, 0 грн – комісія 2%. Понад 2000, 0 грн. – 1%.
 • Відправник – фізична особа: сума від 10, 00 грн. Комісія 2% – 2000, 0 грн., Понад 2000, 0 грн – 1% + 8 гривень.
 • Адресний переклад 1% від суми переказу +19 гривень, термінов – 1% від суми переказу + 5 гривень.

Також серед додаткових послуг Укрпошта дозволяє відстежити грошовий переказ за допомогою поштового повідомлення або смс повідомлення, яке надійде вам нам телефон і повідомить про отримання грошових коштів.

Швидка Копійка: відгуки і тарифи

Система грошових переказів державного Ощадбанку. Серед плюсів досить велика кількість пунктів обслуговування по всій Україні (більше 4 тисяч) з можливістю миттєвого переказу коштів за пару хвилин без відкриття банківського рахунку. Відгуки про«Швидка Копійка» досить суперечливі, є як її шанувальники, так і противники.

Що стосується тарифів за переказ кощтів системою «Швидка Копійка», то переказ через відділення на суму до 1000 грн включно коштуватиме 2% від суми (але не менше 10 грн), а більше 1000 грн – 1% + 10 грн.

За переклад через WEB-банкінг / Mobile-банкінг знімуть менше комісії: на суму до 1000 грн і вище – 1% + 3 грн.

Welsend: відгуки і тарифи

Міжнародна система переказів грошових коштів по території України і за її межами. У списку компанії більше тисячі пунктів обслуговування по Україні та 23 тис. за межами країни. Переклади здійснюються в 4 валютах: гривні, доларах США, євро і російських рублях. Розмір комісії залежить від способу отримання та сплачується відправником. Існує можливість скоротити розмір комісії постійним клієнтам з «Карткою Клієнта». До безперечних плюсів варто віднести можливість отримати грошей, відправлених з карти будь-якого українського банку.

Відправлення переказа: з сайта Portmone, АБ «УКРГАЗБАНК» або с сайта-партнера Системи Welsend.

Тарифи системи Welsend:

 • Перекази по Україні – гривня: на будь-яку суму, комісія 0,7%, але не менше 10 гривень. Розмір комісії за Карткою Клієнта – 0,35%, але не менше 3 гривень.
 • Тарифи на переказ валюти залежать від країни відправника / одержувача. За відправлення переказів за межі України на будь-яку суму в USD/EUR/RUB береться клієнтська плата від 0,5% до 2,6% в залежності від країни. На відправку в Україну – від 0,95% до 3,5%.
Велсенд

Privat Money : загальна інформація, коментарі та тарифи

Міжнародна система грошових переказів від АТ КБ «Приват Банк». Валюта переказа по Україні – гривня, за кордон – долар, євро. Переклад легко і просто отримати в системі Приват 24, в терміналах самообслуговування, в банкоматі, відділенні ПриватБанку або ж в мобільному додатку. Також дуже зручним є отримання переказу на карту, зв’язавшись з оператором по номеру 3700. Відгуки про грошові перекази Privat Money тільки позитивні, і цією послугою варто користуватися.

Країни переказу/отримання грошей:

 • Чехія,
 • Німеччина,
 • Швеція,
 • Польща,
 • Словаччина,
 • Италія,
 • Латвія,
 • Данія,
 • Монголія,
 • Азербайджан,
 • Молдова,
 • Україна.

Тарифи системи Privat Money:

 • По Україні 0,5% або мін. 1 гривня в терміналах самообслуговування, 1% або 5 гривень у відділеннях банку.
 • Комісія за перекази за кордон залежить від суми і країни одержувача / відправника, більш докладний список можна подивитися на сайті ПриватБанку.

Іноземні платіжні системи

В Україні на даний момент функціонують 7 міжнародних платіжних систем, серед яких Intel Express, MoneyGrаm, Western Union, Sigue Money Transfer та інші. При цьому 25 листопада 2019 року Національний банк України погодив умови і порядок діяльності в Україні нової міжнародної платіжної системи TRANSFAST, яка незабаром розпочне свою роботу. Transfast – глобальна система переказу коштів, яка надає свої послуги більш ніж у 125 країнах.

Western Union: відгуки, тарифи, інформація про компанію

Міжнародна система переказу грошових коштів, що працює в 196 країнах світу зі 117 000 пунктів обслуговування клієнтів. Компанія працює в Україні з 1993 року, на сьогодні має 2 тисячі пунктів обслуговування, в основному це банки-партнери. Серед безперечних плюсів високий рівень безпеки і добре розвинена система партнерів, включно з «Укрпоштою».

Для отримання переказу необхідний контрольний номер і пароль. Виплата грошових коштів здійснюється у валюті, вказаній контрагентом.  Грошові перекази по Україні здійснюються виключно в національній валюті, за межі країни можна переказати долари США, євро і рублі.  Курс валюти встановлюється тричі на день самою компанією і повідомляється під час проведення транзакції. Відгуки про Western Union кажуть про велику кількість шанувальників послуг компанії.

Тарифи системи Western Union.

По Україні 1% на суму понад 1500 гривень, але не менше 7, 50 гривень. При грошових переказах з Росії в Україну 150 рублів на суму 12 000 рублів, і 1,5% на суму больше 12 000 рублів. Комісія за переказ грошей в інших напрямках залежить від країни отримувача.

MoneyGram: інформація про послуги, відгуки і тарифи

Створена ще в 1988 р, сьогодні система здійснює грошові перекази в більш ніж 140 країнах світу, маючи понад 50 тисяч обслуговуючих пунктів. Робота системи аналогічна системі Western Union. Для отримання переказу необхідний паспорт і контрольний номер. Плюси – високий рівень захисту міжнародних переказів і велика кількість банків-партнерів, правда система має певні недоліки.

По-перше, Money Gram не провадить переказ грошей по Україні, по-друге, за межі країни можна перевести тільки євро, а виплати переказів можливі в доларах США або євро, виходячи з побажання відправника.

У Money Gram багато позитивних відгуків і тисячі вдячних клієнтів по всьому світу.

Маниграм

Тарифи системи MoneyGram:

 • До країн ближнього зарубіжжя 2,5 $ за суму від 2 до 100$. На суму від 100,01 до 10 000,00 $ – 2,5% від суми переказу.
 • У країни далекого зарубіжжя 9 $ за суму від 1 до 50 $. На суму від 50,01 до 100,00 $ – 11 $.
 • У Росію – 2,5$ за суму від 2 до 125 $. На суму від 125,01 до 10 000,00 $ – 2,5% від суми переказу.
 • У Гонконг – 1 % за суму від 1 до 1000$. На суму від 1000,01 до 10 000,00 $ – 0,1% від суми переказу.

IntelExpress: відгуки і тарифи

Система грошових переказів між фіз. особами, заснована в 2006 році в м.Тбілісі. З 2011 року система здійснює свою діяльність на території України. На сьогоднішній день компанія Intel Express представлена в 90 країнах світу. Валюти для виплат– долари США, євро і рублі.

Міжнародний переказ можна отримати як на карту, так і готівкою. Клієнти можуть зробити термінові грошові перекази без відкриття рахунку, не переплачуючи величезних комісій. Відправляти і отримувати гроші можна тільки в доларах і євро.

Для отримання необхідний паспорт і контрольний номер. Коли відправник зробить переклад, він отримає унікальний код. Його потрібно повідомити одержувачу, щоб він міг забрати свої кошти. Залиште свій відгук про IntelExpress в коментарях.

Тарифи системи IntelExpress.

Вартість переказу залежить від валюти і країни.  У доларах комісія складає від 1% до приблизно 30%. Тариф для Центральної та Західної Європи – в середньому 1,5%. В євро переклад буде коштувати від 1% до 30% комісії.

Отримати гроші можна в багатьох банках України: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Правекс-банк, Акордбанк, Міжнародний Інвестиційний Банк, Айбокс Банк, Комерційний Індустріальний Банк, КомІнвестБанк, Мотор Банк і Земельний Капітал.  

Coinstar Money Transfer: відгуки і тарифи

Одна з топових систем грошових переказів, що надає послуги в 140 країнах світу з більш ніж 40 тисячами пунктів обслуговування. Завдяки співпраці з банками-партнерами клієнти можуть легко і просто знайти необхідне відділення і скористатися послугами служби.

Безумовний плюс – можливість переказу без відкриття рахунку в доларах США або євро. Комісія береться з відправника переказу. Якщо ви є клієнтом компанії, то залиште відгук про неї в коментарях.

TransferGo

Найпоширеніший і найдоступніший варіант переказу грошей в Україні – платіжна система TransferGo. Цей онлайн-сервіс дозволяє здійснювати міжнародні грошові перекази в режимі реального часу.

12 лютого 2019 року TransferGo і ПриватБанк запустили послугу безкоштовних переказів з Європи в Україну. У список увійшли 35 країн світу. Поки відправляти кошти можна тільки з європейських країн в Україну, у зворотному порядку послуга ще не працює.

TransferGo

Відправник може робити переказ в євро, а в Україну гроші приходять в будь-якій з обраних валют (євро, долари або гривні), конвертуючись за певним тарифом:

 • Безкоштовний. Гроші надійдуть протягом 4-5 днів в будь-якій валюті. 
 • Зараз. Гроші надійдуть на рахунок одержувача протягом 30 хвилин з комісією 1,99 євро. Послуга доступна для переказів на суму до 900 євро. Якщо ви хочете переказати долари або євро, то комісія трохи зросте – 2,99 євро.
 • Стандартний. Ви платите 0,99 євро, і гроші надходять відправнику протягом наступного робочого дня (тобто завтра) до 19:30 годин.
 • Сьогодні. Якщо вам потрібно, щоб гроші надійшли в той же день до 19:30, то комісія складе 1,99 євро. Доступно для переказів до 2 тисяч євро.
 • Експрес. Переклад у вечірній і нічний час (з 18.30 до 9.00) & ndash; комісія складає 2,99 євро.

Гроші надходять одержувачу на картку ПриватБанку. Нові клієнти зможуть скористатися послугами на пільгових умовах до кінця травня 2019 року. Для цього потрібно лише використовувати промокод PRIVATFREE при відправці. У цьому випадку будь-який вид перекладу буде безкоштовним.

Щоб переказати гроші, вам потрібно зайти на сайт сервісу, вказати країну відправника і одержувача і суму переказу. Потім зробити локальний платіж. Як тільки сервіс отримає гроші, вони надійдуть в призначене місце протягом кількох годин.

TransferWise: відгуки і тарифи

TransferWise займається міжнародними грошовими переказами в 59 країнах світу. Це новий спосіб конвертації грошей для відправки за кордон. Перекази здійснюються за допомогою технології P2P. Ідея дуже проста. Замість того, щоб здійснювати один міжнародний переказ, проводиться два місцевих перекази. Наприклад, якщо ви хочете відправити фунти в євро, замість того, щоб робити один міжнародний переказ з високою комісією, TransferWise робить два місцевих перекази. Таким чином, ви відправите свої фунти на стерлінговий рахунок компанії у Великобританії, а потім вам надішлють ваші гроші на ваш особистий рахунок вже в євро, тому гроші насправді не подорожують на міжнародному рівні. При цьому курс фіксується в момент відправлення, а тому його зміни в найближчі години не вплинуть на суму переказу. Поки у компанії підписаний договір лише з найбільшим українським банком ПриватБанком.

Надіслати можна від 1 до 199 999 доларів протягом 30 хвилин – 1 дня. У списку більше 20 валют. Але відправляти гроші в Україну можна, а у зворотному порядку поки що ні. Для цього потрібно мати гривневу картку ПриватБанку, а не валютну.

Грошові перекази в Україну з-за кордону через TransferWise найдорожчі. TransferWise знімає досить невелику комісію за переказ коштів в Україну, однак розмір залежить від суми і типу валюти. Клієнт може ознайомитися з відсотками і підсумковою сумою під час розрахунку. Вартість переказу грошей в Україні наступна: в доларах – 2,35% + 1 USD, в євро – 2,3% + 0,5 EUR, у злотих – 1,35% + 2 PLN, у фунтах – 4.15% + 1£ , у канадських доларах – 2,25% + 0,25 CAD.

За виведення готівкових коштів одержувач платить згідно з тарифним планом його банку. Термін перекладу 1-2 робочих дні. Найбільший плюс – відсутність географічної прив’язки відправника / одержувача. Якщо ви є клієнтом компанії, то залиште відгук про неї в коментарях.

Звідки переказують гроші?

За 9 місяців 2019 року всередині України було перераховано майже 140 млрд грн або 5,3 млрд доларів в еквіваленті. Це на 35% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Традиційно 89% внутрішньодержавних переказів припадає на системи, створені небанківськими установами.

Через системи переказу коштів в Україну надійшло понад 1,7 мільярди доларів і найбільше коштів перераховано з США та Ізраїлю. Ця сума на 4% менше, ніж за 9 місяців 2018 року.

Нововведення, пов’язані з грошовими переказами

Ще в 2017 році Нацбанк зняв деякі заборони на переказ грошей з-за кордону для фізосіб: скасовано обмеження щодо граничної суми в 150 тисяч в місяць і ряд інших.

Висновок

Ринок грошових переказів України в 2020 році є досить розвинений і дозволяє українцям користуватися якісними послугами. Конкуренція серед компаній дозволила зробити доступні тарифи для переказу грошей як всередині країни, так і за її межі. А яким компаніям довіряєте ви? Напишіть свої відгуки по їхні тарифи і послуги в коментарях.

Залишіть коментар

Коментарі

 1. Алина ложкина
  19.09.2020

  Я думаю хороший способ но я о нем не разу не слышала

 2. Виктор Мухин
  11.09.2020

  А я пользуюсь приложением Global24 для переводов денег родителям из-за границы. Я много путешествую и благодаря этому электронному кошельку я без проблем в любое время и из любой страны могу сделать перечисление. Комиссия всего 1,5 %, а валюта автоматически конвертируется по выгодному курсу в гривну.

 3. Милявская Светлана
  07.09.2020

  Я много способов перевода перепробовала, но сейчас остановилась на электронном кошельке Global24 . С него сделать перевод в Украину проще простого, с телефона, буквально за пару минут. Деньги сразу конвертируются в гривну и тут же падают на украинскую карточку.Так что, рекомендую.

 4. Daniil
  25.10.2019

  Не соглашусь по поводу трансфервайса, изучаю уже долго тему переводов. Выяснил, что можно из Украины переводить, так же как из России если не так, поправьте. Это первое. Второе, что думаете про азимо? На том же ресурсе прочел что с эта система в паре с интел экспрэсс. Тогда что выгоднее? Спасибо заранее.

 5. Vital Corado
  07.10.2019

  А с Украины как перевести в Россию, какая комиссия и срок перевода?!

 6. Vlad Yacenko
  10.02.2019

  Знаю способ очень выгодно переводить деньги из других стран в Украину, сам уже пару раз переводил и Чехии.

  Пишите в телеграм, расскажу по подробнее

  Реально очень выгодно и быстро!

 7. Алексей_Л
  26.05.2018

  Добрый день. Я вот не смотря на запрет, регулярно перевожу деньги из России в Украину через сервис. Но а теперь, когда заблокировали Вебмани в Украине интересуюсь тонкостями Свифт перевода. Не подскажите, какая скорость SWIFT перевода? И еще не пропадают ли деньги, а то в сети ходит много слухов. Спасибо за ответ

  • Олексій Петренко
   27.05.2019

   Включи VPN и работай с Вебмани. Без проблем