Поради щодо вибору електронних грошей в Україні: принцип роботи електронного гаманця
- Що таке електронні платіжні системи?
- Переваги та недоліки електронних грошей
- ТОП електронних платіжних систем в Україні 2023
- Кому може знадобитися веб-гаманець?
- Як вибрати інтернет-гаманець – корисні поради і рекомендації
- Способи використання віртуальної валюти
- Як і де можна купити віртуальну валюту?
- Як вивести електронні гроші в Україні?
- Особливості переведення в готівку
- В Україні введено заборону на використання електронної валюти 4 товарних знаків
- Висновок
З кожним роком вони стають все більш популярними в Україні, але деякі з них потрапили під заборону. Ними активно користуються українці, та про них потрібно знати кожному. Адже багато хто вже зараз оплачують товари або послуги в інтернеті саме за допомогою електронних платіжних систем. У багатьох країнах в 2020 році велика частина населення має електронні гаманці, Україна не виняток.
Що таке електронні платіжні системи?
Електронні гроші (ЕГ) – еквівалент реальних грошових одиниць. Вони виконують ту ж функцію, що і звичайні гроші і за законом не оподатковуються.
Єдиною альтернативою електронних платіжних систем є інтернет-банкінг. Але не всі замовники, постачальники послуг і роботодавці можуть собі дозволити виробляти фінансові розрахунки через банк. Деякі мотивують це тим, що їм невигідно, дорого або незручно. Інтернет гроші дозволяють в такій ситуації вийти з положення з максимальною вигодою і зручністю.
Електронні платіжні системи працюють за тим же принципом, що і звичайні безготівкові операції. Кожен користувач має особистий рахунок, по якому проводяться розрахунки з контрагентами і між своїми онлайн гаманцями.
Схематично процес можна уявити так:
- на цифровий рахунок користувача зараховуються реальні гроші;
- по курсу всередині сервісу проводиться обмін на інтернет валюту;
- власник рахунку здійснює необхідну операцію;
- контрагент отримує електронну валюту;
- система викуповує свою віртуальну валюту, віддаючи натомість звичайні гроші.
Платіжні системи України та інших країн заробляють в основному на комісіях за проведення платіжних операцій. Наприклад, Webmoney, за кожну транзакцію утримує з користувача 0,8%. Причому така умова застосовується як на переклади на чужі гаманці, так і на здійснення переказів між своїми рахунками.
Крім основного, електронні платіжні системи в Україні отримують і додатковий дохід з таких джерел:
- Атестації користувачів.
- Використання терміналів.
- Застосування власних карт.
Переваги та недоліки електронних грошей
Інтернет платежі вигідні самим електронним платіжним системам і корпоративним клієнтам. Є можливість заощадити, оскільки не потрібно платити податки за користування платіжними системами.
Переваги для користувачів
- зручність — операції можна здійснювати з домашнього або будь-якого іншого комп’ютера або пристрою, що використовує підключення до інтернету;
- надійність — якщо дотримуватися правил безпеки експлуатації гаманця, сервіс гарантує захист інформації та збереження віртуальних грошей;
- необмеженість використання — електронні гроші не мають терміну дії і не згорають;
- безкоштовний супровід — онлайн гаманці обслуговуються безоплатно;
- високу швидкість проведення операцій — багато платежів перераховуються дуже швидко, протягом декількох хвилин. Винятки становлять ситуації, коли задіяні посередники;
- прозорість — можливість запросити інформацію про угоди в будь-який момент, адже всі транзакції фіксуються.
Недоліки платіжних систем інтернету
- ідентифікація особистості — більшість сервісів вимагають ідентифікацію користувача шляхом надання копій або фотографій документів, що підтверджують особу;
- обмеження у використанні — віртуальними грошима можна розплатитися не за всі послуги і товари, тому що не всі постачальники і продавці підтримують ЕРС;
- високий рівень комісії для деяких операцій;
- складності при відновленні — у разі втрати пароля відновити роботу через підвищені вимоги до безпеки буде важко, буде потрібно надавати багато даних для підтвердження особи (відсканований паспорт, банківську карту тощо).
ТОП електронних платіжних систем в Україні 2023
Електронний гаманець в Україні в 2023 році можна завести не в кожному сервісі. Адже не всі електронні платіжні системи працюють у нашій країні. Це пов’язано як зі складнощами з поповненням і виведенням грошей, так і з обмеженнями в застосуванні.
Можна створити електронні гаманці України в нижче розглянутих сервісах.
Webmoney – webmoney.ua
Популярний онлайн сервіс, лідер фінансового ринку. Зареєстрований користувач може відкрити не один онлайн гаманець, а велиуа їхню кількість у віртуальних аналогах різних валют, включаючи криптовалюту і цінні метали.
Усі транзакції здійснюються миттєво без можливості відкликати платіж. За будь-яку операцію стягується комісія 0,8%. Для роботи необхідно надати персональні дані і підтвердити їх. Існує кілька видів гаманців і атестатів. Чим вище статус аккаунта, тим більше можливостей є у користувача. Відгуки Webmoney в більшості випадків позитивні.
Яндекс.Деньги – money.yandex.ru
Комерційна небанківська організація. Дуже популярна серед користувачів інтернету, які відгукуються про неї в більшості позитивно.
Сервіс дає можливість створити гаманець одного з трьох видів:
- анонімний;
- іменний;
- ідентифікований.
PayPal – www.paypal.com
Електронна платіжна система, що діє на міжнародному ринку. Вона налічує понад 200 млн користувачів. PayPal широко використовується для оплати покупок через інтернет і здійснює грошові перекази.
Основною перевагою системи є безкоштовне здійснення транзакцій всередині країни для приватної особи за умови її проведення з рахунку PayPal. Ознайомитися з цією платіжною системою більш детально ви можете тут.
Якщо транзакція буде здійснюватися за допомогою засобів на прив’язаній банківській картці, то буде стягуватися комісія в розмірі 3,4% + 4 грн за кожну операцію.
Qiwi – qiwi.com
Цей сервіс один з найпростіших у плані реєстрації — для того, щоб створити гаманець, потрібно всього лише вказати номер мобільного телефону. Користувачеві відразу присвоюється статус «Мінімальний», який можна поміняти, якщо пройти процедуру атестації на «Основний» або «Професійний».
За допомогою Qiwi оплачуються послуги і здійснюються перекази грошових коштів. Сервіс пропонує випустити безкоштовну карту, яка пов’язана з онлайн гаманцем. Про Qiwi-гаманці тільки позитивні відгуки.
Payeer – payeer.com
За допомогою даної платіжної системи електронні гроші можна переводити десятками способів більш ніж у 200 країн світу. Користувачі можуть випустити безкоштовну карту і виводити на неї кошти без комісії. Фрілансери працюють на Upwork, можуть знімати кошти з українських банкоматів за допомогою їхньої карти, тому відгуки на Payeer переважно позитивні.
Кому може знадобитися веб-гаманець?
- користувачам, які купують товари та користуються послугами в інтернеті;
- фахівцям, що працюють віддалено на фрілансі;
- підприємцям, які займаються бізнесом в інтернеті за допомогою сайтів, блогів, соціальних мереж;
- рекламодавцям і веб-майстрам, які розміщують рекламу в інтернеті;
- людям, що грають на різних платних сервісах в інтернеті або роблять букмекерські ставки.
Інакше кажучи, потреба в електронних платежах періодично виникає у кожного громадянина в Україні.
Як вибрати інтернет-гаманець – корисні поради і рекомендації
Перед тим, як створити електронний гаманець, необхідно вибрати потрібний, адже їх уже існує велика кількість, і регулярно з’являються нові.
Порада 1. Проаналізуйте надійність платіжної системи.
Варто звернути увагу на термін дії ЕРС – надійний показник якості та популярності. Найстаріші сервіси онлайн платежів у мережі існують з кінця 90-х років, і йти в тінь не збираються. Так, Вебмані тримається на ринку вже 20 років, а для електронного сервісу це відмінний показник.
Захищеність особистого рахунку від дій зловмисників – ще один показник надійності. З’ясуйте в мережі, чи були випадки злому, масового розкрадання інтернет грошей з акаунтів користувачів або інші проблеми.
Порада 2. Враховуйте комісію при виведенні коштів.
Найважливіший показник для тих, хто користується електронними грошима постійно. Спочатку може здатися, що різниця в 0,5% нічого не означає. Але якщо ви проводите великі суми, причому постійно, то витрати можуть бути суттєвими.
Порада 3. Проаналізуйте якість роботи служби підтримки.
Можна створити електронний гаманець і добре, якщо при роботі з сервісом ніяких проблем не виникає. Якщо служба підтримки сервісу працює швидко, адекватно і грамотно, вирішує питання за лічені хвилини, значить, системі можна довіряти.
Порада 4. Вивчіть відгуки.
Хороший критерій – відгуки користувачів. Але врахуйте, що негативні відгуки можуть залишати користувачі, які не дотримувалися правил і вимог, встановлених сервісами електронних грошей.
Який електронний гаманець краще, а який гірше, вирішувати користувачеві. Але варто все-таки дотримуватися порад і правил.
Способи використання віртуальної валюти
Застосування електронних грошей не настільки широке в порівнянні з реальними валютами. ЕГ використовуються для розрахунків між користувачами. Ними можуть бути як приватні особи, так і організації та компанії. Існують такі способи використання електронних грошей:
Спосіб 1.Платіжні операції в інтернеті.
Основним варіантом застосування ЕГ є платежі за товари та послуги в інтернеті. У такому випадку гроші з онлайн гаманця перераховуються на карти, відкриті в банках, інші гаманці і розрахункові рахунки приватних і юридичних осіб.
Спосіб 2. Банкомати.
Одним з популярних інструментів використання електронних грошей є банкомати і термінали. З їхньою допомогою можна проводити оплату покупок, отримувати готівкові гроші і поповнення мобільних рахунків.
Спосіб 3. Кредитні карти.
Деякі системи дозволяють розраховуватися кредитними грошима в готелях, магазинах й інших установах.
Спосіб 4. Банківські чеки.
Існує можливість перекладу електронної валюти на банківський чек, який можна перевести в готівку в банкоматі або касі банку.
Інший спосіб – передача електронних грошей за допомогою міжнародних платіжних систем, а одержувач забирає переклад у банку. Цей варіант є не найшвидшим, але в деяких випадках буває просто необхідний.
Як і де можна купити віртуальну валюту?
Електронні гроші в Україні швидше і зручніше купувати через інтернет. Для здійснення покупки, потрібно пройти реєстрацію на сайті потрібної платіжної системи і створити свій інтернет гаманець.
Далі потрібно перейти в наступний пункт «Поповнити гаманець» і діяти за інструкцією.
Є кілька варіантів поповнення:
- За допомогою карти банку.
- Через банкомати.
- Готівкою – через відділення банків, салони компаній-партнерів.
- З рахунку мобільного телефону.
- З електронних гаманців інших платіжних систем.
- Через сервіси переказів.
Уточнюйте способи покупки ЕГ на сайтах платіжних компаній і у консультантів за телефонами.
Як вивести електронні гроші в Україні?
Принцип виведення простий і заснований на основному правилі ЕРС: 100 віртуальних монет – це не 100 реальних, а трохи менше.
Ось покрокова інструкція для виведення коштів.
Дія 1. Прикріплюємо банківську карту до гаманця.
Практично всі платіжні інтернет системи дозволяють прикріплювати банківську карту до веб-гаманця.
Дія 2. Скануємо або фотографуємо сторінки паспорта та ІПН для авторизації.
Для здійснення транзакцій і виведення коштів деякі ЕРС запитують документи, що підтверджують особу. Як правило, це паспорт і ідентифікаційний код. Їх можна пред’явити у вигляді фотографій або сканкопій.
Якщо електронна платіжна система, в якій ви зареєструвалися, вимагає особисті дані, то фотографії або сканкопіі повинні бути якісними і читатися. Адміністрація сервісів онлайн платежів має право відмовити в ідентифікації, якщо фотографії будуть нечіткі.
Дія 3.Отримання підтвердження і виведення коштів.
ЕРС висилає пароль для виведення грошей за допомогою СМС або електронного листа, його необхідно підтвердити.
Особливості переведення в готівку
Головна особливість у цій справі очевидна: 100 віртуальних гривень – це не 100 реальних. Тобто, наприклад, у Webmoney WMU – НЕ еквівалент UAH. Це на кілька відсотків менше. Різні системи беруть різну комісію, багато що залежить від способу переведення в готівку.
Не всі електронні гаманці та атестати передбачають висновок готівки. Наприклад, у Вебмані переведення в готівку доступно тільки для користувачів, які пройшли ідентифікацію.
У такому випадку краще просто виводити кошти на карту банку, а потім вже зняти гроші в банкоматі. Також можна отримати карту безпосередньо даної платіжної системи і користуватися нею для зняття грошей у банкоматі.
В Україні введено заборону на використання електронної валюти 4 товарних знаків
Всі фірми і фінансові підприємства, були проінформовані Нацбанком України про припинення використання на території країни 4 електронних систем розрахунків. Сталося це на початку травня 2018 року і під забороною опинилися:
- QIWI Wallet,
- Webmoney,
- Wallet one,
- Яндекс.Деньги.
Припинення діяльності даних електронних гаманців пов’язано з відсутністю координації їхньої діяльності з Національним банком України. Заборона стосується абсолютно всіх користувачів, без винятків.
Як повідомляється в телеграм каналі одного з регуляторів, а також в офіційних документах, основною причиною відмови від використання даних електронних рахунків, є відсутність узгодження їхніх вимог і правил з Національним банком України.
НБУ буде стежити за виконанням прийнятого закону власниками даних електронних гаманців. У відповідь на недотримання правових норм, банк матиме право не допустити перерахування грошових коштів, за допомогою блокування рахунків.
Яких наслідків можна очікувати від заборони Яндекс.Деньги і Webmoney в Україні?
Незважаючи на заборону главою українського уряду використання російських електронних знаків, вони з успіхом продовжують використовуватися на всій території країни. Користувачі інтернету змогли знайти обхідні шляхи у вигляді VPN сервісу і проміжних серверів, які дозволяють подолати всі перешкоди на шляху до необхідного ресурсу.
Яким чином Яндекс.Деньги і Webmoney все ще функціонують?
Головною перевагою Яндекс грошей і Webmoney є їхня співпраця з різними міжнародними фінансовими системами. Українці мають право пересилати і отримувати грошові кошти за допомогою зазначених електронних гаманців в інші країни, в тому числі і в Росію. Тому що міжнародні фінансові організації не накладали на них санкцій, а зробила це тільки Україна.
На сьогоднішній день зафіксовані тисячі успішно проведених операцій по грошовому переказу на карти Мастеркард і Віза. Єдине, що повинні пам’ятати всі користувачі даних систем, – це особливості конвертації валют. Необхідно володіти інформацією про стан курсу рубля, а також дізнатися всі необхідні деталі для покупки валюти в конкретному банку.
Що робити новим користувачам?
Основна перешкода, з якою можуть зіткнутися новоспечені власники одного з вищезазначених електронних гаманців – це обов’язкова аутентифікація. Адже після заборони і закриття всіх офісів російських електронних платіжних систем, користувачі не можуть зробити ідентифікацію і передати необхідні документи.
Незважаючи на це, все ще існує можливість зареєструватися в даній системі і пройти ідентифікацію завдяки посередникам і представникам із Росії. Для успішної реєстрації у програмі обов’язково треба надати свої паспортні дані і скласти заяву про бажання стати власником одного з електронних гаманців. В цілому вся процедура займає не більше місяця, після закінчення ж цього терміну, в разі відмови, потрібно зв’язатися з представниками служби підтримки системи.
Чи отримують користувачі СМС?
Послуга СМС інформування працює абсолютно справно на території всієї України. Тим не менш, не рідкісні випадки, коли власники електронних рахунків скаржаться на неполадки в системі інформування та відсутності СМС підтвердження. Найчастіше необхідно просто повторити дію трохи пізніше. У тому випадку якщо українські користувачі регулярно не отримують повідомлення, їм слід замінити номер. Статистика показує, що найоптимальнішим і найкращим рішенням буде використовувати мережу Vodafone, яка безперешкодно вживає всіх необхідних повідомлення.
Персональні дані і електронні гроші
Для повноцінного використання всіх можливостей електронних гаманців, їхнім власникам слід заповнити всі необхідні форми і анкети. Користувачі можуть бути повністю спокійні за свою безпеку і без всяких сумнівів вказувати необхідну інформацію. Система вимагає паспортні дані відповідно до законів Російської Федерації. Якщо ж матеріал поданий некоректно або не повністю, може виникнути помилка при відправці коштів.
Захист і VPN
Іноді система захисту електронних гаманців, може блокувати сумнівні сигнали і операції, які здійснюються через сервіс VPN. Вона просто зриває передачу коштів і закриває доступ українським користувачам до роботи в системі. Щоб не потрапити в цю пастку, слід пам’ятати такі правила:
- Знайти якісний VPN, який відноситься до надійних і безпечних систем. Адже захисні механізми реагують тільки на підозрілі і вірусні програми. VPN сервіс повинен добре сприйматися електронними системами і дозволяти виконувати всі необхідні завдання. Одним із зразків високоякісної системи можна назвати TunnelBear.
- Підключення функції VPN необхідно здійснювати безпосередньо перед входом на офіційний сайт. У будь-якому випадку, зробити дану дію без попереднього включення ВПН – неможливо.
- Не потрібно міняти країни в налаштуваннях ВПН. Вибравши для себе Голландію або ж Францію, наприклад, необхідно використовувати її на весь час роботи. Так як часта заміна пункту «країна», ризикує обернутися блоком з боку системи сайту електронних знаків.
- Якщо ж вам не допомогли поради з даного списку, не варто впадати у відчай. У разі невдач зі входом на офіційний сайт і переказу грошових знаків, потрібно перейти на інший комп’ютер або пристрій. Оптимальним варіантом буде скачати собі на телефон систему TunnelBear для Android.
Висновок
Не варто уникати електронних платежів, адже в сучасному цивілізованому світі, в тому числі і в Україні, електронні гроші стають все більш популярними в 2020 році. Вони починають використовуватися в багатьох сферах економіки. Особливо віртуальні платежі задіяні в торгівлі, тому практично всі товари можна замовити в інтернеті і оплатити за допомогою електронних гаманців в Україні.
Вибір електронної системи платежів буває досить складний, тому що список електронних гаманців досить великий, і важко розібратися в цьому розмаїтті. Але якщо слідувати порадам і інструкцій з цієї статті, можна не тільки вибрати відповідний сервіс інтернет платежів, але і створити в ньому онлайн гаманець і користуватися всім широким спектром послуг.
А який електронний гаманець у вас? Що вам у ньому подобається, а що ні? Напишіть про це в коментарях.
Коментарі
а я зараз перейшов на електронний гаманець Global24, бо через нього і з мобільного на карту перевести можна, і взагалі там багато послуг з цікавими тарифами.
Я перевожу средства через электронный кошелек Global24. Через него же оплачиваю различные услуги, большинство из них без комиссии. Всё намного проще чем в других кошельках.
Мой оператор Киевстар и до этого закона можно было спокойно, напрямую через приложение “Смарт-деньги” переводить деньги с мобильной карты на карту любого банка. А как сейчас это делать, я не знаю, через какой электронный кошелек это можно сделать?
С Payeer кошелька не выводятся деньги на карты украинских банков. Как обналичить?
Можно вывести только через обменники. Найти качественные можно через мониторинг обменников. постоянно так вывожу деньги на карту Привата
А я электронные деньги на приваткарту себе вывожу.Сейчас обменников таких полно.
Отличный способ.
GlobalMoney пользуюсь более 2 лет. Надежная, быстрая и удобная система.
Из недостатков – еще маловато услуг за которые можно рассчитаться с электронного кошелька, но это дело времени.
Самое необходимое есть. Зато проверенная та рідна.
забыл сказать, у них отличный тариф на переводы с карты на карту. Особенно если банк мелкий.