Корисна інформація

Електронна черга в садок: як зареєструвати дитину?

13 Листопада 2020
10
admin Читать на русском
  1. Як записати дитину в садок: подача заявки
  2. Електронна черга в садок: оформлюємо через сайт
  3. Термін оформлення реєстрації
  4. Необхідні документи для реєстрації дитини в садок
  5. Медична карта в дитячий садок – не потрібна!
  6. Пільги, що впливають на місце в електронній черзі
  7. Чи є альтернатива або запис дитини в садок через райвно
  8. Усвідомлений електронний запис до дитячого садка
  9. Висновок

Вступ дитини до дитячого садка – хвилюючий момент. Але щоб малюкові виділили місце у групі, важливо своєчасно зареєструвати його у списку очікування. Для цього й існує електронна черга в садок. Це своєрідний журнал обліку, що дозволяє зробити реєстрацію та зарахування малюка максимально прозорими.

Адже батьки мають вільний доступ до інформації та легко відстежують просування малюка в черзі.

Як записати дитину в садок: подача заявки

Матері і батьки діток, які народилися до 2012-2013 років, прекрасно пам’ятають застарілу систему подачі заявок. Їм із раннього ранку доводилося йти до райвно, щоб простояти там до вечора і, якщо пощастить, записати дитину в дитячий садок. Але такі дії не були гарантією успіху. Часто прізвища малюків просто зникали зі списків, а їхні місця в черзі займали зовсім інші діти.

З 2013 року ситуація кардинально змінилася. Тепер подати заявку можна не виходячи з дому. Досить ввімкнути комп’ютер, відкрити інтернет і зайти на сайт reg.isuo.org. Тут усього за 5-15 хвилин кожен може поставити малюка в чергу в дитячий сад.

Зауважте: перед тим, як зареєструвати дитину в садок, перевірте на сторінці обраної установи наявність ясельної групи. Багато ДДНЗ (ДНЗ) приймають діток із певного віку (з 2, 3 або 4 років). Тому вибір року початку занять варто робити з урахуванням особливостей садка.

Щоб зареєструвати дитину в садок, необхідно подати заявку в режимі онлайн, для цього варто виконати такі дії:

  • зареєструватися на сайті, придумавши логін і пароль, а також вказавши робочу електронну адресу;
  • пройти процес підтвердження і активації облікового запису;
  • вибрати місто проживання;
  • знайти у списку бажаний садок;
  • ввести в анкеті відомості про дитину і батьків;
  • отримати порядковий номер малюка в черзі;
  • перевірити статус заявки (повинен з’явитися такий текст: «зареєстрований у черзі»);
  • очікувати електронного листа про зарахування.

Важливо: система іноді працює зі збоями, тому краще регулярно перевіряти стан вашої заявки. Робити це варто раз на місяць.

Последовательность регистрации

Електронна черга в садок: оформлюємо через сайт

Сучасна електронна реєстрація в садок у режимі онлайн дозволяє не тільки швидко і з комфортом поставити чадо в чергу на зарахування. Також система надає можливість контролювати просування малюка до довгоочікуваного прийняття в дошкільний заклад.

База даних відкрита, й у вільному доступі знаходиться вся електронна черга в садок. У ній відображені такі відомості:

  • реєстраційний номер малюка, а також інформація про дату і час постановки малюка в чергу;
  • ім’я та по батькові дитини;
  • серія і номер свідоцтва про народження, що пройшли процедуру часткового шифрування;
  • інформація про обраний садок;
  • наявність пільг у претендентів на місце або їхніх батьків;
  • вік дитини і передбачуваний рік його надходження в садок.

Інформацію про просування дітей в електронній черзі в садочок можна перевірити в режимі онлайн. Якщо ж малюка вже зарахували, і прийшов час приносити документи – вам прийде повідомлення на електронну пошту. Тому вкрай важливо вказувати в анкеті користувача робочий email.

Корисна порада: щоб підвищити шанси свого чада на своєчасне зарахування, варто подати заявку відразу в кілька дошкільних установ. Якщо черга підійде відразу в двох закладах – ви зможете вибрати найбільш прийнятний варіант.

Термін оформлення реєстрації

Раніше запис дітей проводили відразу після народження, щоб підвищити їхні шанси на вступ. З появою електронної реєстрації в садок заявку подають протягом одного календарного року до бажаного зарахування.

Корисно знати: якщо ви турбуєтеся, можете зареєструвати малюка і завчасно. Наприклад, у перший рік його життя – електронна система дозволяє виконувати такі дії.

Коли підійде ваша черга, на електронну пошту прийде лист, такого змісту: «Є можливість зарахування в ДДНЗ». Після його отримання, протягом 30 календарних днів, важливо принести до завідуючої садком повний пакет документів. Якщо ви цього з якихось причин не зробите, то заявці присвоять статус відмовний. І весь процес доведеться повторювати знову. Тому врахуйте цей нюанс перед тим, як записати дитину в садок через інтернет.

Пример направления

Необхідні документи для реєстрації дитини в садок

Для того, щоб зареєструвати дитину в садок в ДДНЗ, слід надати такі папери:

  • заяви від батьків або офіційних опікунів малюка (заповнюється в кабінеті завідуючої);
  • ксерокопії свідоцтва про народження дитини (1-3 екземпляри);
  • довідка про стан здоров’я дитини, що включає відомості про епід. оточення (видає дільничний лікар або сімейний лікар);
  • картка вакцинації.

Врахуйте: щоб зареєструвати дитину в садок, додаткові медичні обстеження не потрібні. Так, для вступу більше не потрібна форма 026/о. Тепер досить простої довідки про те, що малюк здоровий і може відвідувати дошкільний заклад. Інформація про хронічні захворювання вноситься в цей документ тільки на вимогу батьків!

Медична карта в дитячий садок – не потрібна!

Всього рік тому багато батьків стикалися з проблемами при оформленні форми 026/о. Це так звана медична картка в дитячий садок. У неї вносилися відомості про стан здоров’я малюка. Для отримання максимальної інформації дітям доводилося здавати аналізи, а також проходити медкомісію з солідним списком фахівців:

  • педіатр;
  • окуліст;
  • ЛОР;
  • невропатолог;
  • хірург;
  • інші медики (за наяви показань).

Тепер процедуру істотно спростили.

Так, з 13 березня 2018 року медична карта в дитячий сад не потрібна. Саме в цей день набув чинності наказ МОЗ №157 від 26 січня 2018. Цей документ передбачає скасування положення про обов’язкове проходження медкомісії під час вступу до дошкільних закладів. Простіше кажучи, форму 026/о скасували.

Медкомиссия ребенка

Основною причиною такого рішення стала відсутність ліцензії на медичну практику у садків. Тепер станом здоров’я малюка, а також своєчасністю проведення профілактичних щеплень будуть займатися виключно сімейні лікарі. Вся медична інформація про дітей тепер зберігається суворо в обраного лікаря, з яким батьки підписали декларацію.

Зауважте: відсутність необхідності в медичній карті для садка не звільняє від заповнення форми № 063/о. Це картка щеплень.

Наявність цього документа є обов’язковою для зарахування малюка. Це зафіксовано на законодавчому рівні. Зокрема, у статтях 12 і 15 «Про захист населення від інфекційних хвороб». За відсутності форми № 063/о, завідуюча має право відмовити у зарахуванні дитини.

Якщо ви не прихильник профілактичних щеплень, необхідно виконати такі дії:

  1. Оцінити ситуацію, відвідавши ДДНЗ. Цілком можливо, завідуюча садочком не відмовить у зарахуванні без щеплень.
  2. Пройти ЛКК за участю епідеміолога. Це необхідно, щоб отримати висновок про стан здоров’я малюка та дозвіл на відвідування дитячого садка.
  3. Звернутися із заявою про зарахування в садок повторно. Але тепер підкріпивши свої наміри дозволом від медичної комісії. Відповідно до закону, завідуюча не має права відмовити за наявності даного документа.

Якщо на ЛКК ви отримали відмову в дозволі, то відстоювати право дитини на відвідування садка слід у судовому порядку. Хоча набагато краще прислухатися до рекомендацій медиків і за можливості позбутися від виявлених проблем. Після усунення факторів ризику можна пройти комісію повторно і отримати бажаний дозвіл від лікарів.

Пільги, що впливають на місце в електронній черзі

Багато хто перед тим, як записати дитину в садочок, замислюються про прискорення процесу зарахування. Часто це пов’язано з необхідністю раніше вийти на роботу, станом здоров’я одного з батьків тощо.

У 2023 році право на пільгове зарахування отримують такі категорії громадян:

  • діти з багатодітних сімей;
  • діти-сироти, а також діти, що залишилися без опіки батьків;
  • вимушені переселенці;
  • діти, один з батьків яких має інвалідність I групи;
  • малюки, що ростуть у сім’ях військових і учасників АТО;
  • діти, які проживають у прийомних родинах або з опікунами;
  • малюки із самотніми батьками (вдовами або вдівцями);
  • діти з інвалідністю, яка дозволяє відвідувати ДДНЗ;
  • малюки, які постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з присвоєнням інвалідності.

Діткам із цих категорій вільні місця віддаються без черги.

Також існують пільги на оплату харчування в дитячих садках. Крім уже перерахованих категорій, вони можуть бути застосовані до таких громадян:

  • діти з малозабезпечених сімей, які отримують відповідну соціальну допомогу від держави;
  • малюки, які відвідують спеціальні групи/садки (санаторний або компенсуючий тип);
  • за наявності 2-х і більше дітей з однієї сім’ї, які ходять у певний дошкільний заклад (на розсуд завідуючої).

Зауважте: в різних регіонах України пільгові категорії можуть відрізнятися і розширюватися. Це залежить від рішення органів місцевого самоврядування. Тому поцікавтеся про це завчасно перед тим, як зареєструвати дитину в садок.

Чи є альтернатива або запис дитини в садок через райвно

Електронна система вже добре доопрацьована і зазвичай функціонує без збоїв і проблем. Але далеко не всі жителі нашої країни навчилися довіряти сучасним технологіям. Тому стандартну постановку на чергу в садок через Територіальні Відділи Освіти або райвно ще не скасували.

Щоб вашого малюка внесли у списки, слід виконати такі дії:

  • уточнити графік прийому куратора по зарахуванню в дошкільні освітні заклади в вашому райвно;
  • взяти з собою особистий громадянський паспорт та ІПН, а також оригінал і ксерокопію свідоцтва про народження дитини;
  • куратор поставить дитину в електронну чергу, заповнивши форму за вас, і надасть номер реєстрації.

Корисна порада: приходити в райвно краще завчасно – за 10-30 хвилин до початку прийому. Це дозволить скоротити час очікування своєї черги.

Усвідомлений електронний запис до дитячого садка

Жителі великих міст та обласних центрів часто стикаються з проблемою вибору дошкільного закладу. Адже садків у кожному районі багато, і так хочеться подарувати своєму малюкові найкращі умови для розвитку і пізнання навколишнього світу.

Досвідчені психологи склали кілька критеріїв підбору ДДНЗ, ознайомтеся з ними перед тим, як записати дитину в садочок:

  • розташування (краще вибирати заклади, які знаходяться недалеко від вашого будинку);
  • кількість дітей у групах (оптимально – 5-10 малюків на 1 вихователя);
  • наявність ясел (якщо плануєте віддавати дитину в садок у віці до 3 років);
  • благоустрій дитячих майданчиків і якість ремонту в групах;
  • розпорядок дня в садочку, наявність творчих занять, логопеда тощо;
  • наявність специфічних груп (за необхідності).

Також варто бути уважними до типу садка. Сьогодні на території України функціонують такі види дошкільних закладів:

  1. Стандартні із загальним розвитком. Це установи, що працюють за затвердженими державними програмами. Вони забезпечать підготовку до школи і загальний розвиток дітей.
  2. Заклади комбінованого типу. Це масштабні садки, які передбачають наявність кількох груп для кожної вікової категорії дітей. Подібні установи дозволяють підібрати оптимальні умови для розвитку дитини, з урахуванням особливостей стану його здоров’я і психофізіологічного розвитку. Зазвичай тут є спеціальні компенсуючі групи, а також відділення сімейного, прогулянкового і загального типу.
  3. Ясла або садочок компенсуючого плану. Це спеціальні та санаторні заклади. Вони призначені для діток, які потребують тривалої терапії і реабілітації. Сюди надходять малюки з різними дефектами розвитку. Для зарахування необхідне направлення від лікаря.

Також існують різні розвиваючі центри. У них із дітьми займаються досвідчені психологи і педагоги. Це заклади неповної дня. Їхнє відвідування сприяє всебічному розвитку вашого малюка і отриманню цінних навичок, які стануть у нагоді у школі. Однак варто пам’ятати, що це не дитячий садок і харчування тут не передбачене. Тому залишити чадо в розвиваючому центрі на весь день не вийде.

Висновок

При постановці дитини в електронну чергу для вступу в дитячий садок слід враховувати купу деталей. Але сучасна система зробила дуже рутинний процес максимально простим і безтурботним. Редакція Maanimo сподівається, що інформація, наведена в даній статті, максимально буде вам корисна. А як проходила реєстрація вашої дитини в дитячий садок у вас? Поділіться враженнями в коментарях.

Залишіть коментар

Коментарі

  1. Валерия Вицько
    01.02.2022

    Как найти сайт на котором эта очередь. Хоть ссылку дайте.

  2. Владислава Коркишко
    09.09.2021

    Как подать заявку в 2 сада??

  3. Алёнка Дукова
    07.06.2021

    Как подать несколько заявок в разные садики? Когда создаёшь новую заявку то пишет что такая серия свидетельства о рождении уже есть?

  4. Катя Иванченко
    28.07.2020

    Здравствуйте. Мне не приходит код для активации на почту, как стать в очередь?

  5. Надя Шеметова
    01.06.2020

    Как проверить електроную очередь в дс

  6. Сергей Шабатура
    04.07.2019

    Подскажите у меня все время не принимает логин или пароль,что делать и сколько попыток еще нужно сделать?

  7. Алексей Рыбалко
    20.05.2019

    Отпишитесь, как зарегистрироваться в детский садик???

    • Ірина Ткаченко
      10.06.2019

      на сайте reg.isuo.org/login?to=%2Fparents%2Findex%2Fadded%2Fid%2F5072926

  8. виктория яворская
    12.05.2019

    как зарегистрировать, ребенка на очередь, в садик?

    • Ірина Ткаченко
      10.06.2019

      на сайте reg.isuo.org/login?to=%2Fparents%2Findex%2Fadded%2Fid%2F5072926