Корисна інформація

Декретні виплати в Україні: розмір і приклади розрахунку

19 Листопада 2020
admin Читать на русском
 1. Декретні виплати в Україні працюючим громадянам
 2. Механізм нарахування декретних виплат в Україні
 3. Приклад розрахунку

Народження малюка – це довгоочікувана подія для будь-якої родини. Але про витрати теж не варто забувати, їх стає чимало. Держава бере участь у житті своїх громадян, тому частину витрат намагається компенсувати шляхом декретних виплат в Україні.

Головний нормативний документ, що регламентує питання нарахування – це Закон України від 23.09.99 р № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Саме тут визначені основні положення, що встановлюють порядок виплати в 2019 році, її тривалість і розмір.

Згідно ч. 1 ст. 25 закону № 1105-XIV матеріальна допомога призначається в такому обсязі, щоб нівелювати скорочення доходів через відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

Декретні виплати в Україні працюючим громадянам

Декретні виплати в 2019 році працюючим мамам на весь період відпустки встановлюються відповідно до положень Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, зазначеними у статті 8:

оплачується 70 календарних днів до пологів і 56 днів після (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70 днів після пологів);
громадянам, які усиновили дітей, держава дає звільнення від роботи з моменту усиновлення в розмірі 56 календарних діб. У разі усиновлення дитини обома батьками, відпустка по догляду може оформити будь-який з них;
особам, які належать до 1-4 категорії потерпілих у катастрофі на Чорнобильській АЕС, призначається відпустка по догляду терміном 180 днів.

Засоби для декретних виплат при вагітності та пологах нараховуються Фондом соціального страхування. Починається відлік з першої доби виходу в «декретну відпустку», зафіксовану фахівцями відділу кадрів на підставі листка непрацездатності. Призначення виплати декретних в 2019 році в Україні затверджується уповноваженим органом соціального страхування після надання лікарняного листа і оформляється у вигляді спеціального протоколу.

Дана допомога виплачується за зверненням застрахованої особи, яке надійшло не пізніше 12 місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Початок відліку – наступний місяць після місяця, в якому закінчивлася відпустка.

Особливості оформлення допомоги для непрацюючих громадян України

Законодавство передбачає декретні виплати в Україні в 2019 році непрацюючим мамам. Вагітні жінки, які з тих чи інших причин не значаться в системі державного соціального страхування, все одно мають можливість отримати підтримку в зв’язку зі своїм становищем. Це регламентовано статтею 9 Закону України від 21.11.1992 № 2811-XII “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”.

А значить, нарахування декретних в 2019 році в Україні буде доступно для осіб, які не роблять внесків до Фонду соціального страхування, наприклад, студенти, підприємці та інші. Необхідний пакет документів, в такому випадку, їм потрібно надавати до відділу соцзахисту населення за місцем проживання, оскільки займатися всіма необхідними процедурами буде саме цей орган.

Згідно чинного законодавства непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як суб’єкт підприємницької діяльності оплачується допомога в розмірі 25 відсотків від розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи, з розрахунку на місяць. Але потрібно розуміти схему розрахунку. З 1 грудня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб дорівнює тисяча дев’ятсот двадцять одна грн., Тобто 25% – це 480,25 грн. у місяць. Отже, 15,49 грн. в день, і за 126 днів виходить 1 952 грн, за 140 днів – 2169 грн.

Прожитковий мінімум протягом 2019 року збільшуватиметься: з 1 липня і з 1 грудня 2019 року величина прожиткового мінімуму для працездатного населення становитиме 2007 грн і 2102 грн відповідно. Детальну інформацію дивіться в статті “Прожитковий мінімум в Україні в 2019 році”.

Допомога при вагітності та пологах надається в розмірі 100 відсотків середньомісячного доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше 25 відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць.

Але не можна використовувати відразу кілька статей. Наприклад, якщо майбутня мама є студентом, то потрібно вибрати або 100% розмір стипендії або державної допомоги.

Механізм нарахування декретних виплат в Україні

Багато хто стикається з питанням, як відбувається нарахування декретних в 2019 році в Україні. Пояснимо цей механізм. За основу береться ваш середній оклад, еквівалент якого виплачується працівниці в повному розмірі, без прив’язки до страхового стажу.

Також, розмір декретних виплат не повинен бути вище максимальної суми внесення єдиного страхового внеску, і в той же час не менше мінімальної заробітної плати, відповідно до закону № 1105

Розрахунок нарахування відбувається шляхом множення середньої виплати на добу на кількість днів, які потрапляють під період оплати. Оподаткування декретних в 2019 році здійснюється в Україні таким чином:

 • 22% платить організація за співробітницю, зараховуючи їх, відповідно до Податкового кодексу України, до витрат на оподаткування;
 • 8,41% встановлюється для внеску за співробітника-інваліда.

Механізм нарахування декретних виплат в Україні
Багато стикаються з питанням, яким чином відбувається нарахування декретних в 2019 році в Україні. Пояснимо цей механізм. За основу береться ваш середній оклад, еквівалент якого виплачується працівниці в повному розмірі, не будучи при цьому пов’язаної зі страховим стажем.

Щоб обчислити чисту середню робочу таксу за день, необхідно зробити наступне – зроблене за розрахунковий період нарахування розділити на кількість днів зайнятості. Зміни, невідпрацьовані з поважних причин, в розрахунок не входять. Потрібно зауважити, що відпускні враховуються при нарахуванні, тому що не належать відповідно до порядку № 1266, до поважних причин.

Необхідно звернути увагу на нову редакцію документа, яка не передбачає нарахування разових виплат і компенсацій в ситуації, якщо громадянка в розрахунковому періоді деякий час не здійснювала трудову діяльність з поважних причин.

Розрахунковий період – це 12 міс. знаходження в трудових відносинах з останнім роботодавцем (до настання страхового випадку), за час яких обчислюється середня зарплата. Можлива ситуація, коли жінка відпрацювала менше 12 міс. на останньому місці роботи і, тоді, розрахунковим періодом буде вважатися кількість місяців, фактично відпрацьованих в організації.

! Зверніть увагу, що не варто плутати допомогу при вагітності та пологах з допомогою на дитину. Розмір виплати по народженню дитини в 2019 році в Україні Ви можете подивитися тут.

Приклад розрахунку

Розглянемо нарахування декретних в 2019 році в Україні на конкретному прикладі.

Для розрахунку будемо використовувати наступну формулу:

П = ЗПср х Ко,

де П – допомога по вагітності та пологах; ЗПср – сума середньоденної заробітної плати; Ко – кількість календарних днів, що припадають на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами.

Сума середньоденної зарплати розраховується наступним чином:

ЗПср = ЗП / Крп,

де ЗП – нарахована в розрахунковому періоді сума заробітної плати, з якої стягувався ЄСВ; Крп – кількість календарних днів у розрахунковому періоді.

Уявімо ситуацію, що жінка працює в компанії з 2010 року і збирається піти в декрет з 10.01.2019 р до 15.05.2019 р, її оклад становить 7000 грн. Розраховуємо суму за період попереднього 2018 року з січня по грудень.

Приклад:

1. Співробітниця перебувала у відпустці в серпні (03.09 – 16.09), відпускні склали 1400 грн., Зарплата – 5000 грн.

2. У вересні надавався лікарняний лист за 10 днів – оплачений в сумі 1000 грн, Зарплата – 4500 грн.

Порахуємо середню зарплату за цим прикладом:

Сума, сплачена за лист непрацездатності, не береться до уваги, тому що на його оплату не йдуть нарахування страхових внесків.

Середня зарплата = (сума з/п) 80 900 грн. / 355 дн. = 227,88 грн.

Розмір виплати = 227,88 грн. * 126 дн. = 28712,88 грн.

Дана сума підлягає до виплати разом з найближчою заробітною платою і, як правило, підприємства відразу роблять ці перерахування, згодом отримуючи компенсацію від фонду соціального страхування.

Однак є й винятки, коли організації чекають перерахування звідти і тільки потім перенаправляють його співробітниці. Закон встановлює, що ця виплата здійснюється в найближчий встановлений термін, відповідний регулярній виплаті трудового забезпечення.

Потрібно знати про деякі важливі моменти при виході в «декрет»:

 • У порівнянні з максимальним розміром бази нарахування єдиного внеску, що розраховується за один день, середньоденна заробітна плата не повинна і не може бути більше.
 • Якщо ваш трудовий стаж менше 6 місяців: під розрахунок потрапляють місяці, під час яких роботодавець робив оплату страхових внесків за співробітника до спеціального фонду. У розрахунок береться сума в місяць не більше розміру мінімально встановленої заробітної плати, помноженого на два, але і не менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої в місяці настання страхового випадку.

Граничні суми виплат при вагітності і пологах

Встановлено мінімальні та максимальні рівні виплат грошової допомоги при вагітності та пологах в 2019 році. Відповідно, розрахунок декретних за формулами, описаними вище, повинен входити в цей діапазон:

Обмеження Період Мінімальна виплата на місяць Максимальна виплата на місяць
Спеціальне* січень-грудень 2018 3200 грн. 6400 грн.
Загальне січень-травень 2018 3200 грн. 40000 грн.
червень-грудень 2018 3200 грн. 42100 грн.

* Спеціальне обмеження передбачено для застрахованих осіб, страховий стаж яких протягом останніх 12 місяців не перевищує 6 місяців. Для інших застрахованих осіб діє загальне обмеження.

Коментарі

 1. Юлия Терновая

  У меня сложилась такая ситуация за 12 месяцев до декрета работала в одной фирме официально, потом стала в центр занятости с 03.01.2020 по 22.04.2020 потом устроилась на фирму с 23.04.2020 по 27.07.2020 по ЦПХ, с 28.07.2020 принята на работу в эту же фирму по трудовой с окладом 25000, в декрет ушла 07.09.2020, как будет считаться сумма выплаты декретных в таком случае?

 2. Виктория Вертийченко

  Есть у кого похожий случай или может кто знает. Не знаю как посчитать правильно.
  Я ушла в декрет 01.07.2020 как безработная. Но до этого работала около 5 лет последний раз до 05.08.2019. тоесть за последний год работала чуть больше месяца( до этого стабильно). Как рассчитать выплату или мне заплатят как безработной? И да, выплата ещё не пришла(

 3. Виктория Вертийченко

  Здравствуйте, у меня больничный с 01.07.2020, подала в Совбез 22.07.2020
  Может у кого-то примерные даты, не пришли ещё дородовые? Или может кто знает через сколько прийдут? Спасибо

  • Алина Здыщук

   У меня больничный с 07.07.20 в соц страх подали 31.07.20 ,получила 18.08.20

   • Виктория Вертийченко

    Спасибо!
    Мне ещё не было. Может от города зависит… Алина Здыщук,

 4. Алина Здыщук

  Здравствуйте,кто то получил уже больничные по беременности?

 5. Алина Здыщук

  Здравствуйте, вот я с 7 июля подала больничный , уже месяц прошел , денег нет , может кто то тоже так подавал ?пришли ли кому то деньги ?

  • Елена Бутенко

   Я подавала 30 июня и тоже еще не получила… ?

   • Алина Здыщук

    Что же они так затягивают
    В течение 26 дней должны были выплатить

 6. Oksana Tyt

  Скажите, если в больничном листе указана конечная дата 9 августа, а я подам документы позже. Мне начислят эту выплату или нет?

 7. Елена Смирнова

  ЗДРАВСТВУЙТЕ 25.06 было профинансировано 22.05 100% кто то уже получил на карту деньги? Или может знаете есть возможность что сегодня перечислят?

  • Алина Здыщук

   Здравствуйте, не подскажите через сколько примерно приходят деньги ,после того как ты подал на больничный?

  • Катерина Зуяк

   Получила,сегодня

  • Инна Андрущенко

   Я декретный лист подала 5 мая, мне ещё не пришли деньги тоже. И когда они будет не знает ни кто

   • Лариса Самойленко

    Возможно бухгалтерия подала позже в ФСС

  • Лариса Самойленко

   Добрый день! Мой больничный от 5 мая, сегодня на карту пришли деньги

  • Анастасия Сиварга

   Мой больничный, в фонде зарегистрирован 21 мая он был профинансирован 24 июня, как пишут в телеграме(хотя отдала 13 мая) сказали только 25 июня отправили на предприятие – денег ещё нет((( теперь ещё и предприятие задержвает, короче ужас!!!!!

   • Островерхая Ксения

    Подскажите пожалуйста,где это можно отследить?

   • Елена Смирнова

    А разве ФСС отправляет не в банк сразу? Я думала если профинансировано то значит отправлено уже в банк(((

    • Анастасия Сиварга

     Вчера вечером пришли на карту деньги)

     • Виктория Борисенко

      Здравствуйте!сколько в общем времени занял процесс начисления и выплаты денег?

 8. Катерина Зуяк

  Девчата кому пришли выплаты за май и за какое число?!

  • Лариса Самойленко

   Сегодня пришли по больничному от 5 мая

   • Елена Смирнова

    Это дородовые у вас ?

    • Лариса Самойленко

     Да, больничный по беременности и родам

  • Мила Харькова

   Я вот ещё за апрель жду. Больничный от 06.04…

 9. Елена Смирнова

  Всем добрый день ) скажите а вот сума дородовых как понять правильно в интернете пишут 10000 с копейками а потом на три года розбивают? Или это о детских уже после родов )? вообщем интересующий вопрос это те кто роботал не больше чем полгода сколько получили дородовых +- ?

  • Алена Федоряк

   10тис это послеродовые.

   • Елена Смирнова

    Спасибо ) значит от фирмы только раз выплачивают всю сумму 100% а все остальное государство?)

 10. Елена Смирнова

  Это только профинансировано ФСС ? Или кому то уже на карту пришли?

  • Анастасия Сиварга

   Профинансировано ФСС

 11. Елена Смирнова

  Здравствуйте кто то получил выплаты на этой неделе? Интересует кто подавал от 28.04

  • Анастасия Сиварга

   Здравствуйте, сегодня профинансировано, кто подал по 15 мая включительно

 12. Татьяна Ярмак

  Підкажіть будь-ласка, може хтось знає напевно, якщо з роботи пішов в декретну відпустку, а потім з одного декрету знову в декрет, то за другим разом чекати дородову виплату?Виплатять що небудь?

 13. Анна Подкопаева

  Больничный лист от 6.04.2020
  Уже родила, а выплаты так ещё и нет

  • Мила Харькова

   Подскажите, пожалуйста, пришли вам декретные? Анна Подкопаева,

   • Анна Подкопаева

    Ещё нет

    • Елена Смирнова

     Ещё не пришли? Уже профинансировано за 19 число

     • Анна Подкопаева

      Бухгалтерия сделала ошибку, подали только в ФСС от 21 июня

  • Алена Федоряк

   Ну так правильно,лист 4 месяца,бухгалтерия собирает за ввесь месяц этот больничные и передают в первых числах 5 мес.А за апрель только сейчас финансируют предприятия,я спрашивала у нашего бухгалтера,они не рассматривают оказывается каждый случай как единичный,а все сразу отдают и получают тоже все вместе.

  • Karina Blankovskaya

   Может ваша бухгалтерия не передала до ФССУ?
   Потому что на телеграмм канале они выложили, что оплатили заявки поданные до 4.05.20 на 100%

  • Елена Смирнова

   Ужас а не реформы

 14. Анастасия Сиварга

  Подскажите пожалуйста, за какое число профинансировали?

 15. Елена Смирнова

  Здравствуйте какая примерно сумма предродовых кто подскажет? Киев

  • Анастасия Сиварга

   Ваш оклад умножьте на 4, только то что начислено “грязными”- с дикретных не снимается налог!

 16. Катюша Федорова

  как узнать когда передали мой лист в фсс

  • Елена Смирнова

   У своего бухгалтера

 17. Елена Смирнова

  Здравствуйте Подала ещё 28.04 на декрет а бухгалтерия в ФСС 15.05 , когда примерно ждать выплаты? Кто то получил уже ?

  • Катерина Зуяк

   Подскажите,пришла Вам ввыплата?

 18. Татьяна Панченко

  Здраствуйте интересно когда выплатять дородовые подала еще20.04.20

  • Татьяна Затолокина

   Все зависит от того когда передали ваш лист в фсс

 19. Виола

  Здравствуйте , а через сколько приходит выплата? Может кто то знает ?
  Уже больше месяца как подала на декрет и ничего .

 20. Яна Лукьянова

  Здравствуйте подскажите пожалуйста,декретный сдала 14.04.2020 когда будет выплата?

  • Елена Смирнова

   Не пришли вам деньги?

  • Юлия Каун

   Есть телеграмм канал https://t.me/socialfund/373 там публикуют каждый день информацию по какое число выплачено, на сегодняшний день выплатили 57% тех кто подал 13.04. На передачу в ФСС у предприятия есть 10 дней, т.ч прибавляйте к той дате что принесли на предприятие лист нетрудоспособности 10 дней, и на этом канале отслеживайте инфо по выплатам.

 21. Оксана

  девочки , кто в курсе по ситуации на сегодня ??? что там творится вообще ?

 22. Сашунька Зайкина

  Больничный подала 1.04 , 30.04 деньги пришли на карту

 23. Татьяна Шарипова

  У меня больничный с 11 марта, денег до сих пор нет(

 24. Оксана

  Девочки кто то знает ситуацию на сейчас ??? по какое число согласованы выплаты ? днепропетровская обл. больничный от 02.04. когда примерно ожидать ? кто знает ?

  • Viktoria Lozanova

   Я вчера звонила, сказали что финансируют 30.03

   • Оксана

    а куда вы звоните для получения информации ???
    можете номер подсказать ?

 25. Viktoria Lozanova

  Девочки, по какое число профинансировано, кто дозвонился?)

  • Marina Verstivskaya

   За 20 .03 частично.

 26. Светуля Онопко

  Кому то пришли деньги регистрации за 16 марта?

 27. Татьяна Шарипова

  Здравствуйте, девочки кто знает за какое число Донецкая обл. Получает выплаты

  • Валерия Сергеевна

   Вчера сказали что профинансировано по 17 число.

 28. Ольга

  І мені сьогодні начислили мої лікарняні за 28.02, декретний зереєстрований в соцстрасі 12.03

 29. Елизавета Елизавета

  Пришел больничный за кс , 06.04. ,в фсс зарегистрирован 11.03

 30. Татьяна Викторовна

  Добрый день. Подскажите пожалуйста можно ли Декретные выплаты(до родовые)
  оформить онлайн в наше не легкое время сейчас? заранее спасибо.

  • Marina Verstivskaya

   Да,верно Ольга написала выше. Мне моя бухгалтер оформила все он-лайн, через телефон связывалась и на почту им все документы отправляла. Никаких проблем. В тот же день меня и “оформили ” в соц страхе (ФССУ).

  • Ольга

   Взагаліто і раніше можна було оформлювати їх онлайн. Це мають знати бугалтери на підприємстві, якщо я не помиляюся то і до карантину дехто оформлював онлайн. Подзвоніть на гарячу лінію міністерства соцполітики там вам мають підказати. Ось по цьому номеру брали трубку, принаймні раніше, 0800501892, також в них ви можете запитати номер соцстраху вашої області і отримати інформацію теж, але врахуйте, що зараз по областям важко додзвонитися, бо вони або у відпустках або працюють віддалено.

 31. Marina Verstivskaya

  Подскажите, пожалуйста, ФСС обязуется в какие сроки делать выплаты( декретные)? Официально декрет с 20.03.
  Может кто расскажет?

  • Ольга

   Офіційно обіцяють це робити протягом 10 днів після того як бугалетер передав документи в соцстрах. Але як бачите на сьогоднішній день це не працює, по перше взнайте яким числом бугалтер передав їм ваш лікарняний, по друге взнайте яким числом соцстрах зареєстрував ваш лікарняний, оскільки на сьогоднійшній день вони відтягують максимально дату реєстрації від дати подання документів (по закону вони можуть розглядати подані жокументи 10 днів). А далі вилазить питання фінансування, коли держава перечислить гроші соцстраху на вашу дату (дата реєстрації декретного в соцстрасі). Я з Київської обл. вчора дзвонила в соцстрах держава начислила гроші по 06.03 включно. Тому якщо у вас просто відкритий декретний 20.03 додайте ще так днів 10 як мінімум до цього дня, отримаєте 30.03 приблизно в кращому випадку днем реєстрації і порахуйте, що чекати вам ваші виплати ще десь 3-4 тижні по факту. Я раніше писала свої дати, ось сиджу чекаю, хоча декретний відкритий 28.02 зареєстровано 12.03 на наступному тижні надіюся прийдуть мої гроші.

 32. Владислава Нечепоренко

  Девочки у кого зарегестрирован больничный в фсс до 3.03.20,вам уже пришли выплаты?

 33. Владислава Нечепоренко

  Кто то узнавал ,было финансирование на этой неделе? Если да то по какое число?

  • Ольга

   Додзвонилася, сьогодні, але це був цілий кваст, бо частину працівників соцстраху відправили у відпустку, частина на дистанційних умовах працюють, тому з горем навпіл по 4 номеру додзвонилася, який дали. Фінансуванея не змінилося, профінансовано лише по 28.02, цих грошей максимум вистачить до 04.03 сказали, коли їм держава дасть ще гроші і скільки нікому не відомо. Мені з моїм зареєстрованим декретним соцстрахом 12.03 сказали на цьому тижні і на наступному навряд дадуть, але чекати дива. Отак от(

   • Юлия

    Хах, мой декретный за 17.02, моя тупая бухгалтерша зарегистрировала, после того как я скандал устроила 19.03. Мне сказали месяц минимум ждать денег((((

    • Ольга

     Я з Київської, мені сказали по 28.02 профінансовано, може, після обіду до 3.03 дофінансували. Але однак все це не скоро буде. Якщо мені з 12.03 зареєстрованим і то по вині соцстраха, бо бугалтер ще 04.03 віддала їм всі папери, чекати ще тижні 2 як мінімум сказали, то вам з 19.03 всі 3 тижні. Однак все це привіт нашій владі, обіцяють, що всім все добавлять в зв’язку з карантином, а по факту скрізь щатримки. Я вже раніше писала, що в 2017 отримала виплати максимально швидко, а зараз скрізь кажуть що всім дамо гроші, все клас, а по факту нуль. Залишається чекати і надіятися, що хоч до пологів дадуть.

     • Юлия

      Мне в 2018 в течении 3 недель с начала больничного дали. Очень быстро. Больничный был с 02.01 деньги дали в том же месяце 25.01. Я очень надеюсь, что сейчас хоть до родов выплатят, но с этим карантином может и после родов уже (обидно.

   • Владислава Нечепоренко

    А я утром написала,мне только что ответили что профенансировали по 3.03.20

    • Юлия

     Это какая область? Или вся Украина?

     • Владислава Нечепоренко

      Днепропетповская

      • Marina Verstivskaya

       А куда вы писали?

 34. Владислава Нечепоренко

  Девочки,может быть кто-то звонил сегодня в фсс,по какое число профинансировали,задержек не будет?

  • Юлія Кочан

   Профинансировали по 28.02 включительно

 35. Ольга

  Дівчата відпишіть, будь ласка, кому прийшли декретні за лютий-березень. В мене відкритий декретний з 28.02, в бугалтерії оформили 04.03, виплат досі немає, Київська область.

  • Наталья

   Я думаю, что вы рано бьете тревогу. У меня декретный открыт 03.02, в Фонд передан бухгалтерией 25.02. На этой неделе Фонд финансировал выплаты начиная с 21.02 (Фонд ориентируется на дату регистрации больничного у себя, а не в бухгалтерии работодателя). Часто не названиваю в Фонд, поэтому не знаю, профинансировали мою дату на этой неделе или нет, но очень надеюсь. Так что вам проще позвонить в фонд и уточнить какой датой зарегистрирован ваш больничный у них, и от этой даты уже отталкиваться.

   • Ольга

    Дякую за відповідь, наскільки я знаю від бугалтера то зареєструвала вона все одразу, вона в нас відповідальна, коли принесоа декретний на роботу в неї був весь пакет документів готовий, вона чекала лише оригінал лікарняного від мене. А тривогу якраз б’ю не рано, маю з чим порівнювати. В 2017 році ліканяний відкрили з 18.10, в бугалтерії і соцтрасі зареєстрували 24.10, гроші прийшли мені 31.10, тому на сьогоднішній день така затримка для мене не зрозуміла з урахуванням змін правил отримання срцвиплат з 1 січня, по правилам, гроші мають прийти максимум на 11 день після подання документів в соцстрах.

    • Наталья

     Я так понимаю, что все зависит от наличия денег в соцстрахе. Сейчас с задержкой финансирование проходит. А с учетом того, что с начала этого года на государственном уровне все бюджетные учреждения в полном обьеме недофинансируются, то нечему и удивляться.

     • Ольга

      Подзвонила в соцстрах, Київську область профінансували включно до 27.02, на цьому тижні. Особисто по моєму випадку бугалтер так і подала всі папери 04.03, але соцстрах поставив на реєстрацію їх 12.03. Тому сказали чекати виплати, якщо відштрвхуватися від сьогоднішнього числа то близько місяця в кращому випадку(

      • Юлия

       У меня больничный за 17.02 и денег до сих пор нету, а вы говорите)

 36. Наталья

  Девочки, которые уже получили выплаты, подскажите, вам работодатель после получения денег от Фонда перечислял деньги в дни выплаты зарплаты или в межплатеж в зависимости от поступления денег из Фонда?

  • Ольга Штабова

   В зависимости от поступления денег. Не ждали день зарплаты или аванса.

   • Наталья

    Спасибо))

 37. Анастасия Косенкова

  Звонила вчера сказали что профенансировали по 24.02

 38. Светуля Онопко

  Подскажите номер телефона где можно узнать о финансировании

  • Наталья

   0800501892 позвоните по этому номеру (трудно, но возможно, у меня в течении 10 минут безпрерывного набора получилось). По этому номеру вам дадут телефон ФСС вашей области, где вы и сможете узнать дату регистрации вашего больничного в Фонде и дату финансирования по области.

   • Светуля Онопко

    Спасибо большое

 39. Ольга Штабова

  Херсон профинансировано по 21.02.20

  • Владислава Нечепоренко

   Днепр тоже по 21.02

 40. Karina Kucherenko

  Добрый вечер. Кто знает, Одессу за какое число профинансировали?Подскажите, пожалуйста, номер телефона фсс. Спасибо