Корисна інформація

Cvv код безпеки на банківських картах: що це таке і як його дізнатися?

16 Лютого 2023
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Рівень різних махінацій з банківськими картами досить швидко досяг апогею. Тому керівництво фінансових установ впровадило специфічні засоби захисту. Крім стандартного ПІН-коду, більшість карт мають і секретний CVV код безпеки. Це особливий елемент захисту, який допомагає збільшити захищеність коштів власника по максимуму.

Що таке CVV код на карті?

CVV2 або CVC2 – спеціальний захисний код, що складається з 3-х цифр. Абревіатура розшифровується як «card verification value» або «card validation code», що в дослівному перекладі означає: «перевірка значення» або «код підтвердження карти». Таку технологію протекції використовують:

 • Visa;
 • MasterCard;
 • інші системи.

CVV2 створений для здійснення транзакцій і платіжних операцій у середовищі, де не обов’язково фізична присутність картки. Тобто, при оплаті в режимі онлайн, коли досить ввести реквізити.

Де знаходиться CVV код на карті і як його дізнатися?

CVV2 розташовується на зворотному боці картки, на лінії, де повинен бути підпис клієнта. Він знаходиться праворуч під магнітною стрічкою та містить 3 цифри. Якщо в цьому місці нанесено більшу кількість чисел, враховувати слід тільки останні три. Це і буде ваш код безпеки на карті.

Зауваження: не завжди CVV можна знайти на пластиці. Також метод його нанесення – інтдент-друк не дуже надійний, тому цифри з часом стираються. Однак відсутність відомостей на поверхні карти не говорить про те, що перевірочного коду немає. Він автоматично створюється при виготовленні кредитки. Якщо заповітні цифри відсутні на пластиці, то дізнатися їх можна в онлайн-банкінгу.

Як дізнатися CVV код в онлайн-кабінеті (на прикладі Приват24)?

Якщо з яких-небудь причин секретні цифри на вашій кредитці відсутні або стерлися – не впадайте у відчай. Подивитися їх можна в онлайн-кабінеті.

Але як дізнатися CVV код через інтернет? В Приват24 для цього слід виконати такі дії:

 • зайдіть у свій онлайн-кабінет;
 • виберіть розділ меню «мої рахунки»;
 • натисніть на цікаву для карту;
 • тепер зайдіть у розділ «управління картою / рахунком», розташованим праворуч;
 • у меню яке відкрилося, вибирайте «дізнатися CVV-код»;
 • натисніть «далі» і введіть код з смс;
 • готово!

Аналогічна система працює в електронних кабінетах інших банків. Але назви розділів можуть трохи змінюватися.

Вимоги до безпеки

CVV2/ CVC2 – конфіденційна інформація. Тому співробітники служби безпеки банків настійно рекомендують нікому не повідомляти ці цифри!

Врахуйте: більшість інтернет-магазинів в якості підтвердження вимагають тільки цей код, без додаткової верифікації по смс. Тому, якщо код CVV дізнаються шахраї, існує ризик розкрадання коштів з вашого рахунку. Співробітники банків ніколи не проситимуть назвати секретні цифри з обороту карти. Якщо ви отримали смс або ж вам подзвонив «представник» фінансової установи з проханням повідомити ці відомості, то негайно повідомте про те, що сталося на гарячу лінію банку.

Сучасні сервіси для онлайн-покупок, спільно з фінансовими установами, поступово вводять нові вимоги до безпеки угод. Тепер при проведенні операцій, недостатньо введення секретного коду з кредитки. Крім CVV можуть запросити додатковий код верифікації, отриманий одним з таких методів:

 • смс на фінансовий номер (той, який ви вказали при оформленні карти);
 • лист на електронну пошту;
 • оповіщення в онлайн-кабінеті;
 • повідомлення в Viber або Telegram.

Також нерідко додатково необхідно отримати пароль, який використовується для входу в інтернет-кабінет. Але подібні сервіси ніколи не уточнюють секретне питання і відповідь на нього або ваші персональні дані для відправки таких кодів. Адже сайти синхронізуються з банками, а у фінансових установ ця інформація вже є.

Як шахраї можуть використовувати CVV і CVC?

Зазвичай зловмисники користуються цими секретними цифрами в таких ситуаціях:

 • покупки онлайн;
 • поповнення рахунку;
 • перевод на електронні гаманці;
 • зняття готівки без кредитки.

Щоб дізнатися CVV код карти шахраї йдуть на різні хитрощі. Найбільш поширені такі схеми отримання доступу до секретної інформації:

 1. Фішинг. Зловмисники створюють копії сайтів фінансових установ і відправляють вам лист з проханням перейти по посиланню для підтвердження даних / перегляду новин і т. Д. Там відкривається вікно з анкетою для «верифікації» і користувач сам надає всю необхідну інформацію.
 2. При продажу речей через дошки оголошень. Нерідко лже-покупець каже, що термінал просить ввести код безпеки на карті, щоб зарахувати гроші. Це брехня – при перерахуванні коштів подібна інформація не потрібна!
 3. Спостереження. Часто зловмисники просто підглядають CVV2 / CVC2, якщо ви залишили карту без нагляду.
 4. Хибна ідентифікація. На мобільний або на пошту приходить смс / лист з проханням підтвердження ваших даних. Зазвичай текст містить загрозу / попередження, що в разі, якщо інформація не буде введена протягом певного часу (дві доби), то карту заблокують.

У разі отримання повідомлень з сумнівним змістом або з вимогою ввести персональні дані, негайно зверніться на гарячу лінію банку. Так ви зупините махінацію і вбережете свій капітал від розкрадання.

Корисна порада: ніколи не зберігайте паролі в смс, не записуйте їх на аркуш паперу і не кладіть в гаманець, а також не залишайте кредитку або платіжні карти без нагляду. Адже відомості про секретну інформацію повинні бути доступні тільки вам!

Що значить цифра 2 в кодах CVV2 / CVC2?

Насправді, у кожної кредитки цілих 2 секретних коду. Але що таке cvv код? Він наноситься на магнітну стрічку, і побачити його неможливо. Просто CVV / CVC необхідний для перевірки автентичності карти при здійсненні операцій з її фізичним використанням. Його автоматично зчитують в терміналах, банкоматах і т. д.

Цифра ж 2 використовується для поділу цих кодів безпеки, так як їх назви ідентичні. Адже другий актуальний для транзакцій в середовищі «без присутності карти».

Обмеження CVV2

Наявність інформації про три секретні цифри з обороту карти не завжди є достатньою умовою для розрахунків в режимі онлайн. Продавці та самі фінансові установи нерідко вимагають додаткових підтверджень, щоб зберегти ваш рахунок від дій шахраїв.

Корисно знати: багато хто використовує сервіси з автоматичним повторенням платежів. PayPal, iTunes Store та інші, вони не зберігають введені цифри або зберігають їх лише протягом декількох секунд. Тому при автоматичному списанні коштів з рахунку, ваш CVV2 не зможе бути використаний зловмисниками, тому що інформація про нього вже видалена.

CVV2 – захисний код, створений, щоб зберегти транзакції в режимі онлайн. Ця проста міра допомагає захистити ваші фінанси від дій зловмисників.

Висновок

Навколишній світ стрімко розвивається та йде в площину всесвітньої павутини. Це стосується і фінансового сектора послуг в нашій країні, який щорічно збільшується в розмірах на 10-15%. Відбувається це завдяки зручності та надійності оплати покупок через інтернет. Дана стаття детально пояснила, що таке cvv код безпеки карти, а також як не попастися на вудку шахраїв. Дотримуйтесь рекомендації, і ваші кошти будуть надійно захищені.

Залишіть коментар

Коментарі