Корисна інформація

Система ідентифікації громадян BankID

17 Лютого 2023
admin Читать на русском
 1. Які дані в собі містить BankID?
 2. Відгуки BankID
 3. У чому допоможе BankID?
 4. Особливості функціонування BankID в банківському секторі
 5. Можливості сервісу в адміністративному секторі
 6. Підбиваємо підсумок

BankID є електронною системою розробленою для підтвердження даних про клієнта. За допомогою цього сучасного сервісу будь-який наш співвітчизник може віддалено, і без потреби особистої присутності підтвердити свою особистість завдяки даним що знаходяться в обслуговуючій його банківській установі. Ці дані забезпечують 100% гарантію ідентифікації клієнта.

Які дані в собі містить BankID?

Це в першу чергу загальні відомості про користувача, такі як:

 • Паспортні дані.
 • Ідентифікаційний код.
 • ПІБ.
 • Контактні дані.

Потрібно сказати, що ця система має високий ступінь захисту, тому не варто переживати за збереження вашої персональної інформації. Такі сервіси вже протягом багатьох років успішно використовуються за кордоном. А український BankID створений на підставі найбільш успішних з них, таких, як у Фінляндії, Канаді та Швеції.

Идентификация bankid

Відгуки BankID

В даний час вже більше десятка українських банків успішно надають цю послугу. Судячи з відгуків клієнтів BankID значно спростив їх діяльність у процесі отримання всіляких комерційних і державних послуг, яким необхідно обов’язкове підтвердження особи. За допомогою сервісу можна миттєво передати свої персональні дані запитуваній сторони. Щодня це нововведення впроваджується на кількох сотнях державних і комерційних організаціях.

У чому допоможе BankID?

На сьогоднішній день наші співвітчизники за допомогою BankID можуть вирішити такі питання:

 1. Отримати послуги та довідки у всіх державних установах.
 2. Проголосувати за вподобані петиції на сайтах державних органів влади (мерії, Верховної Ради тощо).
 3. Оформити кредит в банку або позику в мікрофінансових організаціях.
 4. Для користування цілим переліком послуг банківських установ.

Особливої уваги заслуговує третій пункт, який допомагає уникнути особистого відвідування фінансових установ і простою в чергах. Це дуже зручно для підприємців і звичайних громадян, яким потрібні споживчі кредити. Історично так склалося, що в нашій країні першою реформується банківська система. Тому не буде дивним, якщо всього через пару років рівень надання банківських послуг буде на європейському рівні.

Чітко простежується і автоматизація адміністративних послуг, яка відбувається за рахунок стрімкого розвитку інформаційних технологій. У перспективі ці нововведення повинні в рази поліпшити ефективність надаваних послуг в державних і комунальних структурах. Тому не дивуйтеся, якщо через рік-два у вас з’явиться можливість отримати віддалено довідку з ЖЕКу, рецепт з районної лікарні або встати в чергу на прийом в різні установи.

Особливості функціонування BankID в банківському секторі

Головна особливість послуги – швидке і віддалене підтвердження персональних даних громадян. Початок розвитку послуги в банківському секторі не викликає подиву, адже BankID сприяє збільшенню лояльності до банків з боку клієнтів, так як значно спрощує взаємодію клієнтів з банківськими установами і збільшує їх активність.

На даний момент гостро обговорюється питання відкриття банківських рахунків в режимі онлайн за допомогою цієї системи за умови, що клієнт вже проходив підтвердження особи в інших фінансових установах. Це призведе до збільшення конкуренції між банками, від чого знову виграють їх клієнти. У перспективі BankID може надати друге дихання інтернет-магазинам для здійснення онлайн-продажів.

bankid - баннер

Можливості сервісу в адміністративному секторі

Впровадження BankID призведе до того, що зменшиться кількість паперового документообігу. Вам доведеться лише однин раз пред’явити свої документи фінансовим установам, а в подальшому вони будуть автоматично доступні для ідентифікації вашої особи. Для авторизації в BankID може використовуватися мобільний додаток або електронний цифровий підпис.

Розвиток цієї послуги призведе до того, що ви зможете в будь-який момент часу подивитися кількість сплачених вами податків, подати заявку на отримання соціальної допомоги, субсидії та іншого. Адміністративні послуги вийдуть на новий більш високий рівень.

Підбиваємо підсумок

Сервіс BankID дозволяє користуватися послугами, в яких необхідна ідентифікація віддалено. Зараз за допомогою нього вже можна отримувати широкий спектр комерційних, телекомунікаційних, юридичних, адміністративних та інших послуг. З розвитком сервісу і його повсюдному впровадженні, громадянам відкриються ще більші перспективи.

Залишіть коментар

Коментарі