Корисна інформація

Сервіс платежів Apple Pay в Україні

12 Лютого 2023
2
admin Читать на русском
  1. Правильне налаштування Apple Pay
  2. Основні положення роботи Apple Pay
  3. Сумісність пристроїв з Apple Pay
  4. Які пристрої підтримують Apple Pay?
  5. Безпека і конфіденційність Apple Pay
  6. Невелика цікава інформація
  7. Apple Pay Приватбанк
  8. Apple Pay Ощадбанк
  9. Apple Pay Монобанк
  10. Apple Pay Альфабанк
  11. Райффайзен Банк Аваль
  12. Forward Bank
  13. Заключення

17 травня 2018 року в Україні почав функціонувати Apple Pay, який є безпечним і дуже простим варіантом оплати на смартфонах iPhone, планшетах iPad, розумних годинниках Apple Watch, і навіть на ноутбуках MacBook.

Програма є дуже популярною у світі і почала свою роботу ще п`ять роки тому, а доступ до неї мають багато великих європейських і світових країн.

За допомогою Apple Pay можна здійснювати оплату різних покупок в онлайн-магазинах і в реальному житті, а також в місцях, де передбачені спеціальні термінали, які підтримують безконтактну оплату.

Правильне налаштування Apple Pay

Більшість інтернет-ресурсів після офіційного запуску “яблуневої” платіжної системи запускають серію акцій на пристрої Apple, а сам старт програми обіцяє практично повністю замінити пластикові банківські картки і громіздкі гаманці з грошима. При цьому розробники і фахівці відзначають відмінну безпеку, а там, де потрібно, і підтримку конфіденційності.

Один з найпростіших і зручних варіантів для оплати покупок без зайвих рухів – це Apple Pay, налаштувати який також не складе проблем. Підтримка додатку здійснюється без проблем , починаючи з версії операційної системи iOS 8.1, шляхом використання програми “Wallet” (У старих версіях iOS аналогом можна назвати Passbook).

Додання необхідної картки відбувається через сканування її на камеру пристрою або при натисканні значка “+”. Перевірка банківських карт відбувається за лічені секунди, а деякі можуть вимагати персональної ідентифікації шляхом підтвердження телефонним дзвінком або електронним листом з додаванням необхідної особистої інформації. Після перевірки картка стане доступна для здійснення розрахунків і покупок в супермаркетах та інших магазинах, а також в інтернеті. Всього в Apple Pay можна реєструвати і використовувати не більше восьми карток.

Кожна з платіжних карт в програмі “Wallet” матиме обов’язкову інформацію, яка схована, але відображається натисканням на іконку карти. Дані використовуються наступні:

  1. платіжна адреса;
  2. номер телефону;
  3. адреса електронної пошти;
  4. контакти і короткий опис банку, який випустив картку;
  5. особистий обліковий запис із номером картки;
  6. дані про вчинені транзакції, які доступні не на всіх картах.

Основні положення роботи Apple Pay

Розрахунок проводиться в магазинах, де присутні відповідні і сумісні з безконтактною оплатою і пристроями Apple термінали. При близькому знаходженні до такого апарату екран смартфона, планшета або розумних годинників загоряється з автоматичним відкриттям програми “Wallet”, де далі користувач вибирає потрібну карту і підтверджує покупку.

Після цього пристрій слід тримати на невеликій від терміналу відстані для зчитування з NFC модуля. Відмінними функціями, що підтримують безпеку, є TouchID і FaceID, завдяки яким досить складно підібрати або підробити відбиток пальця або скан особи власника. Транзакція вимагає кілька секунд тримати палець або дивитися на екран на сканері для підтвердження і завершення, а Apple Watch повинні надійно закріплюватися на зап’ясті. Про закінчення процесу сповістить невелика вібрація, супроводжувана звуковим сигналом і відміткою на екрані.

З кожним днем в Україні Apple Pay стає більш зручним і комфортним способом оплати, ніж стандартне проведення картою по терміналу. Тим більше, що сучасні карти виготовлені з не дуже якісного пластика і дуже швидко виходять з ладу. Особливо фахівці відзначають покращений рівень безпеки у новинки, в порівнянні з класичним способом оплати банківською картою. Це пояснюється і тим, що продавець або касир не бачить номера карти і будь-якої іншої інформації.

З використанням Apple Pay відпадає потреба шукати карту в гаманці або сумці, часто вибираючи не ту. Також немає необхідності при деяких покупках підтверджувати справжність і підтвердження особи шляхом пред’явлення паспорта або водійських прав. Вся потрібна інформація знаходиться на пристрої і відмінно захищена сучасними програмами і системами безпеки, куди входить TouchID і FaceID.

Також можна встановити запит PIN-коду або підпису чека у випадках особливо великих списань грошових коштів. При оплатах в Apple Pay Cash стандартні 0000 можна змінити на необхідний набір цифр.

Apple Pay а Украине

Оплата онлайн платежів або послуг також не складе великих проблем, а є простою і зручною дією, як і в магазині, тому що використовуються ті самі карти. Багато програм та сервісів вже мають у списках вибору платіжну послугу Apple Pay. Завдяки заздалегідь внесеній інформації можна обійти надокучливі етапи, які потребують вводити інформацію з варіантами доставки і оплати. Все відзначається автоматичним методом, а підтверджується через TouchID і FaceID. За необхідності всі потрібні пункти можна змінити на інші.

Сумісність пристроїв з Apple Pay

Беручи до уваги постійний розвиток технологій і випуск нових пристроїв, не було необхідності оснащувати перші пристрої Apple, тому що ринок розвивається, а старі апарати не витримують серйозної конкуренції. Такої думки дотримуються і розробники американської компанії, які вважають за краще оновлювати і покращувати нову продукцію, а старі моделі використовувати для колекціонування або в інших непопулярних випадках.

Які пристрої підтримують Apple Pay?

Вид пристрою Модель
Смартфон iPhone 6, 6S, 6S+, 7, 7+, 8, 8+, SE, X, XS, XR, 11
Планшет iPad Air 2, mini 3,4, Pro, 5, iPad 2018
Розумний годинник Apple Watch 1,2,3,4,5

Можна використовувати цю технологію і на MacBook з новою операційною системою, а також macOS Sierra.

Наявність будь-якої моделі серії Apple Watch дозволяє користуватися Apple Pay для оплати і iPhone 5, 5C і 5S, при підключенні до смартфону.

Оплата безпосередньо за допомогою Apple Watch здійснюється так:

  1. необхідно двічі натиснути бічну кнопку і тримати екран на близькій відстані від терміналу, що підтримує безконтактну оплату, протягом декількох секунд;
  2. якщо потрібно, слід підтвердити транзакцію;
  3. дочекатися легкої пульсації або вібрації і побачити на екрані повідомлення про успішне завершення операції.

Покупки при використанні iPhone 8 і ранніх моделей передбачають утримування пальця на сканері відбитків TouchID з піднесенням верхньої частини смартфона до пристрою безконтактного зчитування до появи напису “Готово”. Вихід нової операційної системи iOS 11 пропонує користувачеві здійснювати платежі через “Повідомлення”, а вихід нового iPhone X додав захисту при користуванні функцією FaceID замість відбитка пальця.

Принцип здійснення оплати через iPhone X:

  • як і в Apple Watch, необхідно двічі натиснути на бічну кнопку для використання карти за замовчуванням, після чого ввести пароль або задіяти FaceID;
  • утримуючи верхню частину смартфона на близькій відстані, дочекатися зчитування і відповідного напису.

Безпека і конфіденційність Apple Pay

Головними методами захисту особистої інформації в пристроях Apple вважаються TouchID і FaceID. Однак це далеко не все, розробники серйозно попрацювали над системами і програмами безпеки. Оскільки американська продукція вважається найпопулярнішою у світі, оснащення і постійні оновлення необхідним софтом радують і відкидають усілякі спроби зламів і шахрайства. Особливо відмінною методикою верифікації можна вважати “токенізацію”:

  1. при користуванні карткою в магазинах або онлайн-ресурсах платіжна інформація відправляється у вигляді зашифрованого коду – токена;
  2. фірма-одержувач у свою чергу відправляє його в обслуговуючий банк;
  3. банк передає код у мережу, де він надійно захищається і знаходиться в банківському сховищі;
  4. після цього інформація звіряється і відправляється назад у банк;
  5. банк підтверджує платіж, попередньо перевіряючи наявність необхідної суми коштів;
  6. фінальне підтвердження транзакції і її завершення.

Досить довга за описом операція, насправді займає невелику кількість часу і не помічається ні користувачем, ні торговцем. Така технологія вже має величезну популярність і використовується в багатьох країнах світу, а кількість транзакцій невпинно зростає, перевищуючи очікувані результати. Згодом фахівці Apple планують повністю замінити звичний гаманець на безконтактну оплату, яка, на їхню думку, значно простіша і зручніша у використанні.

Відмінною рисою можна назвати присвоєння особливого і унікального номера для карти в програмі “Wallet”. Фактичний набір цифр замінюється спеціальним, що також відмінно допомагає при захисті даних.

Бесконтактная оплата

Смартфон iPhone оснащений виділеним чіпом “Secure Element”, що містить інформацію про транзакції користувача, причому ніякі номери або паролі не потрапляють на хмарні сервіси iCloud або інші. Після здійснення оплати номер відправляється через NFC із додатковим кодом безпеки, який вирізняється унікальністю для кожної нової операції. Також спеціально створюється і динамічний код – CVV, який замінює тризначний набір цифр на зворотному боці картки, який часто використовується для підтвердження платежів. Все це є величезним плюсом системи NFC.

Apple Watch здійснює перевірку на справжність через сенсорні датчики, які контактують зі шкірою. При відсутності таких транзакція не буде проводитися. Такі новітні технології вже не мрії і далеко не футуристичні бажання, а відмінний спосіб надійного захисту від несанкціонованих транзакцій.

При втраті або крадіжці пристроїв Apple власник через додаток Find My iPhone блокує свої карти і рахунки без потреби відвідування банківських установ.

Глава компанії Тім Кук, як і інші фахівці компанії Apple, як один заявляють про найсуворішу конфіденційність даних, без зберігання і контролю транзакцій і особистої інформації користувачів. Головною метою бренду є підтримка своїх шанувальників без втручання в їхнє особисте життя. Також, незважаючи на всі провокаційні заяви від конкурентів про крадіжки і витоки, провідні спеціалісти в області інформаційної безпеки відкидають всі спроби осквернити порядне ім’я американського виробника.

Невелика цікава інформація

Досить нещодавно безліч інтернет-сайтів і магазинів почали пропонувати систему Apple Pay як основний платіжний метод і пропонують використовувати його в якості альтернативи давнішнім і також популярним методам розрахунку, наприклад, PayPal або Webmoney.

Операційна система iOS 11.2 презентувала нову розробку Apple Pay Cash,яка здійснюється за допомогою програми “Повідомлення”. Так, із цієї програми з легкістю можна швидко відправити необхідну суму грошей друзям або родичам, підтверджуючи транзакцію за допомогою AppleID або FaceID, а також можливе і введення пароля. Щоправда, ця розробка відносно нова і поки що використовується тільки у Сполучених Штатах Америки. Підключення Apple Pay Cash здійснюється за допомогою програми “Wallet”.

Apple Pay Приватбанк

Першим банком, який став підтримувати дану технологію, став ПриватБанк, який має найбільшу кількість клієнтів і технологічну інфраструктуру для розвитку. Офіційні представники і сайт банку обіцяє всім підтримку необхідної безпеки і конфіденційності. 

Головним же недоліком фахівці відзначають те, що кількість терміналів із підтримкою безконтактної оплати є відносно невелика, але стрімко кількість стрімко збільшується, а загальний розвиток неможливо спрогнозувати через відсутність на смартфонах користувачів потрібної функції NFC. Скористайтеся Apple Pay від Приватбанку і поділіться своїми враженнями в коментарях.

Apple Pay Ощадбанк

З перших чисел серпня 2018 року всім клієнтам Ощадбанку доступна послуга безконтактної оплати Apple Pay. Про це повідомили на офіційному сайті банківської установи. Тому Ощадбанк став другою фінансовою установою України, яка реалізувала цю послугу для своїх клієнтів.

Додати свою банківську картку для використання можна через додаток онлайн-банкінгу «Ощад24/7». Послуга буде коректно функціонувати як на телефонних апаратах, так і на розумних годинниках.

Як повідомив керуючий Ощадбанку Андрій Пишний, для того, щоб скористатися послугою Apple Pay, не потрібно відкривати на себе банківську карту, а достатньо буде миттєвої цифрової, яку можна відкрити через контакт-центр, не відвідуючи відділення. Вона швидко підключається до додатка і добре працює. Зверніть увагу, що при використанні послуги не потрібне інтернет-підключення.

Apple Pay Монобанк

Monobank — третій український банк із підтримкою даної технології. Додати карту можна в режимі онлайн за допомогою додатка Apple Wallet або клієнта Monobank. Потрібно лише піднести її до сканера і натиснути на згоду з умовами користування. Додаток автоматично прив’яже карту, і вже відразу можна користуватися всіма зручностями безконтактної оплати через смартфон.

При розрахунку з Apple Pay підключення до інтернету не потрібне, а карткові реквізити не зберігаються на пристрої клієнта і не передаються торгівцям.

Apple Pay Альфабанк

З 11 грудня 2018 року абоненти Альфабанка можуть скористатися послугою безконтактної оплати Apple Pay. Про це йдеться на офіційному сайті банку.

Оцифрувати особисту банківську карту можна прямо з мобільного банкінгу Alfa-Mobile Ukraine. Після додання карти можливо здійснювати покупки більш ніж в 140 000 магазинах і торгових мережах по всій території України. Купівлі будуть проводиться за допомогою AppleID або FaceID.

Райффайзен Банк Аваль

19 червня 2019 року Apple Pay став доступний власникам карт “Райффайзен Банку Аваль”. У прес-службі банку відзначили, що при додаванні кредитної або дебетової карти в Apple Pay номер картки не зберігається ні на пристрої, ні на серверах Apple. Замість цього присвоюється унікальний номер облікового запису пристрою, який шифрується і безпечно зберігається в чіпі “Безпечний Елемент” пристрою.

Forward Bank

В кінці 2019 року, з 4 грудня, власники карток MasterСard, випущених Forward Bank, отримали можливість користуватися Apple Pay. У банку повідомили, що для оплат з Apple Pay можна використовувати смартфон, починаючи з iPhone 6 (включаючи iPhone SE). Клієнти Forward Bank можуть токенізувати свою карту для оплат з Apple Pay через додаток Wallet, а також безпосередньо в мобільному додатку Forward Оnline. Для цього треба встановити додаток Forward Online, авторизуватися в ньому, вибрати карту і вибрати опцію “Додати в Apple Wallet”.

У банку додали, що Apple Pay дуже просто налаштувати, при цьому клієнти будуть продовжувати отримувати бонуси від Forward Bank за своїми кредитними або дебетовими картками.

Клієнти банку – власники карток VISA отримають можливість користуватися сервісом на початку 2020 року.

Заключення

У підсумку можна з упевненістю сказати, що за безконтактними технологіями майбутнє, яке має безліч позитивних сторін і практично жодної негативної. Apple Pay – це користування своїми грошима з комфортом, зручністю, а головне безпекою. Такі проблеми, як помилки читання карт, розмагнічування, подряпини, неякісний пластик і можливе злодійство зі спробами шахрайства за допомогою цього сервісу можуть піти далеко в минуле.

Залишіть коментар

Коментарі

  1. Oleg
    07.03.2019

    В мобільних додатках Приватбанку та Монобанку картки додаються в Apple Pay в “один тап” без мороки.
    У інших не знаю, не користуюся.

  2. Elessar
    08.09.2018

    Apple pay пользуюсь уже давно. Удобная штука скажу я вам. Раньше можно было платить только оффлайн, но время идет, внедряют многие интернет магазины, причем сейчас больше я оплачиваю онлайн покупки, нежели. Так как я гемблер иногда я оплачиваю и такие вещи.

    Не забывайте, что игры бывают разные, а иногда могут довести и до беды, поэтому прошу воздержаться от такого людин подверженных азарту. Я то в свое удовольствие, не во вред карману. И зарабатывать на этом не получится – уже пробовал(