Ексклюзив

Унікальний пластик: які платіжні карти вибирають українці? (опитування банків)

7 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Дарина Прилуцька, керівник напрямку карткових продуктів Банку Кредит Дніпро
  2. Тетяна Дегтярьова, начальник управління карткового бізнесу АТ «АБ «РАДАБАНК»
  3. Катерина Вінницька, заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Піреус Банку

Конкуренція на ринку банківських послуг в Україні досить висока. Заради клієнта фінустанови працюють над тим, щоб їх продукт мав відчутні переваги і користувався популярністю. Одними з найбільш конкурентоспроможних є банківські кредитні карти. Maanimo дізнався у банкірів, якому пластику надають перевагу українці, чи є у банків унікальні карти з додатковими можливостями для клієнтів, а також в чому полягають головні особливості цього продукту.

Дарина Прилуцька

Дарина Прилуцька, керівник напрямку карткових продуктів Банку Кредит Дніпро:

Високим попитом у клієнтів користуються платіжні карти середнього класу, які відкривають клієнтам новий рівень фінансової свободи і комфорту при мінімальних витратах. Вони є оптимальним інструментом для розрахунків і покупок в Україні та за кордоном, бронювання квитків, готелів, оренди автомобілів. Для активних клієнтів карти класу Gold фактично перейшли з розряду преміальних продуктів в повсякденний must have. Чіп і безконтактна технологія оплати забезпечують максимальну зручність і безпеку розрахунків, а наявність кредитного ліміту дозволяє розраховуватися не своїми, а банківськими коштами, з можливістю не платити відсотки по кредиту, якщо погашати кредитну заборгованість в пільговий період. Також клієнтові надається безкоштовний доступ до SMS-інформування про рух коштів по рахунках і Інтернет-банкінгу Freebank, за допомогою якого можна віддалено в режимі 24/7 управляти коштами, погашати кредитну заборгованість, здійснювати платежі, онлайн-обмін валют і переказ коштів на будь-які карткові рахунки. Поповнювати картку можна віддалено, за допомогою онлайн-переказу з одного рахунку на інший або P2P платежем.

Банки активно пропонують клієнтам платіжні картки класу Gold, тому що вони зацікавлені в розширенні емісії сучасних, технологічних і функціональних варіантів пластика і в активному користуванні їм клієнтами. Це знаходить відображення у ціновій політиці: оформлення картки класу Gold і користування всіма опціями карткового пакету може бути для клієнта абсолютно безкоштовним за умови, що кількість безготівкових транзакцій в грошовому вираженні щомісяця становитиме певну суму. Наприклад, у нашому банку відкриття «золотої» карти безкоштовне, обслуговування також безкоштовне за умови проведення розрахунків за місяць на суму від 5000 грн або залишків коштів на рахунках на суму від 250 тис. грн (або еквівалента зазначених сум у валюті), в інших випадках плата за обслуговування становить символічні 20 грн на місяць.

Міжнародні платіжні системи Visa і Mastercard з метою популяризації безготівкових розрахунків регулярно проводять в партнерстві з банками різні маркетингові акції, які роблять користування платіжними картами економічно вигідним для клієнтів.

Карти більш високого класу (Platinum, World Elite) зазвичай пропонуються VIP-клієнтам в рамках преміальних пакетів. Вартість річного обслуговування пакета Platinum Private в нашому банку становить 3500 грн, пакета Elite Private – 10000 грн.

Крім уже перерахованих вище опцій, в ексклюзивне пакетне обслуговування власників преміальних карток входять такі послуги:

– Цілодобова підтримка персонального банкіра за всіма фінансовими питаннями: інвестиції в Україні та за кордон в рамках е-лімітів, кредитні продукти, платежі, страхові та брокерські послуги;

– Цілодобова нефінансова підтримка VIP-консьєрж: бронювання готелів, оренда авто і яхт, покупка авіаквитків і замовлення чартерних рейсів, організація ділових, спортивних і культурних заходів, організація дозвілля та розваг, екстрена медична допомога в будь-якій точці світу, юридичні послуги, вирішення побутових питань, пошук втрачених речей, функції секретаря і т.д;

– Програма Auto Assistance – цілодобова допомога в дорозі;

– Програма Lounge Key – спеціальні сервіси в аеропортах України та світі: відвідування бізнес-залів і lounge-зон, послуга прискореного проходження реєстрації багажу і паспортного контролю Fast Line, додаткові послуги в VIP-терміналах;

– Преміальні програми лояльності МПС: спеціальні пропозиції, партнерські акції, розіграші цінних призів.

Важливою перевагою наших карт рівня Gold і вище є їх мультивалютність – можливість доступу до рахунків в гривні, доларах США, євро. При розрахунках кошти за замовчуванням списуються з рахунку, в валюті якого відбувається оплата. У разі нестачі коштів на основному рахунку можна оперативно переключити його на необхідну валюту через інтернет-банк або колл-центр. Наявність рахунків в різних валютах дозволяє проводити валютообмінні операції без відвідування каси, в режимі он-лайн – через інтернет-банкінг або мобільний додаток в смартфоні.

Також у клієнтів популярні кредитні карти, що надають постійний доступ до позикових коштів в рамках встановленого кредитного ліміту. Особливо зручно використовувати їх для безготівкових розрахунків за товари і послуги. Клієнтський попит на кредитні карти зростає внаслідок підвищення загального рівня фінансової грамотності клієнтів і все більшого проникнення безготівкових розрахунків в повсякденне життя, в тому числі, активного розвитку онлайн-оплат. Комплексне наповнення робить кредитну картку «банком в кишені», а різноманіття пропозицій на ринку дозволяє вибрати оптимальний варіант під конкретні потреби клієнта. Крім процентної ставки, клієнтам цікаві додаткові опції: наявність і тривалість пільгового періоду, відсутність комісії за обслуговування, можливість віддаленого замовлення картки і зміни кредитного ліміту, вибір зручного каналу погашення, можливість одночасно користуватися перевагами пільгового періоду і знімати кредитні кошти без комісії, бонусні програми і кеш-беки за певними категоріями розрахунків, можливість безконтактної оплати.

Кредитна карта цікава клієнтам, яким регулярно потрібні додаткові ресурси для повсякденних розрахунків або незапланованих витрат. Вона зручна часом, що надає гнучкі можливості для повернення позикових коштів, в тому числі, без оплати відсотків за користування кредитом в пільговому періоді, який досягає 67 днів. Погашаючи заборгованість в цей час, клієнт користується кредитними коштами (мова може йти тільки про безготівкові транзакції) фактично безкоштовно, за ставкою 0,01% річних. Але і після закінчення пільгового періоду відсоткова ставка за картковими кредитами зазвичай істотно нижче, ніж по кредитах готівкою. Для клієнтів, які планують використовувати кредитні кошти для готівкових розрахунків, ми пропонуємо кредитну карту без пільгового періоду, але з нульовою комісією за переведення в готівку кредитних коштів.

Тетяна Дегтярьова

Тетяна Дегтярьова, начальник управління карткового бізнесу АТ «АБ «РАДАБАНК»:

До якого визначення платіжної картки ми звикли? Платіжна карта – це інструмент для управління рахунком. Але в наш час це вже не просто інструмент, а щось більше. Платіжна карта – це поєднання банківських продуктів, інновацій та діджіталізаціі.

Діджіталізація …. Таке довге і незрозуміле слово. Насправді означає просту річ – оцифровка.

І як всі ми, свого часу, почали діджіталізацію наших музичних бібліотек з пластинок, бобін і касет на цифрових носіях, так і карти змінили свій вигляд. Оцифрована карта змінила свій зовнішній вигляд, але не свою суть. Це як і раніше інструмент для управління рахунком. Звичайно, більш зручний і інноваційний інструмент.

Тому найбільшим попитом у клієнтів зараз користуються карти, якими можна розрахуватися безконтактно або зовсім оцифрувати їх. Всі наші карти без винятку можна оцифрувати в додатках Google Play і Apple Раy.

У світлі останніх світових тенденцій, коли розвивається сам платіжний ринок, а інструмент залишається колишнім, складно назвати який-небудь продукт на ринку унікальним. Основа одна – платіжна карта, як інструмент. А ось наповнення продуктів на ринку відрізняється.

Хтось наповнює свій продукт вигідними тарифами, хтось першокласним сервісом, хтось технологіями, а хтось тимчасовими акціями. Наші продукти – це сукупність всіх цих факторів. У цьому їх унікальність! Для кожної цільової аудиторії клієнтів ми підберемо гідний продукт, який буде максимально відповідати запитам і бажанням клієнта.

Звичайно, ми сконцентровані на розширенні сервісів і послуг карткового бізнесу. Це одне з пріоритетних завдань сучасного ринку. І суть діджіталізаціі – це постійна робота, постійне вдосконалення і трансформація. Це вічний рух: поки ми не впроваджуємо нові послуги, ми трансформуємо внутрішні процеси. Адже основне завдання – це діджіталізація не тільки карти, а й усіх бізнес-процесів в банку. Це і є розширення можливостей платіжних карт.

Катерина Вінницька

Катерина Вінницька, заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Піреус Банку:

Найбільшим попитом у клієнтів користуються карти преміального сегмента (Gold, Platinum) з додатковими умовами і кредитні карти з пільговим періодом кредитування.

У чому особливості цих продуктів? Преміальні картки крім розрахункової функції (оплата картою по всьому світу, при онлайн купівлях та ін.) припускають наявність додаткових послуг (страховки, консьєрж-сервіс, бонуси), а також можливість подорожувати з комфортом (бронювати готелі, авто та ін., що можна зробити тільки з картою преміального класу).

В кредитних картках клієнтів, в першу чергу, привертає відчуття фінансової свободи, можливість користуватися кредитними коштами безпроцентно в пільговий період.

Піреус Банк пропонує клієнтам унікальний пакет Санторіні, в який входить кілька карт Platinum, додаткові карти для членів сім’ї, медична страховка для виїзду за кордон, цілодобовий консьєрж-сервіс для вирішення будь-яких особистих питань, пільгові тарифи і багато чого іншого.

Олександра Чепуріна

Олександра Чепуріна, начальник управління кредитних карт ПУМБ:

Станом на 1 лютого 2020 року портфель активних кредитних карт становить понад 0,5 млн штук. Велика частина з них – флагманський продукт банку карта «всеМОЖУ» з пільговим періодом до 62 днів. Відсоткова ставка «всеМОЖУ» всього 3,99% щомісяця. Відкриття та обслуговування картки безкоштовне, без обов’язкових комісій і страховок. Тобто якщо клієнт вносить платежі до закінчення пільгового періоду, він не переплачує взагалі.

Одна з особливостей «всеМОЖУ» в тому, що кредитні кошти клієнт може зняти з карти в будь-якому банкоматі світу. При цьому ПУМБ за такі операції комісію не бере. Для порівняння, в середньому по ринку комісія за зняття кредитних коштів становить 4% від суми зняття.

Із приємних бонусів клієнти ПУМБ, які користуються «всеМОЖУ», можуть оплачувати комунальні, страхові платежі, квитки, і ряд інших послуг через ПУМБ Online, і на такі платежі будуть діяти умови пільгового періоду. Це дуже зручно в разі незапланованих покупок.

Крім того, розплачуючись кредиткою «всеМОЖУ» клієнти можуть скористатися сервісом «сплачуй частинами» і сплачувати покупку частинами. Максимальний термін – до 24 місяців, з яких 3 місяці – пільговий період.

Також ПУМБ пропонує кредитну карту для ВІП-сегменту soloМАНДРИ.

Залишіть коментар

Коментарі