Ексклюзив

Сорок п’ятий або перший: як і скільки заробив Трамп за час президентства

13 Травня 2021
Yaroslav Rizhok Читать на русском
  1. Гольф-клуби і не тільки
  2. Цар кам’яних джунглів
  3. Вчать у школі?
  4. COVID не щадить

Чинний президент США Дональд Трамп – досить скандальна особа, але в той же час дуже успішний бізнесмен і мільярдер. Він зміг ще більше поліпшити своє матеріально становище, перебуваючи на державній службі. З 2017 по 2019 рік статки Трампа зросла більш ніж на 1,9 млрд доларів, що зробило його першим президентом США, який за свою каденцію зміг заробити стільки грошей.

Maanimo розбирався, як Дональду Трампу вдалося заробляти мільйони в період президентства, і скільки коштів на його рахунках.

Гольф-клуби і не тільки

По-перше, Дональд Трамп як порядний громадянин передав управління своїми компаніями дітям, але залишив собі право володіння цими активами.

Найбільший джерело його доходів – гольф-клуби та гольф-курорти. За останні три роки загальна виручка бізнесу склала близько 754 млн доларів. Найвідоміший і великий гольф-курорт знаходиться в Майамі і носить скромну назву Trump National Doral. Саме цей комплекс з 2017 по 2019 рік приніс Трампу 228 млн доларів, що становить 75% загальної виручки серед інших гольф-клубів.

Ще 70 млн доларів заробив клуб Trump Turnberry в шотландському окрузі Саут-Ершір. Гольф-клуби в Ірландії і в Шотландії заробили 53 млн доларів.

Але незважаючи на велику виручку, в цілому ці клуби приносять не дуже великий прибуток. Наприклад, в 2017 році прибуток найбільшого курорту Trump National Doral склала всього 4,3 млн доларів при загальній виручці в 75,4 млн доларів.

Крім гольфу, мільярдер отримує непоганий дохід з комерційної нерухомості. Йому належать комерційні приміщення в Trump Tower, будівля в фінансовому кварталі Нью-Йорка і 30% величезного офісного центру в середньому Манхеттені.

Загальний дохід з цих активів за три роки склав 461 млн доларів. Ще близько 114 млн доларів президенту принесло будівлю в центрі Сан-Франциско, де йому також належить 30%. Від загальної виручки Дональд Трамп отримує 50%. Саме завдяки цьому бізнесу за перші три роки в Білому домі його статки зросли на 313 млн доларів.

Цар кам’яних джунглів

Активний людина активна в усьому, особливо коли це стосується бізнесу. Адже ніколи не можна ставити все на один джерело доходу – він може прогоріти, і настане крах.

Тому у Дональда Трампа є ще кілька джерел доходу. Один з них – готелі. Напевно, всі знають про розкішному готелі в Вашингтоні Trump International. За перші три роки президентства його доходи конкретно з цього закладу склали 122 млн доларів.

В кінці минулого року через мережу гуляла інформація, згідно з якою Трамп шукав інвесторів, готових купити права на оренду готелю.

Також він успішно продав частину номерів інвесторам в своїх готелях в Чикаго і Лас-Вегасі. За даними 2017 – 2018 років, доходи тільки з готелю Чикаго, де він володіє 175 номерами з 339, склали 102 млн доларів.

Також Дональд Трамп розпоряджається деякими будинками, які знаходяться у власності інших власників, і дозволяє використовувати своє ім’я по ліцензії в назвах деяких об’єктів в Канаді, Туреччині та інших країнах.

Якщо підсумувати, то за перші три роки перебування Трампа в Білому домі загальний дохід від готельного бізнесу і управлінської діяльності склав 410 млн доларів.

Є ще кілька несподіваних об’єктів, з яких президент США також отримує додатковий дохід. Його компанія управляє льодовим катком і каруселлю в Центральному парку Нью-Йорка, загальний дохід з яких склав 29 млн доларів.

Йому належать кілька ресторанів, один з них знаходиться прямо в його вежі – Trump Grill. Але і це не все. Президент США заробляє на оренді особняків, літаків і навіть продає книги. Все це за 2017 – 2019 роки принесло Трампу 90 млн доларів чистого прибутку.

Напевно, неможливо перерахувати всі до єдиного джерела доходу і активи сорок п’ятого президента США. Він ніколи не стоїть на місці і намагається максимально використовувати всі доступні засоби, щоб жити багатше.

Вчать у школі?

Покликання стати бізнесменом Трамп відчув ще в юнацтві. Слідуючи за цим бажанням, він кинув навчання в університеті і вступив в Уортонской школу бізнесу Пенсільванського університету.

Першим бізнес-проектом став житловий комплекс в штаті Огайо, який в підсумку приніс подвійний дохід. Після такого успіху Дональд Трамп відчув у собі сили йти вперед і з часом виграв тендер на реконструкцію готелю в Нью-Йорку, яка пізніше повністю змінила вигляд Манхеттена.

У 1983 році побудував свою знамениту висотку Trump Tower в 58 поверхів, що на той момент перевищувала по висоті всі міські будови.

Після того, як в США легалізували азартні ігри, мільярдер в числі перших зрозумів, що в цьому і є «золота жила». Тому в Америці стрімко почали з’являтися казино Трампа, які приносили власнику колосальні доходи. Ще на початку 90-х його статки оцінювалися в 1 млрд доларів.

Але крім грального бізнесу, бізнесмен продовжував розвиток будівельної імперії, володів власною авіакомпанією Trump Shuttle Airline і футбольною командою New Jersey Generals.

COVID не щадить

2020 рік став роком економічних потрясінь, причому як для економік країн, так і для приватних бізнесменів. Не виключенням став і бізнес Дональда Трампа, який хоч і приносив дохід, але менше, ніж в попередні роки.

Зрозуміти, наскільки сильно вдарив коронакрізіс по кишені президента, можна буде тільки в 2021 році, коли буде представлена фінансова декларація. Але можна дозволити собі допустити, що за підсумком цього року його доходи зростуть на 100 млн доларів. Що це означає? Якщо він програє вибори, то все одно залишиться в історії як перший президент США, який за свій термін заробив мільярд доларів.

Залишіть коментар

Коментарі