Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 7 – 21 вересня

12 Травня 2021
Aleksej Karyi Читать на русском

Осінь принесла за собою плавну девальвацію гривні завдяки планомірних дій регулятора. Внесли свою лепту і нерезиденти, які купують валюту невеликими порціями. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Традиційно восени ми спостерігаємо плавну девальвацію гривні. Ми бачимо, що курс близько 30 гривень на кінець року – це один з маркерів, виходячи з якого президент оцінює ефективність роботи Національного банку. Регулятор буде плавно девальвувати гривню, виходячи на ринок з купівлею або роблячи інтервенції валюти на ринок, тому що головний гравець в курсоутворенні – НБУ, а не ринок.

При цьому не варто забувати, що Національний банк України протягом минулого тижня купив на міжбанківському валютному ринку 22,5 млн доларів, а центробанк не проводив інтервенцій з продажу валюти. На сьогодні ж НБУ встановив офіційний курс на рівні 27,90 гривень за долар. Що на 7 копійок вище в порівнянні з попереднім банківським днем. У найближчі ж сім днів на міжбанку валюта може торгуватися близько 28,1-28,25 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,9 – 28,1 грн.

Сергій Гнезділов, начальник департаменту з роботи на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ«РАДАБАНК»:

Готівковий долар впритул підібрався до позначки 28, і ця цифра не викликає подиву – плавна девальвація поступово йде.

Особливих новин або подій минулого тижня не було. У вересні нерезиденти також знижують свій портфель ОВДП, купуючи валюту невеликими партіями.

НБУ на позаминулому тижні не змінив свою облікову ставку, і це теж було очікувано, тому ніяк не вплинуло на коливання курсу.

Наступного тижня очікується, що долар буде торгуватися в межах 27,85/28,15 грн.

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара по відношенню до гривні продовжив зростання, досягнувши до кінця тижня позначки 28 гривень за долар. Загальний тижневий приріст склав близько 20 копійок. Гривня знижувалася по всьому спектру ринку. Готівкова гривня просіла в ціні на 25 копійок, діставшись до відмітки в 28,05 грн. На міжбанку курс не підійшов в щільну до 27,95 гривень за долар.

На відкритті торгів у понеділок гривня утримує свої позиції і торгується нейтрально. Незважаючи на те, що гривня торгується на своєму мінімумі, ажіотажу на ринку немає. З огляду на відсутність новин цього тижня, пройти цю позначку буде непросто.

У той же час, якщо ми зможемо пройти цей рівень і вирости вище 28,15 грн на ринку, почнуть рости девальваційні очікування, що буде змушувати багатьох притримувати свої долари, а це буде штовхати курс далі вгору. У парі з євро у гривні аналогічні позиції. Минулого тижня ми переступили позначку в 33 гривень за долар.

На даний момент національна валюта зберігає потенціал зниження до 33,5 гривень за євро.

За матеріалами Maanimo.ua

Залишіть коментар

Коментарі