Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 31 серпня – 14 вересня

7 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»
  2. Максим Пархоменко, аналітик Альпарі

Перший тиждень осені ознаменувався для українців подорожчанням долара на всіх сегментах валютного ринку, що обумовлено початком ділового сезону і зростанням курсу американської валюти на світових ринках. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Традиційно українська осінь починається з подорожчання долара. Це пов’язано з початком ділового сезону, плюс більше коштів доводиться витрачати на закупівлю енергоресурсів і поступово починає знижуватися виручка аграріїв.

Все це дозволяє припустити, що вже найближчим часом американська валюта досягне межі в 28 гривень. На сьогодні ж Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 27,73 гривень за долар, що на 4 копійки вище в порівнянні з попереднім банківським днем.

У найближчі сім днів долар на міжбанку може торгуватися близько 27,9-28,0 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 27,8-28,0 грн.

Доллар в маске
Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні незначно виріс, досягнувши позначки 27,75 гривень за долар. Загальний тижневий приріст склав близько 25 копійок.

Гривня знижувалася по всьому спектру ринку. Готівкова гривня просіла в ціні на 30 копійок, діставшись до відмітки в 27,80 грн. На відкритті торгів у понеділок гривня утримує свої позиції і торгується нейтрально. До максимумів поточного року гривні залишилося всього 15 копійок. З огляду на відсутність новин на ринку, пройти цю позначку буде складно.

У той же час, якщо ми зможемо пройти цей рівень і вирости вище 28,00 грн, на ринку може початися невеликий ажіотаж, що може вивести котирування до 28,50 грн. У парі з євро у гривні аналогічні позиції. Національна валюта зберігає потенціал зниження до 33,00 гривень за євро.

Залишіть коментар

Коментарі