Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 8 – 22 червня

1 Грудня 2020
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Минулий тиждень приніс нам не тільки свята, але і незначне збільшення долара по відношенню до гривні на всіх сегментах валютного ринку, на що вплинуло рішення МВФ про перерахування Україні першого траншу в розмірі 2,1 млрд. грн і зниження облікової ставки НБУ до 6%. Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

За минулий тиждень курс долара до гривні виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,1-0,6%. У найближчі сім днів ця тенденція може продовжитися, так як падіння економіки робить нашу країну менш привабливою для інвесторів, але в той же час новий транш від МВФ поліпшив очікування учасників ринку. Також варто відзначити, що експортери поки утримуються від активного продажу валюти у зв’язку з погашенням ПДВ та отриманням гривні, в той час як іноземні інвестори продовжують виходити з ОВДП.

З огляду на все вищесказане, можна припустити, що на цьому тижні не буде різкого стрибка курсу долара. Він буде коливатися в межах 15-20 копійок.

На сьогодні ж Національний банк України встановив офіційний курс на рівні 26,73 гривень за долар, що на 14 копійок вище в порівнянні з попереднім банківським днем.

На цьому тижні долар на міжбанку буде торгуватися близько 26,7 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися близько 26,6-26,8 грн.

Олег Курінний

Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро:

Минулий скорочений тиждень був досить стабільним для гривні, з помірною девальваційної корекцією: котирування долара стартували з 26,55-26,63 грн і балансували переважно в діапазоні 26,6-26,7 грн із завершальним зростанням до індикатора 26,75 грн в п’ятницю.

Офіційний курс гривні знизився на 13 копійок: з 26,60 грн до 26,73 грн, заявлених на сьогодні.

Готівковий ринок традиційно йшов у фарватері міжбанку, з невеликим «обережним» люфтом: його котирування змінилися з 26,64-26,67 грн до 26,70-26,74 грн.

Фактори впливу на курсові тренди:

– стабільний попит на валюту з боку імпортерів і нерезидентів, що виходять з ОВДП;

– результати чергового аукціону Мінфіну, який розмістив ОВДП на 17,8 млрд гривень, більша частина з яких номінована в євро (на 353,3 млн євро);

– рішення МВФ про виділення Україні першого траншу в 2,1 млрд доларів за програмою stand-by загальним обсягом 5 млрд доларів;

– очікування монетарних рішень НБУ і ФРС США як важливих бенчмарків для українського (НБУ) і світових (ФРС) ринків;

– новина про чергове зниження облікової ставки до рекордного мінімуму – 6% річних при високому рівні невизначеності подальшого розвитку подій в економіці сколихнула ринок і оживила попит, що призвело до курсової корекції до рівня 26,75 грн. Нацбанк за тиждень викупив з ринку порівняно скромні 40 млн доларів, але і від продажу валюти втримався, вже дев’ятий тиждень поспіль.

Курсова динаміка поточного тижня буде залежати від подальшого розвитку епідемічної ситуації та заходів протидії їй, темпів відновлення бізнес-активності, кон’юнктури зовнішніх ринків, що впливають на співвідношення валютного попиту та пропозиції в Україні.

При їх збалансованому прояві ми очікуємо, що торги будуть проходити в діапазоні 26,60-26,90 грн за долар США.

Вадим Іосуб

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі:

За минулий тиждень курс долара до гривні виріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,1-1,0%.

Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 26,70 грн до 26,73 грн (+ 0,1%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей же час зросли з 26,58/26,61 грн до 26,85/26,87 грн (+ 1,0%). Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень виросли з 26,51/26,72 грн до 26,64/26,87 грн (+0,5%/+ 0,6%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою розширився з 0,8% до 0,9% за рахунок більш швидкого зростання курсу продажу в порівнянні з покупкою.

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service підвищило суверенний кредитний рейтинг України до B3 зі стабільним прогнозом.

Україна піднялася в рейтингу після підписання нової програми з МВФ tand-bу в розмірі $5 млрд і отримання першого траншу на $ 2,1 млрд.

У Мінфіні підкреслили, що Україна – єдина держава в світі, якій підвищили кредитний рейтинг під час пандемії COVID-19.

Цього тижня ми очікуємо зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 27,0 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 26,8/27,0 грн.

Сергій Гнєзділов

Сергій Гнезділов, начальник департаменту по роботі на міжнародних ринках і грошового обігу АТ «АБ «РАДАБАНК»:

Готівковий долар, мабуть, досяг свого «дна» в районі 26,60-26,65 грн, і його зростання на кілька копійок не є дивним.

Найбільш значущі фактори – виділення МВФ траншу і зниження облікової ставки НБУ: ці два фактори були різноспрямованими, але «переміг» НБУ, зниження облікової ставки виявилося важливішим фактором і долар став трохи дорожчати.

Прогноз курсу долара на цей тиждень – 26,75-27,10 грн.

Артем Красовський

Артем Красовський, директор департаменту казначейства і фондових ринків ПРАВЕКС БАНКу:

Минулий тиждень на міжбанківському ринку відзначився незначною девальвацією національної валюти – гривня поступилася частиною відвойованих раніше позицій і курс долара за тиждень піднявся з рівня 26,53/ 26,60 гривень за долар США на відкритті торгів у вівторок, до 26,73/26,76 грн на закритті в п’ятницю.

На відміну від тижня раніше, коли НБУ щодня брав участь в торгах і за тиждень викупив понад 400 млн доларів, минулого тижня попит на валюту відчутно підріс і вже не відчувалося такого навісу надлишкової пропозиції, а операції НБУ з поповнення резервів склали скромні + 40млн доларів – в десять разів менше, ніж на позаминулому тижні.

На тлі низької пропозиції валюти, долар робить спроби зростання вже з вівторка, довівши котирування до рівня 26,65/26,66 грн практично відразу при відкритті торгів, але завдяки позитивним новинам з боку МВФ щодо затвердження нової програми фінансування і виділення Україні першого траншу в розмірі 2,1 млрд доларів, з середи обсяги пропозиції на ринку зростають, що на якийсь час повертає ринок до рівноваги, котирування йдуть нижче позначки 26,60 грн, а Національний банк України два дні викуповує по 20 млн доларів в резерви.

Однак, основний ривок курс робить починаючи з другої половини четверга, відразу після оголошення результатів перегляду регулятором облікової ставки. Учасники ринку очікували продовження циклу пом’якшення монетарної політики НБУ, але розмір зниження ставки – на 200 бп – виявився істотно вище ринкових прогнозів, які за оцінками потенційного зниження в основному варіювалися від 50 до 100 бп.

В результаті це підігріло девальваційні та спекулятивні настрої в кінці торгового тижня, так як імовірно знижує шанси на повернення іноземних інвесторів в ОВДП і, з іншого боку, може викликати побоювання з приводу надмірного вливання дешевої гривні в економіку, що, в кінцевому рахунку, може відбитися на курсі.

Тиждень видався багатим на важливі для фінансових ринків події і, крім перегляду ставки НБУ і отримання першого траншу від МВФ, варто ще зазначити велике погашення ОВДП в розмірі понад 8 млрд грн.

Більша частина цього погашення була перерозміщена назад в ОВДП на первинному аукціоні Мінфіну у вівторок, але, очевидно, не ті папери, які були в портфелі нерезидентів – за тиждень він схуд близько на 3 млрд грн. Саме ці кошти і послужили одним з основних джерел попиту на валюту на минулому тижні.

На наступному тижні не очікується великих фінансових і політичних подій, які потенційно впливатимуть на валютні ринки. Попит на валюту буде залежати від темпів виведення капіталу з ОВДП іноземними інвесторами, а великих продажів можна очікувати від державних енергетичних компаній.

Обсяги ринкової торгівлі все ще нижче «докарантинних» рівнів і будь-яка ситуативно велика купівля або продаж можуть призводити до стрибків курсу, але, швидше за все, нас чекають незначні курсові коливання на тлі літнього періоду низької ділової активності. Економіка повільно відновлюється після карантину і поки рано сподіватися на прискорення темпів, особливо, беручи до уваги обговорювані зараз ознаки загрози другої хвилі епідемії в Україні. Наш валютний прогноз на тиждень: 26,50-27,00 гривень за долар США.

Залишіть коментар

Коментарі