Ексклюзив

В курсі з Maanimo: аналіз і прогноз курсу валют 2 грудня – 16 грудня

16 Грудня 2020
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Українські банкіри та експерти, спеціально для Maanimo, аналізують коливання курсу валют і роблять прогноз поведінки ринку на наступний тиждень.

Оксана Чепіжко

Оксана Чепіжко, фінансовий експерт, виконавчий директор «Асоціації захисту банків», співзасновник громадської організації «Re: Старт»:

Курс долара продовжує знижуватися вже який тиждень поспіль. Не стануть винятком і наступні сім днів. Причини все ті ж: гривню підтримує великий урожай і експорт зернових, інвестиції іноземців в ОВДП і великі суми переказів коштів українських трудових мігрантів. На сьогоднішній день ми отримали черговий рекорд.

Національний банк України у понеділок встановив офіційний курс на рівні 23,72 гривень за долар, що на 15 копійок нижче у порівнянні з попереднім банківським днем. І це є максимальним значенням за період з січня 2016 року.

Вважаю, що до п’ятниці подібна тенденція збережеться. Курс долара на міжбанку може торгуватися на рівні 23,5 гривні, а готівковий долар в банках-близько 23,4 / 23,6 гривні.

Олег Курінний

Олег Курінний, Директор Казначейства Банку Кредит Дніпро:

Початок останнього місяця року не тільки не похитнув позиції гривні, але ще більше посилив їх: котирування стартували з 23,95-23,97, що стало тижневим максимумом; згодом вони плавно знижувалися протягом тижня, а в п’ятницю прискорили ревальваційну динаміку і фінішували на 23,72-23,725.

Готівковий ринок не відставав від міжбанку, а іноді навіть йшов із випередженням: його котирування знизилися за тиждень з 23,94-23,99 до 23,65-23,69.

Офіційний курс гривні зміцнився на 44 копійки: з 24,16 минулого понеділка до 23,72, заявлених на сьогодні. Ключові фактори впливу на курсову динаміку:

· низька активність учасників на старті нового фінансового місяця у зв’язку із формуванням учасниками ринку своїх валютних стратегій, а також локальне затишшя на готівковому ринку після сплеску активності, приуроченої до «чорної п’ятниці»;

· результати чергового аукціону Мінфіну показали певне зниження інтересу інвесторів у відповідь на зниження прибутковості (частина ОВДП залишилися без покупців і в гривневому, і у валютному сегментах), але не вплинули на настрої ринку, як і календарний період виведення дивідендів нерезидентами;

· анонсоване Мінфіном безлімітне розміщення 4х-річних ОВДП на наступному аукціоні стало сигналом для ринку про можливий істотний приплив валютної пропозиції з боку нерезидентів і відповідне посилення ревальваційної динаміки, що превентивно зіграло на користь гривні;

· Нацбанк активізувався із викупом валюти для пом’якшення курсової динаміки: за тиждень регулятор відкупив з ринку рекордні за останні чотири місяці 436,6 млн доларів при нульових продажах.

Ми очікуємо, що торги на поточному тижні будуть проходити в діапазоні 23,50-23,90 грн. за Долар США.

Артем Красовський

Артем Красовський, директор департаменту казначейства і фондових ринків ПРАВЕКС БАНКу:

Минулий тиждень на валютному ринку сюрпризів не підніс – гривня успішно продовжила тренд на зміцнення. При відкритті на рівні 23.92 / 99 гривень за долар у понеділок, у п’ятницю курс досяг 23.70 / 71, зміцнившись таким чином за тиждень на 22-28 коп. Головним спонсором ревальвації знову виступили іноземні портфельні інвестори і первинний аукціон Міністерства Фінансів у вівторок, де особливим успіхом користувалися довгі ОВДП терміновістю 3,5 року, які переважно були викуплені нерезидентами – незважаючи на чергове зниження прибутковості, було розміщено паперів на 3 млрд грн, при загальній сумі поданих заявок більше 4 млрд грн. Нацбанк за тиждень викупив у резерви рекордну суму валюти – майже 440 млн. доларів (більша сума тижневого викупу була лише одного разу, в кінці липня цього року). У зв’язку з цим примітний і інший факт – у четвер Мінфін оголосив про незаплановану (знову) зміну графіка первинних аукціонів – на вівторок 10 грудня були додані до розміщення 4-х річні бонди і – що важливо – на цей раз без обмеження по сумі. Ця новина вплинула на ринок в кінці тижня, у тому числі психологічно – учасники ринку коректували свої торгові стратегії в очікуванні особливо великої пропозиції валюти на наступному тижні, а банки, які обслуговують операції нерезидентів із ОВДП, почали заздалегідь продавати валюту під купівлю паперів. У результаті значна частина викупленої Нацбанком за тиждень валюти припала саме на п’ятницю 6 грудня – за один день було куплено близько 200 млн дол.

Не менш цікавим є і продовження цієї історії – на вихідних з’явилася інформація про попередню угоду, досягнуту з МВФ з приводу виділення Україні нової програми фінансової допомоги в обсязі 5.5 млрд дол і на тлі цієї новини Мінфін несподівано вносить коригування в озвучені до цього плани на найближчий аукціон – на розміщення 4-х річних паперів все-таки буде встановлено обмеження по сумі 3 млрд грн. Очевидно, фінансування від МВФ (а також супутнє фінансування від ЄС у розмірі 500 млн євро, новини про яке з’явилися услід за новинами від МВФ) дещо змінило плани уряду щодо залучення валютної ліквідності в гривневі облігації внутрішньої позики, що, в свою чергу, повинно остудити і надмірні очікування щодо ревальвації гривні.

Проте, позитивні тенденції на валютному ринку на наступному тижні зберігаються. Досягнута домовленість з МВФ буде важливим позитивним знаком для поточних і потенційних іноземних інвесторів, а оголошений Мінфіном аукціон, навіть з урахуванням відновлених обмежень по сумі, як і раніше буде надавати ревальваційний тиск на курс гривні. З інших важливих подій можна не відзначити перегляд облікової ставки на засіданні в НБУ в четвер – з великою ймовірністю ставку знову знизять і, швидше за все, досить суттєво (за нашими оцінками, на 100-150 базисних пунктів), а значить, бажаючі придбати ОВДП з поки ще гарною прибутковістю поспішатимуть.

Треба сказати, що не тільки економічними і фінансовими новинами буде жити валютний ринок на цьому тижні – усю увагу буде звичайно залучено до запланованої на понеділок зустрічі лідерів нормандської четвірки в Парижі, на якій вперше за останні роки буде проведена зустріч президентів України і Росії. Дана подія і очікувані від неї результати мають велике значення для подальшого розвитку геополітичної ситуації в країні, насамперед, у частині потенційних кроків щодо врегулювання військового конфлікту на сході, а значить, будуть чинити психологічний вплив і на ринки.

Таким чином, на валютний прогноз на тиждень: 23.50 – 23.90 гривень за долар США.

Залишіть коментар

Коментарі