Ексклюзив

Ким в Україні працювати добре: ТОП-10 високооплачуваних професій

9 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. IT-фахівці
  2. Web-аналітик
  3. Медіабайер
  4. Національний менеджер
  5. Фінансовий директор
  6. Директор з маркетингу
  7. Директор з продажів
  8. Водій-міжнародник
  9. Головний лікар
  10. Автомаляр

Український ринок праці істотно змінився за останні півроку, поки світ бореться з коронавірусом: вакансій стало менше, а кандидатів – більше. Але хороші фахівці будуть завжди в ціні, незважаючи на кризу. У рейтинг найбільш високооплачуваних професій як і раніше входять менеджери вищої ланки, інформаційні директори, керівники і працівники сфери IT. Хто і скільки отримує за свою працю, розбирався Maanimo.

IT-фахівці

За традицією, в рейтингу високооплачуваних професій перше місце займають працівники сфери інформаційних технологій. За статистикою work.ua, топ-10 найбільш високооплачуваних вакансій в Україні становлять пропозиції на ринку IT. Цікаво, що найбільше заробляють Net-програмісти і Python-програмісти з середньою зарплатою 52-55 тис. гривень на місяць. У Києві розробники .Net можуть отримувати і до 70 тис. гривень.

А все тому, що IT-спеціальності формують глобальний ринок, і пандемія внесла свої корективи в українську діджіталізацію. Міжнародні ринки формують основу IT-продуктів, де наші фахівці цінуються дуже високо. Тому оплата праці IT-спеціалістів в українських компаніях відповідає американському, європейському та азіатському рівню.

Web-аналітик

Хорошому веб-аналітику українські компанії готові платити зарплату в розмірі 40 тис. гривень на місяць. Ця професія передбачає збір і аналіз інформації про відвідувачів сайту з метою підвищення його ефективності. Web-аналітик – професія на стику IT і маркетингу. Такий фахівець повинен вміти обробляти великі масиви інформації і розуміти, як працюють системи аналітики сайтів, щоб вивести ресурс на перші рядки пошукових систем і зробити його більш популярним.

Веб аналитик

Для більш ефективної роботи веб-аналітики працюють в тісній взаємодії з іншими фахівцями: SMM-менеджерами, фахівцями з контекстної реклами, які допоможуть грамотно вибудувати рекламні кампанії.

Медіабайер

Ще одна інтернет-професія, але пов’язана вона вже безпосередньо із закупівлею рекламних площ в засобах масової інформації. Медіабайер просуває і розміщує рекламну продукцію на інформмайданчиках, попередньо домовляючись з рекламним відділом обраного ЗМІ про ціни і можливі знижки. Такому фахівцеві українські компанії готові платити в середньому 37,5 тис. грн, в столиці рівень оплати праці може досягати і 40 тис. грн.

Національний менеджер

Робота національного менеджера полягає у взаємодії з ключовими клієнтами компанії, така людина повинна вміти встановлювати і контролювати плани продажів, а також проводити переговори і керувати штатом підлеглих. По суті, це людина-оркестр, яка вміло веде за собою команду і управляє продажами. Хорошим фахівцям в Україні готові платити 35 тис. гривень.

Національний менеджер

Фінансовий директор

Посаду фінансового директора нерідко плутають з головним бухгалтером, однак його функціонал все більше виходить за рамки ведення обліку і складання звітності. Коло обов’язків фінансового директора розширюється за рахунок залучення в завдання юридичної служби, HR-проекти, маркетинг і IT. Зараз CFO – це стратег, основним завданням якого є підвищення вартості компанії, зростання її прибутку та інвестиційної привабливості. Українські компанії готові платити кваліфікованим фахівцям 30 тис. грн, в Києві та Одесі рівень оплати праці може досягати 35 тис. грн на місяць.

Директор з маркетингу

Ще одна модна професія на стику онлайн і офлайн продажів. Керівник відділу маркетингу може розраховувати на заробітну плату в районі 27-30 тис. грн на місяць за умови виконання KPI. Директор з маркетингу займається розробкою стратегії просування товарів і послуг компанії на ринку. Крім того, він також побічно відповідає і за продажі. На даний момент професія директора з маркетингу високо затребувана на ринку завдяки появі великого числа каналів просування, їх ускладнення та глобалізації.

Директор з маркетингу

Директор з продажів

Хороші «менеджери з продажу» завжди на вагу золота, тому найкрутішим фахівцям українські компанії готові платити від 27 до 30 тис. грн на місяць. Фактично, під керуванням директора з продажу знаходиться дохідна частина бізнесу, він вибудовує систему і стратегію продажів і веде компанію вперед.

Водій-міжнародник

Вельми прибуткова, але непроста і навіть іноді небезпечна професія, що передбачає необхідність щодня прокладати маршрути між різними державами і долати відстані в тисячі кілометрів. Крім безпосередньо управління автомобілем, водій-міжнародник виконує обов’язки експедитора, оскільки вантаж, як правило, не супроводжує спеціальний співробітник, і вся відповідальність за цілісну і своєчасну доставку лежить на водієві. Водії з досвідом роботи можуть отримувати до 25 тис. грн, деякі компанії пропонують і більш щедру винагороду.

Головний лікар

Головний лікар

У десятку високооплачуваних професій також входять і медичні спеціальності. Наприклад, головний лікар лікарні може розраховувати на зарплату в районі 25 тис. грн, в приватних клініках рівень оплати праці може бути вище. Також серед медиків добре заробляють фахівці УЗД, стоматологи, гастроентерологи та гінекологи. Розмір заробітної плати таких працівників коливається в районі 20-25 тис. грн на місяць.

Автомаляр

Практично єдина творча професія, за яку в автомайстернях готові платити 25 тис. грн, а в столичних сервісах – до 30 тис. грн. Спеціаліст цієї сфери повинен вміти розрізняти відтінки, а також мислити з художньої точки зору. Однак робота автомаляром має і свої труднощі, наприклад, тривалий вплив фарби на організм може призводити до проблем зі здоров’ям. Саме тому така робота вельми непогано оплачується.

Автомаляр

За підсумком, найбільш затребуваними фахівцями в Україні залишаються менеджери з продажів, працівники IT індустрії, водії, маркетологи і медики. І незважаючи на зростання числа вакансій на сайтах для пошуку роботи, в Україні все ще зберігається високий рівень безробіття. За даними на червень 2020 року на офіційному обліку в Службі зайнятості перебувало 514 тисяч безробітних.

Залишіть коментар

Коментарі