Ексклюзив

Від таких грошей божеволіють: ТОП серіалів з найдорожчим виробництвом

27 Листопада 2020
1
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Поки світові прем’єри очікують свого виходу, можна зробити паузу і переглянути улюблені фільми та серіали. Тим більше, що їх творці намагалися зробити свою роботу «на століття» і вклали не тільки сили, але і колосальна кількість грошей. Але багатомільйонні бюджети витрачаються не стільки на гонорари акторів, скільки на комп’ютерну графіку і покупку авторських прав. Але на жаль, великі розтрати на виробництво не завжди йдуть на користь успіху серіалу.

Maanimo розповість про самих високобюджетних серіалах і їх подальшу долю.

Щороку ситуація на ринку серіальної індустрії змінюється, і поки великі екрани заполоняють великобюджетні блокбастери і різні франшизи, оригінальні історії дуже полюбилися на телебаченні.

У даній збірці немає таких гігантів, як «Друзі» (1995-2009 р) з бюджетом в 10 млн доларів за одну серію або «Швидкої допомоги» (1994-2009 р) з вартістю серії в 13 млн доларів, тому що в основному ці суми йшли на оплату гонорарів акторів. Набагато цікавіше випадки, коли значна частина бюджету витрачалася на спецефекти, костюми і декорації.

«Гра престолів» (Game of Thrones, 2011-2019 р.)

Бюджет: 15 млн доларів за один епізод

Цей серіал – максимально епічно фентезі з годинними серіями, які більше схожі на короткі і дуже дорогі блокбастери. Витрати на виробництво кожної серії в середньому розцінювалися в 6 млн доларів, але це було до фінального епізоду. Під «захід» серіалу серії обходилися виробникам ні багато ні мало по 15 млн доларів.

Велика частина цієї суми йшла не на величезний акторський склад (більшість акторів були відомі широкому загалу ще до старту серіалу), а на постановку масштабних битв, різні декорації і безліч спецефектів. Щоб зрозуміти, наскільки це була дорога робота, досить подивитися на вигляд драконів, не кажучи про інші «фішки».

«Корона» (The Crown, з 2016 р.)

Бюджет: 13 млн доларів за серію

Серіал є самим великобюджетним проектом компанії Netflix. Він дебютував в 2016 році і на сьогодні вважається найдорожчим серіалом з коли-небудь створених. За загальними підрахунками, в два сезони творці вклали 150 мільйонів доларів, проте шоураннер проекту Пітер Морган спростовував такі чутки і заявляв, що реальні суми були скромніші. Це підтверджують офіційні дані – 130 млн доларів.

Величезна частина бюджету пішла на декорації і костюми. Не вірите? Наприклад, весільна сукня королеви – точна копія, яка коштувала 37 тисяч доларів. А суть в тому, що з’явилося плаття тільки в одній десятихвилинної сцені.

Крім того, дія відбувалася в Букінгемському палаці і, ясна річ, купити права на зйомки в цьому місці неможливо ні за які гроші. Тому фахівцям з комп’ютерної графіки довелося добре попрацювати, щоб детальнейшим чином відтворити локацію на екрані.

«Мандалорець» (The Mandalorian, 2019 р.)

Бюджет: 12,5 млн доларів за серію

Серіал – частина всесвіту «Зоряних воєн» і один з перших серіалів на стрімінговой платформі Disney. Судячи з усього, компанія була залізно впевнена, що серіал злетить і сподобається глядачам, бо не скупилася на гроші. І творці не прогадали, бо після позитивних відгуків з боку критиків і фанатів кіновсленной компанія продовжила «Мандалорца» на другий сезон.

Середня ціна за один епізод – трохи більше 12 млн доларів, а тривалість кожної серії в середньому не більше 45 хвили.

«Відпал» (The Get Down, 2016 р.)

Бюджет: 11 млн доларів за епізод

На музичний серіал про розвиток хіп-хопу в США в 70-і роки минулого століття компанія Netflix не пошкодувала великих грошей: 120 млн доларів за перший сезон.

Але гроші пішли не так на акторів, і навіть не на декорації – більшу частину коштів потруться на покупку прав використання класичних RnB, фанк та хіп-хоп хітів того часу.

Автори хотіли зняти і другий сезон шоу, але, на жаль, в Netflix відмовилися від задумки, адже навіть перший не зміг окупитися.

«Восьме почуття» (Sense8, 2015-2018 р.)

Бюджет: 9 млн доларів за епізод

Науково-фантастичний серіал від Netflix, який закрився відразу після другого сезону, всупереч сильної фанатської аудиторії, що стало для них великою трагедією. У 2015 році перший сезон обійшовся в 120 млн доларів.

23 серії серіалу знімали в самих різних локаціях по всьому світу: США, Індія, Німеччина, Мексика, Південна Корея і Ісландія. На жаль, аудиторія серіалу була занадто маленька, щоб утримати його на плаву.

Але незважаючи на невелику кількість фанатів, під їх тиском через рік вище фінальний двогодинний епізод.

«Марко Поло» (Marco Polo, 2014 р.)

Бюджет: 9 млн доларів на одну серію

Серіал розповідає про пригоди знаменитого дослідника в Китаї XIII століття. Шоу стартувало в 2014 році із загальним бюджетом в 90 млн доларів на перші десять серій.

Більшу частину грошей витратили на точні копії костюмів героїв, декорації і першокласну комп’ютерну графіку. Серіал продовжили на другий сезон, при цьому не скоротили бюджет, але друга частина стала фінальної для серіалу.

Після завершення «Марко Поло» Netflix зазнала збитків у розмірі 200 млн доларів.

«Рим» (Rome, 2005-2007 р.)

Бюджет: 6-10 млн доларів на серію

Крім популярного серіалу «Чорнобиль» від каналу HBO, ще одним масштабним проектом був серіал «Рим». Незважаючи на великі грошові вливання у виробництво, рейтинги не виправдали очікувань, і серіал закрили ще до виходу другого сезону.

Залишіть коментар

Коментарі

  1. Бронетёмкин Поносец
    21.08.2020

    Из перечисленных сериалов только Рим достоин внимания. Остальное – дорогое и бестолковое мыло