Ексклюзив

Про-рух: аналіз ситуації на ринку палива 30 липня – 6 серпня

2 Грудня 2020
Yaroslav Rizhok Читать на русском

Минулий тиждень для ринку палива ознаменувалася стабільним і плавним рухом в бік зростання по всіх позиціях. В цілому по бензину і дизельного палива було більш істотне зростання цін, а газ показував щотижневий приріст близько 5 копійок за літр. Найбільше на зростання цін цьому сприяли певна стабілізація національної курсу валюти, яка до цього часу слабшала досить швидко, і практично незмінні ціни на всі види нафтопродуктів на кордоні.

Maanimo проаналізував ситуацію на українському ринку палива минулого тижня, а також дізнався, що про це думають експерти.

Бензин

Роздрібні ціни на бензин на минулому тижні показали різке і суттєве зростання.

За період з 30 липня по 6 серпня середня ціна бензину А-95 зросла на 8 копійок (+0,34%) з 23,44 грн/літр до 23,52 грн/літр. Таким чином, ціна на бензин А-95 показує тенденцію на подальше підвищення, можливо і не більше істотне.

Середня ціна бензину А-92 також показала зростання як і А-95, але набагато плавніше. За тиждень вона виросла на 3 копійки (+0,13%): з 21,84 грн/літр на минулому тижні до 21,87 грн/літр зараз.

Дизель

Дизельне паливо не стало винятком і теж весь минулий тиждень показувало стабільне зростання. Середня ціна за тиждень виросла на 7 копійок (+0,31%): з 22,58 грн/літр до 22,65 грн/літр.

Газ

Автогаз також не змінює вже давно визначений курс на підвищення вартості, правда більш планомірне і передбачуване ніж у “старших братів”. Зараз ціна за літр газу становить 11,92 грн, хоча ще минулої п’ятниці за літр просили 11,87 грн. Таким чином, за тиждень цей вид топлива виріс в ціні всього на 5 копійок (+0,42%).

Геннадий Рябцев

Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»:

За останній тиждень бензин, дизпаливо зріджений газ продовжували дорожчати. Вони подорожчали приблизно на 10-15 копійок. Як бачимо, темпи зростання цін дещо уповільнилися, цьому сприяла певна стабілізація національної курсу валюти, яка до цього часу слабшала досить швидко, і практично незмінні ціни на всі види нафтопродуктів на кордоні.

Завдяки цьому трейдери отримали можливість зафіксувати ціни і ці зміни в 10-15 коп стосувалися виключно регіональних мереж, які коректували вартість палива відповідно до нових рівнями, заданими основними гравцями.

У найближчі тижні все буде залежати від того, чи не відновить падіння національна валюта.

Потенціал для зростання вартості палива в роздробі практично за всіма видами палива в даний час не змінений і становить близько 1 грн за літр. Якщо гривня почне слабшати, тоді трейдери підуть на чергове підвищення цін на всі види нафтопродуктів.

Артем Куюн, заступник директора ТОВ «Консалтингова група А-95»:

Два ключові чинники впливають на формування цін на нафтопродукти – вартість на кордоні, тому що ми місце імпортер, і курс валют. Вони більш-менш зараз стабільні щодо бензину і дизпалива.

Тому сьогодні ситуативні корекції по ринку тривають, в принципі, зростає потенціал для підвищення цін на дизпаливо і бензин, проте він не реалізується через конкуренцію на ринку і того, що ряд операторів виступає якорем цього процесу, і багато що залежатиме від їхньої політики.

Що стосується зрідженого газу, то тут ситуація протилежна, ціни росли, але зараз ціни впали в опті, і сьогодні ми бачимо, що десь уже на 1 тис. Грн знизилися ціни в опті, що вже створює потенціал для зниження цін на 50 коп.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

Ціни на паливо за минулий тиждень показали нейтральну динаміку. 95 бензин утримує позначку в 22,90 грн, а дизель фіксує позначку в 22,30 грн. Автогаз також не змінився в ціні і утримує середню ціну на рівні в 11.80 грн.

Стабілізація курсу гривні по відношенню до долара, а також стабілізація курсу євро в якому і йде сплата акцизів (30% вартості палива), дозволяє цінам на заправках намацати грунт для стабілізації ціни. На світових ринках ціни на нафту за тиждень не змінилися.  

Чекати істотного зростання цін на паливо можна тільки в разі зростання цін на нафту або зниження курсу гривні. В даний момент ці два фактори показують нейтральну динаміку. Навіть при зростанні курсу до 28 гривень за долар це істотно не відображатиметься на вартості бензину на заправках.

Залишіть коментар

Коментарі