Ексклюзив

Про-рух: аналіз ситуації на ринку палива 27 сепня – 3 вересня

2 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Бензин
  2. Дизель
  3. Газ
  4. Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»
  5. Максим Пархоменко, аналітик Альпарі

Минулий тиждень для ринку палива ознаменувався стабільним і плавним рухом у бік зростання по деяких позиціях. В цілому по бензину і газу було несуттєве зростання цін, а дизельное паливо показувало невелике падіння ціни. Найбільше на стабілізацію цін вплинув курс національної валюти, а також наявність нереалізованих запасів нафтопродуктів.

Maanimo проаналізував ситуацію на українському ринку палива минулого тижня, а також дізнався, що про це думають експерти.

Бензин

Роздрібні ціни на бензин на минулому тижні показали різке і суттєве зростання.

За період з 27 серпня по 3 вересня середня ціна бензину А-95 зросла лише на 1 копійку (+ 0,04%) з 23,70 грн/літр до 23,71 грн/літр. Таким чином, ціна на бензин А-95 показує тенденцію на подальше підвищення, можливо і не суттєве.

График 1

Дизель

Дизельне паливо не стало винятком і теж весь минулий тиждень показувало стабільне зростання. Середня ціна за тиждень впала всього на 1 копійку (-0,04%): з 22,84 грн/літр до 22,83 грн/літр.

График 2

Газ

Автогаз також не змінює вже давно визначений курс на підвищення вартості, правда більш планомірне і передбачуване ніж у «старших братів». Зараз ціна за літр газу становить 12,09 грн, хоча ще минулого четверга за літр просили 12,07 грн. Таким чином, за тиждень цей вид палива виріс в ціні на 2 копійки (+ 0,17%).

График 3
Геннадий Рябцев

Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»:

Регіональні оператори підтягнулися за цінами до основних імпортерів, що підняли роздрібні ціни на паливо два тижні тому. В результаті середня ціна на бензин, дизельне паливо і скраплений нафтовий газ зросла на 10-15 копійок за літр в залежності від регіону. Це подорожчання є наслідком реалізації того потенціалу, який був сформований ще на початку літа, але не знайшов свого відображення на стелах АЗС через великі запаси палива.

Зараз ці запаси палива підійшли до кінця, і трейдери згадали про те, що вони можуть підняти ціни щонайменше на 50 копійок.

? Якби група «Приват» приєдналася до нинішнього зростання цін, ми б побачили підвищення не на 10-15 копійок, а на 50 і більше.

Проте, «Приват» протягом останніх 4 місяців тримає ціни стабільними, тому в найближчі тижні все буде залежати від двох чинників – вартості палива на кордоні, яка трохи змінюється останнім часом, і курсу національної валюти. Якщо гривня не буде дешевшати, то ціни на заправках істотно не зміняться.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

За минулий тиждень ціни на паливо не змінилися. Вартість 95 бензину за підсумками тижня зупинилася на рівні 23,10 грн, дизеля – 22,52 грн. Середня ціна на автогаз зросла до 12,00 грн. При цьому ціни на великих АЗС не змінилися. 

? На ринку затишшя. Немає чинників, які могли б змінити кардинально ситуацію на ринку. Курс гривні відносно стабільний, ціни на нафту на світових ринках теж.  

При відсутності особливих факторів, які можуть вплинути на ціну, вартість палива і далі буде в поточному діапазоні. Чекати особливих змін в ціні не варто.

Залишіть коментар

Коментарі