Ексклюзив

Про-рух: аналіз ситуації на ринку палива 23 – 30 жовтня

24 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Бензин
  2. Дизель
  3. Газ
  4. Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»

Минулий тиждень для ринку палива ознаменувалася різким рухом у бік підвищення за всіма видами палива. Найбільше на зростання позицій вплинуло давно зростаючий курс долара на міжбанківській біржі і суттєве підвищення цін в мережах связиваеми з групою «Приват». Maanimo проаналізував ситуацію на українському ринку палива минулого тижня, а також дізнався, що про це думають експерти.

Бензин

Роздрібні ціни на бензин на минулому тижні продовжили показувати досить значне і суттєве підвищення.

За період з 23 по 30 жовтня середня ціна бензину А-95 зросла на 36 копійки (+1,50%) з 24,04 грн/літр до 24,40 грн/літр. Таким чином, ціна на бензин А-95 показує тенденцію на подальше підвищення, можливо і більш істотне.

92-й бензин також не став винятком і показав підвищення позицій на 57 копійок (+2,52%). За літр на сьогоднішній день просять 22,59 грн/літр, хоча минулого четверга ціна торгувалася на рівні 21,16 грн/літр.

График

Дизель

Дизельне паливо весь минулий тиждень показувало стабільне зростання позицій. Середня ціна за тиждень зросла лише на 43 копійки (+1,88%) з 22,85 грн/літр до 23,28 грн/літр, що трохи нижче в порівняння з бензином.

График 2

Газ

Автогаз не змінив вже давно визначений курс на зростання вартості. Зараз ціна за літр газу становить 12,61 грн, хоча ще минулої п’ятниці за літр просили 12,77 грн. Таким чином, за тиждень цей вид палива зріс в ціні на 16 копійок (+1,27%).

График 3
Геннадий Рябцев

Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»:

За останні 7 днів ціни на всі види нафтопродуктів сильно виросли. Бензин в середньому подорожчав на гривню, дизельне паливо більш ніж на 60 копійок, а зріджений невтяной газ більш ніж на 50 копійок за літр.

Причиною цього стала істотне підвищення цін в мережах связиваеми з групою «Приват». У два прийоми ціни на цих заправках, а їх понад півтори тисячі по Україні були підвищені спочатку на одну гривню, а потім ще на одну гривню. Слідом за компаніями групи «Приват» ціни підняли заправки нижнього цінового діапазону, а потім до цієї кампанії долучилися всі учасники ринку.

💰 Основною причиною зростання стало реалізація того потенціалу, який накопичувався внаслідок здешевлення гривні протягом останніх місяців.

Коли цей потенціал перевищив одну гривню на літрі бензину, «Приват» взяв на себе роль ініціатора подорожчання.

Слід зазначити що це перша зміна цін в мережах цієї групи за останні більш ніж півроку.

У найближчі тижні зростання цін швидше за все продовжитися, єдине що може його зупинити це спостерігається в останні дні зниження вартості палива на кордоні України, обумовлене зниженням паливних котирувань.

Залишіть коментар

Коментарі