Про-рух: аналіз ситуації на ринку палива 20 – 27 серпня
Минулий тиждень для ринку палива ознаменувалася стабільним і плавним рухом в бік зростання по всіх позиціях. В цілому по нафтопродукти в роздробі подорожчали в середньому на 10-15 копійок, а газ показував щотижневий приріст близько 7 копійок за літр. Це було обумовлено вичерпанням тих запасів, які зробили основні трейдери в липні за цінами, які були значно нижчими за нинішні оптових і стабілізацією гривні.
Maanimo проаналізував ситуацію на українському ринку палива минулого тижня, а також дізнався, що про це думають експерти.
Бензин
Роздрібні ціни на бензин на минулому тижні показали плавний і досить істотне зростання.
За період з 20 по 27 серпня середня ціна бензину А-95 зросла на 13 копійок (+0,55%) з 23,57 грн/літр до 23,70 грн/літр. Правда під кінець тижня ціна початку не сильно просідати. Таким чином, ціна на бензин А-95 показує тенденцію на подальше підвищення, можливо і на більш істотне.
Середня ціна бензину А-92 також показала зростання як і А-95. За тиждень вона виросла на 10 копійок (+0,46%): з 21,94 грн/літр минулого тижня до 22,04 грн/літр зараз.
Дизель
Дизельне паливо не стало винятком і теж весь минулий тиждень показувало стабільне зростання. Середня ціна за тиждень зросла на 13 копійок (+0,57%): з 22,71 грн/літр до 22,84 грн/літр.
Газ
Автогаз також не змінює вже давно визначений курс на підвищення вартості, правда більш планомірне і передбачуване ніж у “старших братів”. Зараз ціна за літр газу становить 12,07 грн, хоча ще минулої п’ятниці за літр просили 12 грн. Таким чином, за тиждень цей вид палива виріс в ціні на 7 копійок (+0,58%).
Генадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»:
За останні 7 днів нафтопродукти в роздробі подорожчали в середньому на 10-15 копійок. Це було обумовлено вичерпанням тих запасів, які зробили основні трейдери в липні за цінами, які були значно нижчими за нинішні оптових.
Найближчі дні основні регіональні мережі будуть підтягуватися за рівнем цін до тих, які вже змінили цінники на своїх заправках. Ці компанії-ініціатори зміни цін – провідні імпортери, які володіють брендами ОККО, WOG, Глуск, Сокар та інші загальнонаціональні компанії.
? Єдина мережа, яка протягом останніх двох місяців не зраджувала цін – це мережа групи Приват.
Оскільки вартість нафтопродуктів на кордоні змінюється останнім часом трохи, а національна валюта відносно стабільна, будь-яких ризиків, здатних привести до істотного подорожчання нафтопродуктів, не спостерігається.
Однак все може змінитися в разі, якщо гривня знову почне дешевшати, а також якщо політичні протести в Білорусі, яка є основним постачальником нафтопродуктів в Україну, переростуть в зупинку нафтопереробних підприємств в знак протесту.
Артем Куюн, заступник директора ТОВ «Консалтингова група А-95»:
Ціна на нафтопродукти останнім часом досить стабільна. На неї впливає, головним чином, дуже гостра конкуренція на ринку, а також агресивна позиція компаній-дискаунтерів, які не дають ціною вирости, хоча вже є передумови для її зростання.
Що стосується зрідженого газу, то ринок пішов вперед до стабільності, точно так же ціна на нього повинна була б бути вище, проте на ринку вже з травня присутній надлишок газу, що пов’язано з особливостями його ціноутворення і взагалі функціонування.
І тому оператори змушені до мінімуму скорочувати свої маржі, щоб забезпечити мінімальну ціну і продати цей газ. Всі види нафтопродуктів будуть дорожчати в найближчі два тижні, але темпи цього подорожчання будуть залежати відразу від декількох ринкових чинників.
Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:
Середня ціна на 95 бензин зросла на 8 копійок до 23.08 гривень за літр. Вартість дизеля виросла на 15 копійок до 22.50 гривень за літр. Газ додав в ціні 10 копійок, ціна виросла до 11.95.
? Поставки і проблеми з логістикою з Білорусі почали впливати на ціни на паливо. Плавно дорожчають ціни на паливо і на світовому ринку на тлі двох ураганів в США, які зупинили видобуток нафти в мексиканській затоці.
Протягом найближчого тижня ціни на автогаз мають незначний потенціал до зростання до 12.10 гривень за літр. Ціни на бензин і дизель коригуються виходячи зі світових цін на нафту, їх зростання можливе в межах 15 копійок.
Коментарі