Ексклюзив

Про-рух: аналіз ситуації на ринку палива 13 – 20 серпня

4 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Бензин
  2. Дизель
  3. Газ
  4. Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»
  5. Максим Пархоменко, аналітик Альпарі

Минулий тиждень для ринку палива ознаменувалася стабільним і плавним рухом в бік зростання по всіх позиціях. В цілому по бензину і дизельного палива було більш істотне зростання цін, а газ показував щотижневий приріст близько 7 копійок за літр. Найбільше на зростання цін цьому сприяли невелике зміцнення гривні і стабілізації нафтових котирувань на кордоні.

Maanimo проаналізував ситуацію на українському ринку палива минулого тижня, а також дізнався, що про це думають експерти.

Бензин

Роздрібні ціни на бензин на минулому тижні показали плавний і несуттєве зростання.

За період з 13 по 20 серпня середня ціна бензину А-95 зросла на 13 копійок (+0,55%) з 23,48 грн/літр до 23,61 грн/літр. Таким чином, ціна на бензин А-95 показує тенденцію на подальше підвищення, можливо і на більш істотне.

Середня ціна бензину А-92 також показала зростання як і А-95. За тиждень вона виросла на 7 копійок (+0,32%): з 21,87 грн/літр минулого тижня до
21,94 грн/літр зараз.

График 1

Дизель

Дизельне паливо не стало винятком і теж весь минулий тиждень показувало стабільне зростання. Средня ціна за тиждень вирісла на 8 копійок (+0,35%): з 22,63 грн/літр до 22,71 грн/літр.

График 2

Газ

Автогаз також не змінює вже давно визначений курс на підвищення вартості, правда більш планомірне і передбачуване ніж у “старших братів”. Зараз ціна за літр газу становить 12 грн, хоча ще минулої п’ятниці за літр просили 11,93 грн. Таким чином, за тиждень цей вид палива виріс в ціні на 7 копійок (+0,59%).

График 3
Геннадий Рябцев

Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея»:

Завдяки певному невеликому зміцненню гривні і стабілізації нафтових котирувань на кордоні ціни на нафтопродукти на заправках припинили своє зростання. Більш того, через те, що трейдери створили достатнього великі запаси палива, вони дозволили собі знизити ціни на бензин і дизельне паливо в ряді регіонів України.

Втім, зниження цін на заправках – це тимчасове явище, оскільки оптові ціни знову пішли в ріст і за минулі сім днів додали близько півтора відсотка.

? Якщо курс гривні в найближчий тиждень не зміниться, то це зростання ніяк не позначиться на цінах у роздробі.

Однак, якщо ослаблення гривні відновиться, тоді нинішньому спокою на заправках прийде кінець.

Можна ще сказати, що в більш віддаленій перспективі додатковим ризиком можуть стати можливі проблеми з поставками білоруського палива через політичні проблем у наших північних сусідів.

Максим Пархоменко

Максим Пархоменко, аналітик Альпарі:

Ціни на паливо не змінилися. Середня вартість 95 бензину за підсумками тижня знаходиться біля позначки 22.92 гривень за літр, дизель утримує позначку 22.35 гривень за літр, в той же час автогаз подорожчав в середньому на 15 копійок за підсумками тижня до 11.88.

? Ціни на автогаз виросли через страйки в Білорусії, через перебою поставок ринок відчув невеликий дефіцит ресурсу. У той же час, бензину і дизеля на ринку вистачає через це ціна зберігає свою нейтральну динаміку.  

Багато білоруські нафтопереробні підприємства вже відновили свою роботу. За рахунок цього, поставки автогазу будуть відновлені, а ціни сповільнять своє зростання і трохи знизяться. Вартість бензину і дизеля буде залишатися на колишніх позначках.

Залишіть коментар

Коментарі