Ексклюзив

Огляд ринку споживчого кредитування: лютий 2020 року

9 Грудня 2020
admin Читать на русском
  1. Динаміка середньої ставки
  2. Що пропонують банки

Динаміка ставок за споживчими кредитами в лютому знову несуттєво знизилася. Політика зменшення облікової ставки, яку проводить Нацбанк, значно здешевить кредитний ресурс для населення в найближчому майбутньому. Поки цей процес тільки починає набирати обертів, тому що банки не поспішають знижувати вартість кредитів. Maanimo продовжує відстежувати зміни динаміки процентних ставок по кредитах у нацвалюті, а також умови надання кредитів у провідних банків України в лютому.

Динаміка середньої ставки

Загальна динаміка середньої ефективної ставки по споживчих кредитах в гривні продовжує плавно знижуватися. Якщо в січні вона становила 71,21% річних, то зараз знаходиться на рівні 71,15%.

В цілому ситуація з відсотковими ставками в країні практично не змінилася щодо січневих показників. Зниження облікової ставки НБУ до 11% неминуче і суттєво здешевить кредити для фізосіб і бізнесу. Банки оперативно скоротили прибутковість депозитів, але, традиційно, зволікають зі ставками по кредитах.

Кількість українських фінустанов, готових надати послугу споживчого кредитування фізосіб на суму в середньому до 50 тисяч гривень на стабільних умовах, збільшилася з 20 до 21. Для кредиту, наприклад, в розмірі 10 тисяч гривень на 1 рік середня ефективна ставка становить 74,68% річних.

Що пропонують банки

Райффайзен Банк Аваль надає подібний кредит готівкою на термін від 12 місяців під 39,90% річних. Реальна ефективна ставка в цьому випадку становить 57,34%. При цьому банк не стягує ні разової, ні щомісячної комісії. Варто зазначити, що серед усіх досліджуваних фінустанов у Райффайзена найменша переплата по кредиту.

Під 10% річних кредитує своїх клієнтів Мегабанк. Реальна ефективна ставка кредиту при цьому досягає 40,55%. Клієнту варто взяти до уваги щомісячну комісію, яка складає 1,40% від тіла кредиту.

Річна ставка в Альфа-Банку складає 88,29%. Щомісячна комісія залишилася колишньою. Щомісяця клієнт зобов’язаний виплачувати 2,45% від тіла кредиту.

Кредити з базовою ставкою дорожче 55% річних надають тільки два банки. Лідерство утримує Кредобанк. Там видають кредити під 65%. При цьому ніяких комісій немає, так що реальна ефективна ставка зафіксована на тому ж рівні.

ПриватБанк лише незначно перевищив цей символічний рубіж, там кредитують під 55,08% річних. Реальна ефективна ставка при цьому досягає 63,55%. Поряд з цим необхідно сплатити разову комісію в розмірі 4,59% від суми, але зате клієнт звільняється від щомісячної комісії.

ТАСКОМБАНК видає кредитні кошти під 75,24% річних. При цьому базова ставка становить 9,99%, і додатково потрібно буде виплачувати щомісячну комісію в розмірі 2,99%.

Банк Кредит Дніпро видає кредити під 78,29% річних. Базова ставка при цьому зафіксована на рівні 0,01%, а щомісячна комісія становить 3,50% від усієї суми.

Креді Агріколь кредитує населення під 15% річних з комісією 2,30% щомісяця. Реальна ефективна ставка по обраному кредиту не підвищилася, вона все так само становить 88,10% річних.

ОТП Банк давно і стабільно пропонує взяти кредитні кошти під 10% річних з щомісячною комісією в 3,30%. При цьому реальна ефективна ставка перевалила через психологічну межу, і зараз знаходиться на рівні 103,83% річних.

Idea Bank надає кошти під 67,65% річних з базовою ставкою 11,99%. При цьому клієнту доведеться виплатити 2% в якості разової комісії, а також виплачувати 1,60% від суми щомісяця.

Инфографика

Залишіть коментар

Коментарі